Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

poruka: 19
|
čitano: 4.812
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez".
15 godina
offline
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

Scary.. I don't want to live on this planet anymore 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

Kako budućnost bude išla dolje, ovakvap itanja će postati stvar etike. Da li je etično nekome tko je polučen nekakvim iskustvom formirao možda sjećanje kojeg nema takvo sjećanje ukloniti? Tko će o tome odlučivati i koji će biti uvjeti budemo saznali, neki na lakši, neki na teži način...

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
Brki1994 kaže...

Kako budućnost bude išla dolje, ovakvap itanja će postati stvar etike. Da li je etično nekome tko je polučen nekakvim iskustvom formirao možda sjećanje kojeg nema takvo sjećanje ukloniti? Tko će o tome odlučivati i koji će biti uvjeti budemo saznali, neki na lakši, neki na teži način...

Bilo bi zanimljivo da se može poništiti neka stvarna sjećanja, sjećanja koja utječu na razvoj osobe i njene psihe - primjerice, žrtve silovanja ili slično. No, koliko sam shvatio iz teksta, mogu se poništiti samo ova naknadno "ugrađena" fejk sjećanja.

It is always darkest just before the dawn.
16 godina
online
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

Total Recall :)

I to se ostvarilo.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

Zanimljivo, ali scary zato jer čim postoji takva mogućnost izvjesno je da će se to odmah iskorisiti u svrhu manipulacije, a ne radi nečega što bi moglo pomoći ljudima. Također, ne želim kao laik dovoditi u pitanje znanstvena istraživanja, no koliko sam shvatio to je istraženo na relativno kraktoročnom periodu, a mozak ima toliko dubine i znanost još uvijek malo o njemu zna da je teško predvidjeti dugoročan učinak takvih eksperimenata. Ljudima se znaju vraćati neka sjećanja i nakon dugog niza godina jer je stvar u tome kako su ta sjećanja pohranjena i način na koji se ona aktiviraju, a to znači da bi neki događaj u budućnosti mogao aktivirati takva "skrivena" sjećanja.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
mrsmith kaže...
Brki1994 kaže...

Kako budućnost bude išla dolje, ovakvap itanja će postati stvar etike. Da li je etično nekome tko je polučen nekakvim iskustvom formirao možda sjećanje kojeg nema takvo sjećanje ukloniti? Tko će o tome odlučivati i koji će biti uvjeti budemo saznali, neki na lakši, neki na teži način...

Bilo bi zanimljivo da se može poništiti neka stvarna sjećanja, sjećanja koja utječu na razvoj osobe i njene psihe - primjerice, žrtve silovanja ili slično. No, koliko sam shvatio iz teksta, mogu se poništiti samo ova naknadno "ugrađena" fejk sjećanja.

 

Bude došlo i do to toga. "Memories tourism" gdje samo legneš, platiš sjećanje da si bi na Karibima i živiš u uvjerenju ti se to i dogodilo. 

 

Čak i loša sjećanja su "dobra" jer su neka vrsta škole, ali siva je to zona. Dok to postane mainstream, mi ćemo već biti u alzheimeru i pelenama 

I want to believe
15 godina
odjavljen
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
Brki1994 kaže...

Bude došlo i do to toga. "Memories tourism" gdje samo legneš, platiš sjećanje da si bi na Karibima i živiš u uvjerenju ti se to i dogodilo. 

Ili na Crveni planet... oh, wait

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

bilo bi lijepo "sjećati" se učenja bar još 100 stranih jezika i vježbanja sviranja preko nekoliko instrumenata + još neke sitnice (tipa kim karpušijan u epizodi "rasturi me, lafe", sjedenja na rubu aktivnog vulkana itd., itb.) ali štaćme kad ne daju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 11:59 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

Morat ću malo proguglati da vidim koje su to tehnike ugrađivanja sjećanja, je li to hipnoza, napravi li netko video ili skriptu u editoru pa nekako prebaci u mozak ili šibaju random signale pa onda mozak iz toga složi neki događaj. Što se tiče brisanja pravih sjećanja to je najmanji problem niti je potrebna nekakva posebna tehnologija. Pomoću autogenih treninga se brišu stvarna i dodaju lažna sjećanja bez ikakvih problema, a to vidimo u našem pravosuđu kada je Vidošević zaboravio da je bio na čelu HGK, Saucha je imao blackout u trenutku potpisivanja stotinjak dokumenata, Modrić dok je čitao ugovor, a PR jedne firme je imao ugrađeno sjećanje da su prodali 150 automobila.

 

 

 
8 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
Ajar kaže...

bilo bi lijepo "sjećati" se učenja bar još 100 stranih jezika i vježbanja sviranja preko nekoliko instrumenata + još neke sitnice (tipa kim kapušijan u epizodi "rasturi me, lafe", sjedenja na rubu aktivnog vulkana itd., itb.) ali štaćme kad ne daju. 

Mislim da bi to bilo frustrirajuće - zamisli da se sjećaš sati i sati učenja, a ništa nisi naučio. Jer, prema aktivnosti mozga i promatranjima ljudi s ozlijedom mozga koji su izgubili pamćenje, sjećanje i stečena aktivnost se pohranjuju odvojeno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
MrBlc kaže...
Ajar kaže...

bilo bi lijepo "sjećati" se učenja bar još 100 stranih jezika i vježbanja sviranja preko nekoliko instrumenata + još neke sitnice (tipa kim kapušijan u epizodi "rasturi me, lafe", sjedenja na rubu aktivnog vulkana itd., itb.) ali štaćme kad ne daju. 

Mislim da bi to bilo frustrirajuće - zamisli da se sjećaš sati i sati učenja, a ništa nisi naučio. Jer, prema aktivnosti mozga i promatranjima ljudi s ozlijedom mozga koji su izgubili pamćenje, sjećanje i stečena aktivnost se pohranjuju odvojeno.

 Uh, to znači da ti ugrade sjećanje na školovanje pa na razgovoru za posao gdje traže znanje njemačkog bi moglo biti:

 

- završio sam diplomski sveučilišni studij za njemački jezik i književnost u trajanju od četiri semestra

- ok, wie geht's?

- nix feršten

7 godina
offline
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

Nije to MATRIX da ti programira pilotiranje helikoptera u jednoj milisekundi s instalacijom "app-a" u mozak. Takva sjećanja mi posebice djeluju kao nova vrsta torture gdje bi se (npr. krimosima) ugrađivala loša "traumatska" sjećanja pa razjebu čovjeka tek tako...

 

Zamislite scenu: obiteljski čovjek nesvjesno izazove tešku prometnu gdje pogine neko dijete, "thought" court ga osudi na kaznu od par godina zatvora i usadi mu misli da je njegova obitelj bila s njime u autu i da su svi pognuli. To mu naravno kasnije maknu, ali zamislite te implikacije; pa čovjek bi doslovno poludio.

 

Scary tech...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 11:54 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
MrBlc kaže...

Mislim da bi to bilo frustrirajuće - zamisli da se sjećaš sati i sati učenja, a ništa nisi naučio. Jer, prema aktivnosti mozga i promatranjima ljudi s ozlijedom mozga koji su izgubili pamćenje, sjećanje i stečena aktivnost se pohranjuju odvojeno.

 

ante_etna kaže...

 Uh, to znači da ti ugrade sjećanje na školovanje pa na razgovoru za posao gdje traže znanje njemačkog bi moglo biti:

 

- završio sam diplomski sveučilišni studij za njemački jezik i književnost u trajanju od četiri semestra

- ok, wie geht's?

- nix feršten

 fak ju veri mač, gajz. a tako sam lijepo sanjario o mogućnostima ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
Nema tu high-techa kao u total recallu, pročitajte članak, radi se o nekom MKULTRA sranju.

Otkriće je u tome što se lažna sjećanja mogu izbrisati, a implantiranje lažnih sjećanja je danas rutinska praksa po sudovima,

Ovo otkriće pokušava to suzbiti.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 12:59 (ccc2002).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
Elles D. kaže...

Total Recall :)

I to se ostvarilo.

 Još samo trosise žene (a arnija već imamo) i film ispada proročanski....

 

Kruha i igala...
16 godina
online
Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih bez

Nadam se da rade na tome :)

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
fer-de-lance kaže...
Elles D. kaže...

Total Recall :)

I to se ostvarilo.

 Još samo trosise žene (a arnija već imamo) i film ispada proročanski....

 

 imašovo. bliže temi je, bolje zamišljeno i izvedeno a i nema al-bi-bek šrafncigera. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih

Gledah to, li-la.

Ali opet, glumila je ova glavna glumica i u Sarah Connor, a to je povezano s Terminatorom, a Terminator == Arnie, pa ti nekaj reci.

Jednostavno, taj kalifornijski guverner je ono oko čega se ovaj svemir vrti 

I opet dolazimo do toga da fale još samo trosise žene.

E da, i Mars, ali on navodno postoji kao planet.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 18:40 (fer-de-lance).
3 godine
protjeran
offline
Re: Znanstvenici usadili lažna sjećanja i potom ih
Bili mi mogli ubacit u sječanje da sam jebavao moniku beluči
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice