Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

poruka: 50
|
čitano: 13.917
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati".
8 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

De ja vu. Miriše na tužbu. 🤔

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Ma joj strašno, evo već danas prelazim na Arch Linux i navlačim limenu kapicu na glavu

 

Inače, sve se može kad se hoće, pa tako i deinstalacija vitalnih dijelova operativnog sustava. Ima AME verzija Windowsa (https://ameliorated.info/) koja radi upravo to; Miče iz Windowsa apsolutno sve moguće, čak je i start izbornik maknut i stavljena "Classic Shell" varijanta. Tko voli nek izvoli, samo je problem što vam updateovi ne rade, file explorer ne radi kako treba, search uopće ne radi i tako, na tragu homebrew varijante Linuxa . Pa eto kolege, nije da se ne može, sve se može, samo trebate li? 

Moj PC  
11 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Meni radi savršeno od prve pojave na chromiumu.
Peglaju ga nemilice svakodnevno i ovoga puta rade odličan posao.
Napokon sveopće brz i sposoban browser čim instaliraš windowse.
Sve syncano
Peglaju i linux inačicu, a na androidu također sve radi glatko.

Ovoga puta će otet deblji komad kolača.

Ontopic.. u konačnom zbroju, radi se o malenom uzorku korisnika koji imaju fetiš izmasakrirat OS sa vađenjem cigli iz zida.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 9:35 (torrente).
 
11 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Inače, novi Edge je odličan. Meni je defaultni browser.
Ali, moglo bi biti pritisaka na Microsoft zbog ovoga. Ko što rekoh, de ja vu.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Tamo Microsoft navodi kako Windowsi podržavaju mnoge aplikacije koje se oslanjaju na web platforme, a da je u tom pogledu njihov preglednik esencijalni dio OS-a, i da ga iz tog razloga više nije dozvoljeno deinstalirati.

Ovo je laž i u Microsoftu to znaju. Electron aplikacije koje koriste Chromium dolaze s cijelim upakiranim tako da se ne oslanjaju na instalirani Edge ili Chrome. Iskreno, baš me zanima koja se to aplikacija oslanja na Edge...

Osim toga zašto bi dali korisnicima da uklone Edge s računala kada ga mogu gurati u svaki dio operacijskog sustava?

 

Kako bi malo "umirili" nezadovoljne korisnike koji žele potpunu slobodu i kontrolu nad svojim OS-om, na istom mjestu napominju i da Edge dozvoljava uvoz podataka iz drugih preglednika, te da se u Windowsima bez problema mogu koristiti i drugi preglednici, te promijeniti koji je od njih zadan ("po defaultu").

Baš su me umirili. Jedva čekam novu nadogradnju Windowsa koja reklamu za Edge trpa u aplikaciju Postavke i ne može se maknuti. Windows 10 sve više liči na platformu za oglašavanje nego na operacijski sustav.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 9:47 (Marko :D).
 
6 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Ma ne bi Microsoft radio takvo nešto

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Marko :D kaže...

Tamo Microsoft navodi kako Windowsi podržavaju mnoge aplikacije koje se oslanjaju na web platforme, a da je u tom pogledu njihov preglednik esencijalni dio OS-a, i da ga iz tog razloga više nije dozvoljeno deinstalirati.

Ovo je laž i u Microsoftu to znaju. Electron aplikacije koje koriste Chromium dolaze s cijelim upakiranim tako da se ne oslanjaju na instalirani Edge ili Chrome. Iskreno, baš me zanima koja se to aplikacija oslanja na Edge...

Osim toga zašto bi dali korisnicima da uklone Edge s računala kada ga mogu gurati u svaki dio operacijskog sustava?

 

Aplikacije razvijene u .net-u koje koriste webview kontrole.

 

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/communitytoolkit/controls/wpf-winforms/webview

13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali

Da, ali te .NET aplikacije koje koriste WebView, koriste rendering engine starog Edgea (EdgeHTML), ne novog Chromium Edgea (Blink). Drugim riječima, mogu ostaviti legacy Edge, a dopustiti ljudima deinstalaciju Chromium Edgea.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 10:14 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Marko :D kaže...

Tamo Microsoft navodi kako Windowsi podržavaju mnoge aplikacije koje se oslanjaju na web platforme, a da je u tom pogledu njihov preglednik esencijalni dio OS-a, i da ga iz tog razloga više nije dozvoljeno deinstalirati.

Ovo je laž i u Microsoftu to znaju. Electron aplikacije koje koriste Chromium dolaze s cijelim upakiranim tako da se ne oslanjaju na instalirani Edge ili Chrome. Iskreno, baš me zanima koja se to aplikacija oslanja na Edge...

Osim toga zašto bi dali korisnicima da uklone Edge s računala kada ga mogu gurati u svaki dio operacijskog sustava?

 

Kako bi malo "umirili" nezadovoljne korisnike koji žele potpunu slobodu i kontrolu nad svojim OS-om, na istom mjestu napominju i da Edge dozvoljava uvoz podataka iz drugih preglednika, te da se u Windowsima bez problema mogu koristiti i drugi preglednici, te promijeniti koji je od njih zadan ("po defaultu").

Baš su me umirili. Jedva čekam novu nadogradnju Windowsa koja reklamu za Edge trpa u aplikaciju Postavke i ne može se maknuti. Windows 10 sve više liči na platformu za oglašavanje nego na operacijski sustav.

"Your Phone" ga koristi, ako preko moba pošalješ da se link otvori na kompu

13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali

Baš Chromium Edge? U zahtjevima za Your Phone se ne navodi Edge.

13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Marko :D kaže...

Baš Chromium Edge? U zahtjevima za Your Phone se ne navodi Edge.

Da.. vjerorajtno radi na istu foru kao kad preko Chrome-a pošalješ link, pa im je i za to dobro došlo

16 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali

Od kada je to "odnedavno"? Meni su prilikom jednog od nedavnih updateova windowsi instalirali chromium edge a ja sam ga odmah deinstalirao. Bez problema.

Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Eld kaže...

Od kada je to "odnedavno"? Meni su prilikom jednog od nedavnih updateova windowsi instalirali chromium edge a ja sam ga odmah deinstalirao. Bez problema.

 

 

A bo, i meni isto radi uninstall. Piše zadnja instalacija 02.09.2020

 

 

13 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
ministar kaže...
Marko :D kaže...

Baš Chromium Edge? U zahtjevima za Your Phone se ne navodi Edge.

Da.. vjerorajtno radi na istu foru kao kad preko Chrome-a pošalješ link, pa im je i za to dobro došlo

Onda ne zahtjeva Your Phone Edge za preglednik nego bilo koji Chromium preglednik. Ono što radi u Edge, raditi će u svim preglednicima pogonjenima Chromiumom.

Eld kaže...

Od kada je to "odnedavno"? Meni su prilikom jednog od nedavnih updateova windowsi instalirali chromium edge a ja sam ga odmah deinstalirao. Bez problema.

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Eld kaže...

Od kada je to "odnedavno"? Meni su prilikom jednog od nedavnih updateova windowsi instalirali chromium edge a ja sam ga odmah deinstalirao. Bez problema.

 

 

A bo, i meni isto radi uninstall. Piše zadnja instalacija 02.09.2020

 

 

Edge možeš deinstalirati ako si ga ti prije ručno sam instalirao. Ako se instalirao sam preko Windows Updatea, zaboravi na deinstalaciju...

15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali

Pretpostavljam da je plan pomalo napustiti legacy edge, kao što su napustili IE.

 

*edit*

 End of support for the legacy version of the Microsoft Edge desktop app is on March 9, 2021. This means that Microsoft Edge Legacy will not receive security updates after that date.

 

https://docs.microsoft.com/en-us/lifecycle/faq/internet-explorer-microsoft-edge

 

*edit2*

 

Vidim da je WebView2 na chromiumu

 

https://docs.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/webview2/

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 11:09 (Dr. Zoidberg).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Meni je i nekromirani radio kako treba. Bolje od kroma
12 godina
odjavljen
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Zar to nije ista situacija kao i s IEom prije 20ak godina?
12 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Nije mi ni palo na pamet da to deinstaliram...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
torrente kaže...
Meni radi savršeno od prve pojave na chromiumu.
* * *

I meni od prvog dana. Pisao sam o tome nadugo i naširoko. Konačno Googlovo proljetno čišćenje ovog pita sam ja uradio jednostavnim - deinstalom Chroma. Ne ponovilo se. 

15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Dex.pwn kaže...
Zar to nije ista situacija kao i s IEom prije 20ak godina?

- nije.. slično, ali bitna razlika je monopol.. koji je ms imao nakon rata browsera ie6-8.. i tad je zbog monopola tj tržišne dominacije (i političke volje) dobio kaznu pa i za wmp i edišni bez ie-wmp..

- koja bi osnova tužbe bila, tj tko bi bio tužitelj-oštećen? firefox? korisnici? Mada kao u svemu ostalome, ako postoji politička (interesna) volja, tad se može bilo što, no možda bi eu ovaj put dobila čvrgu od unclesama tj trumpek to radi s osmjehom. .. ili već imamo presudu, google-irska, 13milijardi.. i ništa, nit google plaća porez nit irska plaća kaznu za ne naplatu, jer imamo brexit, imamo koronu, imamo velesile-interese, dok bi irskoj prirodni interes bio naplatiti razliku poreza, time dobiti novac-višak umjesto platiti kaznu eu.. pa ništa, ne spominje se, zaborav?

 

-ms je recimo nekonzistentan, tj zašto se sve app ne mogu deinstalirati n ajednak način, tj dovoljno je probati desni klik, jedna app samo nestane, druga otvori controlpanel.. dok za treće kao cortana nema opcije uopće (cmd-ps naredba.. može se, tj ne želi se omogućiti na jednostavan način ta mogućnost korisniku .. ali, postoji li zakon koji to nameće nekom osu ili softwareu-appsu? -ne, ne postoji takav zakon-standard pa ni konzistentnost mada je poželjna i preporučljiva kad učiš programera kako bi trebao raditi ili ergonomičnost itd.).

 

-ništa nije isto, nekad su ideali bili drugačiji, danas je to ogoljeni interes korporacija-velesila-novac. + iza stoji unclesam, prikupljanje podataka itd, alufolija .. tj kompanije koje su partner unclesamu kao google, face, ms.. nisu kompanije koje netko drugi može klepati po ušima kad rade nešto loše a pogotovo u slučaju npr izbora browsera jer svaki uređaj dolazi s nekim appsima i browserom kao chrome-andorid. Danas zbog mobitela-androida ni u tome nije više ista situacija, tj nekad si surfao, šopingirao ili koristio banking isključivo preko računala dok win dominira s +90% a danas to može svaki mobitel kojih je za red veličina više i time više nema osnove za istu kaznu po istoj osnovi kao što je bilo prije cca 10-20 godina itd. (jer kazna kasni za djelom, sudski postupak, koji se vukao od 95-98..).

 

-odnosno, zašto nema npr kazne za intel, spectre&melt? nema.. nema ni tužbe, dok je to fičer koji nije slučajno izrastao iz silicija-tranzistora, nego razvijen u suradnji s ujkom koji kontrolira sve, komunikacije, internet, mrežu i sve bitne kompanije, osim kineskih koje tad sankcioniraju kao huawei.. nema kazni za cisco, nema ni pomisli o takvim kaznama, mada su direktno korsinici-građani eu oštećeni, kao što je isti taj ujko špijunirao (riječ u prošlom-svršenom vremenu ili trajni glagol?) npr merkelicu pa opet ništa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
A bokte. Moraš smanjiti postove i smanjiti filozofiju.
15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Dex.pwn kaže...
A bokte. Moraš smanjiti postove i smanjiti filozofiju.

 -dovoljna ti je prva crtica-rečenica, staneš s čitanjem :) .. tj odgovor je, nije isto. Nekad-danas a nije isto ni tko-koga (želi kazniti), pa tad po kojoj pravnoj osnovi što se lako riješi ako postoji politička volja koja se izražava u raketama-megatonima i šestoj floti. Ništa nije isto, pa tako ms širi win na lin dok dominira andorid i time pada osnova (monopol-većinski-dominacija) za tužbu, koja bi možda i prošla da iza nije ujko u liku trumpa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Odličan za otvaranje PDF dokumenata 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

zar stvarno ? niti ručnim brisanjem datoteka ili pak prčkanjem po regystriju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

mogli su to riješiti kao i na androidu s webview/webkit appom/engineom kad su već prešli na webKit u edgeu, ali ms po običaju mora znati bolje od juzera što je bolje za njega, što juzer smije i što nikako ne smije

na androidu možeš disejblati webview i koristiti engine browsera koji si instalirao kako bi prikazivao webview funkcije

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 12:57 (nemrem_stara_mi_sere).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

nove verzije edgea su sasvim dobre, koristim ga na macu uz chrome i firefox i nemam primjedbi tako da i ne vidim razlog zasto bi ga netko isao skroz micati, ali sto ljudi sto ćudi...

 
5 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstalirati

Danas prvi puta otvorim Edge i izleti mi poruka gore desno da skinem i pređem na Chrome

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
Everest.the.Yeti kaže...

Danas prvi puta otvorim Edge i izleti mi poruka gore desno da skinem i pređem na Chrome

 i? .. tj to ti reklamira google, nema veze s edgeom tj drugim browserima, nego interesima googlea tj na svakom browseru ćeš dobiti istu poruku osim na chromeu .. mada je i ovo kromić.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
protjeran
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
just_dont kaže...

ali sto ljudi sto ćudi...

 tako je, u mom slučaju, ako me išta nervira onda je to sto aplikacija za jednu te istu stvar, ako koristim neki drugi browser onda mi ne treba već predinstalirani koji će služiti samo tome da me nervira što ga ne mogu skinuti, uopće ne ulazeći u monopolistička poslovanja i te fore na koje se ms već opekao u prošlosti i već nekoliko puta na sebe sručio gnijev korisnika, sam doprinijevši općem mišljenju kako se radi o tvrtki koja ne sluša korisnike i kompanije koja gazi preko mrtvih, do tog stupnja da njihov browser može poslužiti jedino kao downloader za pravi browser, iako uopće nije loš ni stari edge niti ie u samim počecima, tek kasnije je postao obsloete i staro smeće radi kojeg je cijeli internet bio krcat usranog koda kako bi bio kompatibilan sa ie

 

tko se petnaest puta na mlijeko opeče...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2020 15:07 (nemrem_stara_mi_sere).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Znate li da iz Windowsa 10 ne možete deinstali
torrente kaže...
Meni radi savršeno od prve pojave na chromiumu.
Peglaju ga nemilice svakodnevno i ovoga puta rade odličan posao.
Napokon sveopće brz i sposoban browser čim instaliraš windowse.
Sve syncano
Peglaju i linux inačicu, a na androidu također sve radi glatko.

Ovoga puta će otet deblji komad kolača.

Ontopic.. u konačnom zbroju, radi se o malenom uzorku korisnika koji imaju fetiš izmasakrirat OS sa vađenjem cigli iz zida.

 Jos samo da izbace Windows mobile verziju i gdje bi im bio kraj!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice