Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

poruka: 26
|
čitano: 5.249
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ballmer: bobu bob, a sranju sranje".
13 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Drago, koga je briga za prihode, rashode i dobit. Bitno je da oni napokon izbace windows 10 za mobitele.

 

Ako se Balmer ljuti onda je to zbog ljubomore i zavisti.

Stručnjak za odmaganje...
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Boli ih... sada zarađuju na svakom korisniku htio on to ili ne.

 

Na meni ne zarađuju. Windows 7 sa počešljanim updejtima još radi kako spada.

mag.iur.
 
4 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
Korny1603987 kaže...

Boli ih... sada zarađuju na svakom korisniku htio on to ili ne.

 

Na meni ne zarađuju. Windows 7 sa počešljanim updejtima još radi kako spada.

 Da, naravno. Cca 50+ milijuna linija koda i ti svakako znaš šta Microsoft radi 'iza' i na kome zarađuje, a na kome ne. Drago mi je da imamo i takve eksperte, prve u svijetu. 

15 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Ballmer/Bilmez.. me lajk..

hmm, da. Uz samo tumačenje da je cloud zaradio.. zaradio je win+mso paket koji uključuje i cloud/skype itd.. koji bez tog paketiranja možda nebi zaradio pol dollara, ne znamo i onak proizvoljno na grafu u čudotvornom excelu nabadamo.. Tu mi idealno paše graf, DCB.. (dead cat bouncing) ... i par fotki nasmješenih djelatnika koji nešto klikaju..

 

-prijedlog našoj vladi.. napravite još jedna takav graf, eto nam novog projiciranog rasta.. yeeeah!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
ihush kaže...

Ballmer/Bilmez.. me lajk..

hmm, da. Uz samo tumačenje da je cloud zaradio.. zaradio je win+mso paket koji uključuje i cloud/skype itd.. koji bez tog paketiranja možda nebi zaradio pol dollara, ne znamo i onak proizvoljno na grafu u čudotvornom excelu nabadamo.. Tu mi idealno paše graf, DCB.. (dead cat bouncing) ... i par fotki nasmješenih djelatnika koji nešto klikaju..

 

-prijedlog našoj vladi.. napravite još jedna takav graf, eto nam novog projiciranog rasta.. yeeeah!

Vjerojatno je Satya imao prezentaciju rađenu u LibreOffice Impressu (radio kod kuće) pa se raspala kad ju je htio pokrenuti PowerPointom.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Stvarno mi nije jasno što svi seru po Ballmeru, ali on je igrač samo takav u tom svijetu i zna znanje.

Satya Nadella je također odličan, ali se ne može reći da on spašava MS iz kaljuže gdje ga je Ballmer ostavio jer je Ballmer ušao u firmu vrijednosti par milijuna, a izašao sa firmom vrijednosti stotina milijardi.

 

Satya Nadella mi se više čini kao lik koji će napraviti da MS radi trendove i približava budućnost krajnjem korisniku, a Ballmer onaj koji će stati na loptu i vidjeti najbolju priliku za izmust i zadnju lipu iz nekog proizvoda i stabilizirati tržište -  a nemojmo se zavaravati, oba su stila dobra za uspješnost firme i da MS nije bio toliko stabilan u industriji Satya Nadella danas ne bi imao toliko slobode koliko ima za Research&Development.

 

Ok, shvaćam da mu svi prebacuju to da je Vista bila smeće, i osmica također (navodno), ali iza svega toga stoji cijeli ostali rad kojega nitko-ama-baš-nitko ni ne primjećuje.

 

Ali po mom mišljenju Vista je odmah na startu bila proizvod za kojeg se znalo da će failat-i, i gdje MS nije napravio niti jedan jedini krivi potez već su developeri trebali nešto vremena da se prilagode novom načinu programiranja aplikacija.

Da nije bilo tolikog promašaja Viste, ni Win7 ne bi bio toliko uspješan kao što je i postao.

 

Naš problem sa Ballmerom je što je on CEO koji je dosadan kao neki knjigovođa, a Satya Nadella odjedanput izdaje stvari sa kojima želimo asocirati našu budućnost i odmah nam je draži jer za razliku od njega pokazuje na neki način da je "vizionar".

 

Meni kao osobi je Nadella dosta draži, ali ni Ballmer sigurno nije bio za baciti.

 

I tko god kaže da je Ballmer zakasnio u igru sa smartphone-ima nije sigurno gledao to iz prave perspektive:

http://www.howtogeek.com/183766/why-microsoft-makes-5-to-15-from-every-android-device-sold/

stoposto lud out
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Microsoft je sprdnja od firme.

 
2 7 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
BlueMax kaže...

Microsoft je sprdnja od firme.

 ponajviše zahvaljujući upravo ovoj izgubljenoj karici evolucijskog lanca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
BlueMax kaže...

Microsoft je sprdnja od firme.

 Upasti kao padobranac u temu s nekom izjavom a bez konkretnog pojašnjenja je sprdnja.

Firma koja ima operativni sustav koji drži večinu PC/laptop tržišta nije sprdnja. Bez da dodajemo sve ostale proizvode i usluge koje nude.

 

13 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Ovo sto rade je smijesno,

 

Radim u firmi koja se bavi Solucijama za CRM....

 

Prvo su nas tjerali da idemo na Azure sa CRM 2015, gdje local odnosno OnPremise kako oni kazu nema potpore...

 

sad sa CRM 2016 opet ima potopre za obje verzije...... jer u biti na Cloud jos nitko ne zeli.... a MS forsira, upravo radi istih dionica i zarade sa kojom se razbacuju...

 

 

 

Alienware m17x R4,7970m,16gb Corsair,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

amazon ih dere u oblaku i to za "jako jako puno".

 

http://fortune.com/2015/05/19/amazon-tops-in-cloud/

http://uk.businessinsider.com/nobody-gets-fired-for-buying-amazon-2015-5?r=US&IR=T

 

iako microsoft ne daje svoje brojke o zaradi u oblaku van, amazonova kvartalna izvjesca su dostupna pa se neki zakljucci vrlo lagano mogu izvuc

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
axos kaže...
BlueMax kaže...

Microsoft je sprdnja od firme.

 Upasti kao padobranac u temu s nekom izjavom a bez konkretnog pojašnjenja je sprdnja.

Firma koja ima operativni sustav koji drži večinu PC/laptop tržišta nije sprdnja. Bez da dodajemo sve ostale proizvode i usluge koje nude.

 

 Cinjenica da OS drzi vecinu PC/Laptopa ne znaci da Microsoft nije sprdnja.

 

Kakva je to firma koja korisnike tjera na update koji ne radi kak spada? Sprdnja od firme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2015 16:10 (steelman).
11 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

OPET ovog klauna, krajnje neinteligentnog bezveznjaka stavljate u kontekst sa ovim posrnulim divom i to ne kako bi, realno, opisali postupke kojima je ovog diva doveo u ovu situaciju, ne, nego da bi objasnili kako je on u pravu kako su brojke koje se prikazuju za k. PA KOGA BOLI COOKIE za brojke???

 

MS je iz softwareskog diva postao SPRDNJA! kako su nova trzista nastajala, tako su gubili sveukupni udio na trzistu osobnih racunala... nekada sa masnih +90%, danas nemaju ni 30% trzista osobnihracunala (PC, tablet, mobiteli) a jedino di opstaju su workstationi ali iskljucivo zbog legacy-a... Buducnost windowsa me nekako podsjeca na onu koju su oni dali OS2 warpu..... bye bye windows (šrotex, popularan naziv)

 
2 8 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
Korny1603987 kaže...

Boli ih... sada zarađuju na svakom korisniku htio on to ili ne.

 

Na meni ne zarađuju. Windows 7 sa počešljanim updejtima još radi kako spada.

 Ne zarađuju na tebi a koristiš Windowse. Svaka čast. 

Swedish latin super funk.
10 godina
neaktivan
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

http://www.microsoft.com/investor/reports/ar15/index.html#financial-review

 

Tko hoće neka pročita, pa neka i komentira, kad vidi što donosi najveću zaradu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
axos kaže...
BlueMax kaže...

Microsoft je sprdnja od firme.

 Upasti kao padobranac u temu s nekom izjavom a bez konkretnog pojašnjenja je sprdnja.

Firma koja ima operativni sustav koji drži večinu PC/laptop tržišta nije sprdnja. Bez da dodajemo sve ostale proizvode i usluge koje nude.

 

 

Ne, sprdnja je reagirati ovako amaterski i niti ga pokusati osporit... a znas li zasto? zato jer nema argumenata za osporavanje cinjenica.

MS je sprdnja od tvrtke, njihov operativni ustav danas ima preko 25 godina a jos uvijek mu je najdrazi plugin nekakav virus/warm i redovito imam potrebu nestrucnjacima ta racunala cistiti kako bi bila iskoristiva a ne kucanski otpad...

 

MS drzi 0% serverskog trzista a ona sitna, statisticka pogreska je iskljucivo plod njih samih i sitniša pobornika(neznalica) koji o tako rade.

MS ne drzi vecinu trzista osobnih racunala vec samo dijela a to je pc desktop, tableti, mobiteli koji danas cine vise od 50% osobnog racunalstva su unistili MS u korijenu i spustili te neznalice na pod, napokon di im je mjesto! :D

MS baza podataka je sprdancija :D

 

 

Ono sto vrijedi je Visual Studio....

ali i .net platforma je cista sprdancija, ode silverlight u zaborav, ode wpf u zaborav... jel tesko kreirati dugorocne i stabilne tehnologije za razvoj? ne nije, kada nemas pojma sto zelis i korisnike(IT industriju) pimplas sim tam i svi to puse kao normalno, jednako kako se demokratcija i kapitalizam puse kao normalno :D 

 

 

MS nije sprdancija od tvrtke iz samo jednog razloga, isti koji vrijedi i za Apple :D OFCE i masa tuduma koja hoda planetom, uzivajte!

 

s postovanjem vasa Luda Rajcica :)

15 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
Robert_84 kaže...

Ovo sto rade je smijesno,

 

Radim u firmi koja se bavi Solucijama za CRM....

 

Prvo su nas tjerali da idemo na Azure sa CRM 2015, gdje local odnosno OnPremise kako oni kazu nema potpore...

 

sad sa CRM 2016 opet ima potopre za obje verzije...... jer u biti na Cloud jos nitko ne zeli.... a MS forsira, upravo radi istih dionica i zarade sa kojom se razbacuju...

 

 

 

 Ne znam tko je vam je to uvalio (osobno također imam doticaja sa Dynamicsom). Microsoft na svkaoj konferenciju uvijek ističe da će imati podršku i za online i on-premise. Osim toga, zdrava logika ti govori da on-premise će uvijek morati postojati zbog koje kakvih certifikata, standarda ili zakona (krenimo primjerice od toga da u Rusiji moraš imati na njihovom tlu njihove podatke).

Danas se podosta guraju, pogotovo na zapadu, SaaS, BaaS i CaaS, ali jako teško da će oni pravi "teškaši" ikada prisvojiti i jedan takav princip. Kada ti se customizacija on-premise rješenja mjeri u više desetaka milijuna dolara / eura, nema tog člana NO koji će ti potpisati da ideš u cloud.

LudaRajcica kaže... 

 

Ne, sprdnja je reagirati ovako amaterski i niti ga pokusati osporit... a znas li zasto? zato jer nema argumenata za osporavanje cinjenica.

MS je sprdnja od tvrtke, njihov operativni ustav danas ima preko 25 godina a jos uvijek mu je najdrazi plugin nekakav virus/warm i redovito imam potrebu nestrucnjacima ta racunala cistiti kako bi bila iskoristiva a ne kucanski otpad...

 

MS drzi 0% serverskog trzista a ona sitna, statisticka pogreska je iskljucivo plod njih samih i sitniša pobornika(neznalica) koji o tako rade.

MS ne drzi vecinu trzista osobnih racunala vec samo dijela a to je pc desktop, tableti, mobiteli koji danas cine vise od 50% osobnog racunalstva su unistili MS u korijenu i spustili te neznalice na pod, napokon di im je mjesto! :D

MS baza podataka je sprdancija :D

 

 

Ono sto vrijedi je Visual Studio....

ali i .net platforma je cista sprdancija, ode silverlight u zaborav, ode wpf u zaborav... jel tesko kreirati dugorocne i stabilne tehnologije za razvoj? ne nije, kada nemas pojma sto zelis i korisnike(IT industriju) pimplas sim tam i svi to puse kao normalno, jednako kako se demokratcija i kapitalizam puse kao normalno :D 

 

 

MS nije sprdancija od tvrtke iz samo jednog razloga, isti koji vrijedi i za Apple :D OFCE i masa tuduma koja hoda planetom, uzivajte!

 

 Ne moraš ti spremiti knjige za školu?

 

Jedna iole ozbiljnija implementacija SharePointa u iole ozbiljnu firmu će ti više koštati nego sve licence Windowsa u bilo kojoj našoj firmi. SharePoint, de facto, nema konkurencije - ako hoćeš takav sustav, onda moraš kucati na Microsoftova vrata. A ako hoćeš koristiti punu njegovu funkcionalnost na klijentu moraš imati instaliran MS Office. Da samo imaju SharePoint i ništa više, to mogli bi sasvim normalno živjeti.

 

Jedno je piratiziranje Windowsa i pričanja kako je to sve sranje - druge je enterprise svijet gdje se nemjerljivo veća lova okreće. Microsoft, Salesforce, IBM, Amazon, Oracle - probaj sve njih izbjegavati dok vodiš imalo ozbiljnu firmi i vidi dokle ćeš doći. Apsolutno nigdje. Nije Microsoft glavni igrač na tržištu (čak mislim da nije nigdje, osim u Content Managementu, niti leader po segmentu), ali se uvijek nalazi u prvom kvadrantu (leaders) u enterprise alatima kada radimo breakdown igrača u nekom segmentu.

To što ti imaš problema sa samim sobom, to je drugi par rukava.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
10 godina
odjavljen
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Lako je laprdati gluposti o čemu neko nema pojma. Microsoft zarađuje 100 milijardi godišnje,i boli njih briga što drugi misle. 100% podržavam Microsoft (svi uređaji Windows).

Ne znam ja ništa....
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
sirka666 kaže...
Korny1603987 kaže...

Boli ih... sada zarađuju na svakom korisniku htio on to ili ne.

 

Na meni ne zarađuju. Windows 7 sa počešljanim updejtima još radi kako spada.

 Ne zarađuju na tebi a koristiš Windowse. Svaka čast. 

 

Pirati svi u glas "Arghhh i jednu bocu ruma"

mag.iur.
16 godina
protjeran
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Manje support osoblja — više love. To vam je ko kod nas HT, otpustiš 80% tehničkog osoblja i sve staviš u "cloud" u jednom ili dva regionalna centra.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

Oblak je mrtav

0 Da
5 Ne
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
Bukva kaže...

 Ne moraš ti spremiti knjige za školu?

 

Jedna iole ozbiljnija implementacija SharePointa u iole ozbiljnu firmu će ti više koštati nego sve licence Windowsa u bilo kojoj našoj firmi. SharePoint, de facto, nema konkurencije - ako hoćeš takav sustav, onda moraš kucati na Microsoftova vrata. A ako hoćeš koristiti punu njegovu funkcionalnost na klijentu moraš imati instaliran MS Office. Da samo imaju SharePoint i ništa više, to mogli bi sasvim normalno živjeti.

 

Jedno je piratiziranje Windowsa i pričanja kako je to sve sranje - druge je enterprise svijet gdje se nemjerljivo veća lova okreće. Microsoft, Salesforce, IBM, Amazon, Oracle - probaj sve njih izbjegavati dok vodiš imalo ozbiljnu firmi i vidi dokle ćeš doći. Apsolutno nigdje. Nije Microsoft glavni igrač na tržištu (čak mislim da nije nigdje, osim u Content Managementu, niti leader po segmentu), ali se uvijek nalazi u prvom kvadrantu (leaders) u enterprise alatima kada radimo breakdown igrača u nekom segmentu.

To što ti imaš problema sa samim sobom, to je drugi par rukava.

 

Sharepoint, office bla bla bla :D

ajmo se vratiti na razvoj a ne na igracke za dicu :) ne? :D

 

btw. Office i Windowsi su glavni prihodi MSa, Widowsi gube svoj znacaj a samim time i office, racunaj, kalkuliraj a ne filozofirati u prazno jer Bukva je samo Bukvi bitna :D

 

btw. penzija je pred vratima, jel? :D

11 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
Xidrus kaže...

Oblak je mrtav

 Mozda oblaci nisu sto su nekada bili al danas imas chemtrailse koji odlicno zamjenjuju iste :D

12 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
Xidrus kaže...

Oblak je mrtav

 Šteta, trebao je sutra braniti protiv Granade :(

8 godina
offline
Ballmer: bobu bob, a sranju sranje

OMG koliko lupetanja napamet.

Veci broj komentara nemaju veze ni sa cim. Ljudi znate li citati i tumaciti bilance firmi? Onaj jedan koji zna nek suti.

 

Kako mozete mudro zakljucivati da je MS ovakva ili onakva firma? Samo po osobnim (ne)simpatijama?

 

Kako kozete reci da je Linux ili bilo sto drugo bolje ili losije od Widowsa ili neceg drugog, ili obrnuto? Po kakvim kriterijima? Za koga? Za koju namjenu? ...

 

Uglavnom, lupanje bez veze.

 

BTW, MS Office System je i dalje cash cow za Microsoft i nosi im ogroman postotak prihoda, a prihodi im rastu...

SharePoint koriste gotovo sve velike firme u Americi, a i kod nas je sve trazeniji. Zasto? Pa valjda nesto vrijedi. Ima li alternativa? Ima: Alfresco. Koji je bolji? Kak za koga.

 

Da, guraju cloud, uostalom ko i drugi.

Htjeli ne htjeli mi to, cloud ce malo po malo postati dominantan. Jos samo par godina...

 

I neki drugi softverski vendori vise ne prodaju on-premise softver. Pogledajte sto radi Adobe npr.

 

 

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ballmer: bobu bob, a sranju sranje
Cloud je sve samo ne "mrtav".

Postene alternative za npr. Visual Studio NEMA (ne, Codeblocks nije bolji ma koliko god ja bio ljubitelji open source-a i GNU/Linux-a).

Microsoft je isto tako sve samo ne "posrnuli div", a u korist mu ide OS koji je sada i na sve vise smartphone-a (i to radi odlicno), Windowsi 10 (koje su ljudi jako dobro prihvatili, radi stabilno, dolazi kao "besplatan" (upuceni znaju da nista nije besplatno) upgrade itd.), odlican Office paket bez kojega ne mozes ako ti je taj paket izvor zarade (alternative su odlicne, ali za ozbiljan posao jednostavno nisu (na zalost provjereno i izgubljeno dosta novaca i vremena)).

Kod kuce obavezno imam dual boot te uz Win 10 vrtim odlican Ubuntu (kojega koristim daleko vise od deset godina i prezadovoljan sam s njim) no za posao se uvijek u velikoj vecini slucajeva dize Win.

Osobno se zalazem za to da npr. skole uvedu GNU/Linux jer cemu ih vec od malena uciti na nesto sta ce morati bogme fino platiti no velike firme i kapitalizam rade svoje (zato imamo klince koje zanima open source pa se njima uvijek moze reci koja rijec vise).

U kratko, MS stoji odlicno na trzistu, mozemo pljuvat po njima no vecina alata im je bolja od ostalih i OS im je tu kod vecine onih koji upravu tu pljuju po njima (koliko god osobno ne volim MS, na zalost ne moze se pobjeci od cinjenica).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice