Budući procesori neće podržavati stare Windowse

poruka: 135
|
čitano: 17.160
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Budući procesori neće podržavati stare Windowse".
12 godina
odjavljen
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Stvarno likovi rade sve da svi pređu na Desetku.

 
32 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Dex.pwn kaže...

Stvarno likovi rade sve da svi pređu na Desetku.

 S punim pravom

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
9 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

 

Milom ili silom. Nevjerojatno.

 
32 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Fuj.

Moj PC  
30 1 hvala 0
10 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Neće me to pogodit nimalo pošto sam još kao insider prihvatio desetku i nema šanse da više koristim sedmicu ili osmicu ali ovakav potez Microsofta a pogotovo hardveraša mi se jednostavno GADI.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
42 2 hvala 5
13 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Win 10 mi je odličan ali način na koji se trude pokopati prošle verzije OS-a je zbilja gadan.

Moj PC  
23 0 hvala 1
16 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Toooooooooooooooooo!!!!!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Ček malo. Novi procesori će podržavati samo Win 10 ?
A sta kad izađu Win 11 ?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
nicky.sl kaže...

Neće me to pogodit nimalo pošto sam još kao insider prihvatio desetku i nema šanse da više koristim sedmicu ili osmicu ali ovakav potez Microsofta a pogotovo hardveraša mi se jednostavno GADI.

 

vrinho kaže...

Win 10 mi je odličan ali način na koji se trude pokopati prošle verzije OS-a je zbilja gadan.

 

Ma kako gadno, nema ništa ovdje gadno.. prije svega, neće vam Implodirati OS koji god da je trenutno pri pokretanju na 6-toj generaciji Intelovih procesora. A druga stvar, zar bi stvarno stavili Windows 7 na recimo 8-mu ili 9-tu generaciju Intelove Core arhitekture?

 

I ja sam u Insideru još od 2014-te (pred kraj), i kada vidim 7-micu zapitam se koja je to godina bila.

 

Ovo je čisto Wintel savez u svoj svojoj slavi.

8 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Još prije dosta godina sam donio "stratešku" odluku da sve digitalne sadržaje koji su mi imalo bitni, čuvam i stvaram na offline Linux računalu, u raznim otvorenim formatima.

 

Sve mi se više čini da je odluka bila dobra.

 

Svaka čast Microsoftu ali da sutra nestanu, ne bi mi nedostajali niti malo.

 
17 8 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Win 10 mi se cini kao prirodan upgrade ako si na 7. ali brate nemoj me na silu pribacivat.

 

Nebi se cudio da sa sljedecim generacijama OS bude iskljuciv zahtjev za odredjeni hardware.

Mislim da bi to bio pocetak kraja Windowsa kakav znamo i pocetak uzdizanja Linuxa.

Moj PC  
9 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
vrinho kaže...

Win 10 mi je odličan ali način na koji se trude pokopati prošle verzije OS-a je zbilja gadan.

 Tako je to kada imaš monopol.

Ali opet tko ih može kriviti? Apple za sve svoje uređaje forsira najnoviji iOS i OSX, pa tako eto i MS počeo.

Swedish latin super funk.
9 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Sam ja glup i samo meni nekaj ne štima tu ili...?

 

Kaj, dolazi nova arhitektura procesora pa budući procesori neće podržavati stare Windowse? Iskreno, ne tiče me se jer koristim Linux i ne mislim se vraćat natrag na Windowse, ali naslov mi je skroz debilan...

 
7 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

EK to the rescue (of EU budget at least).

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Ovo mi se nimalo ne sviđa. Što je sljedeće? Na nova računala neće se moći više instalirati Linux, napraviti Hackintosh?? Te vas prate, te nesmijete ovo , te nesmijete ono. Idemo prema totalnoj kontroli, sloboda korisnika sve manja. S jedne strane razumijem Microsoft i njihove potrebe no PC je oduvijek bio bastion slobode te je njegova modularnost i mogucnost modifikacije i instalacije zeljenog OS-a bila najveća prednost. Ovime se ta sloboda prvi put u povijesti dokida. Budemo li željeli i dalje biti slobodni ARM/Linux nan se nudi kao opcija. Nemojte misliti da sam neki teški linuxaš, samo sam realan. Naprotiv 10ka mi se jako sviđa. Super Windowsi, no sto je previse previse je.
Fejzore na pozdrav kad vidiš komandanta, fejzore u zrak kad vidiš komandanta!!
 
29 0 hvala 8
12 godina
odjavljen
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
sirka666 kaže...
vrinho kaže...

Win 10 mi je odličan ali način na koji se trude pokopati prošle verzije OS-a je zbilja gadan.

 Tako je to kada imaš monopol.

Ali opet tko ih može kriviti? Apple za sve svoje uređaje forsira najnoviji iOS i OSX, pa tako eto i MS počeo.

 

Samo što je sorta ovčica MSa i Jabuke potpuno drugačija očito.

12 godina
protjeran
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

ja pod "stare" windowse smatram nesto sto koristi samo 2% svijeta zadnjih 5godina(bezveze sam lupio cifru) a ne cca 50%...do prije 2 dana

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 14:08 (Stjepanj).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Nije li to ilegalno?

Nulla dies sine linea
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

koliko znam kompliciranost Microsofta to mi nije čudno...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Ovo se stalno događa.

Evo, ja ne mogu snimit Windows 7 na stari AMD Athlon jer nema nekakav set instrukcija.

 

Kod izlaska Windowsa 8.1 također su prestali podržavati neke procesore:

http://www.neowin.net/news/microsoft-confirms-some-older-amd-processors-do-not-support-windows-81

 

Ok, ovo je obrnuta situacija, da će izaći CPU koji ne podržava stare windowse, a ne obrnuto, ali nije da se ovakvo nešto prvi put događa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows

a ja sam još uvijek na XP-u SP2 i windows mi je odlican

 

da sam to rekao MS-u,hakirali bi mi laptop

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 15:49 (SonySung).
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Abomb kaže...

Win 10 mi se cini kao prirodan upgrade ako si na 7. ali brate nemoj me na silu pribacivat.

 

* * *

Pa nitko te neće na silu upgrejdovati, kao što gore rekoh neće ti implodirati instalacija Windowsa 7, ali moraš shvatiti da novi procesori dolaze sa novim fičurima, i zbog tih fičura nitko tvoju deceniju staru 7-micu neće nadograđivati i krpiti ju da bi ti imao DirectX 13, SSE 4.2 ili AVX 2.0 ili šta već.. jednako.. 

 

kao što ni proizvođači automobila ne nadograđuju starije generacije auta (zračno vješanje, elektromotor na servu).

13 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse
13 godina sam 100% GNU, ali imam hrpu korisnika koji jednostavno ne žele sa sedmice! Iz raznih razloga, neki su objektivni, drugi opet subjektivni ali su svi razlozi ujedno i želje korisnika koje ovi microsoft gadovi ne šljive 1%!
Sve bi bilo skroz ok da postoji dobar legacy support ali zaboravi. Svaka verzija novi problemi, zato znam ekipu koja još vrti XP na nekim ključnim mjestima! Naravno bez vanjske linije čisto zato što aplikativni dio radi dobro i pouzdano. Za sedmicu su trebali uložiti ponovo u izradu istog te su izolirali te servise uz minimalna ulaganja, isto to su preskočili za 7, 8, pa 8.1 sad će i 10. E, sad kužim ja klince i da je sve novo i sjajno super, ali uštedom na svim ovim prepisivanjima aplikative se može čudo u drugim segmentima poslovanja, čak i malih tvrtki!
A tek na razini države! Ali dobro, svakome treba osigurati izbor, kod MSa i APPL izbora nema! Ako ti neki procesori neće dirati bsd, gnu, linux meni osobno je ovo super vijest, samo naprijed Microsoft, budite gadovi do kraja!
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
SonySung kaže...

a ja sam još uvijek na XP-u SP2 i windows mi je odlican

Ako si ti sebi uštimao sistem da ti radi tako da ti si zadovoljan XP.. sve 5 i nitko ti ovdje neće ništa progovoriti. Ali reci da je XP zakon i da se na njega trebamo "vratiti", mislim za neke uređaje XP nema ni osnovnih upravljačkih drivera, eh onda ćeš da dobiješ more negativnih komentara.

14 godina
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
SonySung kaže...

a ja sam još uvijek na XP-u SP2 i windows mi je odlican

 Zašto ne SP3?

Swedish latin super funk.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
crazy_luđak kaže...

Nije li to ilegalno?

 "Partnerstvo" kojim bi se nastojalo istisnuti druge OS-ove bi bilo ilegalni kartel.

 

Microsoftovo ograničavanje vlastitih potencijala neće privuči pažnju agencija za zaštitu tržišnog natjecanja. Eventualno bi mogle zanjorgati kakve udruge za zaštitu potrošača ali do sudskog epiloga sigurno neće doći.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 14:39 (cipralex).
15 godina
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

ni moji sadašnji procesori ne žele novi windows a ako sklepam nov stroj, pazit ću da ne bude s takvim procesorom. ako MS hoće rat, imat će ga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

Linux

Moj PC  
9 3 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Budući procesori neće podržavati stare Windowse

SteamOS da se mogu igrati i Linux, šta'š više.

Windows neću, ako ništa, iz protesta.

 

Nije dovoljno što nas sa mobitelima jebu, moraju još i ovi krmci udarat po PC-u.


Jebaji ga brate..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
8 1 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: Budući procesori neće podržavati stare Windows
Ajar kaže...

ni moji sadašnji procesori ne žele novi windows a ako sklepam nov stroj, pazit ću da ne bude s takvim procesorom. ako MS hoće rat, imat će ga. 

 Sklepaj ga što prije i jednu si bitku dobio. Za dobiti rat, morat ćeš razraditi nešto širu strategiju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice