Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

poruka: 37
|
čitano: 35.974
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon ipak šalje i u Hrvatsku".
16 godina
odjavljen
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Kupuju se SSD-ovi od pola terabajta, ha Tonči?

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

N00b pitanje: ima li načina da se vidi dostvalja li se neki artikl u HR osim da se stavi u košaricu i ide na Checkout? Checkbox "ship to Croatia" baš ne radi najbolje ili ja ne znam s njim raditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
Darmarko kaže...

N00b pitanje: ima li načina da se vidi dostvalja li se neki artikl u HR osim da se stavi u košaricu i ide na Checkout? Checkbox "ship to Croatia" baš ne radi najbolje ili ja ne znam s njim raditi.

 Ima. Ispod tipke za checkout klikni na bijelo polje u kojem će ti se prikazati cijena ako je moguće, a napomena ako nije.

13 godina
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Jako puno trgovaca i online storeova ne dostavlja u hrvatsku ili dostavlja po značajno višoj cijeni upravo zato jer su imali previše i prevaranata i problema sa hrvatskom poštom.

Primjer: htio sam kupiti orginal ploču od nuclearblasta koji dostavlja iz njemačke:

http://www.nuclearblast.de/en/shop/general/versand.html

Rumunjska, Bugarska, Slovenija, Mađarska: 14-16 eura. Hrvatistan: 28. Na upit zašto rekli su da su imali puno loših iskustava.

I sam sam nebrojeno puta trackao naručeni proizvod iz britanije, amerike, kine, australije do hrvatske u roku 7 dana i onda još mjesec dana čekao da dođe do mene (a to je već opasno blizu paypal roku za žalbu). Nedavno sam naručio igru sa game.co.uk kojoj se izgubio svaki trag. Srećom, poslali su mi besplatno novu...

Glavno da nam se pošta bavi svakakvim glupostima koje nemaju veze s njima, poput televizije, a osnovnu djelatnost ne obavljaju kako treba.

Moj PC  
26 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
Darmarko kaže...

N00b pitanje: ima li načina da se vidi dostvalja li se neki artikl u HR osim da se stavi u košaricu i ide na Checkout? Checkbox "ship to Croatia" baš ne radi najbolje ili ja ne znam s njim raditi.

 Meni uvijek pokazuje kad kliknem na proizvod, samo moraš biti ulogiran i imati HR adresu. Ovo je SS sa UK amazona.

If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
partwish kaže...
Darmarko kaže...

N00b pitanje: ima li načina da se vidi dostvalja li se neki artikl u HR osim da se stavi u košaricu i ide na Checkout? Checkbox "ship to Croatia" baš ne radi najbolje ili ja ne znam s njim raditi.

 Meni uvijek pokazuje kad kliknem na proizvod, samo moraš biti ulogiran i imati HR adresu. Ovo je SS sa UK amazona.

 Nemoj da te to prevari. Klikni na "2 new" i provjeri ima li Amazona u listi. To da se ne dostavlja odnosi se na tu cijenu i defaultnog prodavača koji nije uvijek Amazon. Upravo ta tipkovnica se MOŽE naručiti. Imaš još samo jednu na lageru. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 14:56 (Tonči).
11 godina
neaktivan
offline
International & domestic delivery rates
Chronosus kaže...

Jako puno trgovaca i online storeova ne dostavlja u hrvatsku ili dostavlja po značajno višoj cijeni upravo zato jer su imali previše i prevaranata i problema sa hrvatskom poštom.

 zanimljivo da se u toj 3. zoni nalazi i Vatikan

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.2.2015 15:41 (Loroc).
15 godina
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Logitech je odyebao direktne reklamacije (i uveo pravilo da se moraju vracati pokvareni djelovi) takodjer nakon sto su se Hrvatine sjetile kako doci do duplog uredjaja.

Rvat katolik!
 
19 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
tnakir kaže...

Logitech je odyebao direktne reklamacije (i uveo pravilo da se moraju vracati pokvareni djelovi) takodjer nakon sto su se Hrvatine sjetile kako doci do duplog uredjaja.

 Mogao sam osobno iskoristit par puta tu shemu.

Nakon sto sam vidio kolko se ovdje x forumasa polakomilo (neki se cak i javno hvalili), znao sam da nece Logitech dugo bit takav naivac.

 

Kad jedne Hrvatine saznaju kako iskoristit dobrotu koju je pruzao Logitech-ov support, ne moze to dugo trajat...

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
@batista
Nisu to Hrvatine, vec rvatine 😃
16 godina
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Izgleda da se Amazon ipak predomislil, jer ovo kaj su oni(lude glavurde) prvotno planirali, to fakat nije imalo nikakvog smisla.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amazon-ne-ferma-hrvatsku/221907.aspx?page=0&jumpto=4544149&sort=asc&view=flat

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
Tonči kaže...
Darmarko kaže...

N00b pitanje: ima li načina da se vidi dostvalja li se neki artikl u HR osim da se stavi u košaricu i ide na Checkout? Checkbox "ship to Croatia" baš ne radi najbolje ili ja ne znam s njim raditi.

 Ima. Ispod tipke za checkout klikni na bijelo polje u kojem će ti se prikazati cijena ako je moguće, a napomena ako nije.

 Bravo, a da bi došao do tog bijelog polja moraš item staviti u košaru.

 

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
16 godina
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Sve ce oni to rijesiti samo daj pare. :)

16 godina
neaktivan
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

što se tiče RH, da li mi je svejedno s koje domene naručujem dok je iz EU i da li su Amazonove cijene tada iste? 

There is no job like cron job!
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
popo kaže...
Tonči kaže...
Darmarko kaže...

N00b pitanje: ima li načina da se vidi dostvalja li se neki artikl u HR osim da se stavi u košaricu i ide na Checkout? Checkbox "ship to Croatia" baš ne radi najbolje ili ja ne znam s njim raditi.

 Ima. Ispod tipke za checkout klikni na bijelo polje u kojem će ti se prikazati cijena ako je moguće, a napomena ako nije.

 Bravo, a da bi došao do tog bijelog polja moraš item staviti u košaru.

 

 Thnx obojici, sad sam skužio :ajnštajn:

15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
hrvooje kaže...

što se tiče RH, da li mi je svejedno s koje domene naručujem dok je iz EU i da li su Amazonove cijene tada iste? 

Ne. Svaki web ima svoje cijene i iz mog iskustva (kupovao na svima zbog dostupnosti koja je također različita!) po cijeni je .de najbolji. Ponekad .it i .es iznenade cijenom, kao i .co.uk, a .fr je rijetko jeftiniji, ali može se dogoditi. Pripazi kod punjača i takvih stvari na .co.uk jer dolaze engleske verzije. :)

13 godina
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Gledam si neki switch i pazite ovo:

Amazon.com - cijene oko 25$

Amazon.co.uk - 70£ i naviše

Amazon.de - 140E i naviše

Pretpostavljam da je to zbog dostave iz Amerike koja iznosi dvostruko više od cijene proizvoda.

 

Može li tko provjeriti dostavu s Amazon.com? 
Hvala.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Ljudi, jel šalje onda il ne da znam jer sam si htio nešto naručit...

Steam GameShop by ivanoman PM mene za vise informacija
15 godina
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
sudy_freak kaže...

Gledam si neki switch i pazite ovo:

Amazon.com - cijene oko 25$

Amazon.co.uk - 70£ i naviše

Amazon.de - 140E i naviše

Pretpostavljam da je to zbog dostave iz Amerike koja iznosi dvostruko više od cijene proizvoda.

 

Može li tko provjeriti dostavu s Amazon.com? 
Hvala.

 Tesko da ce biti tolika razlika u cijeni.

.com ti dostavlja samo knjige i opticke medije (igre, glazbu, filmove).

Rvat katolik!
9 godina
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
Tonči kaže...
Ne. Svaki web ima svoje cijene i iz mog iskustva (kupovao na svima zbog dostupnosti koja je također različita!) po cijeni je .de najbolji. Ponekad .it i .es iznenade cijenom, kao i .co.uk, a .fr je rijetko jeftiniji, ali može se dogoditi. Pripazi kod punjača i takvih stvari na .co.uk jer dolaze engleske verzije. :)

 Zaboravio si spomenuti španjolski Amazon sa kojeg sam ja osobno dosta kupovao (i koji jedini ima fiksni ekspresni shipping od 20 €). Prije sam dosta uzimao u sa britanskog, ali su nažalost osjetno poskupili poštarinu prema Hrvatskoj. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
mlado1 kaže...
Tonči kaže...
Ne. Svaki web ima svoje cijene i iz mog iskustva (kupovao na svima zbog dostupnosti koja je također različita!) po cijeni je .de najbolji. Ponekad .it i .es iznenade cijenom, kao i .co.uk, a .fr je rijetko jeftiniji, ali može se dogoditi. Pripazi kod punjača i takvih stvari na .co.uk jer dolaze engleske verzije. :)

 Zaboravio si spomenuti španjolski Amazon sa kojeg sam ja osobno dosta kupovao (i koji jedini ima fiksni ekspresni shipping od 20 €). Prije sam dosta uzimao u sa britanskog, ali su nažalost osjetno poskupili poštarinu prema Hrvatskoj. 

Hmm, nisam znao da je fiksna, ali gore je spomenut.

12 godina
odjavljen
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Dali ću ja moći naručiti ovu Lumiu za HR? I usput, gdje se nalazi ovdje tipka za dodavanje u košaricu, i dali je ova Lumia nova ili korištena ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

upravo se iz tog primjera vidi da su dosta cesti mali prodavaci koji prodaju rabljene

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2015 15:00 (Loroc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
Loroc kaže...

upravo se iz tog primjera vidi da su dosta cesti mali prodavaci koji prodaju rabljene

I? U čemu je poanta?

10 godina
neaktivan
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

htio bi narucit neke stvari s amazon uk i sa strane pise cijena proizvoda kada ga stavim u kosaricu i procjena dostave 

koliko je ta procjena tocna i dali je to dostava samo do hrvatske ili hr posta jos dodatno naplacuje dostavu na adresu

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Gledam danas i nema RH za isporuku? Zna li tko, zasto?

14 godina
neaktivan
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Pozdrav,

Da li je tko uzimao laptop sa Amazon UK?

Da li bi plaćao PDV, ili evenutalno razliku PDV-a?

Gdje kod nas mogu  naći podatke o tome (o našim uhljebima koji deru odokativno porez). Cijena laptopa je cca 900 funti.

Dostava preko Bordelinx-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Amazon ipak šalje i u Hrvatsku

Može li se tražiti povrat PDV-a za robu naručenu preko Amazon.co.uk? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
Unutar EU nema naplate/povrata pdv-a. Kad nešto platiš to je kraj svih priča.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amazon ipak šalje i u Hrvatsku
Visak kaže...
Unutar EU nema naplate/povrata pdv-a. Kad nešto platiš to je kraj svih priča.

Digresija, naplaćuje se kod same kupnje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice