Apple - obveznice za 17 milijardi

poruka: 19
|
čitano: 3.528
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple - obveznice za 17 milijardi".
11 godina
neaktivan
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

Još su gori od Microsofta samo im je bitan profit.

Nije da branim Bill Gatesa, ali koliko čitam Microsoft dosta daje u humanitarne svrhe dok za Apple to nisam čuo.

 
5 19 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

Ma napokon padaju, gube fanboyeve te će brzo nestati u zaborav, osim ako napokon ne naprave nešto kako spada, a ne da prodaju prosek kao da je vrh, i vrh za pare jednog odličnog auta

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2013 19:58 (Krtislav1).
Moj PC  
3 18 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

meni je osobno puno zanimljiviji dio di apple kupuje svoje dionice, dugo se nagadjalo sta ce sa kesom napravit.

odlican korak cooka

Evasi0n Jailbreak http://www.youtube.com/watch?v=SRiWB-3_upI
Moj PC  
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi
vrlo dobra odluka, vidi se da apple ima odlicne ekonomiste u sastavu a i menadzere. da dionice sad padaju, no ako kupuju svoje dionice to mora bit znak da ce opet rast tj. spremaju nam nesto.
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

Tko će znati ako ne Židovi..respect..{#}

 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi

Dionice opet idu gore uskoro, jer uskoro će i novi proizvodi .. :) Pametni su oni .. 

GL&HF
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2013 13:09 (AmD).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
Trigger-Brzi kaže...

Još su gori od Microsofta samo im je bitan profit.

Nije da branim Bill Gatesa, ali koliko čitam Microsoft dosta daje u humanitarne svrhe dok za Apple to nisam čuo.

Vidi ovako internet ratniče. Otvori svoju firmu pa zaposli ljude pa im isplacuj redovno placu, doprinose, poreze, nadji posao za radit, razvi firmu do par milijuna kuna dobiti na razini godine i onda se tu javi koliko % si svoje krvavo stecene dobiti podijelio i kako ti je ta podjeljena dobit utjecala na poslovanje firme jer je nisi reinvestirao npr. I javi kolko si godina ostario više jer si radio 12 sati dnevno. Nemaš pojma koliko je krvavo zaradit novce i koliko to uzme od čovjeka, pogotovo tu u HR. Kad to napraviš reci mi koliko si podijelio okolo, a koliko zadržao za sebe i svoju obitelj ili za reinvestiranje u biznis itd. Stvarno pricas gluposti. Sta bi im trebalo biti bitno nego profit i rast kompanije?! Krumpir salata?

 

Krtislav1 kaže...

Ma napokon padaju, gube fanboyeve brzo će nestati u zaborav, osim ako napokon ne naprave nešto kako spada, a ne da prodaju prosek kao da je vrh, i vrh kao jedno odlično auto

Nitko te ne tjera da ništa kupis niti je bilo šta od apple proizvoda industrijski standard, apsolutna potreba i sl. Fanboyebvi su u krajnju ruku jednako glupi kao i ti. Uglavnom hejteri (ti) i fanbojevi imaju jednako neargumentirana stajališta što savršeno prikazuje tvoj kretenski kometnar. Što si htio rec? Što nisu napravili tocno kako spada? Po cemu je Samsung, HTC ili bilo tko drugi?! To su biznisi i ništa drugo, a hvala bogu imaš izbor na trzistu da kupis sto hoces.

 

 

Količina kretena koji se skupe u ovim apple temama mi stvarno ide neopisivno na živce. Ako nekoga zanima malo detaljniji clanak na temu, economist je neki dan pisao o tome. A ima i komentara na clanak vrlo zanimljivih:

 

http://www.economist.com/blogs/buttonwood/2013/05/apples-bond-issue?fsrc=scn/fb/wl/bl/pitythetaxpayer

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
Krtislav1 kaže...

Ma napokon padaju, gube fanboyeve brzo će nestati u zaborav, osim ako napokon ne naprave nešto kako spada, a ne da prodaju prosek kao da je vrh, i vrh kao jedno odlično auto

Primjedba ti je dosta loša.

 

iPhoneu je opala prodaja naspram Applea, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da je riječ o fenomenalnom uređaju. Retina Macbook Pro proglašen najboljim prijenosnikom (prvo 15'' retina, pa sad po novom 13'') po testovima PC Maga te mnogih drugih renomiranih medija.

 

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2415580,00.asp

 

Kao vlasnik 15'' retine, mogu potvrditi da je riječ o bolesnom stroju. Ima svojih mana, od toga ne treba bježati, ali ne postoji niti jedan "savršeni" prijenosnik, kao ni ništa drugo u životu. Jedina prava mana po meni je to što se poprilično grije pod intenzivnim taskovima i to je manje više to.

 

Također, njihov iMac je i dalje jedno od najjačih ako ne i najjače AIO računalo na tržištu. Precijenjeni su? Jesu ... Ali da prodaju prosjek pod premium također nije istina. Apple prodaje premium, pod premium cijenom, a svaka roba ima svoga kupca.

14 godina
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
Trigger-Brzi kaže...

Još su gori od Microsofta samo im je bitan profit.

Nije da branim Bill Gatesa, ali koliko čitam Microsoft dosta daje u humanitarne svrhe dok za Apple to nisam čuo.

Ma nemoj mi reći da ljudi osnivaju firme zbog profita?!? Ja sam cjelo vrijeme bio uvjeren u to da korporacije nije briga za zaradu nego da pomognu ljudima da imaju dobar mobitel da mogu pričat jedni s drugima {#}

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
cuspajz kaže...

Ma nemoj mi reći da ljudi osnivaju firme zbog profita?!? Ja sam cjelo vrijeme bio uvjeren u to da korporacije nije briga za zaradu nego da pomognu ljudima da imaju dobar mobitel da mogu pričat jedni s drugima {#}

 

Pa svi oni rade to iz altruizma, ni MS, ni Google ne zanimaju novci {#}

There's no business like showbusiness
15 godina
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

sori, jabuko, imam do desetoga samo tri stotine, a i to u vreticama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2013 17:41 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

Kako bi to 'prenijeli novac nazad u SAD', kada taj novac nikada tamo nije ni bio?

Nije samo jasno kome moraju platiti, SAD ili državama gdje se novac nalazi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
mislav_01 kaže...

Nitko te ne tjera da ništa kupis niti je bilo šta od apple proizvoda industrijski standard, apsolutna potreba i sl. Fanboyebvi su u krajnju ruku jednako glupi kao i ti. Uglavnom hejteri (ti) i fanbojevi imaju jednako neargumentirana stajališta što savršeno prikazuje tvoj kretenski kometnar. Što si htio rec? Što nisu napravili tocno kako spada? Po cemu je Samsung, HTC ili bilo tko drugi?! To su biznisi i ništa drugo, a hvala bogu imaš izbor na trzistu da kupis sto hoces.

 

 

Količina kretena koji se skupe u ovim apple temama mi stvarno ide neopisivno na živce. Ako nekoga zanima malo detaljniji clanak na temu, economist je neki dan pisao o tome. A ima i komentara na clanak vrlo zanimljivih:

 

http://www.economist.com/blogs/buttonwood/2013/05/apples-bond-issue?fsrc=scn/fb/wl/bl/pitythetaxpayer

 

Dobro, možda nisam trebao ovo napisati što sam napisao, ali još uvek imam isti stav prema Apple-u i mrzim ih. Ne zbog uređaja, ne zbog toga što mislim da su drugi kompjuter, tableti, telefoni bolji od njih, nego zbog načina na koji oni zapravo skupljaju svoju mušteriju.

Kao prvo, reklame. Jel ste vi videli njihove reklame za Mac, pljuju Windows, a svoje mane ne pominju. (reklame jesu stare i tad je OS bio bolji, ali se još uvek drže da je tako)

Naravno, ne kažem ja da Windows sada svetinja. Kada bi sve programe,igre i drivere mogao namestiti na Ubuntu, takako Windows ne bih. Microsoft je već postao malo odvratan. Ali windows je napravio svoje, a Mac je zapravo linux koji je ulepšan, dorađen i naravno "saaaavršen"

Sebe u Americi jednostavno pokazuju kao da su alfa i omega, i kao da oni trebaju biti svetska imperija u tehnologiji, a ljudi se primaju na to i kupuju, i to najviše da se pokažu kao "hipsteri", "umetnici", "genijalci", "profesionalci", amerikanci...

Još ima dobra taktika koja pali u državama sa mnogo para, oni koji nemaju pojma o ičemu idu na "skuplje je bolje".

Naravno mnogi misle da su njihovi proizvodi skupi jer se moralo potrožiti novca i na inovativne ideje, dizajn i materijal. Pa proizvodni proces jedne iPhone 5-ice košta oko 200$ (ne kažem ja, to je normalna cifra, samsung GS3 košta isto oko 250$, ali su opet mnogo jeftiniji ako uzmemo i karakteristike u obzir), a istraživanja mačku o rep, sve im sad kreće na Intel, AMD i ARM, tako da im istraživanja manje više i ne trebaju. Ideje? Koje ideje? Ukratko:

Na sve svoje proizvode stavljaju 1 godinu garancije, i još onemoguće laganu popravku uređaja zbog lepila i 30 različitih šarafa. To namerno radi kako bi se mobitel mogao brže pokidati (što ne mora da znači), i kako bi odmah sledeće godine kupili novi iPhone, da se ne pate sa "starim". Tako ti je danas, 1 godina prođe i staro je, AJMO LJUDI PO NOVO, NE MOGU JA TAKO. Čist idiotizam. Ovce.

 

I na kraju ono nepobitno, cena/kvalitet. Ne moram puno da pričam, konkurencija je velika, jeftinija i uspešnija od apple-a, bolji uređaji za manje pare, ali eto pošto je Apple "jedini i savršen", zašto bih davao manje para za nešto isto tako dobro.

 

 

nCh! kaže...

Primjedba ti je dosta loša.

 

iPhoneu je opala prodaja naspram Applea, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da je riječ o fenomenalnom uređaju. Retina Macbook Pro proglašen najboljim prijenosnikom (prvo 15'' retina, pa sad po novom 13'') po testovima PC Maga te mnogih drugih renomiranih medija.

 

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2415580,00.asp

 

Kao vlasnik 15'' retine, mogu potvrditi da je riječ o bolesnom stroju. Ima svojih mana, od toga ne treba bježati, ali ne postoji niti jedan "savršeni" prijenosnik, kao ni ništa drugo u životu. Jedina prava mana po meni je to što se poprilično grije pod intenzivnim taskovima i to je manje više to.

 

Također, njihov iMac je i dalje jedno od najjačih ako ne i najjače AIO računalo na tržištu. Precijenjeni su? Jesu ... Ali da prodaju prosjek pod premium također nije istina. Apple prodaje premium, pod premium cijenom, a svaka roba ima svoga kupca.

Retina, ja stvarno ne razumem šta je tu tako posebno kod te Retine, pa koristio sam i Macbook sa retinom, a i iPad. Košta ko suvo zlato, a oni to kupuju od LG-a za 70$

To se Stevo setio kako čoveku odgovara kada vidi ono što ne može ni da vidi da bolje vidi, jer kad vidi da bolje vidi ono što ne može ni da vidi je strava stvar. Aman dok nije to on spomenuo nikome nije smetala 1440x900 rezolucija, a bilo je već i tada 1920x1080 odlična. Nego ne, ajmo izmišljati gluposti, uzeti ekran iste veličine sa većom rezolucijom kako bi smo videli nešto što možda vidimo, al nam ne služi baš nešto, te onda opteretiti fino GPU ili uzimati skuplji, i platiti sve bez brige brigice.

Običan Mac nije tolko precenjen koliko i mobiteli, ali opet imaju 1 godinu garancije i lepila iako svi tvrde kako su njihovi uređaji najpouzdaniji i dugo traju. Pa gde tu ima logike?

 

Pogledajte vi to predstavljane Retine

On pokazuje primer na slovu koje treba da bude na površini od jedno 5 mm na ekranu, a on ga pokazuje na pola metra. Gde ti možeš videti nejasnoću na toj rezoluciji i površini. Ako nešto ne vidiš, zoomiraj, ionako ako naprežeš oči kada čitaš nešto sitno uništavaš vid. CTRL + +

Ta neizoštrenost se da primetiti na onim starijim rezolucijama ispod 1440x900 (pa vidi se čak i na toj rezoluciji), ali ja stvarno mislim da na 17" i 1920x1080 je previše, a na 19" super. Zašto je danas svakom bitan PPI, DPI ili šta već?

 

Što se tiče AIO, skidam kapu. Moram reći da nisu skupi i da jesu kvalitetni, ali opet stoji nerastavljivost i 1 godina garancije.

 

A i volim kada fino govorite kako ih svi fino ocenjuju, dodeljuju im nagrade itd. Sve te novine i stranice, pa tamo je stanje isto ko i kod nas, sve je to korupcija. Pravite se ko da niste čuli za to jer upravo većina vas zapravo živi od toga.

Nedavno je čak bio članak u BUG-u kako su dobili neki zlatni certifikat za EKO test, a nisu trebali dobiti ni bronzani (ispravite me ako grešim, znam da je nešto tako išlo).

Ne možete nikome verovati, bolje da nekad čovek prosudi sam, a ako baš nekome trebate verovat, onda verujte prijatelju koji se barem malo razume, nema nameru i koristi od toga da vas izradi. Ne mora to biti ovo, može to biti i oko financija, automobila, nekretnina. Uvek se dobro raspitajte.

 

 

Jesu li ovo dobri argumenti?

Uvek sam bio otvorenog uma i ostaću, ako sam pogrešio negde, i ako dokažete barem malo da ste upravu, čak ću da probam naći dokaze da ste u pravu kako bih mogao sebe da odmah ispravim.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2013 22:57 (Krtislav1).
12 godina
protjeran
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

Tolika hrpa sranja je napisana u postu iznad moga da me glava zabolila. No cim sam na pola posta prestao to citati, naglo je i bol prestala  {#}

 
3 2 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
jumboY kaže...

Tolika hrpa sranja je napisana u postu iznad moga da me glava zabolila. No cim sam na pola posta prestao to citati, naglo je i bol prestala {#}

povlačim se, odustajem

odjavljujem se sa bug-a doživotno, dosta mi vas je, razmaženci.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2013 23:48 (Krtislav1).
11 godina
neaktivan
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi
Meni ipak nije jasno o čemu se tu radi. Imaš 100 milijardi svoga keša i zadužuješ se. Jeli to psihološki trik i ujedno način da se promjeni struktura ulagača sa burzovnih na fiksne? Ovo sa otkupom vlastitih dionica je ne samo pametan poslovni i marketinški potez nego valjda i jedini način da se smanji ekstremna burzovna osjetljivost Apple-a. Međutim meni to govori da niti sami više ne očekuju "nove" i "revolucionarne" proizvode, nego konsolidiraju poziciju.
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
Krtislav1 kaže...
jumboY kaže...

Tolika hrpa sranja je napisana u postu iznad moga da me glava zabolila. No cim sam na pola posta prestao to citati, naglo je i bol prestala  {#}

povlačim se, odustajem

odjavljujem se sa bug-a doživotno, dosta mi vas je, razmaženci.

  Oh ne... Vrati se molim te  {#}

15 godina
neaktivan
offline
Apple - obveznice za 17 milijardi

 

Retina, ja stvarno ne razumem šta je tu tako posebno kod te Retine, pa koristio sam i Macbook sa retinom, a i iPad. Košta ko suvo zlato, a oni to kupuju od LG-a za 70$

To se Stevo setio kako čoveku odgovara kada vidi ono što ne može ni da vidi da bolje vidi, jer kad vidi da bolje vidi ono što ne može ni da vidi je strava stvar. Aman dok nije to on spomenuo nikome nije smetala 1440x900 rezolucija, a bilo je već i tada 1920x1080 odlična. Nego ne, ajmo izmišljati gluposti, uzeti ekran iste veličine sa većom rezolucijom kako bi smo videli nešto što možda vidimo, al nam ne služi baš nešto, te onda opteretiti fino GPU ili uzimati skuplji, i platiti sve bez brige brigice.

Običan Mac nije tolko precenjen koliko i mobiteli, ali opet imaju 1 godinu garancije i lepila iako svi tvrde kako su njihovi uređaji najpouzdaniji i dugo traju. Pa gde tu ima logike?

 

 

Paneli u rMBP-u se kupuju od Samsunga i LG-a paralelno. Late 2012 modeli sa LG panelima su imali Image ghosting problem, early 2013 navodno nemaju. Srećom moj je e2013 - Samsung pa nemam nikakve drame s njime.

 

Što se tiče kvalitete panela i rezolucije, ne mogu se složiti s tobom. Best for retina je meni osobno premala rezolucija i koristim jednu od većih (skaliranu) iz razloga što mi daje puno veći workspace. I na OSX-u i na Windowsu 8 mi se nekako čini 1680x1050 kao najbolji omjer veličine i korisnog prostora, s time da OSX daleko bolje iskorištava taj prostor, jer je moguće skalirati UI nevezano za samu rezoluciju. Također, kvaliteta boja na samom ekranu je vrhunska, kao i kutevi gledanja. Na njega imam spojen vanjski ekran (neki solidni Samsung na poslu) i Dell Ultrasharp U2412M kod kuće i jasno je vidljivo da je ekran na retina Macbooku impresivniji od oba ta monitora. Na Dellu se razlika manje vidi, ali kad usporedim sa samim prijenosnikom ne mogu se oteti dojmu da bih volio na 24'' Dellu imati rezoluciju od 2560x1440. Te se razlike ne vide kad gledaš svaki ekran posebno, ali kad se stavi jedan pored drugoga, razlike u oštrini i kvaliteti prikaza su itekako vidljive.

 

Jedini stvarni problem samoga ekrana je što je glossy i packa se abnormalno. Ako mislite da su mobiteli magnet za otiske, onda je ovo nešto u totalno drugoj dimenziji.

 

Što se tiče precijenjenosti, tu se nema što komentirati. Mac je precijenjen i to je činjenica, ali to ne znači da je riječ o prosječnim računalima, koliko se god trudio to netko tako prikazati.

 

On topic: 

 

Vrijeme će pokazati koliko je ovaj potez bio dobar, ali ja se također slažem da je ovo bila pametna odluka. Appleove dionice će jako ovisiti o iOS-u 7 i njihovim budućim proizvodima. Ako iOS 7 ne donese nekakav oblik revolucije, a slijedeći iPhone bude vrlo sličan postojećem, mislim da se trebaju zabrinuti. Ljudi će uvijek kupovati Appleove proizvode, ali pitanje je koliko dugo. S3 i Nexus 4 su uzeli ogroman dio tržišta u zadnjem kvartalu, a taj bi se trend mogao nastaviti sa slijedećim flasgship androidima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2013 1:50 (nCh!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Apple - obveznice za 17 milijardi
Krtislav1 kaže...
jumboY kaže...

Tolika hrpa sranja je napisana u postu iznad moga da me glava zabolila. No cim sam na pola posta prestao to citati, naglo je i bol prestala {#}

povlačim se, odustajem

odjavljujem se sa bug-a doživotno, dosta mi vas je, razmaženci.

 čitajući tvoje postove i tvoj ''pravopis'', stekao sam dojam da bi takvo riješenje bilo najbolje za sve.

 

 

 što je to uopće 'lepilo'?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice