Apple predstavlja novi iPhone

poruka: 472
|
čitano: 136.692
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavlja novi iPhone".
14 godina
offline
Apple predstavlja novi iPhone

U nekoliko navrata sam tu pročitao da je iOS prejednostavan i zbog toga zatupljujuć. Ne kažem da nije jednostavan(ali zatupljujuć nije), no nije li to cilj na mobitelu? Po komentarima imam osjećaj da na Androidu svi koriste command line :D

 

Onda pričaju o zatvorenosti sustava, no koja je korist od te otvorenosti? Možda ponekad koristiti kao USB stick, za što se slažem da bi bilo korisno, ali jednako dobro mi posluži i dropbox. Bluetooth isto nisam koristio godinama, slike šaljem mailom, a muziku svi skinu doma na kompu, niko više ne šalje(bar nitko od mojih poznanika, svi pitaju samo ime).

Na kraju od te otvorenosti ostanu samo teme i kopanje po filesystemu OSa "da se nešto promjeni i poboljša", jer se svi razumiju bolje od googleovih inžinjera.

Teme su fora, ali niti jedna nije dovoljno dobra da zamjeni tvorničku(ni na starijim mobitelima, ni na Androidu, ni na JB iPhoneu nisam niti jednu držao više od 2 dana), a editiranje raznih fileova nema smisla ako sve radi što je većinu vremena, najviše kvarova se događa upravo tako.

 

 

P.S. za sada imam iPhone 4 i veoma sam zadovoljan(više od godinu dana nema niti naznake usporenja), ali mislim da će mi idući mob ipak biti neki android poput SGSII HD, osim ako ne izađe iPhone 5 s većim ekranom(bar 4.3) i rezolucijom u međuvremenu.

R.I.P S.J.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
Leglo kaže...

Eto još jedan primjer. Ujak je imao iPhone koji je prilikom odlaska na internet zastekao i to tako zastekao da se vise nije mogao niti iskljuciti, a promet ide. Zove T-mobile sluzbu, oni ne mogu uciniti nista, jer kazu da je to do iPhonea. Uglavnom, morao je pricekat da se baterija istrosi, cekao je jedan dan. Racun za internet na kraju mjeseca 5,600kn .. gotta love it.

Koliko god smatram da je glupo što se baterija ne može vadit i što postoje situacije kada je vađenje baterije jedino rješenje, ipak izraziti sumnju da se*eš. Šansa da na takav način blokira, a da pri tom ipak povlači podatke s neta je gotovo nikakva (a da je spojen na net, bez da ide promet, to mu ne bi povečalo račun), a s druge strane, ako ti ujak nije Amerikanac koji koristi Verizon, mogao je izvaditi SIM karticu, komunikacija bi prije ili kasnije pukla.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
neaktivan
offline
Apple predstavlja novi iPhone
Boli me briga ipak dobro da nisu one cijene koje su se prognozirale od 200 i 300 dolara to sam za pretplatnike, jer onda bi ga svatko mogao imati, jedva cekam samo da dode u tmobile
 
0 9 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
MrBlc kaže...
Leglo kaže...

Eto još jedan primjer. Ujak je imao iPhone koji je prilikom odlaska na internet zastekao i to tako zastekao da se vise nije mogao niti iskljuciti, a promet ide. Zove T-mobile sluzbu, oni ne mogu uciniti nista, jer kazu da je to do iPhonea. Uglavnom, morao je pricekat da se baterija istrosi, cekao je jedan dan. Racun za internet na kraju mjeseca 5,600kn .. gotta love it.

Koliko god smatram da je glupo što se baterija ne može vadit i što postoje situacije kada je vađenje baterije jedino rješenje, ipak izraziti sumnju da se*eš. Šansa da na takav način blokira, a da pri tom ipak povlači podatke s neta je gotovo nikakva (a da je spojen na net, bez da ide promet, to mu ne bi povečalo račun), a s druge strane, ako ti ujak nije Amerikanac koji koristi Verizon, mogao je izvaditi SIM karticu, komunikacija bi prije ili kasnije pukla.

A i u službi za korisnike bi mu rekli da drži home i power 10 sekundi što je kombinacija za hard reboot za koju ima neka hardverska "zaštita" zbog koje to apsolutno uvijek radi, softver ne može zablokirati.

R.I.P S.J.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
anas kaže...
Boli me briga ipak dobro da nisu one cijene koje su se prognozirale od 200 i 300 dolara to sam za pretplatnike, jer onda bi ga svatko mogao imati, jedva cekam samo da dode u tmobile

 

Koliko glup moras biti da bi se veselio sto nesto nema nizu cijenu? Fuckin' retard... I koliko ce jos generacija iPhonea proci dok idioti poput tebe ne shvate da su to uvijek cijene za pretplatnike, iste su vec 4 godine i jos uvijek vam je tesko to shvatiti.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
apoteka kaže...
no tengo dinero kaže...
Ezio kaže...
Svi smo mi citali senzacionalne vijesti o problematicnoj anteni. Ali zanimljivo je da nama koji imamo ajfon antena ne radi probleme, a ovima koji nemaju ajfon, ajfon antena prekida signal kud god da idu. Cuda nevidjena. Konkurencija plasira vijest o problematicnoj anteni, a masa trolova popusi pricu i jos ju ponavlja godinama. A nas ajfonovce zovu ovcama.... Smijesno.

  Pa i ti bi imao probleme da ga nemas.Ne mozes imati signal bez iPhone-a  {#}

zasto su onda dijelili bumpere, to mi je malo u magli

  Nemam pojma zasto.Probao sam izgubit signal stiskajuci ga i nisam uspio.Stiskanjem sa obadvije ruke izgubi crticu do dvije, a isto tako kao i ostali mobiteli koje imam doma.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
15 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
microman kaže...

Imao sam dva komada iPhone4(jedan bijeli jedan crni) i ni jedan nije radio probleme sa signalom. U pogonu di su opčenito dvije-tri crtice na mobitelima, isto tako je bilo i na iPhone4. Uostalom moglo bi se raspravljati i o HTC-u jel? Sensation ima problem sa WIFI-om koji gubi signal ako se drži "nepravilno".

Nadalje pogledajte na temu SGSII di se ljudi žale kako su im matične tvornički neispravne, pa često posječuju servise za zamjenu. A još su češće pritužbe: ZAŠTO MI TAKO KRATKO TRAJE BATERIJA?

 

Govorite šta želite, al iPhone 4(sada 4S) je najstabilniji i najuravnoteženiji smartphone na tržištu

hočeš broj lika koji je više puta nosio iphone u servis?

prvo jer mu baterija crkla, i morao je nosit u servis da ju zamjene.

nakon nekog vremena iphone se sam od sebe ugasio i više nema šanse da se upali, nosio ga je u servis i rekli su mu da je sigurno on kriv jer je radio JB i time oštetio uređaj, a lik nema pojma kaj znači JB. Kasnije su mu javili da je otišla matična i da moraju mjenjat. Čekao je 2 mjeseca  da mu zamjene i kad je napokon dobio funkcionalan iphone natrag, za par dana mu je pao i pukao je ekran.

Pa tolko o matičnama u iphoneu.

Drugo nije stvar u nepravilnom držanju sensationa,  nego u softverskom bugu, radilo se o tome da ako bi WiFi signal malo pao, odma bi se uključio 3g i isključio se WiFi, kasnije je stigao update i više tog problema nema.

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
nsoul kaže...

hočeš broj lika koji je više puta nosio iphone u servis?

prvo jer mu baterija crkla, i morao je nosit u servis da ju zamjene.

nakon nekog vremena iphone se sam od sebe ugasio i više nema šanse da se upali, nosio ga je u servis i rekli su mu da je sigurno on kriv jer je radio JB i time oštetio uređaj, a lik nema pojma kaj znači JB. Kasnije su mu javili da je otišla matična i da moraju mjenjat. Čekao je 2 mjeseca  da mu zamjene i kad je napokon dobio funkcionalan iphone natrag, za par dana mu je pao i pukao je ekran.

Pa tolko o matičnama u iphoneu.

Drugo nije stvar u nepravilnom držanju sensationa,  nego u softverskom bugu, radilo se o tome da ako bi WiFi signal malo pao, odma bi se uključio 3g i isključio se WiFi, kasnije je stigao update i više tog problema nema.

Recimo da ti i vjerujem pogledaj na forumu(bilo kojem) teme o iPhone-u i njihove brige(koje se večino  vežu za JB) i u Temu o SGSII. Iskreno kad sam čital par stranica one teme, doslovce sam pomislio WTF kad je moje radil kak treba. Kod svakoga se nađe mali postotak greški, no kod SGSII je to ipak mnogo ozbiljnije.

A i neznam dal znaš Eplatia sa ovog foruma, uglavnom njemu sam prodao bijeli iPhone i prije mjesec dana pao mu u vodu. i nakon sušenja(bez otvaranja i ičega) proradi bez beda.

I'll be back
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
anas kaže...
Boli me briga ipak dobro da nisu one cijene koje su se prognozirale od 200 i 300 dolara to sam za pretplatnike, jer onda bi ga svatko mogao imati, jedva cekam samo da dode u tmobile

Postoje hateri kojih je jako malo, a postoje ljudi koji zbog ovakvih kao ti ispadaju hateri!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
microman kaže...

Recimo da ti i vjerujem pogledaj na forumu(bilo kojem) teme o iPhone-u i njihove brige(koje se večino  vežu za JB) i u Temu o SGSII. Iskreno kad sam čital par stranica one teme, doslovce sam pomislio WTF kad je moje radil kak treba. Kod svakoga se nađe mali postotak greški, no kod SGSII je to ipak mnogo ozbiljnije.

A i neznam dal znaš Eplatia sa ovog foruma, uglavnom njemu sam prodao bijeli iPhone i prije mjesec dana pao mu u vodu. i nakon sušenja(bez otvaranja i ičega) proradi bez beda.

a gle kaj se tiče tog zato sam kupio htc jer o njima nisam nikaj loše pročitao, i otkad imam dhd nisam imao nikakvih problema, ni sa softverom ni hardverom, jedino sam sam potrgao poklopac za wifi antenu i sd karticu, ali to sam si sam kriv, gore je ali jedno ono "perce " koje ulazi u uređaj se slomilo. ostalo nikakvih problema. dok znam da je neko s foruma mjenjao matičnu na desireu. sve ovisi o uređaju, ne mora na svakom iphoneu puknut staklo, ili otić matična k vragu, isto tako za svaki ostali brand. 

a s ovim gore sam htio reći da nije iphone savršen kolko se priča, nego da i njemu može otić matična, baterija i puknut staklo.

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
nsoul kaže...

a gle kaj se tiče tog zato sam kupio htc jer o njima nisam nikaj loše pročitao, i otkad imam dhd nisam imao nikakvih problema, ni sa softverom ni hardverom, jedino sam sam potrgao poklopac za wifi antenu i sd karticu, ali to sam si sam kriv, gore je ali jedno ono "perce " koje ulazi u uređaj se slomilo. ostalo nikakvih problema. dok znam da je neko s foruma mjenjao matičnu na desireu. sve ovisi o uređaju, ne mora na svakom iphoneu puknut staklo, ili otić matična k vragu, isto tako za svaki ostali brand. 

a s ovim gore sam htio reći da nije iphone savršen kolko se priča, nego da i njemu može otić matična, baterija i puknut staklo.

Ja kad sam počeo čitat onu temu pomislio sam: Bože Onaj Flash Bug u Sensationu je mila majka, koja je bila ispravljena prvim patchom.

Nekoliko forumaša je moralo nosit mob na servis radi matične, ljudi se masovno žale na bateriju i traže sve mile načine da joj produže vijek koji sat više.

Uglavnom zaprepastio sam se, a onaj moj primjerak je radio ko bebica, čak nije ni baterija tak loše bila. Možda vjerojatno zato šta je bila unutra Tegra2, a ne Exyonis.

I'll be back
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
power_user kaže...
MrBlc kaže...
Leglo kaže...

Eto još jedan primjer. Ujak je imao iPhone koji je prilikom odlaska na internet zastekao i to tako zastekao da se vise nije mogao niti iskljuciti, a promet ide. Zove T-mobile sluzbu, oni ne mogu uciniti nista, jer kazu da je to do iPhonea. Uglavnom, morao je pricekat da se baterija istrosi, cekao je jedan dan. Racun za internet na kraju mjeseca 5,600kn .. gotta love it.

Koliko god smatram da je glupo što se baterija ne može vadit i što postoje situacije kada je vađenje baterije jedino rješenje, ipak izraziti sumnju da se*eš. Šansa da na takav način blokira, a da pri tom ipak povlači podatke s neta je gotovo nikakva (a da je spojen na net, bez da ide promet, to mu ne bi povečalo račun), a s druge strane, ako ti ujak nije Amerikanac koji koristi Verizon, mogao je izvaditi SIM karticu, komunikacija bi prije ili kasnije pukla.

A i u službi za korisnike bi mu rekli da drži home i power 10 sekundi što je kombinacija za hard reboot za koju ima neka hardverska "zaštita" zbog koje to apsolutno uvijek radi, softver ne može zablokirati.

 

I što meni predstavlja sumlja ako je račun došao koliko je došao. Služba za korisnike je reagirala kako je reagirala, sada da li je to njihova pogreška ili Applea, ne ulazim. Jedno je sigurno, račun je došao koliko je došao, a T-mobile i moj ujak su na sudu zbog toga. Bio je spojen na internet i promet je išao, e sada koliko vuće video link prometa, ne bih točno znao u MB, no znam da vuče oko 5600kn. Ocekivat da ce covjek od skoro 60 godina znat sto je reboot ili hard reboot je neozbiljno. 

 

In the end there will be only ( c )haoss ...
15 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
Leglo kaže...
power_user kaže...
MrBlc kaže...
Leglo kaže...

Eto još jedan primjer. Ujak je imao iPhone koji je prilikom odlaska na internet zastekao i to tako zastekao da se vise nije mogao niti iskljuciti, a promet ide. Zove T-mobile sluzbu, oni ne mogu uciniti nista, jer kazu da je to do iPhonea. Uglavnom, morao je pricekat da se baterija istrosi, cekao je jedan dan. Racun za internet na kraju mjeseca 5,600kn .. gotta love it.

Koliko god smatram da je glupo što se baterija ne može vadit i što postoje situacije kada je vađenje baterije jedino rješenje, ipak izraziti sumnju da se*eš. Šansa da na takav način blokira, a da pri tom ipak povlači podatke s neta je gotovo nikakva (a da je spojen na net, bez da ide promet, to mu ne bi povečalo račun), a s druge strane, ako ti ujak nije Amerikanac koji koristi Verizon, mogao je izvaditi SIM karticu, komunikacija bi prije ili kasnije pukla.

A i u službi za korisnike bi mu rekli da drži home i power 10 sekundi što je kombinacija za hard reboot za koju ima neka hardverska "zaštita" zbog koje to apsolutno uvijek radi, softver ne može zablokirati.

 

I što meni predstavlja sumlja ako je račun došao koliko je došao. Služba za korisnike je reagirala kako je reagirala, sada da li je to njihova pogreška ili Applea, ne ulazim. Jedno je sigurno, račun je došao koliko je došao, a T-mobile i moj ujak su na sudu zbog toga. Bio je spojen na internet i promet je išao, e sada koliko vuće video link prometa, ne bih točno znao u MB, no znam da vuče oko 5600kn. Ocekivat da ce covjek od skoro 60 godina znat sto je reboot ili hard reboot je neozbiljno.

 

  Ako ti je ujak toliki seljak pa ne zna ugasiti cellular data na iPhone-u neku su mu i naplatili toliko. Ti njemu lijepo reci neka sebi kupi 3310 Nokiu i neka se drži dalje od smarphonea.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
Leglo kaže...
power_user kaže...
MrBlc kaže...
Leglo kaže...

Eto još jedan primjer. Ujak je imao iPhone koji je prilikom odlaska na internet zastekao i to tako zastekao da se vise nije mogao niti iskljuciti, a promet ide. Zove T-mobile sluzbu, oni ne mogu uciniti nista, jer kazu da je to do iPhonea. Uglavnom, morao je pricekat da se baterija istrosi, cekao je jedan dan. Racun za internet na kraju mjeseca 5,600kn .. gotta love it.

Koliko god smatram da je glupo što se baterija ne može vadit i što postoje situacije kada je vađenje baterije jedino rješenje, ipak izraziti sumnju da se*eš. Šansa da na takav način blokira, a da pri tom ipak povlači podatke s neta je gotovo nikakva (a da je spojen na net, bez da ide promet, to mu ne bi povečalo račun), a s druge strane, ako ti ujak nije Amerikanac koji koristi Verizon, mogao je izvaditi SIM karticu, komunikacija bi prije ili kasnije pukla.

A i u službi za korisnike bi mu rekli da drži home i power 10 sekundi što je kombinacija za hard reboot za koju ima neka hardverska "zaštita" zbog koje to apsolutno uvijek radi, softver ne može zablokirati.

 

I što meni predstavlja sumlja ako je račun došao koliko je došao. Služba za korisnike je reagirala kako je reagirala, sada da li je to njihova pogreška ili Applea, ne ulazim. Jedno je sigurno, račun je došao koliko je došao, a T-mobile i moj ujak su na sudu zbog toga. Bio je spojen na internet i promet je išao, e sada koliko vuće video link prometa, ne bih točno znao u MB, no znam da vuče oko 5600kn. Ocekivat da ce covjek od skoro 60 godina znat sto je reboot ili hard reboot je neozbiljno.

 

  Ti vjerujes covjeku da je to istina, a ne zna se sluziti telefonom.Te price su mi najbolje rodjak od mog rodjaka ima problema sa iPhone-om.

We are the European Union.Lower your shields and surrender.We will add your biological and technological distinctiveness to our own.Your culture will adapt to service us.Resistance is futile.
15 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
ili sa bilo cim drugim sto ovaj sta to pise mrzi...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
microman kaže...
nsoul kaže...

a gle kaj se tiče tog zato sam kupio htc jer o njima nisam nikaj loše pročitao, i otkad imam dhd nisam imao nikakvih problema, ni sa softverom ni hardverom, jedino sam sam potrgao poklopac za wifi antenu i sd karticu, ali to sam si sam kriv, gore je ali jedno ono "perce " koje ulazi u uređaj se slomilo. ostalo nikakvih problema. dok znam da je neko s foruma mjenjao matičnu na desireu. sve ovisi o uređaju, ne mora na svakom iphoneu puknut staklo, ili otić matična k vragu, isto tako za svaki ostali brand. 

a s ovim gore sam htio reći da nije iphone savršen kolko se priča, nego da i njemu može otić matična, baterija i puknut staklo.

Ja kad sam počeo čitat onu temu pomislio sam: Bože Onaj Flash Bug u Sensationu je mila majka, koja je bila ispravljena prvim patchom.

Nekoliko forumaša je moralo nosit mob na servis radi matične, ljudi se masovno žale na bateriju i traže sve mile načine da joj produže vijek koji sat više.

Uglavnom zaprepastio sam se, a onaj moj primjerak je radio ko bebica, čak nije ni baterija tak loše bila. Možda vjerojatno zato šta je bila unutra Tegra2, a ne Exyonis.

Daj prestani dokazivat svoju glupost.

 

Ti si jedini koji je imao telefon s Exyonis čipom.

 

U svim internacionalnim SGS II i9100 je Exynos, tegru 2 su stavljali u onu drugu verziju.

 

Što se tiče papanja baterije Samsungov Gingerbread 2.3.3 je imao Android OS drain koji je sređen 2.3.4+ firmwareima. Isti bug je bio i na SGS-u.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 19:57 (Dkc).
12 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
zoka kaže...
Leglo kaže...

 

  Ako ti je ujak toliki seljak pa ne zna ugasiti cellular data na iPhone-u neku su mu i naplatili toliko. Ti njemu lijepo reci neka sebi kupi 3310 Nokiu i neka se drži dalje od smarphonea.

meni se cini da si jedini seljak ovdje ti.

 

1. vrijedjas neciju obitelj

2. ti znas ugasiti "cellular data" na mobitelu koje se smrzao tako da se ne moze ni ugasiti?

15 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
BlueMax kaže...
zoka kaže...
Leglo kaže...

 

  Ako ti je ujak toliki seljak pa ne zna ugasiti cellular data na iPhone-u neku su mu i naplatili toliko. Ti njemu lijepo reci neka sebi kupi 3310 Nokiu i neka se drži dalje od smarphonea.

meni se cini da si jedini seljak ovdje ti.

 

1. vrijedjas neciju obitelj

2. ti znas ugasiti "cellular data" na mobitelu koje se smrzao tako da se ne moze ni ugasiti?

  Ja šta je ako nije seljak, šta će njemu iPhone? Pa trebao je držati home+power tipke da bi restartovao tel ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 22:06 (zoka).
12 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
zoka kaže...

 Ja šta je ako nije seljak, šta će njemu iPhone? Pa trebao je držati home+power tipke da bi restartovao tel ...

meni dovoljno.

12 godina
offline
Apple predstavlja novi iPhone

Prodaja iPhone4S nadmasila sve do sad. Ocito je da se radi o nekakvoj religiji iReligiji i da iZombiji nisu u stanju razmisljati vlastitom glavom. 

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
BlueMax kaže...

Prodaja iPhone4S nadmasila sve do sad. Ocito je da se radi o nekakvoj religiji iReligiji i da iZombiji nisu u stanju razmisljati vlastitom glavom.

  Da sigurno je religija u pitanju , a nije to što taj telefon zaslužuje da bude među prvima po prodaji i zato što je stvarno kvalitetan uređaj.

13 godina
neaktivan
offline
Apple predstavlja novi iPhone

Ok, tu su sve cijene za ugovor. A što kad bi kupio iPhone 4S ali da je na bonove, a ne na pretplatu, koliko bi me to onda tu u hrv došlo?

real master for every game
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
master4games kaže...

Ok, tu su sve cijene za ugovor. A što kad bi kupio iPhone 4S ali da je na bonove, a ne na pretplatu, koliko bi me to onda tu u hrv došlo?

Vjerojatno isto ili skoro isto koliko bi te sad koštao iPhone 4.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
Mirko935 kaže...
master4games kaže...

Ok, tu su sve cijene za ugovor. A što kad bi kupio iPhone 4S ali da je na bonove, a ne na pretplatu, koliko bi me to onda tu u hrv došlo?

Vjerojatno isto ili skoro isto koliko bi te sad koštao iPhone 4.

Eah, ja se nado smanjenju cijene! A koliko bi onda koštala 4?

real master for every game
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 17:09 (master4games).
14 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
power_user kaže...
Onda pričaju o zatvorenosti sustava, no koja je korist od te otvorenosti? Možda ponekad koristiti kao USB stick, za što se slažem da bi bilo korisno, ali jednako dobro mi posluži i dropbox. Bluetooth isto nisam koristio godinama, slike šaljem mailom, a muziku svi skinu doma na kompu, niko više ne šalje(bar nitko od mojih poznanika, svi pitaju samo ime).

Na kraju od te otvorenosti ostanu samo teme i kopanje po filesystemu OSa "da se nešto promjeni i poboljša", jer se svi razumiju bolje od googleovih inžinjera.

Nick ti nije baš u duhu istine, rekao bih ;)

Kako rekoh, sve to je super za ekipu koju zanimaju igre i aplikacije, a kojoj je (nova) mogućnost interakcije sa Twitterom nešto fascinantno.

 

Ja sam govorio konkretno o sebi, a ne o ekipi kojoj su teme nešto uberkul.

Tebe to ne zanima, jer nemaš nikakve potrebe, primjera radi, upravljati nekim strojem i vršiti kontrolu nad istim, putem smartphonea ili tableta, ali ima nas koji ono SMART u telefonu trebamo za nešto više od "tvitanja", "lajkanja" i sličnih idiotarija :)

Android mi trenutno omogućava da kreiram uvjete za to, a ujedno imam aparat iskoristiv za sve ostale "mobilne" stvari.

 

Čak i da ne trebam sve to, već u startu mi se gadi opcija da nemam mogućnost gotovo nikakve prilagodbe OS-a, a to je u mome svijetu itekako zatupljujuće...iritatno čak.

Kad vidim da ne mogu sa dva "klika" postaviti mp3 kao zvono, para mi ide iz ušiju, a pojam iskoristivost ili intuitivnost mi ne znače previše.

 

Inače, MIUI rom je vrlo dobar primjer što se može sa otvorenim OS-om, iako mi je potpuna nepoznanica čemu kopiranje iOS izgleda...odnosno nije, treba uzeti u obzir da su autori Kinezi {#}

Ne koristim ga, ali imao sam prilike vidjeti kako radi...izuzetno je fluidan i proizvođači koji rade mobitele sa Androidom mogli bi ponešto naučiti od STUDENATA koji rade taj ROM.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
Leglo kaže...

 

Eto još jedan primjer. Ujak je imao iPhone koji je prilikom odlaska na internet zastekao i to tako zastekao da se vise nije mogao niti iskljuciti, a promet ide. Zove T-mobile sluzbu, oni ne mogu uciniti nista, jer kazu da je to do iPhonea. Uglavnom, morao je pricekat da se baterija istrosi, cekao je jedan dan. Racun za internet na kraju mjeseca 5,600kn .. gotta love it.

Ovo je pokazuje da iPhone ima dobru bateriju {#}

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/ps3/crofck007/][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean5/ps3/crofck007.png[/img][/url]
14 godina
offline
Apple predstavlja novi iPhone
"ekipa koju zanimaju igre i aplikacije"... Kaj smo do toga dosli da je "zatupljujuce" sto za mobitel postoje igre i aplikacije koje mu povecavaju iskoristivost?? Svasta. Izgleda da bi ajfon trebao biti stroj na kojem moras sam pisati aplikacije za sebe da bi ga neki tu fahidioti smatrali pametnim uredjajem. Dajte se osvjestite malo, nismo svi programeri.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
Ezio kaže...
"ekipa koju zanimaju igre i aplikacije"... Kaj smo do toga dosli da je "zatupljujuce" sto za mobitel postoje igre i aplikacije koje mu povecavaju iskoristivost?? Svasta. Izgleda da bi ajfon trebao biti stroj na kojem moras sam pisati aplikacije za sebe da bi ga neki tu fahidioti smatrali pametnim uredjajem. Dajte se osvjestite malo, nismo svi programeri.

Znaš ti na šta mislim...ekipa kojoj je urnebesno zanimljivo pucati iz virtualnog kalaša, ili upaliti upaljač na ekranu.

Takvima treba sve osim smartphonea...i nema to veze sa programiranjem..

 

Takvi korisnici smartphonea, na kraju, donose zaključke o najiskoristivijem, ili najzaokruženijem proizvodu, oko čega sam se uopće upleo u ovu temu.

 

Očito mi sa godinama mozak ide u ku*ac, jer inače sam dovoljno inteligentan izbjegavati sve teme koje sadrže Apple ili Android u nazivu.

14 godina
offline
Re: Apple predstavlja novi iPhone
eevek kaže...
power_user kaže...
Onda pričaju o zatvorenosti sustava, no koja je korist od te otvorenosti? Možda ponekad koristiti kao USB stick, za što se slažem da bi bilo korisno, ali jednako dobro mi posluži i dropbox. Bluetooth isto nisam koristio godinama, slike šaljem mailom, a muziku svi skinu doma na kompu, niko više ne šalje(bar nitko od mojih poznanika, svi pitaju samo ime).

Na kraju od te otvorenosti ostanu samo teme i kopanje po filesystemu OSa "da se nešto promjeni i poboljša", jer se svi razumiju bolje od googleovih inžinjera.

Nick ti nije baš u duhu istine, rekao bih ;)

Kako rekoh, sve to je super za ekipu koju zanimaju igre i aplikacije, a kojoj je (nova) mogućnost interakcije sa Twitterom nešto fascinantno.

 

Ja sam govorio konkretno o sebi, a ne o ekipi kojoj su teme nešto uberkul.

Tebe to ne zanima, jer nemaš nikakve potrebe, primjera radi, upravljati nekim strojem i vršiti kontrolu nad istim, putem smartphonea ili tableta, ali ima nas koji ono SMART u telefonu trebamo za nešto više od "tvitanja", "lajkanja" i sličnih idiotarija :)

Android mi trenutno omogućava da kreiram uvjete za to, a ujedno imam aparat iskoristiv za sve ostale "mobilne" stvari.

 

Čak i da ne trebam sve to, već u startu mi se gadi opcija da nemam mogućnost gotovo nikakve prilagodbe OS-a, a to je u mome svijetu itekako zatupljujuće...iritatno čak.

Kad vidim da ne mogu sa dva "klika" postaviti mp3 kao zvono, para mi ide iz ušiju, a pojam iskoristivost ili intuitivnost mi ne znače previše.

 

Inače, MIUI rom je vrlo dobar primjer što se može sa otvorenim OS-om, iako mi je potpuna nepoznanica čemu kopiranje iOS izgleda...odnosno nije, treba uzeti u obzir da su autori Kinezi {#}

Ne koristim ga, ali imao sam prilike vidjeti kako radi...izuzetno je fluidan i proizvođači koji rade mobitele sa Androidom mogli bi ponešto naučiti od STUDENATA koji rade taj ROM.

Nick je prvi koji sam probao da je bio slobodan, 4-5 koje inače koristim bili su zauzeti. Nisam ni ja zadovoljan s njime.

 

Pisao sam za 90% slučajeva, malo je tih koji moraju upravljati strojevima i sl.(iako ni Android nije najbolji izbor za to, Windows mobile tu rula). Nerviraju me ovi koji navode otvorenost kao prednost jer su to pročitali na Internetu, a onda dolaze kod mene da im stavim neki iOS igru koju su skinuli crackanu s neta ili oni kojima je iPhone bezveze jer ne mogu proimjeniti temu bez JB.

 

Ovaj moj post koji si citirao je malo krivo ispao, mislio sam na većinu korisnika, ne sve one kojima zbilja nešto takvo treba za nešto osim igranja i surfanja

 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 18:59 (power_user).
13 godina
protjeran
offline
Apple predstavlja novi iPhone

Što je to napredni korisnik smarphone-a?

 

Koji to k*rac možeš napredno raditi na telefonu?? Pisati dokumente na minijaturnim ekranima sa bezveznim verzijama worda? Raditi prezentacije? Programirati? Pisati module za kernel? Surfati?!!

 

Daj se uozbiljite. To su sve igračke ma koliko vi željeli da nisu.

Moja mater te traži
 
6 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice