Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

poruka: 44
|
čitano: 21.349
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?".
16 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

...ionako je steam predugo s nama 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Ček pa nije samo steam u pitanju. Tu su i Origin i Uplay.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Prije ce propast sjedinjene americke drzave nego steam...

Freak Show Inc.
 
64 0 hvala 0
16 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Kakav clickbait 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
46 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Zbog ovoga da bude kraj Steam-u ??? NE-MO-GU-ĆEEE

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?
fler kaže...

Kakav clickbait 

 

Ne samo da je clickbait, nego još žalosnije od toga je što tome najčešće pribjegavaju oni Bugovci od kojih bi to najmanje očekivao. Umjesto da stariji i iskusniji poput Petrica ili Galića budu primjer nekog normalnog novinarstva, oni kao da se natječu tko će više požutjeti naslov...

9 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Propast Steama...LOL

Pa steam je kao korov ukorjenjio se neće on dugo sa No.1 Mjesta.

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Šta sam zalutao na buzzfeed. Koji naslov, clanak još bolji...

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Kinezi rade x86 cpu, kraj Intela, smrt Silicijske doline, Sundar Pichai seli Google u Bombay. Butterfly efekt. 

There is no job like cron job!
 
10 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Nova tehno sekcija index.hr-a je kraj Buga. Postajete ono sto ismijavate parodija novinarstva. Web vam je odavno trash.

I Amazon vec ima servis za digitalnu distribuciju softwarea i igrica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 22:21 (Ivo Robić).
 
7 3 hvala 1
16 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Pa i nije tako glup clanak kad se uzme u obzir da je Amazon prije 9 godina bio webshop. Danas je u vrhu IT svijeta. Dobar dio mladih IT strucnjaka iz Hrvatske je otislo u Irsku raditi za njih (i ubrzo nakon toga u USA). Dva puta godisnje rade recruitment u Sheratonu, stalno vrbuju na Linkedinu. Ocito da su odlucili ozbiljno po tom pitanju. Vidjet cemo kako ce se ovo razviti. Ipak je Amazon tezak 220 mlrd dolara (EA: 18 mlrd, Valve ~3-4 mlrd).

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

@Drago

That shit is tight 

 

...

toliko je tih igara, ne znam ni tko ima vremena više to igrat...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Kraj Steama jer je Amazon izdo engine? Mogla se povuc i paralaela sa trzistem krusaka u bugarskoj...

 
4 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Evo da je napisao kraj CryEngine-a, Unreal engine-a ili Unity-ja. Pošto je Lumberyard potpuno besplatan. Ali kraj Steam-a?

 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Dečki, vidim da smatrate naslov clickbaitom, ali Amazon nakon ovoga ima samo jedan pravac u kojemu može ići. Za sve mrežne igre dati svoju serversku infrastrukturu koja je ogromna - goleme firme i sveučilišta kupuju procesorsko vrijeme na Amazonovim superračunalima već sada - a nakon toga, s obzirom na digitalnu distribuciju filmova i igara koju već imaju, jednostavno od Steama (koji ima "putra na glavi" koliko te volja, od tečaja 1 dolara=1 euro pa nadalje; Steam verzije i ne-Steam verzije iste igre međusobno ne mogu koristiti iste nadogradnje i modove itd.) polako početi uzimati tržište.

 

Iako je Steam ogroman, Amazon je bitno "ogromniji", a par dodatnih milijardi dolara (nitko ne zna točno koliko Steam godišnje ubere novaca, ali radi se o milijardama) bi amazonu dobro došlo. S tim da Steam radi s ogromnim maržama, a Amazon je specijalist minijaturnih marži.Njima je 40% marža nešto nezamislivo i razlog da se uguraju u takvo tržište svom snagom.

 

 

This space for rent!
 
7 1 hvala 1
15 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Ne mora nužno biti klikbejt ali prognozirate neku daleku budućnost na klimavim temeljima, baba vanga stajl.. pa nisu još ni izdali kompletnu verziju enDŽina za koju pojma nemamo hoće li uopće bit neka prijetnja i konkurencija ostalim besplatnim endžinima, u kojem će smjeru razvoj ići, koje mogućnosti će imati, tko će ga prihvatiti, kakve će naslove uspjeti napraviti na njemu.. kad to vidimo i još se poklopi strijelac u marsu onda možemo pričat o budućim koracima izdavača i eventualnoj prijetnji drugima. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?
glava11 kaže...

Ne mora nužno biti klikbejt ali prognozirate neku daleku budućnost na klimavim temeljima, baba vanga stajl..

 

 

Ovo je sve u roku od 12 mjeseci, a ne u roku od 12 godina. 

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Drago 
Da amazon ima interes preuzeti dio kolaća servisima za distribuciju igara, u to uopće ne sumnjam. Samo mi nije jasno kako si to povezao sa Lumberyardom.

16 godina
moderator
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Lumberyard je cjelovita platforma koja će privući developere Amazonu - to je ukratko logika. 

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?
Drago kaže...
glava11 kaže...

Ne mora nužno biti klikbejt ali prognozirate neku daleku budućnost na klimavim temeljima, baba vanga stajl..

 

 

Ovo je sve u roku od 12 mjeseci, a ne u roku od 12 godina. 

 

 

 Živi bili pa vidili

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
15 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

E moj Drago... podsjećaš me na jednog trolera iz teme teorija zavjere.

Po tome kako si ti to dočarao, svatko tko ima novce može srušiti Steam, što je i točno, ali jako malo vjerojatno.

 

Ni za 12 godina nitko neće steamu zapet, a kamoli 12 mjeseci

 
2 3 hvala 0
12 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Pa i Google+ je preuzeo prvo mjesto od Facebook-a na ljestvici najpopularnijih društvenih mreža, čime je započeo kraj Facebook-a.

 

Disclaimer: SARKAZAM

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Gledam malo ove komentare u stilu neće steam nigdje, prije će propast USA nego steam, steam se ukorijenio...

Čovjek bi rekao da nismo na IT forumu nego da pričamo o prirodnim zakonima...

 

Pa ni face-a nije bilo pa vidite di je sad, nije da je od toga prošlo 45 godina, isto i Google pa ima tu još i suprotnih primjera...Nokia, Blackberry, nenabrojiova hrpetina softverskih firmi, pa MySpace, pa ...čega god se sjetite u zadnjih par godina da je bio pa sad više nije i obrnuto, a ima ih toliko da je to teško pratit. I nije bitno koliko su veliki ili ukorijenjeni bili u to "malo vremena" koje su bujali.

 

Pa barem u ovom našem sektoru se puno toga može jako brzo okrenut ako se firme ne snađu. Pogledajte HPov, ili Dellov put u zadnje vrijeme, kroz kakve je sve promjene IBM prolazio...

 

Da ne spominjem cijelo more startupova, koji su bljesnuli pa umrli, ili pak onih koji su se se razvili...sve u izuzetno kratkom roku.

Tako da ne vidim ništa čudno u ovom pogledu na stvari koje je Drago iznio, pa ne samo da nije ništa čudno nego je, vjerujem i vrlo blisko onome o čemu i u Steamu razmišljaju sada, ili barem mislim da bi trebali razmišljati, ako nisu već prije o tome mislili.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Usporedbe ti ne stoje pošto u društvene mreze nismo ulozili niti lipe, dok na steamu imam tisuce eura i sada bi trebao amazon koji ni nema svoje igre, kao npr. origin, srušiti steam, baš amazon ili mu znacajno zakinuti uspijeh i to sve unutar 12mj. Dajte molim vas, clickbait naslov totalni. 

 

Drago je bacio grah i nešto napisao ovdje. Potrudit cu se podsjetit za 12mj da vidimo ko je bio u pravu. Imamo Origin, Uplay, Steam, GoG i sad ce baš evo amazon koji ni ne pravi igre pa nema leverage svog portfelja unutar 12mj opako zaprijetiti da se moze reci evo došao kraj steama...WTF Prije bi se dao kladit da BUGa nece biti za 12mj nego da ce se išta dogoditi Steamu. 

 

 

Ono što bi nas trebalo sve brinuti je fragmentacija kako platformi za distribuciju igara, svaka baba bi svoje, tako i recimo fragmentacija TV streaming. Svaka kuca ce imat svoj servis, svaka šuša svoju digitalnu distribuciju. Morat cu imat 150 acc. E pa ne sviđa mi se to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 9:40 (mislav_01).
16 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Kao da ostali ne mogu smanjiti maržu, ako dođe žestoka konkurencija. I zašto bi svi, baš svi koristili jedan te isti engine? 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 9:41 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Jedina firma koja ce zbog ovoga propas je Crytek.

Njihov engine je vec odavno mrtav, a ovaj udarac će ih dokrajciti.

I da, trebali bi prestat gubit vrime na VR jer to još nije dovoljno profitabilno za opstati - tržište je jednostavno premalo za sada, a oni se totalno bacili u to.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?
Zasto bih se prebacivao s necega na nesto ako ovo nesto na cemu sam radi dobro i zadovoljan sam. Jedino da mi ovo drugo nesto odluci besplatno dat sve igre koje imam na ovome drugome necemu i jos bude dosta jeftinije i od svih sajtova koji prodaju kljuceve za neso na cemu vec jesam jos povoljnije. If you know what i mean :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Zar nije jedan od razloga zašto je igra HAWKEN propala upravo bio Amazon Web Services?

 

Evo linka na redditu: https://www.reddit.com/r/Games/comments/2vdh69/what_happened_to_hawken/

 

Evo copy paste texta o tome: 

Unreliable hosting provider. The game wasn't extremely fast, but it was fast enough to warrant decent servers. Their primary hosting provider was AWS (Amazon Web Services). Unbearable tickrates and general lag plagued the game for the majority of open beta. Dodges would consume fuel, but nothing would happen. Missiles would fire and "ghost," going on cooldown and generating heat but not actually firing. It took them roughly 14 months to even start using new providers. By that time, it was too late.

 

 

Dakle, pitanje je koliko se developeri stvarno žele vezati za Amazon Web Services.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?
ikolic kaže...

 

 

Dakle, pitanje je koliko se developeri stvarno žele vezati za Amazon Web Services.

 ovoliko

 

https://aws.amazon.com/solutions/case-studies/all/

 

i to nije ni 10% ukupne liste

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 11:08 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Amazon Lumberyard – početak kraja Steama?

Zapravo i Amazon i Irska će propast i svi će se morat vratit u Hrvatsku :)

A onda ćemo se znati obračunati s Dublinskom bojnom i gdje si bio 2015.

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 11:09 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice