Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo

poruka: 232
|
čitano: 67.543
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
CyberK kaže...
Old Iggy kaže...
Dagg kaže...
-------------------------
Ti meni o teoriji a ja tebi o praksi naših IT firmi. Imam nekoliko programera frendova starih preko 40 koji su u prosjeku pola godine bezuspješno hodali po intervjuima i imaju znanje. Svi kažu da je isključivi razlog zašto nisu primljeni njihove godine iako im naravno to nitko neće reći otvoreno. Dvojica su otišli u Irsku a jedan radi sad od doma za van kao i ja.
U Hrvatskoj ako si programer preko 40, a naročito preko 45 više ne postojiš za poslodavce. Vlada velika dobna diskriminacija koju nitko ne spominje iako su puna usta medija o drugim diskriminacijama. Znači programer od 40 do 65 je prepušten sebi da se snalazi kako god zna. Bilo bi lijepo čuti poslodavce da obrazlože što to zna klinac što ne zna 40-godišnjak. A zapravo je obratno. Zaključak je da poslodavcima znanje programera nije na prvom mjestu, već je dob programera važniji kriterij. lijepa perspektiva nema šta za nove dolazeće kadrove.

Ajmo ovako: ja sam preko 40, dapače još par mjeseci i 50. U zadnjih 10 godina sam promijenio tri firme, znači u četrdesetima.

U IT-u sam preko 30 godina, znam na tisuće IT-jevaca svih struka, među njima i developera. Najveći dio ljudi koje poznajem je danas preko 40 godina.

Zadnjih godina brdo ljudi je mijenjalo poslove, developera se traži posvuda, dapače danas je njima "najlakše" naći posao od svih u IT-u. Mene na u prosjeku tjednoj bazi netko priupita za developere i u 99% slučajeva je odgovor negativan.

Što se mladih tiče - za veliku većinu ljudi koje znam dobrim im dijelom idu na živce (dobar dio viceva o milenijalcima je po meni točan). Stariji su puno normalniji.

A zašto ovi tvoji ne mogu naći posao - ima više razloga. Prvi je kakvi vražji razgovori, nije valjda da idu na natječaje u 40-ima, gdje im je socijalni networking? Spremni su za nove tehologije? Koji su im zahtjevi? Gdje žive?

Niti jedan klinac nema nikakvu prednost osim što je formalno jeftiniji.

Zgodna anegdota. No postoje postoje hrpetine studija i statistickih podataka koji govore suprotno, par primjera:
https://www.computerworld.com/article/2510342/age-bias-in-it--the-reality-behind-the-rumors.html
https://www.quora.com/Why-is-ageism-so-rampant-in-the-software-industry?share=1
https://www.computerweekly.com/opinion/IT-industry-is-paying-high-price-of-ageism ("In the IT sector it is widely recognised that age discrimination starts at 35.")
https://wolfstreet.com/2017/10/01/systemic-age-discrimination-in-tech-industry/
https://newrepublic.com/article/117088/silicons-valleys-brutal-ageism
https://www.linkedin.com/pulse/20130422020049-8451-the-tech-industry-s-darkest-secret-it-s-all-about-age

Ne znam kakve ti to frendove imas, ali ja imam dosta bivsih kolega u dobrim firmama i ti ljudi meni mogu dati preporuku i sredit interview. Ali da ce te neka bolja firma uzet bez interviewa nema sanse osim ako ti frend nije CEO.
Osobno jos nisam imao problema jer sam radio u samo dvije kompanije i u trenutnoj sam 8g, ali nekak vjerujem da te price nisu izmisljotine za plasit djecu starce...

 

Ono što je zanimljivo je da u ostalim profesijama godine donose uvažavanje i bolji status, npr liječnik, pravnik, inženjer, pilot, pa čak i keramičar ili kuhar itd, smatra se da imaju više znanja i iskustva pa su samim time bolji su i traženiji. Uvijek ćeš prije tražiti iskusnijeg liječnika nego mladog.

 

Dok je kod IT-a posve suprotno, stariji programeri se smatraju skoro pa glupljima, znaju manje(!?), ne da im se učiti novu tehnologiju(!?), ili kako Zuckerberg reče 'Mlađi ljudi su naprosto pametniji'(!?) Toiku količinu besmislica u branši koja je kao najnaprednija u društvu je zadivljujuće gledati. Pa će tako liječnik sa iskustvom bez problema učiti nove metode ali programer kao neće. Osobno učim sa jednakim guštom kao prije 15 godina. A interesantno da IT industrija više nije mlada dok se to promoviranje mladosti kao neka besmislena mantra promovira bez da se i znaju pravi motivi.

 

IT revolucija jede svoju djecu, nitko nije pošteđen. Sa 25 si završio fakultet, do 30 si stekao nešto iskustva i već polako ideš prema trenutku 35 godina kada ti karijera ide u silaznu putanju a ti postaješ i službeno 'prestar'. Kao da se radi o manekenskoj industriji. Pa čak i u Hollywoodu kao industriji mladosti mnogi glumci dobivaju odlične uloge u poznijim godinama.  Radio sam kod nas  za stranu firmu koja se javno diči brigom za čovjeka i zaposlenika, a prva stva koju su nam kao prvih par zaposlenika rekli je ne primajte nikoga iznad 35. Poprilično zastrašujuća perspektiva za mlade programere, a i one starije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 14:47 (Dagg).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Taman sam mislio to napisati. Izgleda da se sada odjednom svi pomalo peru od pocetnog PR a koji su zakuhali.

Možda su trebali malo razmisliti prije nego su nahuškali pola hrvatske javnosti na nas i prikazali nas glavnim kriminalcima.

Ako je itko išta zakuhao, to su novinari koji su pisali huškačke članke, što iz neznanja, što iz senzacionalizma.

 

Sljedeći tko spada u tu kategoriju si upravo ti koji umjesto argumenata napadaš osobe. Iz 6 stranica tvog sudjelovanja u raspravi bi se možda izvuklo 2,5 argumenta i mini roman vrijeđanja, imputiranja izvjava koje nisu nikad rečene/napisane i pokušaja diskreditacije sugovornika optužbama za osobni interes. Meni ideš na blok, u sjetno prisjećanje na vremena kad je na forumu bilo manje tolerancije za takvo vođenje rasprave.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo

Bottom line je da se određena ekipa povezana sa određenim političkim strujama pobunila jer ne mogu dobiti jeftinu radnu snagu. Oni misle ako ukinu paušal da će im masa jeftine radne snage doći kucati na vrata i tražiti posao. Neće, iz inata ili će sreću potražiti negdje drugdje. Vjerujte mi niti jedna od tih "povezanih" firmi koja radi sa državom neće vidjeti inspektore niti će dobiti kazne. Dobit će mali, kao i uvijek. Pa kad je u Agrokoru zadnji puta bila porezna inspekcija?

 

Zar mislite da bi plaće bile proporcionalno veće da smanje porez na rad? Vidjeli smo kako je PDV od 13% na hranu smanjio cijenu hrane. Grabit će oni i dalje, key ljudi će imati iznadprosječne plaće a svi ostali malo iznad prosjeka.

Da se razumijemo, svaki privatnik ima pravo odrediti plaće svojim zaposlenicima kako on misli da bi trebale biti. To je njihovo pravo. To pravo ću uvijek braniti, jer ekonomija treba biti slobodna. Ali isto tako se tada moraju boriti za tržište i tržište rada. Pa ko uspije, uspije. Kod nas srećom za njih, ne postoji slobodno ekonomsko tržište, pa ako poznaš ljude na pravim pozicijama ne možeš propasti pa makar radio najlošiji posao na planetu.

 

Nemojte se zavaravati, ovo je direktan napad na paušalce s ciljem da se ukinu djelatnosti iz takvog načina poslovanja koje su danas izuzetno konurentne, da bi se došlo do radne snage. Samo što nisu očekivali ovakav žestoki odgovor od struke i samih paušalaca, pa se sad ograđuju sa tipičnim PR bullshit potovima po facebook-u (što u biti nije ograđivanje nego osobno mišljenje koje se po potrebi može okrenuti kako žele) i sličnim mrežama.

 

Vidjet ćemo da li će na kraju poreznoj biti draže imati nekoliko desetaka tisuća ljudi na burzi pa onda u Njemačkoj, Irskoj itd, ili će im biti draže da pune proračun kroz poreze i trošenje novaca u HR-u (PDV).

 

Note: I ne paušalci ne kupuju sve preko interneta, i paušalci moraju kupovati hranu, plaćati stanarine, kredite i leasinge. Ono što se kupuje preko interneta je zanemarivo naspram onog što se potroši u HR.

 

Note2: Paušalci koji i dođu do famozne granice od 300 000 kuna će već početi razmišljati o otvaranju d.o.o. ili j.d.o.o, što je na kraju krajeva i jedan od ciljeva takvih oblika poslovanja.

 

 

 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo

obzirom da se opet provlači ideja da će se sav neplaćeni porez vratiti kroz pdv natrag u državu kasicu, evo glasam za to da svi, ali baš svi zaposleni plate 7% poreza. ma kaj 7, idem vam na ruku nek je duplo više plus jedan, 15%.

sad pitanje, koliko će proći vremena, mjereno u danima, do potpunog kolapsa države, a i bilokoje države svijeta koja bi takav, ekskjuz-maj-frenč, idiotizam ozakonila?

 
1 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Do ovakve države? Vrlo brzo. Do kolapsa normalne države? Nikad.
15 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Uopće ne vidim u čemu je problem. Država dobiva sasvim dovoljno novaca i novaca IMA za sve. Pa već 30 godina sve ovo funkcionira k'o po špagi.
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Korky kaže...
Uopće ne vidim u čemu je problem. Država dobiva sasvim dovoljno novaca i novaca IMA za sve. Pa već 30 godina sve ovo funkcionira k'o po špagi.

 ?????

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
@MrBlc ovime bih zavrsio diskusiju s tobom. Eto, kompi ili tvom gazdi hakirali fejs kao i ministrici.

Zna se tko je ovo zakuhao, mozete se prat do sutra. Ali ovo nije zakuhala ni porezna već ovakvi kojima su hakirali fejs i javne nastupe po tvu, aka ag04 koji su direktno iskazali gnjev na pausalce.

16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...

Zna se tko je ovo zakuhao, mozete se prat do sutra. Ali ovo nije zakuhala ni porezna već ovakvi kojima su hakirali fejs i javne nastupe po tvu, aka ag04 koji su direktno iskazali gnjev na pausalce.

To su priče za malu djecu, baš su ljubomorni pojedinci to zakuhali.

To je već jako dugo bilo jasno i pitanje je bilo kad će Marić reći "gle, fali nam para od ovih". A da svi ostali mogu biti "ljubomorni" na te paušalce - mogu. Velik je nesrazmjer između prihoda i davanja, tu je glavni kamen spoticanja.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
@iggy također vidljivo je koju stranu zastupas, no ponovno smetnuo si s uma dodvoravanje autora ovog članka dotičnom i spomenutom.

Zanimljivo je što internet ne prašta pa je svaki od njih ostavio trag, :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 16:15 (hyper hyper).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
@iggy također vidljivo je koju stranu zastupas, no ponovno smetnuo si s una dodvoravanje autora ovog članka dotičnom i spomenutom.

Zanimljivo je što internet ne prašta pa je svaki od njih ostavilo trag, :D
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
@iggy također vidljivo je koju stranu zastupas, no ponovno smetnuo si s una dodvoravanje autora ovog članka dotičnom i spomenutom.

Zanimljivo je što internet ne prašta pa je svaki od njih ostavilo trag, :D

Ti stvarno misliš da su obojica bitni u ovom ili ijednom drugom slučaju?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Zapravo, u pravu si zli pausalci 🤑.

Na smisla više. Have fun.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 16:54 (hyper hyper).
13 godina
neaktivan
offline
Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu domaćo

Pa ljudi ne možemo odmah uništit svakoga tko malo bolje zarađuje. Ako ništa jer su ljudi uložili puno rada i truda u svoje znanje i vještine, pa neka i zarade. Pa u Americi slave one koji dobro rade i zarađuju, od Google-a nadalje, a ne da ih uništavaju. Ugledajmo se malo na ono što je dobro vani, a ne da samo kopiramo loše stvari

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Dagg kaže...

Pa ljudi ne možemo odmah uništit svakoga tko malo bolje zarađuje. Ako ništa jer su ljudi uložili puno rada i truda u svoje znanje i vještine, pa neka i zarade. Pa u Americi slave one koji dobro rade i zarađuju, od Google-a nadalje, a ne da ih uništavaju. Ugledajmo se malo na ono što je dobro vani, a ne da samo kopiramo loše stvari

Uložili su i svi ostali koji rade isti posao na "standardan" način.

Problem je što više zarađuju, a manje "daju" u odnosu na ostale, a u tenderima su "jeftiniji" za isti brutto trošak pa su i nelojalna konkurencija.

Kad bi svi krenuli u tom smjeru nastao bi kaos.

14 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Old Iggy kaže...

Uložili su i svi ostali koji rade isti posao na "standardan" način.

Problem je što više zarađuju, a manje "daju" u odnosu na ostale, a u tenderima su "jeftiniji" za isti brutto trošak pa su i nelojalna konkurencija.

Kad bi svi krenuli u tom smjeru nastao bi kaos.

 Aha onda klasična hrvatska, "Nek susjedu crkne krava".

Twitter: @GoldCookiez
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Ferritin kaže...
Old Iggy kaže...

Uložili su i svi ostali koji rade isti posao na "standardan" način.

Problem je što više zarađuju, a manje "daju" u odnosu na ostale, a u tenderima su "jeftiniji" za isti brutto trošak pa su i nelojalna konkurencija.

Kad bi svi krenuli u tom smjeru nastao bi kaos.

 Aha onda klasična hrvatska, "Nek susjedu crkne krava".

Ne, nego da susjed radi pod istim uvjetima.

Nitko ne mora "crknuti".

15 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Old Iggy kaže...
Ferritin kaže...
Old Iggy kaže...

Uložili su i svi ostali koji rade isti posao na "standardan" način.

Problem je što više zarađuju, a manje "daju" u odnosu na ostale, a u tenderima su "jeftiniji" za isti brutto trošak pa su i nelojalna konkurencija.

Kad bi svi krenuli u tom smjeru nastao bi kaos.

 Aha onda klasična hrvatska, "Nek susjedu crkne krava".

Ne, nego da susjed radi pod istim uvjetima.

Nitko ne mora "crknuti".

 -google/irska, porez.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
ihush kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, nego da susjed radi pod istim uvjetima.

Nitko ne mora "crknuti".

 -google/irska, porez.

Zato i jesu bili kažnjavani od strane EU, kao što i EU već odavno razmišlja kako "uravnotežiti" cijelu priču među članicama.

Za sada je "uravnoteženost" realno moguća samo na nivou države (iako su neke države krenule i tu u promjene, npr. Rumunjska sa različitim poreznim opterećenjem nekih zanimanja).

7 godina
protjeran
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, nego da susjed radi pod istim uvjetima.

Nitko ne mora "crknuti".

 -google/irska, porez.

Zato i jesu bili kažnjavani od strane EU, kao što i EU već odavno razmišlja kako "uravnotežiti" cijelu priču među članicama.

Za sada je "uravnoteženost" realno moguća samo na nivou države (iako su neke države krenule i tu u promjene, npr. Rumunjska sa različitim poreznim opterećenjem nekih zanimanja).

 Ali nemaju zdrastveno, nemaju penzije, nemaju placeni odmor itd. Na kraju te dodje na isto. Plus 300.000 kuna je smijesno mala cifra. Da su stavili 2 miljuna eura godisnje kao sto je u nekim drugim zemljama onda bi i donekle bilo razumljivo.

16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
O_O_O kaže...
Old Iggy kaže...
ihush kaže...
Old Iggy kaže...

Ne, nego da susjed radi pod istim uvjetima.

Nitko ne mora "crknuti".

 -google/irska, porez.

Zato i jesu bili kažnjavani od strane EU, kao što i EU već odavno razmišlja kako "uravnotežiti" cijelu priču među članicama.

Za sada je "uravnoteženost" realno moguća samo na nivou države (iako su neke države krenule i tu u promjene, npr. Rumunjska sa različitim poreznim opterećenjem nekih zanimanja).

 Ali nemaju zdrastveno, nemaju penzije, nemaju placeni odmor itd. Na kraju te dodje na isto. Plus 300.000 kuna je smijesno mala cifra. Da su stavili 2 miljuna eura godisnje kao sto je u nekim drugim zemljama onda bi i donekle bilo razumljivo.

Paušalni obrt plaća i doprinose za mirovinsko i zdravstveno, samo u smiješnim iznosima. Reda nekoliko puta manjeg za isti brutto iznos redovno zaposlenog djelatnika u d.o.o.

Razlika u prihodima i davanjima na godišnjoj razini je neusporedivo vreća od izdavanja za jedan mjesec godišnjeg.

300.000 kn je, nakon što makneš sva davanja neuporedivo veća cifra od godišnjeg prihoda većine zaposlenih u HR.

 

Zato i je "problem" jer tehnički s mjesečnim "limitom" od 25 kkn možeš imati netto bitno veći od nekog tko ima redovna primanja, a ako se ideš izjednačiti u nettu, stvari su još gore.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Sad usporedi paušalni obrt s klasičnim obrtom...

Obrt i firma su potpuno različiti načina poslovanja, a paušalni obrt je zamišljen kao knjigovodstveno pojednostavljen oblik obrta koji je prvenstveno zamišljen za povremene poslove, rad uz redovno zaposlenje, te poslove s malim troškovima. U tom kontekstu je 300 000 kn godišnje zapravo strahovito velika cifra.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do

Dakle ove izmišljotine tipa da je obrt, pogotovu paušalni predviđen za neke lončarije i ljude na rubu egzistencije možete slobodno zanemariti.

 

Nigdje u zakonu se takve notorne gluposti ne spominju.

 

Ova dva očito vlasnika, suvlasnika konstantno pokušavaju izjednačiti i protumačiti neke svoje insinuacije, no dok zakon ne kaže drugačije jedino ispravno tumačenje je na službenom linku:

 

 

https://www.porezna-uprava.hr/hr_propisi/_layouts/in2.vuk.sp.propisi.intranet/propisi.aspx#id=pro1643

 

 

Sve ostalo je samo tuga, jad i čemer, što zapravo pokazuje svu sramotu nekolicine što uhljeba što "vlasnika", trpajući pod tepih prave razloge zbog kojih ne mogu dobiti traženi IT kadar i što gube "tendere".. 

 

Kvaliteta, što proizvoda što kompanije je ono što privlači ljude, u pravoj kompaniji 25 000 netto nije primarna cifra i razlog zbog kojeg ostaju ljudi.

 

Ako ti je proizvod 20 godišnji legacy monolit, na kojem su se izredale generacije onih koji su se učili lupat po tipkovnici,  budu siguran da to neće ni za 25000 nitko normalan održavati.

Opet, ako su "menadžeri" u kompaniji ili šefovi razlog za odlazak, nikakvo ukidanje obrta te radnike vratiti neće. Eto , ja ih imam u svojoj karijeri par kojima ne bih radio više ni za miljune kuna mjesečno. A svi slove kao vrhunske privatne firme.

 

Eto lijepo uzet kokice i promatrat ovu dvojcu kako grčevito brane boje hrvatskog socijalizma, kao pravi avengersi, jer eto niije ih smetalo trošenje proračunskih miljardi na bojanje tunela, al ovo je trn hrvatske ekonomije. 

 

Najtužnije je to što uspoređuju kruške i jabuke. Jednostavno s dvojnim knjigovodstvom, limit od 300 000 maksimalnih prihoda i neograničene prihode. Jednog zaposlenog s neograničenim brojem zaposlenih.

I da jadni Golliath se treba plašiti. Jer eto mi kao paušalci u stanju smo recimo npr. 2000 ljudi ne platiti..

 

To što tebe peče progresivno oporezivanje i brutto2 možeš zahvaliti ocu domovine ali i činjenici da ti je samo nebo granica u zaradi i količini poslova koje možeš dobiti. Svi ostali kivni mogu napraviti isto to ako ne ograničavaju druge, za promjenu, malo poslušati Simon Sineka .. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 19:41 (hyper hyper).
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...

Dakle ove izmišljotine tipa da je obrt, pogotovu paušalni predviđen za neke lončarije i ljude na rubu egzistencije možete slobodno zanemariti.

 

Nigdje u zakonu se takve notorne gluposti ne spominju.

 

 

Nitko ni ne govori da se to definira u zakonu.

Problem ni nije u tim obrtima već načinima poslovanja.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Old Iggy kaže...
hyper hyper kaže...

Dakle ove izmišljotine tipa da je obrt, pogotovu paušalni predviđen za neke lončarije i ljude na rubu egzistencije možete slobodno zanemariti.

 

Nigdje u zakonu se takve notorne gluposti ne spominju.

 

 

Nitko ni ne govori da se to definira u zakonu.

Problem ni nije u tim obrtima već načinima poslovanja.

 

Gore ti je malo izmjenjen odgovor, zaista ne vidim problem. Postoje ograničenja. Dok recimo drugi nemaju problem da naprave 400 000 000 prihoda i plate npr. 2 000 000 troškova na sve plaće. I što bi sad trebali, kukati kako im je ostalo 398 000 000 kn na računu dok bakice kopaju kontejnere? Suldo i glupo.

 

 

Da je tužno je. Ali nisu za to krivi paušalci.

16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Old Iggy kaže...

Nitko ni ne govori da se to definira u zakonu.

Problem ni nije u tim obrtima već načinima poslovanja.

 

Gore ti je malo izmjenjen odgovor, zaista ne vidim problem. Postoje ograničenja. Dok recimo drugi nemaju problem da naprave 400 000 000 prihoda i plate npr. 2 000 000 troškova na sve plaće. I što bi sad trebali, kukati kako im je ostalo 398 000 000 kn na računu dok bakice kopaju kontejnere? Suldo i glupo.

 

 

Da je tužno je. Ali nisu za to krivi paušalci.

Tu je jedino tužno što ne shvaćaš osnove poslovanja.

Ovakve gluposti o "prihodima" i "troškovima na plaće" je teško shvatiti.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Vas dva, da vas nema trebalo vi vas izmisliti.

Uzivam u svakom novom odgovoru.

Dakle, ako mi 8 developera razvije aplikaciju, sustav trosak place, eto okruglo 2 000 000 kn. A ja na playstoreu dignem 400 000 000, ovi svi ostali troskovi poput najma prostora i sl, su jos neka mizerija naspram onog sto ostane na racunu firme.

I sad povlacimo vašu analogiju pausala, a u npr brodogradilistu 2000 ljudi nije dobilo place godinu dana niti su platili doprinose, a naradili su se ko crnci, vlasnik dobije brod badave, drzava upumpa 2 000 000 000 kn u neke dugove, radnici i dalje nemaju placu, a doprinosi nisu i dalje placeni.

I tako vas dva vrhunska ekonomska i poslovna eksperta objasnjavate kako su pausalci krivi, neposteni i kako ne razumijemo poslovanje.

Daj pliz jos malo.. Ovo je predobro.
15 godina
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
hyper hyper kaže...
Dakle, ako mi 8 developera razvije aplikaciju, sustav trosak place, eto okruglo 2 000 000 kn. A ja na playstoreu dignem 400 000 000, ovi svi ostali troskovi poput najma prostora i sl, su jos neka mizerija naspram onog sto ostane na racunu firme.

I sad povlacimo vašu analogiju pausala, a u npr brodogradilistu 2000 ljudi nije dobilo place godinu dana niti su platili doprinose, a naradili su se ko crnci, vlasnik dobije brod badave, drzava upumpa 2 000 000 000 kn u neke dugove, radnici i dalje nemaju placu, a doprinosi nisu i dalje placeni.

I tako vas dva vrhunska ekonomska i poslovna eksperta objasnjavate kako su pausalci krivi, neposteni i kako ne razumijemo poslovanje.

Sto zelis s ovime reci?

Da i brodogradilista budu pausalni obrti?

 

I Agrokor? Zasto cijeli Agrokor ne bi bio pausalni obrt?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
online
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Predobri je koliko valjaš.
Malo appsi, malo brodovi, malo slabo plaćeni developeri, a sve zajedno nema veze s ovom pričom.
Ako za radiš 400M, što ne daš ljudima 100k netto mjesečno?
Na stranu što priča nema veze s poslom u stvarnosti.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Zloupotreba paušalnih obrta čini istu štetu do
Trolanje na kvadrat.

Dakle, vi iggy and company, imate najjace argumente za zabranu pausalaca, a kad se ti vasi argumenti o miralu, solidarnosti i nepravdi svedu na stvarnost i razinu apsurda, onda vam je retorika : ne znas o poslovanju, nije to isto pausalci zakidaju.

LOL.

Dakle, ja zauzimam stranu pausalaca, a vi mutite vodu be pokrića.

Primjer s 400 milja, mozes prioctati u hrvatskim novinama kao PR i vec se dobro protegnuo kroz ovu temu, jer licemjerje nema granica. :)

Za one kojima i dalje treba pojasnjenje:

Prica o brodovima je prica koja je koštala nasih 2 milijarde solidarnih para samo u zadnjoj rundi, i bez rezultata.

Prica o agrokoru je samo pola milijarde za borg, i spasavanje necijeg DDa i dooa, u koji su mirovinski fondovi ulupali nase solidarne pare u dionice žnj kategorije. A hrvatsku ekonomiju je kostalo od 50 do 100 mlilijardi kuna.

Tu cvilite o solidarnosti i nepostenju pausalaca, zaista pored par ovakvih bisera hrvatske ekonomije imate bas prave argumente za ogranicavanje obrta.

Zaista cekam slijedeceg pametnjakovica da krene opet i solidarnosti i ukidanju pausalaca..

Mi nismo nista ukrali, sve smo zaradili.

Uzivajte, procitam vas kroz par dana., do tad trolajte na najjače.

Fakat si zguglajte onu od LET3 i sevke. Ima na yubitou.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 22:14 (hyper hyper).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice