ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode ameri

poruka: 12
|
čitano: 4.110
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode ameri".
8 godina
offline
ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode ameri

Ne bu ovo dobro završilo. Kinezi planiraju stvari desetljećima unaprijed, a Trump po onome koliko minuta u komadu izdrži pa zaključi gledajući Fox News.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
Zechina kaže...

Ne bu ovo dobro završilo. Kinezi planiraju stvari desetljećima unaprijed, a Trump po onome koliko minuta u komadu izdrži pa zaključi gledajući Fox News.

 To bude završilo tako da sve što Kinezi ne znaju trenutno proizvesti sami, ili su zavisili o američkim partnerima, će naučiti raditi sami. A onda im američki proizvodi više neće trebati i Amerikanci će biti u goroj poziciji nego što su dosad bili.

 

Osim ovo kolonijalno razdoblje europljana, Kinezi su cijelu povijest bili vodeća nacija svijeta, a sasvim je izgledno da će to tako i ostati.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 21:39 (JozoBozo121).
15 godina
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
JozoBozo121 kaže...

...To bude završilo tako da sve što Kinezi ne znaju trenutno proizvesti sami, ili su zavisili o američkim partnerima, će naučiti raditi sami. A onda im američki proizvodi više neće trebati...

 Tako je bilo i sa Rusijom. Ameri nametnuli Rusiji sankcije zbog pripojenja Krima (bez rata, stanovnici Krima su na referendumu demokratskim putem odlučili da im je bolje u Rusiji). Nakon toga je cijena hrane porasla taman dovoljno da se Ruskim poljoprivrednicima isplati raditi. Poljoprivreda i proizvodnja hrane je procvjetala, i sada sami proizvode praktički sve, bez GMO-a, imaju svega, ljudi su dobili kvalitetnu hranu, a poljoprivrednici žive pristojno i razvijaju se sve više. Kad im ukinu sankcije, uvozna roba im neće ni trebati.

8 godina
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
Keso kaže...
JozoBozo121 kaže...

...To bude završilo tako da sve što Kinezi ne znaju trenutno proizvesti sami, ili su zavisili o američkim partnerima, će naučiti raditi sami. A onda im američki proizvodi više neće trebati...

 Tako je bilo i sa Rusijom. Ameri nametnuli Rusiji sankcije zbog pripojenja Krima (bez rata, stanovnici Krima su na referendumu demokratskim putem odlučili da im je bolje u Rusiji). Nakon toga je cijena hrane porasla taman dovoljno da se Ruskim poljoprivrednicima isplati raditi. Poljoprivreda i proizvodnja hrane je procvjetala, i sada sami proizvode praktički sve, bez GMO-a, imaju svega, ljudi su dobili kvalitetnu hranu, a poljoprivrednici žive pristojno i razvijaju se sve više. Kad im ukinu sankcije, uvozna roba im neće ni trebati.

 Hm, nije baš tako jednostavno s Rusijom.

> ljudi su dobili kvalitetnu hranu, a poljoprivrednici žive pristojno i razvijaju se sve više.
Sorry, ovo je kao da si prepisao sa Sputnika. Ok, poanta je tu, načelno se, uvjetno, slažem (vidi niže).

> stanovnici Krima su na referendumu demokratskim putem odlučili da im je bolje u Rusiji

Ovo mi je grozno čak za komentirati, ne želim ti da na leđima doživiš Putinovu demokraciju ako nisi cijepljen po jednoumnom obrascu. Odi živjeti na Krim - globalno je izoliran osim propagandom velikog brata.

Njih su sankcije dosta zakucale i unazadile (i dalje imaju problema s kartičarskim kućama npr, dosta investitora se povuklo itd). Nije tu samo Amerika u pitanju.
Civilizacijski pak gledano, poltička, ljudska itd prava su implodirala - Rusija se urušila prema starom Egiptu a ne komunizmu.

 

S druge strane, Trump puno laje ali se pokušava dogovoriti s Kinom ispod stola: Kina ih drži za ja... dug, kao ponajveći vjerovnik. Rusija nije imala toliko argumenata u pregovorima sa zapadom osim loše iskorištene ucjene plinom (što je bilo pucanje sebi u nogu, jer je Rusija više ovisila o izvozu plina nego li EU o uvozu iz Rusije) i zahebavanja sa Sirijom.
No dvije bitne stvari: Rusija (Putin) uvijek može zveckati oružjem i - možeš se fućkati. Kako požele, tako će najčešće i biti (ako ali stvarno ne pretjeraju).
Druga stvar - ovo što si napisao: Rusija je naprosto prevelik entitet - tako da je samodostatan za sebe - ne možeš ga prikovati sankcijama (možda loša usporedba, ali čini mi se da su Srbiju sankcije na kraju prejako koštale i da dan-danas ispaštaju prvenstveno zbog toga).
No poanta danas, u općoj globalizaciji, Rusija ne može ne sudjelovati u međunarodnoj mreži svega i ne biti oštećena time. Makar indirektno, zaostaje globalno.

14 godina
offline
ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode ameri

i sad ZTE osnuje tvrtku ZTEnabavaizUSA, problem riješen. Naravno, Qualcomm, MS i Intel jedva čekaju da ostanu bez tako velikog kupca.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
Lako za Qualcomm, ionako vecinu modela temelje na Mediatek SOC-ovima. Najveci potencijalni problem bit ce im ukoliko izgube Android licencu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
Ovo nekako pocelo podsjecat na 1938 svako zvecka oruzjem svako nesto vrti svoje... A nasi politicari ko guske u magli... Citam da oni podrzavaju raketiranje Sirije... Nebi nekad bilo ni glupo ni ludo malo pokazat nasu demokraciju rusima kini i drugim a ne sljepo lizat dupe i borit se za mrvice...
Imamo bogom dan položaj ali niko to ne zna iskoristiti osim austro ugarske...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
Horatio_Hornblower kaže...

Imamo bogom dan položaj ali niko to ne zna iskoristiti osim austro ugarske...

 Bogomdan geo položaj imaju zemlje bogate naftom, plinom, dijamantima a ne s malo mora i livade.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
Anđeo bez falinge kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Imamo bogom dan položaj ali niko to ne zna iskoristiti osim austro ugarske...

 Bogomdan geo položaj imaju zemlje bogate naftom, plinom, dijamantima a ne s malo mora i livade.

Mi imamo naftu. Ne samu u hr, Ina ima naftna polja u Siriji koje je uz Inu dala Mađarima gratis.

Mi imamo plodnu zemlju za razvoj poljoprivrede, još uvijek nezagađenu pa je moguće raditi skupu bio poljoprivredu.

Imamo more za turizam, lijepo vrijeme za dobro raspoloženje.

Usporedi to sa recimo Islandom. Oni su kao ledena pustinja. Skoro da nema niti jednog drva (ima nekoliko stabala ako jako dugo tražiš uz obalu, bio sam tamo) a trava je kao naše blato. Sve uvoze i nemaju naftu. I bogatiji su nego mi. Kako to?

Zato što trezveno razmišljaju što je najbolje za njih, bez svađanja. Opuste se u vulkanskim toplicama i razgovaraju što da naprave, i to naprave. Nema "od kud si i jesi li rvat katolik" i jesi li iz ADZ-a, nego imaš li dobre i korisne ideje. Lopove u zatvor. Ako suci ne rade svoj posao, suce u zatvor. Ako političari ne rade svoj posao, ne glasaju više za njih (keo što mi 25 godina glasamo za iste).

Dok se narodu preko TV-a svakodnevno potiču podjele i sukobi i to UVIJEK, ali apsolutno UVIJEK o nebitnim temama, svađanje nam miče fokus sa stvarnih problema, poput nerada sudstva (nema pravne države), što za posljedicu ima loš poslovni okvir, što za posljedicu ima siromaštvo i odljev ljudi, što za posljedicu ima natalitetni pad, pad standarda i zdravlja.

Teme koje serviraju su npr: što je bilo prije 100 godina (ustaše/partizani), jel netko gura u krivu rupu, i slične gluposti. Takvi žele maknuti fikus naroda od bitnih stvari i posvađati narod međusobno, da u miru mogu čerupati i krasti taj isti narod dok on na izborima glasa protiv vlastitog interesa, podržava vlastite mučitelje. To je taj paradoks. Zemlje s pustinjom, bez resursa su bogatije od zemlje s ljudima koje je lako posvađati međusobno, i odmaknuti id osnovne zdrave logike: lopove u zatvor, tko ne radi svoj posao - otkaz.

6 godina
protjeran
offline
ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode ameri

Prijepiska je bila o geopoložaju a ne o tome tko je pametniji. 

I SSSR je do 1988 uvozio žito.

Smiješno, ali istinito.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
JozoBozo121 kaže...
..

 To bude završilo tako da sve što Kinezi ne znaju trenutno proizvesti sami, ili su zavisili o američkim partnerima, će naučiti raditi sami. ..

..

-hmm.. da. (ne) :))

-znaju oni kako, no trenutno ih u tome spriječavaju patenti-ugovori (pravna država..).. i ako-kad to pukne, tad će napraviti što im treba.. znaju, danas to nije problem..

npr usporedba Indija-monsanto.. gmo.. ili lijekovi.. patenti i licence ili država koja je dovoljno jaka da unclesamu kaže ne..

 

Anđeo bez falinge kaže...

Prijepiska je bila o geopoložaju a ne o tome tko je pametniji. 

I SSSR je do 1988 uvozio žito.

Smiješno, ali istinito.

- što je smiješno ili istinito... kao nešto čudno?.. od doba rima posotji trgovina, žito s nila u rimu.. to je trgovina-biz.

kao prirodni resursi.. i to je smijeh .. npr znam jednu zemlju bogatu bankama, samo tamo rastu, endemički.. i čokolada.. mada sirovinu uvoze iz afrike, smijeh.. ali njima je OK. Nema čak ni more. Neobična zemlja, zar ne? :)

- njemačka, uvozi ogromne količine čelika, norveškog.. krupind ovisi o tome, pretvore ga u automobile ili oružje.. i dobro im u tome ide. To je normalno, nije smijeh.. to je biz. Dok su nafta i dijamanti npr u africi izvor siromaštva stanovnika osim par koji su milijarderi.. i stranih kompanija, ratova.. tak da, ispadne prokletstvo, nafta, kao je prije stotinjak godina bila nepoželjna rezultat je isti.. uzrok problema tj uncle sam te opali tomahavkom (krstarećim)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 17:12 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: ZTE sedam godina ne smije kupovati proizvode a
Zechina kaže...

 Hm, nije baš tako jednostavno s Rusijom.

> ljudi su dobili kvalitetnu hranu, a poljoprivrednici žive pristojno i razvijaju se sve više.
Sorry, ovo je kao da si prepisao sa Sputnika. Ok, poanta je tu, načelno se, uvjetno, slažem (vidi niže).

Nije doslovo tako al nije ni daleko od istine.

 

> stanovnici Krima su na referendumu demokratskim putem odlučili da im je bolje u Rusiji

Što je je odabrali su.

 

Ovo mi je grozno čak za komentirati, ne želim ti da na leđima doživiš Putinovu demokraciju ako nisi cijepljen po jednoumnom obrascu. Odi živjeti na Krim - globalno je izoliran osim propagandom velikog brata.

Nažalost istina

 

Njih su sankcije dosta zakucale i unazadile (i dalje imaju problema s kartičarskim kućama npr, dosta investitora se povuklo itd). Nije tu samo Amerika u pitanju.

Krivi su oni koji su nametnuli sankcije za demokratski odabir a ne stanovnici krima. Btw Visa i dalje radi a MasterCard ne.


Civilizacijski pak gledano, poltička, ljudska itd prava su implodirala - Rusija se urušila prema starom Egiptu a ne komunizmu.

 Svugdje su. Iako izlgeda da je tamo bitno izraženije.

 

S druge strane, Trump puno laje ali se pokušava dogovoriti s Kinom ispod stola: Kina ih drži za ja... dug, kao ponajveći vjerovnik. Rusija nije imala toliko argumenata u pregovorima sa zapadom osim loše iskorištene ucjene plinom (što je bilo pucanje sebi u nogu, jer je Rusija više ovisila o izvozu plina nego li EU o uvozu iz Rusije) i zahebavanja sa Sirijom.
No dvije bitne stvari: Rusija (Putin) uvijek može zveckati oružjem i - možeš se fućkati. Kako požele, tako će najčešće i biti (ako ali stvarno ne pretjeraju).
Druga stvar - ovo što si napisao: Rusija je naprosto prevelik entitet - tako da je samodostatan za sebe - ne možeš ga prikovati sankcijama (možda loša usporedba, ali čini mi se da su Srbiju sankcije na kraju prejako koštale i da dan-danas ispaštaju prvenstveno zbog toga).
No poanta danas, u općoj globalizaciji, Rusija ne može ne sudjelovati u međunarodnoj mreži svega i ne biti oštećena time. Makar indirektno, zaostaje globalno.

Ovo je istina. Kina iako je manja i manje samodostatna od Rusije, u povoljnijem je položaju što se tiče pregovora.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice