Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo

poruka: 232
|
čitano: 67.621
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo".
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Trolanje na kvadrat.

Dakle, vi iggy and company, imate najjace argumente za zabranu pausalaca, a kad se ti vasi argumenti o miralu, solidarnosti i nepravdi svedu na stvarnost i razinu apsurda, onda vam je retorika : ne znas o poslovanju, nije to isto pausalci zakidaju.

LOL.

Dakle, ja zauzimam stranu pausalaca, a vi mutite vodu be pokrića.

Primjer s 400 milja, mozes prioctati u hrvatskim novinama kao PR i vec se dobro protegnuo kroz ovu temu, jer licemjerje nema granica. :)

Za one kojima i dalje treba pojasnjenje:

Prica o brodovima je prica koja je koštala nasih 2 milijarde solidarnih para samo u zadnjoj rundi, i bez rezultata.

Prica o agrokoru je samo pola milijarde za borg, i spasavanje necijeg DDa i dooa, u koji su mirovinski fondovi ulupali nase solidarne pare u dionice žnj kategorije. A hrvatsku ekonomiju je kostalo od 50 do 100 mlilijardi kuna.

Tu cvilite o solidarnosti i nepostenju pausalaca, zaista pored par ovakvih bisera hrvatske ekonomije imate bas prave argumente za ogranicavanje obrta.

Zaista cekam slijedeceg pametnjakovica da krene opet i solidarnosti i ukidanju pausalaca..

Mi nismo nista ukrali, sve smo zaradili.

Uzivajte, procitam vas kroz par dana., do tad trolajte na najjače.

Fakat si zguglajte onu od LET3 i sevke. Ima na yubitou.

Ne sviđa ti se moral i solidarnost? Super, nemoj koristiti stvari koje svi plaćamo.

Primjer od 400M? Potpuno glup i besmislen, nimalo povezan s RH.

Izvlačenje drugih firmi? Opet nebitno, nema veze s ovim.

Nisi ništa "zaradio" više ili manje od ostalih, samo plaćaš bitno manje od ostalih zahvaljujući izigravanju zakona. Zato ga i žele mijenjati. Da samo pola IT-jevaca u RH to napravi propada brdo toga. Sve zato da bi ti nešto više zaradio.

Zato sam ja za plaćanje u bruttu pa plati sam sve. Onda bi bilo svejedno.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Tko si tinda odredujes sto cu ja ili necu koristiti?

Jos bolje mi je tvoje selektivno igniriranje cinjenica i stvarnih hrvatskih primjera i argumenata.

A za kraj, u proracun i tu solidarnu kasu sam se naplacao u 18 godina mozda cak i vise od tebe, da bi jednom u pet godina placao participacije i trazili me dopunsko za uzv. U konacnici sve te preglede ionako placam privatno.

Ali ti si car, djelitelj pravde, morala i poreza.
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Tko si tinda odredujes sto cu ja ili necu koristiti?

Jos bolje mi je tvoje selektivno igniriranje cinjenica i stvarnih hrvatskih primjera i argumenata.

A za kraj, u proracun i tu solidarnu kasu sam se naplacao u 18 godina mozda cak i vise od tebe, da bi jednom u pet godina placao participacije i trazili me dopunsko za uzv. U konacnici sve te preglede ionako placam privatno.

Ali ti si car, djelitelj pravde, morala i poreza.

Nisam ja, ti si taj koji određuje upotrebu zajedničkih sustava na zajednički trošak.

Koristiš isto kao i svi ostali, no plaćaš neusporedivo manje nego isti tvog ranga.

Niti sam car, niti sam ikakav djelitelj pravde. Da jesam, tih obrta ne bi bilo na ovakav način.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Fakat, kao pravi noj. Samo daj, glavu i pesak i trolaj. Ova tema je na izdisaju, samo ju ti i frend jos drzite zivom.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 23:24 (hyper hyper).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 23:41 (hyper hyper).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 23:41 (hyper hyper).
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Fakat, kao pravi noj. Samo daj, glavu i pesak i trolaj. Ova tema je na izdisaju, samo ju ti i frend jos drzite zivom.

 Koliko vidim, ti si taj koji je najviše drži na životu, em brojem postova, em besmislenošću, čak i nakon što si rekao da se povlačiš na neko vrijeme...

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Old Iggy kaže...
hyper hyper kaže...
Fakat, kao pravi noj. Samo daj, glavu i pesak i trolaj. Ova tema je na izdisaju, samo ju ti i frend jos drzite zivom.

 Koliko vidim, ti si taj koji je najviše drži na životu, em brojem postova, em besmislenošću, čak i nakon što si rekao da se povlačiš na neko vrijeme...

Prestani me citirat uz izvrtanje činjenica pa nećeš imat taj problem. U svakom slučaju, divim se tvojoj količini smislenosti, argumenata, izvrtanju riječi i retorici koju si do sada uspio smisliti.

 

Kako god, zakon je zakon. Plaćeno je sve što je po zakonu moralo biti plaćeno. Tvoje osobne procjene jel malo ili puno su čisto filozofiranje na tu temu. Kad postaneš zakonodavac, onda ćeš biti i relevantan, do tas si samo ogorčeni čangrizavac. 

Obzirom da svatko od vas ima priliku napraviti potpuno isto, sve što tu pokušavaš izmotati ponovno na neku temu etike i morala imaš elaborirano u svim dosadašnjim odgovorima, pojašnjeno na prilično jednostavnim primjerima koje bi ti kao takav intelektualac već trebao shvatiti, no ne brini, ako neće od prve, možeš čitati par puta pa tako dok ne sjedne.

 

 

 

16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Old Iggy kaže...

 Koliko vidim, ti si taj koji je najviše drži na životu, em brojem postova, em besmislenošću, čak i nakon što si rekao da se povlačiš na neko vrijeme...

Prestani me citirat uz izvrtanje činjenica pa nećeš imat taj problem. U svakom slučaju, divim se tvojoj količini smislenosti, argumenata, izvrtanju riječi i retorici koju si do sada uspio smisliti.

 

Kako god, zakon je zakon. Plaćeno je sve što je po zakonu moralo biti plaćeno. Tvoje osobne procjene jel malo ili puno su čisto filozofiranje na tu temu. Kad postaneš zakonodavac, onda ćeš biti i relevantan, do tas si samo ogorčeni čangrizavac. 

Obzirom da svatko od vas ima priliku napraviti potpuno isto, sve što tu pokušavaš izmotati ponovno na neku temu etike i morala imaš elaborirano u svim dosadašnjim odgovorima, pojašnjeno na prilično jednostavnim primjerima koje bi ti kao takav intelektualac već trebao shvatiti, no ne brini, ako neće od prve, možeš čitati par puta pa tako dok ne sjedne.

 

 

 

Koje ja to činjenice izvrćem?

Zakon je zakon, kako se donosi tako se i mjenja. Ima li ga smisla mijenjati? Ima. Hoće li biti novih rupa? Definitivno.

Nije tu samo problem etike i morala, tu je i tržišna utakmica, kršenje zakona i slično.

 

Smislene primjere nisi naveo. Dapače, potpune gluposti.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Stvarno si tuzan lik. Posvađan sam sa sobom. Negdje između toga da želiš bruto, a opet ne želiš to preko paušala, jer eto nedostaje ti sigurnost radnog mjesta i uhljebarina koju ti pruža stalno zaposlenje.

S druge strane gorko iscekuješ tu neku promjenu zakona, jer od svih promasenih zakona i rupa u HR najteze ti pada ovaj pausal. Kako god bilo kakva promjena ne bude imala nikakav ucinak na tvoje probleme.


Što nas dovodi do toga da ili si vlasnik neke firme u kojoj ljudi vise ne zele robovati ili si neki IT uhljeb koji ne zeli u privatno poduzetnistvo.

Sve ove ostale fore otpadaju.

Vidiš za razliku od tebe, meni ne smeta ako netko zarađuje bolje id mene. Mene ne bi rastužilo da neki dugi dobiju sve u brutu.

Također bi me veselilo da smanje doprinose, jer bih otvorio doo i zaradivao bih vise nego sad

A opet sigurno necu cviliti da drugom krepa krava, jer se ja eto ne zelim maknuti iz svoje comfort zone i poduzeti nesto vise.

Zaista ako si vlasnik firme, zalim svakog onog jadnika koji te mora trpiti, radi kredita i sl.

Dok opet, ako si zaposlenik zalim onog direktora i kolege koje moraju durat tvoju zavist.


Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo

A može li se s paušalnim obrtom ostvariti mogućnost stambenog kredita? Ili je to više onako ... evo ti bajo imaš puno para svaki mjesec pa si kupi mobitela i laptopa a možda i dobrog auta. Za ostalo ne pitaj.

 

 

Kod poslodavca tražim ono minimalno, stalno zaposlenje i punu plaću na račun. Ova dva uvjeta potrebna su mi za ostvarivanje stambenog kredita. Bez te mogućnosti ne želim sklopiti ugovor. A za paušalni obrt, ti novci i tako nisu toliko visoki da bi si mogli priuštiti nekakva značajnija ulaganja. Kao jedne od primjera navodim PLC programere u industriji i radnike na platformama, "plaće" (obrti koje moraju otvoriti) su im značajno višlje od bilo koje vi dobijate, 5.000 - 15.000 eura mjesečno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Stvarno si tuzan lik. Posvađan sam sa sobom. Negdje između toga da želiš bruto, a opet ne želiš to preko paušala, jer eto nedostaje ti sigurnost radnog mjesta i uhljebarina koju ti pruža stalno zaposlenje.

S druge strane gorko iscekuješ tu neku promjenu zakona, jer od svih promasenih zakona i rupa u HR najteze ti pada ovaj pausal. Kako god bilo kakva promjena ne bude imala nikakav ucinak na tvoje probleme.


Što nas dovodi do toga da ili si vlasnik neke firme u kojoj ljudi vise ne zele robovati ili si neki IT uhljeb koji ne zeli u privatno poduzetnistvo.

Sve ove ostale fore otpadaju.

Vidiš za razliku od tebe, meni ne smeta ako netko zarađuje bolje id mene. Mene ne bi rastužilo da neki dugi dobiju sve u brutu.

Također bi me veselilo da smanje doprinose, jer bih otvorio doo i zaradivao bih vise nego sad

A opet sigurno necu cviliti da drugom krepa krava, jer se ja eto ne zelim maknuti iz svoje comfort zone i poduzeti nesto vise.

Zaista ako si vlasnik firme, zalim svakog onog jadnika koji te mora trpiti, radi kredita i sl.

Dok opet, ako si zaposlenik zalim onog direktora i kolege koje moraju durat tvoju zavist.

 Iggy je uhljebljen u posti, nema zime za njega. Istina malo se uznemirio jer su ukinili harac od 4,5 kune. 

14 godina
offline
Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo

Autor članka je fakat fulao na najjače.

Obrt ti uopće ne treba da bi radio istu stvar i to još na isplativiji način.

 

Umbrella company je nešto sasvim legalno u cijeom svijetu koliko ja znam. Angažiraš jednu takvu, cijene su mizerne i uživaš. Jebeš obrt.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A može li se s paušalnim obrtom ostvariti mogućnost stambenog kredita? Ili je to više onako ... evo ti bajo imaš puno para svaki mjesec pa si kupi mobitela i laptopa a možda i dobrog auta. Za ostalo ne pitaj.

 

 

Kod poslodavca tražim ono minimalno, stalno zaposlenje i punu plaću na račun. Ova dva uvjeta potrebna su mi za ostvarivanje stambenog kredita. Bez te mogućnosti ne želim sklopiti ugovor. A za paušalni obrt, ti novci i tako nisu toliko visoki da bi si mogli priuštiti nekakva značajnija ulaganja. Kao jedne od primjera navodim PLC programere u industriji i radnike na platformama, "plaće" (obrti koje moraju otvoriti) su im značajno višlje od bilo koje vi dobijate, 5.000 - 15.000 eura mjesečno.

€15000 mjesečno bi bilo €180000 godišnje. Dobra ti je ta  (Kolinda ugovorila pretpostavljam)

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.12.2019 16:11 (neutrino).
16 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
neutrino kaže...

Autor članka je fakat fulao na najjače.

Obrt ti uopće ne treba da bi radio istu stvar i to još na isplativiji način.

 

Umbrella company je nešto sasvim legalno u cijeom svijetu koliko ja znam. Angažiraš jednu takvu, cijene su mizerne i uživaš. Jebeš obrt.

 ajde pojasni to malo kao funkcionira? Na koji način platiš manja ili izbjegneš davanja državi, a opet da nisi u prekršaju i utaji poreza?

14 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do

@Aldo, pravno gledano si u prekršaju, ali je to nebitno iz razloga što nitko ne može znati da si u prekršaju, osim ako samoinicijativno ne priznaš.

Porezne oaze postoje upravo zbog takvih stvari. Ako ih koriste političari, profesionalni sportaši i ostali lovatori, što ne bi ostali?

 

Ako sad misliš moralizirati, rađe nemoj, jer ako živiš u HR, onda ne vidim smisao plaćanja poreza. Bolesno je visok, a zauzvrat ne dobijaš baš ništa. Doslovno filaš vreću iz koje se časte političari.

 

Osim toga, na kraju ionako plaćaš dio poreza kroz vrlo visoki PDV od 25%.

15 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

...

 Kao jedne od primjera navodim PLC programere u industriji i radnike na platformama, "plaće" (obrti koje moraju otvoriti) su im značajno višlje od bilo koje vi dobijate, 5.000 - 15.000 eura mjesečno.

 I sam sam jedan od ovih.. Možeš mi molim te reći gdje da pošaljem cv za plaću od 5000€ mjesečno?

15 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do

-čokolindi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
steve90 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

...

 Kao jedne od primjera navodim PLC programere u industriji i radnike na platformama, "plaće" (obrti koje moraju otvoriti) su im značajno višlje od bilo koje vi dobijate, 5.000 - 15.000 eura mjesečno.

 I sam sam jedan od ovih.. Možeš mi molim te reći gdje da pošaljem cv za plaću od 5000€ mjesečno?

 Ti se ne moraš ni truditi, jer već u prvom koraku pokazuješ da nisi dovoljno ambiciozan. Ponudi ti se raspon od 5 do 15 i ti odmah pitaš za najniže moguće...pokaži malo ambicije, malo samouvjerenosti, i probojnosti, onda možda dobiješ i adresu za cv      

15 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do

A što za tebe znači ambiciozno? Ako je 5000€ više od onoga što trenutno zarađujem, to nije ambiciozno?

Ne bojim se dokazivanja nakon što dobijem priliku pa da pokažem koliko vrijedim (sigurno ne mogu imati plaću veću nego što firma kroz moj rad zaradi), i mislim da imam dovoljno samouvjerenosti što se možda i može vidjeti samim time što sam pitao gdje se mogu javiti.

Ajd' evo jedna runda i od mene  

Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
steve90 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

...

 Kao jedne od primjera navodim PLC programere u industriji i radnike na platformama, "plaće" (obrti koje moraju otvoriti) su im značajno višlje od bilo koje vi dobijate, 5.000 - 15.000 eura mjesečno.

 I sam sam jedan od ovih.. Možeš mi molim te reći gdje da pošaljem cv za plaću od 5000€ mjesečno?

 

kako ne radim u toj bransi ne mogu ti dati konkretni odgovor o toj i toj firmi, medjutim prema rijecima drugih ... hvataj se industrije proizvodnje zeljeza i arapskih drzava, Egipat, Arabija itd. malo i juzna Amerika, Čile npr.

 

Ako uhvatis priliku otici na platformu, onda se radi 30 dana platforma, 30 doma. Izuzetno dobri ugovori. Daleko bolji od bilo kojeg development posla u Hrvatskoj ili regiji.

4 godine
protjeran
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Naravno da možeš imati veću plaću nego što firma kroz tvoj rad zaradi, puno ih i ima. Nikad čuo za bullshit poslove, pisalo je u Bug-u. E pa među njima ima puno i developera. Neki su inteligentni pa znaju da je bullshit posao, a nekima služi za pumpanje ega jer misle da rade bogznašta pa novac kapa jer su ludo pametni. Nigerijski princ plaća 8000€ mjesečno, samo uplati transaction fee. Probao sam i sve 5.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice