100 godina Alana Turinga

poruka: 12
|
čitano: 3.468
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "100 godina Alana Turinga".
13 godina
offline
100 godina Alana Turinga

Već sam se uplašio da nećete ni riječi napisati o ovom geniju.

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ MIUI 2.6.15 + Siyah 3.3.2
Moj PC  
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: 100 godina Alana Turinga

A ja sam se uplasio, kada sam poceo citati clanak, da nece nista napisati da ga je drustvo ubilo zato sto je bio "drugaciji". A dok je sa ekipom rasturao naci enigmu onda je valjao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2012 14:00 (Eld).
16 godina
offline
Re: 100 godina Alana Turinga

Danas bi takav čovjek mogao napraviti puno više, društvo je onda ali i danas takvo da te iskoristi i ispljune kad mu više nisi potreban.

13 godina
offline
Re: 100 godina Alana Turinga
makopos kaže...

Danas bi takav čovjek mogao napraviti puno više, društvo je onda ali i danas takvo da te iskoristi i ispljune kad mu više nisi potreban.

Sve ovisi o režimu.

 

 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ MIUI 2.6.15 + Siyah 3.3.2
14 godina
offline
100 godina Alana Turinga

On je jedan od najbitnijih ljudi u povijesti racunrastva. Zalosno je sto tadasnjem drustvu njegova seksualna orijentacija nije odgovarala, i tu se jasno vidi koliko je on bio ispred vremena.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
2 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 100 godina Alana Turinga
captain_soap_McTawish kaže...

On je jedan od najbitnijih ljudi u povijesti racunrastva. Zalosno je sto tadasnjem drustvu njegova seksualna orijentacija nije odgovarala, i tu se jasno vidi koliko je on bio ispred vremena.

  E sad sam se dobro nasmijao. Hvala.

14 godina
odjavljen
offline
Re: 100 godina Alana Turinga
Onjegin kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

On je jedan od najbitnijih ljudi u povijesti racunrastva. Zalosno je sto tadasnjem drustvu njegova seksualna orijentacija nije odgovarala, i tu se jasno vidi koliko je on bio ispred vremena.

  E sad sam se dobro nasmijao. Hvala.

Ček? Mentalni... Da se objasniš malo bolje? Turing je jedan od najbitiniji u povijesti računala, Turing je bio „Gay“ i zbog toga su kga kastrirali(Teška kazna..) Nekužim sad koji dio te nasmijao?

Kak bi definirao ŠIRE?, Frend: Bočno dulje (c) Highway Star
16 godina
neaktivan
offline
100 godina Alana Turinga

koga zanima nek pogleda IMO sjajan dokumentarac (IMDB 6,6) o genijima (Georg Cantor, Ludwig Boltzmann, Kurt Gödel i Alan Turing) čije ih spoznaje i istraživanja te pogled na svijet odvode u opsesiju, nerazumijevanje okoline i znanstvenog establišmenta vremena u kojem žive, osobne tragedije i naposlijetku samoubojstvo

 

Dangerous Knowledge prvi dio:

http://video.google.com/videoplay?docid=-8492625684649921614&

 

Dangerous Knowledge drugi dio:

http://video.google.com/videoplay?docid=-1663091361786740235&

 

EDIT:

Onjegin kaže...

  Nasmijalo me to što onaj tip kaže da je bio ispred svog vremena jer je bio peder homoseksualac.

da te podsjetim... dogovorili smo se pisati "homoseksualac", peder je uvredljivo i kažnjivo (kartonom), ispravit ćeš?

ko treći tita liječi
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2012 20:40 ((s)izgoreo).
Moj PC  
0 1 hvala 5
16 godina
offline
100 godina Alana Turinga

drago, nisi se ni dotakao one cinjenice da je bio jedan od zasluznijih oko razbijanja enigme,

cime je - ako ne promijenio tok "pomorskog" dijela rata, a onda barem spasio dobar broj zivota.

no o tome nisu smjeli pricati

 

btw. bilo je svojedobno domacih profesora koji su hvaleci njemacku genijalnost tvrdili da enigma nikad

nije probijena. buduci su britanci pricu oko enigme skrivali do sedemdesetih godina, postane ti jasno

kako je informacija vrazja stvar, pogotovo kod lokalnih primata - bas kao i kod ovih trollova na threadu,

a licemjerje gotovo pa konstanta.

 

inace se sjetih turinga bas jucer kad sam pogledao:

http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/reakcija-mladog-znanstvenika-nakon-osvajanja-prestizne-nagrade.html

 

i procitao komentare...

 

cista paralela, zar ne? 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 100 godina Alana Turinga
Onjegin kaže...

  E sad sam se dobro nasmijao. Hvala.

Malo je nezgodno ispalo jer mislio reci da je u svemu bio ispred svoga vremena. Postavio je temelje mnogim granama racunarstava. A i time sto je pokazao da je homoseksualac( ne sto je bio) je bio ispred svoga vremena.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
16 godina
moderator
offline
Re: 100 godina Alana Turinga
nikola kaže...

 

 

inace se sjetih turinga bas jucer kad sam pogledao:

http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivosti/reakcija-mladog-znanstvenika-nakon-osvajanja-prestizne-nagrade.html

 

i procitao komentare...

 

cista paralela, zar ne? 

 

Super mi je ovaj dečko i njegovo oduševljenje, hvala ti za video!

 

S druge strane, nevjerojatna je raznolikost ljudskog roda. S jedne strane imaš Keruma i njegove troglodite koji se u 50 i nekoj hvali kako "yebe ko Hektor", a s druge strane klinca od 15 godina koji pronađe posve novi način otkrivanja raka gušterače (inače jednog od "tri velika raka": pluća, gušterača i žučnih kanala koji se smatraju neizlječivima). 

 

Ipak ima nade za ljudski rod.

This space for rent!
12 godina
offline
Re: 100 godina Alana Turinga
...

Ipak ima nade za ljudski rod.

Hold your horses {#}

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice