Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

poruka: 29
|
čitano: 22.429
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci".
15 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci
Desit če se ista sudbina koju je doživjel Myspace.
 
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Jbga, mi starci imamo para pa si i mozemo prijustiti zivot u metaversu, klinci bas i ne....

 

 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Naslov bi trebao biti "Petriceva lupetanja o Zuckerbergovom lupetanju"

Koga briga za Metu, Facebook i druge "social network" servise.

Neka svi propadnu, svijet bi bio normalniji i sretniji.

 

 

Cuckova lupetanja.......

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 9:30 (Uran 11).
 
30 3 hvala 1
16 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Problem koji će Meta riješiti je manje (ili nimalo) priče koje se vrte već tjednima po vijestima, whistleblowing i zarada na ljudskoj muci. Zapravo već je i počelo.

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

 

Taj problem sa starim korisnicima je zapravo jedan fenomen ili zanimljivost.

 

Ono što se dogodilo je da smo mi dječurlija tamo prije nekih 10 i više godina stvarali kulturu ponašanja na društvenim mrežama, odnosno u to vrijeme na Facebooku. I onda je u zadnjih nekoliko godina došla masa starkelja na Facebook, koji naravno uopće ne razumiju tu kulturu koju smo mi stvorili. A da ne pričamo da ti ljudi imaju puno više slobodnog vremena, pa onda stvaraju užasno dosadan i loš sadržaj po cijelom fejsu. Eto moja tetka naprimjer objavljuje slike šalica, cvijeća, tanjura i sličnog svakih 20 minuta. Naravno da mi mlađi bježimo otale jer nam je muka to gledat.

 

Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

zapravo čudi što cukervaseršmajser nije, dosljedno tradiciji svojih dosadašnjih uspješnica, naziv promijenio u "mikrosoft" ili "epl". jasno, ne tako izravno, već više kao "makrohard" ili "banana", u najgorem slučaju "thc" (the hijacking company).  

 

zapanjujuće je, pak, i kako se Draganu, kad ga makneš iz lošeg društva (onaj tekomov hohštaplerski luftbrenzer, potrošačeva lepetronika, mobitelad), omakne sasvim pristojan te hvalevrijedan kritički-ironično intonisan zabavno-poučan napis, podsjećajući nas na neke njegove mlađe dane (prije dvadesetak godina/kilograma). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Poštovani Dragan,

 

ne bih se složio s Vašim mišljenjem. Čekam s interesom tu novu mrežu jer me doista zanima što 10,000 novih radnih mjesta i tisuće i tisuće ljudi prethodno uključenih u stvaranje nove mreže može napraviti.

Ne zaboraviti da je Facebook vrlo ozbiljna firma iz vrlo ozbiljne države i mora ispuniti očekivanja svojih dioničara, s time nema zafrkancije. Prešutjeti ću dio o tome kako tvrdite "lupetanje" Zuckenberga, iako takva učestala lupetanja (koja su se dokazala kao takva) imamo i od vlasnika jedne tehnološke firme u HR koju s osobitim zanimanjem i pratite i čini se cijenite na Linkedinu.

 

 

Možda Vi i ja nismo stvoreni za tu novu mrežu, no to ne znači da ona neće privući ljude. Recite mi, da li Ste se prijavili na onaj "tik tok"? Ima li veće gluposti na svijetu od toga? A ipak eto, ljudi ju očito vole. Razlog, nemam pojma.

Šta su najpopularnije igre na Androidu? Ono što mi koji nismo ključna skupina otvorimo, igramo 30 sekundi i onda izbrišemo. A zarađuju desetke milijuna dolara mjesečno.

Stranice za odrasle? Više nisam u toj skupini ljudi, uopće ih ne posjećujem. A o popularnosti bolje da ne pričamo.

 

Facebook je debelo zagrizao za VR hardver (i sam sam vlasnik Oculus Quest 2, probao nekoliko puta koristiti što igre što filmovi, shvatio sam da nisam ciljana skupina ljudi, doma mi skuplja prašinu) i želi se vajda profilirati kao predvodnik u toj novoj kategoriji "VR iskustva", nešto što još doista nitko u toj mjeri nije pokušao.

Vjerojatno se (onako laički gledano) ohrabrio kad su vidjeli sales figures  u odnosu na druge uređaje, te je on čini mi se postao prvi vrlo interesantni VR gadget kreatorima sadržaja, jer se preko njegovog ekosustava konačno mogu i zaraditi vrlo, vrlo ozbiljni novci:

 

Oculus Quest 2 Cumulative Sales Hit Record 4.6 mn (counterpointresearch.com)

 

More Than 60 Quest Apps Have Generated Over $1 Million in Revenue – Road to VR

 

 

Naravno da žele nastaviti u ovom pravcu, a i novi Facebook VR headset uskoro izlazi (Project Cambria), dok ćemo OQ 3 sigurno vidjeti u budućnosti.

Vjerojatno će se tada taj novi "svijet" koji stvaraju spojiti u jedno, dio za socijalnu mrežu, dio za pregledavanje video sadržaja, a dio za igranje igara isl.

 

 

 

Srdačno i lijepi pozdrav.

 

 

Moj PC  
9 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
Ja vidim samo klince na Facebooku, te razne firme. Ja ne koristim FB jos od kada sam bio mlađi, a kamoli sada u srednjim godinama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
Rugala se sova sjenici ...

Kako Bug planira riješiti ovaj isti problem?

Moj PC  
29 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
To je pod pretpostavkom da ih to uopce zanima...
9 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
Mislim da se radi o tome da Facebook mora uložiti u nešto "next gen" jer će ga konkurencija pregaziti.. pa microsoft već godinama napreduje sa VR-om, i na Bugu se pisalo o njegovoj "Mesh" platformi.. a ovaj Covid lockdown je to samo intenzivirao..
Poslovne mogućnosti takve VR kolaboracije su neslućene ( inženjeri, arhitekti, medicina)..
Tehnologija naočala i kamera isto grabi, bitno je uhvatit vlak na vrijeme u tech biznisu..

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
zhUPer_C18 kaže...
Rugala se sova sjenici ...

Kako Bug planira riješiti ovaj isti problem?

 Bug ima predane followere koji će uzeti "post mortum" pretplatu barem još na 100 godina.

16 godina
moderator
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
zhUPer_C18 kaže...
Rugala se sova sjenici ...

Kako Bug planira riješiti ovaj isti problem?

 Radimo na piluli za besmrtnost... Stay tuned!! 

drpetric
16 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Zar se Facebook jos koristi? To je bilo nekad davno interesantno. Zar je jos uvijek? 

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Ne znam, nebi se kroz slozio, fb (meta) je top igrac kad su u pitanju vr i ai tehnologije. Reko bi da je meta 'samo' marketinski projekt koji ce prodavat core tehnologiju. Mozda ce se fb,meta odosno sama kompanija pomaknut malo u 'sjenu' i da njeni najjaci proizvodi nece bit opce poznati ala drustvena mreza. Nesto ala microsoft danas, ni xbox ni windowsi nisu generator najveceg dijela prihoda. To mi je i logican put za neku toliko enormnu kompaniju koja je dosla na jako los glas.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 13:28 (zlosobno).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k

Naravno da se koristi, i kao što je autor teksta dobro zapazio, za pračenje grupa vezanih uz pojedine teme. Ja praktički niti dodajem nove niti pratim postojeće prijatelje niti oni prate mene, ali zato pažljivo pratim desetak grupa vezanih uz 3d tehnologije i neke druge meni interesantne teme. To mi je jednostavnije nego da svaki dan idem na desetke web stranica gledati što ima novo vezano npr. uz Unity. 

15 godina
neaktivan
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Mladi danas nisu spremni zasukati rukave i klikati po Facebooku, a čak i stari prelaze na platforme za mlade kao TikTok, bilo da objavljuju sadržaj ili da se zgražaju nad tuđim sadržajima.

Facebook je izgleda svjestan da su im grupnjaci prednost, pa su mi poslali nekoliko poruka da me potaknu da se pridružim nekoj grupi i jedva da mi zatreba, a svako malo me blokiraju bez razloga pa moram slati šifru koju oni meni pošalju na mobitel, zbilja da se zapitam što će mi ti gnjavatori uopće.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Budimo realni, VR neće zaživjeti još duuugo dugo vremena. Neće biti holodeck iz zvjezdanih staza. Glavni problem jer - manjak realističnosti. Još danas većina igrica nije na razini realističnosti gdje bih rekao - super, ovo će zamjeniti moj odlazak u muzej / koncert itd... A kamoli VR koji u prosjeku treba puno jednostavnije modele zbog performansi. Grafika je na razini igrica od prije 10-15 godina. I još k tomu nosiš nekakvu kacigu na glavi. 

 

A i da se rješe navedeni problemi, zadnji problem je "uncanny valley" - što sadržaj izgleda stvarniji, to ćemo više primjećivati koliko zapravo to nije stvarnost nego simulacija. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Petricev komentar je duhovitiji od mojeg?

Ne znam u kojoj galaksiji, koji d-p-l-z-i, za sad šest od njih. :)

 

Mislim, ne znaju izmisliti ni tabletu (ne pilulu) protiv ćelavosti (koja bi usput i meni dobro došla), a ne besmrtnost.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 20:28 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Moj utisak do sada je da FB nije popularan kod novih generacija zbog toga sto je prekompliciran.

Daj nesto da mozes staviti sliku, video i da ima emoticone.

Kakvi komentari, grupe, diskusije, linkovi...moze li sta s 1% mozga, ne moze...bye.

 

Ne branim FB, i on je smece i gubitak vremena, ali i kao takav je pojam sofisticiranosti za TikTokove i slicne gluposti. 

 
9 0 hvala 1
10 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

 

Dobar komentar našega Dragana. Godine idu, dolaze nove generacije, te oni imaju svoje neke kanale virtualnog druženja.

Stari fanovi FB su kao ostarijeli fanovi Elvisa Presleya. Bio je nekada bum, a i danas kada nije više Kralj sa nama, dobro se prodaje, al' ne kao na početku.

Muzika je imala svoju evoluciju.

 

BTW, Dragan je mlad čovjek.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
zhUPer_C18 kaže...
Rugala se sova sjenici ...

Kako Bug planira riješiti ovaj isti problem?

Mislim da to nije problem Bug-a, nego foruma općenito.
Bilo bi lijepo vidjeti neku statistiku ako postoji, koliko je novih korisnika koju su mlađi od 25 (ili čak 20) i koliko njih zapravo ostane aktivno a ne da se registriraju, postave pitanje i kasnije ne znaju niti stisnuti tipku "hvala" ako im netko odgovori. Stvar je vjerojatno ista kao i sa Facebookom, sve ovisi što je bilo nekakav trend ili što već u određenom trenutku tvog/mog života. Mislim da je tim nekim "mlađim" (pod navodnicima jer ja imam 31 ali opet čudno je npr koliko 7 godina mlađi ljudi nisu doživjeli stvari iz moje adolescencije) generacijama nezamislivo doći na forum, nešto pitati pa onda opet doći sutradan vidjeti je li ti netko odgovorio. Vjerujem da je većina ljudi ovdje redovito visila na warezu i sličnim forumima za skidanje fileova sa rapishare-a i slično (meni je npr zauvijek ostao u sjećanju file-catchers). Danas ako nešto nije dostupno kroz 2-5 min online, onda toga vjerojatno niti nema i to se ne može niti pronaći. Sve u svemu ja sam evo već 13 godina poprilično redovan na forumu (iako ne pišem baš previše) i nadam se da ću biti barem još toliko jer ipak je i to dio mog života.. Dok, moja djeca se vjerojatno neće registrirati niti na jedan (barem ne ovakvog "klasičnog" oblika).

P.S. Pozdrav za jednog i jedinog "F1-Ivo" 

15 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
danko99 kaže...
Desit če se ista sudbina koju je doživjel Myspace.

 MySpace nije imao $50B kesa sa strane...

15 godina
neaktivan
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

Meni taj naziv Meta zvuči kao otvoreno priznanje da je jedino što ih zanima prikupljanje meta podataka.

 

Što se budućnosti tiče, zanima me što bi Dragan napisao u doba kad je Cuki radio prvu verziju FBa, koliku bi mu šansu dao. Jer ne vjerujem da je tada manje ličio na Datu i da je simpatičnost ključan faktor za procjenjivanje uspjeha poslovnih projekata.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
Mitch kaže...
danko99 kaže...
Desit če se ista sudbina koju je doživjel Myspace.

 MySpace nije imao $50B kesa sa strane...

 Po Schumpeterovoj teoriji imaju još par godina tako da im keš ne znači baš ništa. Na silaznoj su putanji.

 

Monopolist koji jede konkurenciju uvijek padne u rupu koju si sam iskopa - nema ih tko osvježiti ni nadograditi jer su sve ideje prerano otkupili ili uništili. Microsoft je uspio jer je "dozvolio**" konkurenciji da se razvije i da stvori nove ideje, tehnologije itd. Apple ima "suradnike" u Samsungu, Microsoftu i ostalim povremenim bljeskovima iz svijeta androida i ostalih gađeterija, a Facebook ima što? Konkurenciju koja ga je po svemu pretekla. Tko će danas kupiti Facebook? Pardon, Metu? Svi znaju da se radi o tumoru koji samo što ne odapne.

 

Nisam fan ni tik toka ni onih drugih otimača privatnosti ali nemam ništa protiv da Facebook, koji je stvorio sav taj kaos - prvi krepa.

 

A koja je budala smislila, nakon 2 godine pandemije u kojoj se nisi mogao s nikim vidjeti i jedva čekaš maknuti se od virtualnog i uvatit neku malu u diskaću, - gurati virtualnu stvarnost i pizdarije... to stvarno moraš biti biser.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.11.2021 12:22 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
ivan dragi kaže...
Mitch kaže...
danko99 kaže...
Desit če se ista sudbina koju je doživjel Myspace.

 MySpace nije imao $50B kesa sa strane...

 Po Schumpeterovoj teoriji imaju još par godina tako da im keš ne znači baš ništa. Na silaznoj su putanji.

 

Monopolist koji jede konkurenciju uvijek padne u rupu koju si sam iskopa - nema ih tko osvježiti ni nadograditi jer su sve ideje prerano otkupili ili uništili. Microsoft je uspio jer je "dozvolio**" konkurenciji da se razvije i da stvori nove ideje, tehnologije itd. Apple ima "suradnike" u Samsungu, Microsoftu i ostalim povremenim bljeskovima iz svijeta androida i ostalih gađeterija, a Facebook ima što? Konkurenciju koja ga je po svemu pretekla. Tko će danas kupiti Facebook? Pardon, Metu? Svi znaju da se radi o tumoru koji samo što ne odapne.

 

Nisam fan ni tik toka ni onih drugih otimača privatnosti ali nemam ništa protiv da Facebook, koji je stvorio sav taj kaos - prvi krepa.

 

A koja je budala smislila, nakon 2 godine pandemije u kojoj se nisi mogao s nikim vidjeti i jedva čekaš maknuti se od virtualnog i uvatit neku malu u diskaću, - gurati virtualnu stvarnost i pizdarije... to stvarno moraš biti biser.

 Ha ne znam bas. Mozda se smanje, ali i Snap se odrzao na vodi.

 

 

Cinjenica je da od top 5 programera bilo gdje, FB u zadnje vrijeme uzme 2. WLB i refresheri se nisu mijenjali i cak i ni u ovoj krizi kompanije jos ne napustaju brod, vec zaposljavaju vise nego ikad (bas za Metaverse i IG user retention). Tako da firma s takvim talentom i kesom jedino sto mora napravit jest diversificirat...a da to odrade uspjesno moraju maknut Zucka sto prije

Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

I Microsoft ima velike stvari za reći o Metaverseu, jednim dijelom prelaze na VR (a to je samo početak) te i oni vrlo ozbiljno gledaju u tom smjeru:

 

https://blogs.microsoft.com/blog/2021/11/02/microsoft-cloud-at-ignite-2021-metaverse-ai-and-hyperconnectivity-in-a-hybrid-world/

 

 

Slobodno vi pišite o "lupetanju", ali kao što je početkom 90-ih internet bio "lupetanje" i "to nikome ne treba" postoji vrlo velika šansa da je ovo nova budućonst i slijedeći korak nakon interneta.

 

 

 

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti kruci

iskren tekst. fala bogu pa je bug fb-u nezanimljiv pa se nesto i ne reklamiraju u njem.

 

no s druge strane, malo mi djeluje oportuno - nek se dragan ne uvredi. kod nas svi vole sutati diktatore kad su na podu.

a to jednostavno nije prostojno - pogotovo ako si godinama stalkao bivse partnere na tom istom fejsu...

 

moj stejtment je da - nikad nisam imao fb account niti bih ikad kosristio takvo nesto - mada sam znao prije tamo negdje 2008 da je mrtav kada je u tadasnjoj firmi bilo sugerirano da se lajka fb account iste. lol.

no pratim u okolini kako se na fb-u zavaljene tetke u poznim godinama koje se slikaju u minicama, dijele zadnje krikove sa kolinja i naravno krse privatnost vlastite unucadi keljeci njihove fotke.

a koji klinac - nedaboze teenager se dobrovoljno mota kud i njegovi roditelji? 

 

ono sto meni nedostaje je nesto malo vizionarstva - sranja koja nam tek slijede - a sva su - blago nama - vezana uz "digitalizaciju".

hracni malo po tome, lafe!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckova lupetanja o metaverseu neće riješiti k
Kakve su ove brojke i procenti da mlade ne zanima me Facebook?

Ne znam nikoga od mladih da nema Facebook.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice