Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

poruka: 21
|
čitano: 4.838
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko".
9 godina
offline
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

Špijuniraj svoju djecu, Markiću.  

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

Traže se novi potrošači.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

Kao što rekoh, malo veći fokus na videa i novi filter i to je to.

Sve Vas Volim
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
Moje mišljenje je da mlađima od 18 godina bi trebalo biti zabranjeno koristiti društvene mreže, tj. uvesti registraciju na bilo koju društvenu mrežu s osobnom iskaznicom, a to se neće desit jer uvelike njegujemo neke apstraktne slobode koje nemaju veze sa zdravom pameću.

Način korištenja interneta se uvelike izobličio u zadnjih 10tak godina i potrebno je uvesti više kontrole u komunikaciji i sadržaju. S druge strane, to je veoma škakljiva tema jer takva kontrola bi imala puno veće i gore posljedice nego što je trenutno stanje.

Facebook je nakon Cambridge analytics afere trebao biti ugašen, ali političari vole imati tako jako predizborno oruđe/oružje. U Kini su barem iskreni pa priznaju da su u patrijskoj diktaturi, a mi na zapadu i dalje njegujemo apstraktne slobode.

Naposlijetku je možda najbolje uzdati se u zdrav kućni odgoj i nadati se najboljem.
Moj PC  
16 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
zhUPer_C18 kaže...
Moje mišljenje je da mlađima od 18 godina bi trebalo biti zabranjeno koristiti društvene mreže, tj. uvesti registraciju na bilo koju društvenu mrežu s osobnom iskaznicom, a to se neće desit jer uvelike njegujemo neke apstraktne slobode koje nemaju veze sa zdravom pameću.

Način korištenja interneta se uvelike izobličio u zadnjih 10tak godina i potrebno je uvesti više kontrole u komunikaciji i sadržaju. S druge strane, to je veoma škakljiva tema jer takva kontrola bi imala puno veće i gore posljedice nego što je trenutno stanje.

Facebook je nakon Cambridge analytics afere trebao biti ugašen, ali političari vole imati tako jako predizborno oruđe/oružje. U Kini su barem iskreni pa priznaju da su u patrijskoj diktaturi, a mi na zapadu i dalje njegujemo apstraktne slobode.

Naposlijetku je možda najbolje uzdati se u zdrav kućni odgoj i nadati se najboljem.

Nazalost, ostat ce na tome jer je najlakse odrzavati status quo. Kao sto široko prihvaćanje interneta nije dovelo do masovnog opamećivanja ljudi, iako imaju sve potrebne informacije (npr globalno zatopljenje, sigurnost cjepiva), tako ni roditelji današnjice nemaju volje za nositi se sa štetnošću društvenih mreža. 

 

Kad pričam s prijateljima koji su roditelji, svi oni su svjesni da davanje tableta djedetu nije dobro, da ne bi trebali imati Snap/TikTok acc sa 12 godina itd., ali to je pu manjeg otpora. Zato jer roditelj ne treba rješavati tamo neki globalni problem glupe/izmanipulirane djece, nego problem svog djeteta koje kmeči. A tada je lakše dati mu tablet da zašuti više ili dati joj da ima TikTok i novi iPhone

15 godina
online
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

Da je Zuckeberg normalan, a očito nije, već bi odavno prodao fejs nekom trećem da se on bakće s tim toksičnim alatom za špijuniranje

 
2 0 hvala 0
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
zhUPer_C18 kaže...
Moje mišljenje je da mlađima od 18 godina bi trebalo biti zabranjeno koristiti društvene mreže, tj. uvesti registraciju na bilo koju društvenu mrežu s osobnom iskaznicom, a to se neće desit jer uvelike njegujemo neke apstraktne slobode koje nemaju veze sa zdravom pameću.

Način korištenja interneta se uvelike izobličio u zadnjih 10tak godina i potrebno je uvesti više kontrole u komunikaciji i sadržaju. S druge strane, to je veoma škakljiva tema jer takva kontrola bi imala puno veće i gore posljedice nego što je trenutno stanje.

Facebook je nakon Cambridge analytics afere trebao biti ugašen, ali političari vole imati tako jako predizborno oruđe/oružje. U Kini su barem iskreni pa priznaju da su u patrijskoj diktaturi, a mi na zapadu i dalje njegujemo apstraktne slobode.

Naposlijetku je možda najbolje uzdati se u zdrav kućni odgoj i nadati se najboljem.

 

smatrate li da bi mlađima od 18 godina trebalo zabraniti i odlaske na vjeronauk i crkvu?

 

 

Lp.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
zhUPer_C18 kaže...
Moje mišljenje je da mlađima od 18 godina bi trebalo biti zabranjeno koristiti društvene mreže, tj. uvesti registraciju na bilo koju društvenu mrežu s osobnom iskaznicom, a to se neće desit jer uvelike njegujemo neke apstraktne slobode koje nemaju veze sa zdravom pameću.

Način korištenja interneta se uvelike izobličio u zadnjih 10tak godina i potrebno je uvesti više kontrole u komunikaciji i sadržaju. S druge strane, to je veoma škakljiva tema jer takva kontrola bi imala puno veće i gore posljedice nego što je trenutno stanje.

Facebook je nakon Cambridge analytics afere trebao biti ugašen, ali političari vole imati tako jako predizborno oruđe/oružje. U Kini su barem iskreni pa priznaju da su u patrijskoj diktaturi, a mi na zapadu i dalje njegujemo apstraktne slobode.

Naposlijetku je možda najbolje uzdati se u zdrav kućni odgoj i nadati se najboljem.

 

smatrate li da bi mlađima od 18 godina trebalo zabraniti i odlaske na vjeronauk i crkvu?

 

 

Lp.

 Naravno. Sve drugo je ispiranje mozga. 

15 godina
online
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

smatrate li da bi mlađima od 18 godina trebalo zabraniti i odlaske na vjeronauk i crkvu?

 

Naravno. Upravo tako i odgajam svoju djecu da kad navrše 18 mogu sami odlučiti žele li pristupiti nekoj religiji, do tada smiju samo pitati i educirati se

16 godina
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
"Mladi sve manje koriste Facebook, što je dokazalo i tvrtkino interno istraživanje s početka ove godine..."

Istraživanje, da ... Upalili su svoj dashboard i vidjeli da aktivnosti određene dobne skupine opada.
King in the castle, king in the castle ...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko
Dođeš na fejs i odmah te zatrpa brdo plačenih oglasa,influencera i sličnog smeča.
Ko da sam došel na njuškalo i gledam kaj da kupim.
To je gotovo,isto kao i Myspace.
Nemaš kaj ič tamo više.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
Dakle, moramo malo u širinu.

Moje mišljenje je da rimokatoličkom vjeronauku nije mjesto u školama. Vjeronauk kao predmet koji te upoznaje sa svim svjetskim vjerama, može. Ali to je cijena koju ćemo plaćati još dugo godina jer stvaranje države nije jeftino.

Odlazak u crkvu je obiteljska stvar i treba ga prepustiti odlukama roditeljima. Ja sam odgojen u velikoj tradicionalnoj rimokatoličkoj obitelji i mogu kazati da je taj odgoj bio pozitivan u pogledu osnovnih međuljudskih odnosa te nam je isto tako bilo dopušteno da kasnije sami sebi stvorimo sliku svijeta u kojem živimo. Znači, nisu me učili da je Bog stvorio zemlju, svemir i sva živa bića na zemlji, ali su me učili da "ljubi svoga bližnjega kao samoga sebe". :)
Sada ne posjećujem crkvu, trudim se biti čovjek i razgovaram s Bogom. Mlad sam roditelj i nisam krstio svoju djecu. Današnje moderno vrijeme je nadišlo funkciju crkve koja je nekad bila.

Nije baš logično uspoređivat crkvu i društvene mreže. U crkvu se ide jednom tjedno na sat vremena s djecom pod tvojom kontrolom (sve iznad toga je skretanje u ekstrem). Društvene mreže su ti tu, 24/7, na dlanu, s jako malo tvoje kontrole.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 16:51 (zhUPer_C18).
16 godina
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

smatrate li da bi mlađima od 18 godina trebalo zabraniti i odlaske na vjeronauk i crkvu?

 

 

Lp.

 Da, kad navrše 18 neka odluče.

S obzirom da to kod nas nije realno, trebalo bi vjeronauk maknuti iz škola i vratiti ga u crkve.

16 godina
offline
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

A za Facebook samo mogu reći, izbrišite FB applikaciju s mobitela i po mogućnosti izbrišite account.

Web siteovi bi trbali prestati nuditi Facebook login i ne stavljati Facebook komentare i ostale Facebook dugmiće.

Svi se slažu da je Facebook postao zlo. To je samo ogromna firma za oglašavanje i nema nikakve veze više sa djeljenjem slika i kontaktiranjem rodbine i prijatelja.

Samo skupljanje što više podataka i prikazivanje oglasa.

 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
zhUPer_C18 kaže...
........

Naposlijetku je možda najbolje uzdati se u zdrav kućni odgoj i nadati se najboljem.

 

 

Sve se svodi na to. Optimizam i kućni odgoj. Odgoj djeteta je najteži "posao" na svijetu.

Izazova u životu i odrastanju imade mnogo. Al' zato treba u životnoj borbi odgovoriti na to.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
Treba jos klikova... nije im rast profita dovoljan... klik klik klik

Lik je bas smece s tom spijunsko/trgovackom kompanijom.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
Littlemanbeingerased kaže...
Treba jos klikova... nije im rast profita dovoljan... klik klik klik

Lik je bas smece s tom spijunsko/trgovackom kompanijom.

 Zapitaj se sljedeće: tko ne bi radio isto da je u položaju Zuckerberga? Ja bih. I mlatio bih lovu nemilice. Tu i tamo bih platio koju kaznu EU i nastavio po starom. Jer tako svijet danas funkcionira.

15 godina
offline
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

strašno interesantno. eo, ja želim da mi klijenti plaćaju obavljene poslove navrijeme (prema dogo-ugo-voru).  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi
Ajar kaže...

strašno interesantno. eo, ja želim da mi klijenti plaćaju obavljene poslove navrijeme (prema dogo-ugo-voru).  

Pih, još jedan idealist...

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađi

jedan razlog.kod mene drugi razlog sto mi mal mal baterijska optimizacija iskace....prisilno zaustavi facebuk radi srkanja baterije...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
offline
Zuckerberg želi usmjeriti Facebook prema mlađim ko

s obzirom na broj i sadržaj svinjarija (metafora nije košer al nema veze) koje se povezano s tim fejsranjem svakodnevno pojavljuju, markiću ne bi bilo loše naučiti usmjeriti gujcu prema zidu (dok se saginje po sapun pod tušem), da ne postane markićka. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice