Zlatna horda - kad bombe pričaju

poruka: 26
|
čitano: 4.712
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zlatna horda - kad bombe pričaju".
8 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Eko raketa. 

Ne zagađuje.

A i bomba je.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Sovjeti su radili na protubrodskim raketama tipa "Granit". Zvijer je imala bojevu glavu, tešku 750 kg. Po principu, glavna raketa u jatu bi skenirala područje, vlastitim radarom, dometa 50 km i na temelju dobivenih podataka o metama bi odlučila o vrsti napada i koje su mete primarne. Te bi podatke odaslala drugim raketama u jatu, prema zapovjednom lancu. E, sada koliko su bili uspješni u tome... Ne znam iskreno.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
prva stvar koja mi je pala na pamet prije samog otvaranja naslova je Dark Star...i onda Drago napiše u uvodu:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju

Let there be light

6 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
na ovaj način mogu ukloniti krivicu sa ljudi u donošenju krivih odluka kod bombardiranja

časni sude...nismo mi...kriva je bomba...ona je sama odlučila pogoditi civilni objekt
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Svako oružje ima protuoružje. Čini mi se da bi se i za zlatnu hordu moglo naći protuoružje jer ona reagira na predvidljiv način, za razliku od čovjeka koji se snalazi i u nepredvidljivm situacijama. Na sličan način reagira akustični torpedo, ide prema izvoru najjačeg zvuka. Englezi su iza brodova vukli zujala, pa je torpedo uradio u njega. Ovdje bi se pak jednostavnim fintama mogli mali brodovi učiniti većima i sl.  

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Ovo me je sjetilo na priče jedne osobe koja mi je govorila o tome da se radi na pametnom naoružanju, konkretno protubrodskim raketama koje same "uoče" cilj. Kao prepoznaju tip broda i iz baze podataka izvuku karakteristike broda, njegovo proturaketno naoružanje (tip i raspored), skreću, rade luk i napadaju iz prikladnog položaja, kuta. Bilo je govora i o mogućnosti odabira od strane čovjeka gdje će udariti projektil, raketa. Na način koliku je štetu odlučeno nanijeti brodu (komandni most, pogodak u odjeljenje sa streljivom i totalno onesposobljavanje broda ili lakše oštećenje). E sada, koliko je to u stvarnosti razvijeno, ne znam. Nisam se puno interesirao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Teško je to sve izvdedivo, jer čim misliš shematski lako te je prevariti. Primjerice, ratni brodovi u I. Svjetskom ratu su znali napraviti maketu još jednog dimnjaka, pa su ih umjeto dva imali tri. Tako su se njemačke krstrice prikazivale kao engleske i neopazice prolazile pokraj neprijateljske flote. Ili bi na boku nacrtale siluetu nekog drugog broda. Pa i danas lovački avioni ispaljuju mamce za protuavionske rakete. Nije mi jasno po čemu bi takva raketa raspoznavala važnost mete, broda. Po radarskom odrazu? Po brzini? Po toplinskom zračenju? Po silueti? Mogli bi se napraviti brodovi bez posade koji bi služili za privlačenje neprijateljskih projektila. Ili bi brodovi imali zrcala za odbijanje radarskih zraka koja bi se uključivala i iskuljučivala i tako potpuno zbunile projektile. Jedina je šansa da se ne zna na koji način projektili prepoznaju metu, no u to sumnjam. Špijunaža, posebice industrijska brzo sve otkrije. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju

pa za svaku tipsku oružanu platformu postoje biblioteke svih senzorskih potpisa...

 

znači za brod mora postojati akustički, radarski, IC potpis...

 

a  različitih tipova oružanih platformi nema bezbroj...

 

dalje je sve samo stvar prepoznavanja uzoraka...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

"što samo govori koliko smo otišli u barbarizam gdje se ratovi, nasuprot naporima postizanja mira u svijetu, uopće ne dovode u pitanje, već se pitanja svode na rješavanje tehničkih problema efikasnosti i veće ubojitosti"

 

dobro drago jel se ti to sprdas? pa otkad je svijeta i vijeka u vojsci se nije pitalo koliko kosta, nego koliko ubija.

ne znam je li ti poznato da i svi ti silni avioni sluze - ponajmanje za junacki dogfajt prsa o prsa, a najsladje uglavnom po civilima, jos ako su u koloni ihaa!

 

odavno nema ni natruha junastva i vitestva tipa cvitan g. vs kluz - ako je i to istina.

 

no hvala za pominjanje sjajnog filma - prekrasan lobudget trash sa tako snaznim stonerskim humorom (sjecam se onog "ljubimca" - paradajza?) i sjajnom kvakom na kraju :-)

 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Samo mala geografskoistorijska korekcija, zlatna horda je obitavala na podrucju danasnje ruske stepe i nema veze s turskom i bliskim istokom, njima je najblizi ilkhanat od post-Temudzinovih kanata

 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Uvik san se čudio tome kako se nađe toliko znanstvenika, programera i ostalih učenjaka koji se odluče radit za ovakve brutalne organizacije, za sve te ogavne generale, menadžere, političare i birokrate, kojima je vrhunac znanja odlazak u lov i obrada leša, ili kako ucijenit i prevarit malog čovika. Svi ti silni ljudi koji uče kroz veći dio svojih života, mogu birat struku i posao, radit šta požele, a odaberu pak rad za vojsku, obavještajne agencije, internetske konglomerate i ostale nebrojene štetne institucije. Toliko vremena i energije uloženo, čak ne u ništa, nego u čistu štetu. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju

Krivo...

 

Zlatna Horda je skup Bijele i Plave horde i povolških Bugara...

 

oni su imali hrpu ruskih kneževina kao vazale 2 stoljeća (recimo ruski se kaže 4 - četyri, ali 40 - sorok - što je mongolski za 40. dio kojim su im plaćali porez)

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 10:56 (Stric_Jura).
14 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
Festus kaže...

Uvik san se čudio tome kako se nađe toliko znanstvenika, programera i ostalih učenjaka koji se odluče radit za ovakve brutalne organizacije, za sve te ogavne generale, menadžere, političare i birokrate, kojima je vrhunac znanja odlazak u lov i obrada leša, ili kako ucijenit i prevarit malog čovika. Svi ti silni ljudi koji uče kroz veći dio svojih života, mogu birat struku i posao, radit šta požele, a odaberu pak rad za vojsku, obavještajne agencije, internetske konglomerate i ostale nebrojene štetne institucije. Toliko vremena i energije uloženo, čak ne u ništa, nego u čistu štetu. 

 najpoznatiji vegetarijanac je stanoviti Hićo, neshvaćeni koloristični pejzažist i ljubitelj arhitekture...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
ante_etna kaže...

Let there be light

My God, it's full of stars!

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Tu se podrazumijeva baza podataka poznatih vojnih brodova suparničke strane. Ipak, ne vjerujem da današnji moderni vojni brodovi, a posebno veći nisu zaštićeni proturaketnom zaštitom (brzometni topovi i/ili manje, brze rakete) sa svih strana.

Zaobilaženje tada nema baš smisla. Jedino da se tada napada strana broda koja je recimo zaštićena proturaketnom zaštitom slabijih karakteristika. Ipak, zašto bi jedna strana broda bila zaštićena jednim tipom topa, a druga drugim...

U svakom slučaju, dovoljan broj raketa će bez sumnje uništiti brod. Ključna riječ je zasićenje broda tj. sustava obrane.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 11:44 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

padale tako zajedno te harmonično dvije pametne bombe. iz najcrnjih kutija ekstrahiralo ove posljednje riječi:

- ej, jel smo mi to pametne a anonimne?

= pa je. tko nam je kriv što nismo bezosov pimpek ili muskov bojler.

- mi smo ničije. znaš dođe mi da eksplodiram od muke.

= i meni. ajmo onda ali u sejf zoun, bez kolaterale.

- može. možda osvane kakva srtisa negdje o nama bezimenima, što samozatajno u tišini samoeksplozijom protestiramo protiv bezimenosti.

= ma Drago će nas se sjetiti.

- onda dobro. bum?

= bum.

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 13:31 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

Oštra kritika Autoru.

"Ipak, ovo nije obeshrabrilo vojsku koja tvrdi da je „ovo oružje za ratove budućnosti“ (što samo govori koliko smo otišli u barbarizam gdje se ratovi, nasuprot naporima postizanja mira u svijetu, uopće ne dovode u pitanje, već se pitanja svode na rješavanje tehničkih problema efikasnosti i veće ubojitosti)."

 

"Oružje za ratove budućnosti" samo je fin način da netko pravda:

 

A: Trošak od bilijardu zilijuna iako većih ugroza nema, niti ih je u zadnjih 75 godina bilo.

 

B: Vanzemaljce koje ćemo otkriti kada CIA odobri 3 val puštanja dokumentacije.

 

No ako sam nešto igranjem Starcrafta naučio - dok mi dođemo do bitki Battlecruiser vs Carrier, češće ćemo čuti "not enough minerals" nego "Battle cruiser operational" ili "Carrier has arrived". 

 

Zašto Bug koristi somalijsku zastavu za oznaku pretplatničkog statusa???
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

MORH nabavlja jedan set od Izraela za nas i to je dobro, ne sviđa mi se što je softver pisan u flashu, a Ameri ne dozvoljavaju update. Instrukcije projektilu se šalju putem Twittera pa ako njihov admin ne odobri napad moramo sklopiti primirje.

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
Stric_Jura kaže...

 najpoznatiji vegetarijanac je stanoviti Hićo, neshvaćeni koloristični pejzažist i ljubitelj arhitekture...

 Ja mu opraštan jer mu je nedostajalo vitamina D i B12 kompleksa.

16 godina
offline
Zlatna horda - kad bombe pričaju

 

Star Trek: Voyager u epizodi

 
1 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
Festus:

Pretpostavljam da bi ti pred srpske tenkove bacao cvijeće.

Uzgred, internet koji sada koristiš je izumljen za vojne potrebe, jednako kao i GPS, čipovi, teflon i milijun drugih stvari. Što sve ne znači da ne trebamo raditi na demilitarizaciji, suradnji (ne sa ciljem kao ove bombe)
Ja rekoh
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju

Svjestan san toga, no ovi divni izumitelji su najčešće u ofenzivi, pred njihove tenkove se baca cvijeće.

8 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
Neznam odakle su sad izronili srpski tenkovi, no, svasta su ljudi bacali pred njih, i zaustavljali ih....

Ne bije boj svijetlo oruzje.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
Nefil kaže...

 

Star Trek: Voyager u epizodi

 Fantastična epizoda.

8 godina
offline
Re: Zlatna horda - kad bombe pričaju
Damir22:

Junaci služe kao template za kipove, a oni se, osim kod jedne madame rade posmrtno. Oni s boljim oružjem su ovdje vladali od stoljeća sedmog a tako će i dalje biti
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice