Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

poruka: 22
|
čitano: 4.385
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro".
10 godina
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

Davore:
 
...prvenstveno jer je postojeća radna memorija nemjerljivo brža od postojećih SSD-ova...
 
Nemjerljivo brža? Stvarno? Ali ono, stvarno?!

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
5 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Entry Point kaže...

Davore:
 
...prvenstveno jer je postojeća radna memorija nemjerljivo brža od postojećih SSD-ova...
 
Nemjerljivo brža? Stvarno? Ali ono, stvarno?!

 

E? Naravno da je mjerljivo brža, pa to je valjda i bedaku jasno. Ovo je opisni pridjev i tako ga valja shvatiti. Ipak, da ne bismo dalje raspravljali oko semantike, nego oko Intelovog srednjeg prsta Micronu, promijenio sam ovo što te žulja u "neusporedivo"  

Selling doors, door to door.
16 godina
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

Ajde, obradite ovu temu kvalitetno kako već znate, pa da kupim novi broj BUG-a nakon dugo vremena...

Gledam te!
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M

Super clanak. Not. Nijedan podatak ništa konkretno samo opcenita prica, osim kupite BUG. Ne hvala, ne kupujem BUG više.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2015 9:34 (mislav_01).
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
mislav_01 kaže...

Super clanak. Not. Nijedan podatak ništa konkretno samo opcenita prica, osim kupite BUG. Ne hvala, ne kupujem BUG više.

 

Članak nije bio tu da te nauči što je 3D XPoint (iako je i taj dio koncizno pokriven u prvom dijelu), o kojem smo čak i na Bug Onlineu pisali 17 puta, kad ti je već mrsko kupiti časopis  Tu je da prokomentira najnoviji, iznenađujući i prilično bitni razvoj događaja - taj da se Intel odvaja od Microna. Ti bi... što točno? Da se u svakom članku o nekoj tehnologiji pokrije njen svaki detalj od nastanka civilizacije? Bože, kaj ću sve pročitati...

 

Napomenuo sam da će u novom Bugu biti detaljna razrada tehnologije, na tri stranice. Pa neka pročita koga doista zanima. Dakle još jednom, za zbunjene: ovaj tekst nije predstavljanje tehnologije 3D XPoint, već komentar najnovijih zbivanja vezanih uz dotičnu 

 

 

Selling doors, door to door.
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Veliki Brat kaže...

Ajde, obradite ovu temu kvalitetno kako već znate, pa da kupim novi broj BUG-a nakon dugo vremena...

 

Dobit ćeš tri stranice dubinskog tehnološkog pregleda, značaja za daljnji bitak informatičke industrije i svega ostalog što novi tip memorije implicira. Isplati se kupiti novi broj već samo zbog toga, taman da te ne zanima nijedna od preko nekoliko drugih kakvoćnih tema koje smo spremili i danas u podne šaljemo na umnažanje  

Selling doors, door to door.
16 godina
neaktivan
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

Ok to, ali bez konteksta je nemoguće steći ikakav dojam o ičemu. Ne znamo kakve se procjenjuju da će biti cijene nove i starih vrsta memorije, u što su još investirali Intel i Micron i kolike profite očekuju od toga... pa zašto bi nam bilo ikako stalo hoće li ostati zajedno ili se rastati? Možda će profitirati ili biti na gubitku ako naprave jedno ili drugo, ništa se ne zna. E. I onda se cijeli tekst fokusira samo na to hoće li ostati partneri ili ne... e pa to nikome ništa ne znači, kad nema pojma što bi trebalo značiti.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Davor kaže...
mislav_01 kaže...

Super clanak. Not. Nijedan podatak ništa konkretno samo opcenita prica, osim kupite BUG. Ne hvala, ne kupujem BUG više.

 

Članak nije bio tu da te nauči što je 3D XPoint (iako je i taj dio koncizno pokriven u prvom dijelu), o kojem smo čak i na Bug Onlineu pisali 17 puta, kad ti je već mrsko kupiti časopis  Tu je da prokomentira najnoviji, iznenađujući i prilično bitni razvoj događaja - taj da se Intel odvaja od Microna. Ti bi... što točno? Da se u svakom članku o nekoj tehnologiji pokrije njen svaki detalj od nastanka civilizacije? Bože, kaj ću sve pročitati...

 

Napomenuo sam da će u novom Bugu biti detaljna razrada tehnologije, na tri stranice. Pa neka pročita koga doista zanima. Dakle još jednom, za zbunjene: ovaj tekst nije predstavljanje tehnologije 3D XPoint, već komentar najnovijih zbivanja vezanih uz dotičnu 

 

 

 

Gdje sam ja rekao da bi u svakom clanku da se pokrije njen svaki detalj od nastnka civilizacije? Očito je iz aviona da to nitko nije trazio al ok pokušaj neke kao duhovitosti. Ha-Ha?

 

Poanta je iduca ako ste pisali vec 17 puta o tome onda na kraj šibnut par linkova da si covjek to stavi u kontekst u slucaju da ne zna ili nije vidio ili je jednostavno znatizeljan. Neka 3D xpoint, kao kljucni pojam, bude link na neki detaljniji clanak, objasnjenje, video na jutubu. Bilo šta. Kao kad recimo imam neki video na jutubu pa covjek u 2-3 minu kratko sroci poantu (kao ovaj clanak), a u discriptionu imam 2-3-4-5 linkova koji daju dublji kontekst i više informacija oko teme o kojoj se prica. To bi recimo bilo najs jer ne oduzima puno vremena autoru, citatelji neki dobiju odma dozu da zadovolje znatizelju, a mozda ih i potakne da kupe casopis jer oce cut šta vi imate rec oko toga. Jer to je jedino što imate, brzinu i azurnost nemate ni na portalu di u casopisu. Najvrijedniji asset su vam po meni novniari odnosno što citatelji zele cut baš od vas komentar.

 

 

 Clanak je i ako se uzme da je samo komentar još gori. Jer nema konteksta nema KOMENTARA što ce se dogoditi, zašto bi to bilo dobro ili loše, neke analize iz iskustva domaceg ITevca. Zašto bi nas trebalo biti briga? Nema ništa osim što djeluje kao IT trač rubrika. Ja evo i treci put citajuci clanak mislim da nije dobar i da moze biti bolji bilo kao informacija, komentar šta god.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2015 11:19 (mislav_01).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Ovo je članak o 3D XPointu, ugovoru između Intela i Microna koji ima određen datum revizije (što je apsolutno normalna stvar kod sklapanja ugovora), o svemu po malo, a zapravo o ničem konkretno ili samo kao promoviranje novog Buga? Iz članka se ne vidi zašto autor najavljuje smak svijeta zbog revizije ugovora i zašto si želi prerezati žile zbog toga (što su Micron ili Intel napravili, zbog čega bi ugovor bio raskinut, a ne produžen zbog možebitne daljne suradnje na XPointu?) Razočaran sam sve većim brojem članaka koji kao nešto govore i mogli bi biti zanimljivi, a samo su trailer za časopis (u redu je promovirati časopis, od toga živite, ali onda i naslov može na to aludirati)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

U poslovnoj saradnji poslovne partnere vezuje interes, a ne ljubav jednih prema drugima. Ako jedna od partnerskih kompanija zaključi da svoj profit (temeljni interes) može povećati izlaskom iz partnerskog odnosa to će sigurno i napraviti.

Ipak, u ovom slučaju niko od nas nema pojma kakav je ugovor između tih kompanija, kakva je raspodjela intelektualne svojine (patenata) na spomenutoj tehnologiji, vrlo je vjerovatno da ni jedna od kompanija nema apsolutno pravo intelektualnog vlasništva nad navedenom tehnologijom, pa će samim tim proizvodnja biti uslovljena partnerskim odnosom, kupovinom ili licenciranjem intelektualne svojine drugog partnera.

Nisam siguran da je Intel prevario svog poslovnog partnera, jer radi se o dvije velike kompanije koje su to što jesu jer umjesto povjerenja imaju ugovore, patente, i nevjerovatne advokatske timove koji jedva čekaju da nekog povodom povrede tih ugovora ili patenata ogole.

 

 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

već (nažalost) čujem nastavak ovog veleumnog glazbenog uratka: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

Intel je sluga sotone i tko s njim tikve sadi najeb*. Sto se tice clanka, clancica i ostalih pisanih slozenaca, bug bi trebao da ukljucuje source vijesti i potencijalno tko je prvi objavio vijest. Ako to mogu da rade ostale ozbiljne publikacije trebao i bi i bug pokazati profesionalizam. 

 

Ne zelimo prijatelje na forumu, vec ozbiljne prepisivace. Hvala

 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
mislav_01 kaže...

 

Poanta je iduca ako ste pisali vec 17 puta o tome onda na kraj šibnut par linkova da si covjek to stavi u kontekst u slucaju da ne zna ili nije vidio ili je jednostavno znatizeljan. Neka 3D xpoint, kao kljucni pojam, bude link na neki detaljniji clanak, objasnjenje, video na jutubu. Bilo šta. Kao kad recimo imam neki video na jutubu pa covjek u 2-3 minu kratko sroci poantu (kao ovaj clanak), a u discriptionu imam 2-3-4-5 linkova koji daju dublji kontekst i više informacija oko teme o kojoj se prica. To bi recimo bilo najs jer ne oduzima puno vremena autoru, citatelji neki dobiju odma dozu da zadovolje znatizelju, a mozda ih i potakne da kupe casopis jer oce cut šta vi imate rec oko toga. Jer to je jedino što imate, brzinu i azurnost nemate ni na portalu di u casopisu. Najvrijedniji asset su vam po meni novniari odnosno što citatelji zele cut baš od vas komentar.

 

Shvatio sam naknadno gdje je nastao kratki spoj, a onda i ovoliki bijes  Na dnu svega se trebao prikazivati trominutni YouTube video o 3D XPointu, a stajao je jedan kadar iz njega. Okrivio bih naš CMS, ali stvar sam usrao ja  Sad je popravljeno pa se nadam da će ti četvrto čitanje biti dosad najugodnije 

Selling doors, door to door.
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Manzi kaže...
Ovo je članak o 3D XPointu, ugovoru između Intela i Microna koji ima određen datum revizije (što je apsolutno normalna stvar kod sklapanja ugovora), o svemu po malo, a zapravo o ničem konkretno ili samo kao promoviranje novog Buga? Iz članka se ne vidi zašto autor najavljuje smak svijeta zbog revizije ugovora i zašto si želi prerezati žile zbog toga (što su Micron ili Intel napravili, zbog čega bi ugovor bio raskinut, a ne produžen zbog možebitne daljne suradnje na XPointu?) Razočaran sam sve većim brojem članaka koji kao nešto govore i mogli bi biti zanimljivi, a samo su trailer za časopis (u redu je promovirati časopis, od toga živite, ali onda i naslov može na to aludirati)

 

Piše u čemu je problem. Problem je u tome što je Micron trebao proizvoditi novu generaciju memorije (i na tome zaraditi basnoslovnu lovu), a Intel je odlučio da će se svime skupa ipak baviti sam. Nije smak svijeta ili rezanje žila, ali da je opaka poluga u Micronovom zupčaniku - jest. Ovakvi potezi uništavaju ogromne i ultravažne firme, zato je čitava ova priča itekako bitna...

Selling doors, door to door.
15 godina
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Davor kaže...

 

Piše u čemu je problem. Problem je u tome što je Micron trebao proizvoditi novu generaciju memorije (i na tome zaraditi basnoslovnu lovu), a Intel je odlučio da će se svime skupa ipak baviti sam. Nije smak svijeta ili rezanje žila, ali da je opaka poluga u Micronovom zupčaniku - jest. Ovakvi potezi uništavaju ogromne i ultravažne firme, zato je čitava ova priča itekako bitna...

 šteta što u micronu nisu čuli za onu našu: svatko za se travu pase. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

Y u so butthurt ppl?

 

Covjek fino napisao da je ekipa izmislila novu vrstu memorije(!!!) i da ce se partnerstvo potencijalno raspast. Isto tako, detalja jos zapravo nema jer ugovor vrijedi do 2017, a mislim da igrati se babe Gugle nije prezahvalna zadaca.

Isto tako za sve koji zele vise informacija em mogu procitati novi Bug em pored svakog teksta imate "vezane vijesti" pa mozete listati u detalje. ;)

-meh
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Davor kaže...
Manzi kaže...
Ovo je članak o 3D XPointu, ugovoru između Intela i Microna koji ima određen datum revizije (što je apsolutno normalna stvar kod sklapanja ugovora), o svemu po malo, a zapravo o ničem konkretno ili samo kao promoviranje novog Buga? Iz članka se ne vidi zašto autor najavljuje smak svijeta zbog revizije ugovora i zašto si želi prerezati žile zbog toga (što su Micron ili Intel napravili, zbog čega bi ugovor bio raskinut, a ne produžen zbog možebitne daljne suradnje na XPointu?) Razočaran sam sve većim brojem članaka koji kao nešto govore i mogli bi biti zanimljivi, a samo su trailer za časopis (u redu je promovirati časopis, od toga živite, ali onda i naslov može na to aludirati)

 

Piše u čemu je problem. Problem je u tome što je Micron trebao proizvoditi novu generaciju memorije (i na tome zaraditi basnoslovnu lovu), a Intel je odlučio da će se svime skupa ipak baviti sam. Nije smak svijeta ili rezanje žila, ali da je opaka poluga u Micronovom zupčaniku - jest. Ovakvi potezi uništavaju ogromne i ultravažne firme, zato je čitava ova priča itekako bitna...

 

Davore,

 

Problem članka je u  tome što pretpostavljaš da će ovakvim potezom (samostalnom proizovodnjom 3D XPoint memorije, od strane Microsoft-a) Micron ostati 'kratkih rukava' (a zajedno je razvijao novi tip memorije sa Intel-om), zanemaruješ činjenicu da Micron nije tamo neka bezvezna firma koja se jučer pojavila na tržišu, nego veliki igrač, i kao što je netko od forumaša već napisao, sigurno nisu sklopili takav ugovor sa Intelom, koji jednom partneru pruža mogućnost da raskine ugovor i bez naknade iskoristi 'zajedničku pamet' za zgrtanje extra-profita.

 

Partnerstvo kad-tad mora završiti, a ugovorom su vjerojatno uređeni odnosi između partnera na takav način da oba partnera imaju zajedničku korist, bez obzira na način provedbe (proizvodnje). To po prilici znači da, ako Intel samostalno ide sa proizvodnjom, i Micron će od toga imati financijske koristi, vjerojatno manje nego da idu zajedno, ali zato neće snositi nikakav poslovni rizik (a on je kod uvođenja nove tehnologije popriličan).

 

Tako da se 'summa-summarum' ništa katastrofalno (po Micron) se neće dogoditi ako za dvije godine Intel i Micron ne obnove partnerstvo (mada bi se iz ovoga članka dalo pročitati drugačije).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
Davor kaže...

  ...drugih kakvoćnih tema ...

 Što bi bile kakvoćne teme? Nešto o voću?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

U članku se spominje mislim na čak tri mjesta kako je ovo prvi novi tip memorije u 25 godina. A šta je onda HBM? Možda se neće koristiti za pohranu u SSD-ovima, ali bi mogao biti idealan za RAM memoriju u budućnosti. A novi tip memorije definitvno jest.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i M
HBM nije u stadiju masovne produkcije, za razliku od 3D XPointa. U tome je razlika. Ako gledamo sve novorazvijene tipove memorija (dakle sve što nije DRAM i NAND), tada ih ima i više od HBM-a i 3D XPointa. Međutim, ništa drugo osim 3D XPointa u zadnjih 25 godina nije došlo do "mass marketa".
Selling doors, door to door.
12 godina
neaktivan
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

Koliko ja vidim taj 3D XPoint još nije zaživio. A kako to da HBM nije u masovnoj proizvodnji? Već se prodaju grafičke sa tom memorijom. A već sljedeće godine će i Nvidia preći na HBM. I eto ti skoro kompletno tržište grafičkih na HBM-u. I još će AMD-ovi APU procesori je koristiti.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nakon stvaranja novog tipa memorije, Intel i Micro

Zaživit će tehnologija koja će biti komercijalno najisplativija (uloženo/dobiveno) i koja će u skladu s time dati najbolje rezultate. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice