Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

poruka: 37
|
čitano: 8.283
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi".
6 godina
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

U ovoj situaciji sve dok javni sektor ne pokaže solidarnost nema zelene grane...pritom ne mislim na ove koji su na prvoj crti obrane nego sve one pozadince...naselje od 500 stanovnika je grad i ima gradonačelnika...zamjenika...tajnice..vozače i ostalo...

 

#TERAPIJA 06

Životna priča Miroslava Kutle, čovjeka koji je upropastio desetke tisuća radnih mjesta u Hrvatskoj

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

ja, pa ja, ja sam ovo, ja sam ono...nažalost takva vrsta ljudi mi je vrlo odbojna, pa sam preskočio gledanje ovog uradka

 
14 2 hvala 2
16 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
Te spomenute nece nitko dirati, laka meta su ucitelji i nastavnici, policija i tako...
7 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
bosingwa kaže...

ja, pa ja, ja sam ovo, ja sam ono...nažalost takva vrsta ljudi mi je vrlo odbojna, pa sam preskočio gledanje ovog uradka

 a opet možda je ćovik ekspert i stvarno je napravi svasta i ima neko svoje mišljenje, tanka je linija, iako iskreno neznam, nisam pogleda preko desetak minuta videa jer me ne zanima tematika.

12 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
Inovator kaže...
Te spomenute nece nitko dirati, laka meta su ucitelji i nastavnici, policija i tako...

 Budimo realni, 20% ih je viška i ove godine kca nisu radili. Njima poslije uhljeba prvima treba rezat. Barem dok se ne normalizira stanje.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 18:29 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

vidoviti milan je 400 miljardi ljudi spasio od probave: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

Tipičan naduveni "poduzetnik". Tko je pravo baš jako sposoban, taj se ne mora hvaliti nego djela govore umjesto njega.

 

Ali hajdemo se pozabaviti općom situacijom.

 

Koji je to idiotizam čuvanje radnih mjesta? U kapitalizmu radno mjesto nije svetinja. Svetinja je plaća. Radio sam i nisi mi platio? Pa tjerat ću te dok ne rikneš da platiš! Dugovi se moraju platiti. To svaka banka kaže! Propast ćeš zbog toga? Propadni! Upravo zbog populističkog čuvanja radnih mjesta se i desi da ljudi mjesecima rade bez plaće umjesto da se istog trena provede ovrha i firma otjera u stečaj, a nesposobni gazda u zatvor. Kakvo je to poduzetništvo bez rizika od bankrota? Tako moja pokojna baba može biti poduzetnik. 

 

Ove mjere su tipičani dokaz da kod nas vlada crony-kapitalizam. Sad će država plaćati radnike da ostanu raditi u firmama koje su zaslužile da propadnu. Umjesto toga, firme su trebale propasti, a država je trebala dati nezaposlenima naknadu (možda i povećanu). I kad prođe kriza, opet se zapošljava, ali zapošljava tko je sposoban, a ne neki poluproizvod od poduzetnika. Tako se radi. E, ali kod nas vlada socijalistički mentalitet da je radno mjesto svetinja, pa i uz manju plaću. I to "poduzetnici" gadno koriste. Koliki se vraćaju iz Irske? Jel' tamo država spašavala radna mjesta?

Zanimljivo, oko korone se vjeruje struci, a oko ekonomije se vjeruje nekakvom Glasu poduzetnika. Nekakvom HUP-u. Pa tko su oni? Zanimljivo, svi su kukulelekali kad se spašavao Agrokor - umjesto da je propao. Kad se spašavao Uljanik - umjesto da je propao. A sad ti isti kukadžije, kad njima treba para onda su oni velebni poduzetnici. Zašto su sad dvolični umjesto da kažu nećemo ništa?

Zašto se ne vjeruje ekonomskim stručnjacima? Zašto Eunija potiče da se skrati radni tjedan i da ona direktno radnicima plati jedan dan slobodno? Nigdje se ne spašavaju (direktno) poslodavci. Ni u Euniji, ni u SAD-u. Jedino u ovoj prćiji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 23:33 (BMT).
Moj PC  
5 7 hvala 0
8 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže...

 

Ove mjere su tipičani dokaz da kod nas vlada crony-kapitalizam. Sad će država plaćati radnike da ostanu raditi u firmama koje su zaslužile da propadnu. 

Zasto ti mislis da sve firme kojima je promet pao u ožujku naspram ožujka 2019. su firme koje su zaslužile propasti? Mnogima je promet pao jer im je država zabranila rad.

 

15 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
Umbel kaže...
BMT kaže...

 

Ove mjere su tipičani dokaz da kod nas vlada crony-kapitalizam. Sad će država plaćati radnike da ostanu raditi u firmama koje su zaslužile da propadnu. 

Zasto ti mislis da sve firme kojima je promet pao u ožujku naspram ožujka 2019. su firme koje su zaslužile propasti? Mnogima je promet pao jer im je država zabranila rad.

 

 Zato što ako nisi sposoban raditi nekoliko mjeseci bez prihoda, onda nisi sposoban poduzetnik.

 

Koliko se ja sjećam, svi veliki poduzetnici su pričali kako su počimali u garaži, kako su vješali zube o klin. Pa što je sad drugačije?

 

Pravo poduzetništvo je rizik. Ako nisi spreman na iznenađenja, onda nisi sposoban poduzetnik. Kod nas poduzetnici znaju samo plakati i kukati. Te ne paše im porez, te ne paše im mijenjanje poreza. Kao to je neizvjesno! Pa što je u kapitalizmu izvjesno? Kao poduzetnicima je teško? Pa i treba da bude teško! Što je lako ostvarivo, ne vrijedi ni pišljiva boba.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 23:23 (BMT).
8 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže...
Umbel kaže...
BMT kaže...

 

Ove mjere su tipičani dokaz da kod nas vlada crony-kapitalizam. Sad će država plaćati radnike da ostanu raditi u firmama koje su zaslužile da propadnu. 

Zasto ti mislis da sve firme kojima je promet pao u ožujku naspram ožujka 2019. su firme koje su zaslužile propasti? Mnogima je promet pao jer im je država zabranila rad.

 

 Zato što ako nisi sposoban raditi nekoliko mjeseci bez prihoda, onda nisi sposoban poduzetnik.

 

 

 Ovdje cu zavrsiti raspravu sa tobom.

 

15 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
Umbel kaže...
BMT kaže...
Umbel kaže...
BMT kaže...

 

Ove mjere su tipičani dokaz da kod nas vlada crony-kapitalizam. Sad će država plaćati radnike da ostanu raditi u firmama koje su zaslužile da propadnu. 

Zasto ti mislis da sve firme kojima je promet pao u ožujku naspram ožujka 2019. su firme koje su zaslužile propasti? Mnogima je promet pao jer im je država zabranila rad.

 

 Zato što ako nisi sposoban raditi nekoliko mjeseci bez prihoda, onda nisi sposoban poduzetnik.

 

 

 Ovdje cu zavrsiti raspravu sa tobom.

 

 Bit će zato jer nemaš valjanih argumenata za raspravu. Bog te mazo! Koja je to logika? Da se otvori firma i odmah da se zarađuje? Pa gdje toga ima?

Uostalom, krize kapitalizma su cikličke. To zna svatko. I sad se nisi spremio da ćeš par mjeseci trpjeti. Ma daj! To je produkt glupe teze da se svatko može baviti svakim poslom, pa tako i poduzetništvom. E ne može!

 

Tko hoće znati više, evo što ima o tome reći struka.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.4.2020 23:34 (BMT).
15 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
DarthMarkus kaže...
Inovator kaže...
Te spomenute nece nitko dirati, laka meta su ucitelji i nastavnici, policija i tako...

 Budimo realni, 20% ih je viška i ove godine kca nisu radili. Njima poslije uhljeba prvima treba rezat. Barem dok se ne normalizira stanje.

Budimo realni, štrajkali bi manje da je Vlada odmah popustila. Kriv je gospodin Plenković što se štrajkalo. Mogao je odmah pristati. Jedino je on mislio da će to proći kako je i došlo, pa je glumio Tačericu. Da se razumijemo, to što je radio je legalno, ali je za rezultat imalo štrajk koji je jednako legalan.

 

(Ja nisam ni učitelj, ni školski nastavnik, samo da se zna.)

15 godina
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

Meni nikako nisu jasni radnici u privatnom sektoru i zašto se slabo organiziraju u sindikate.

 

Zemlje s najjačim sindikatima su najprosperitetnije na svijetu (Norveška, Švedska). U SAD-u isto ima malo članova sindikata među radnicima privatnog sektora, ali oni koji su među najbolje plaćenima imaju sindikat - košarkaši NBA.

Umjesto toga, kod nas radnici u privatnom sektoru kukaju za "privilegijama" javnog sektora i žele da kolegama radnicima bude još gore umjesto da preko sindikata uhvate gazdu za "jaja". Pa j**** ti mentalitet "nek' komšiji crkne krava". Upravo to i rezultira iživljavanjem HUP-ovaca pa kad osjećaju da mogu što žele - a sad to jako osjećaju - samo će vas još više cijediti. Zar ste toliko slijepi?

Moj PC  
3 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže

 Zato što ako nisi sposoban raditi nekoliko mjeseci bez prihoda, onda nisi sposoban poduzetnik.

 Ribiću, jesi to ti?

16 godina
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

Hrvatski poduzetnik i spasitelj radnika!!!?

 

Ovo je najveći oksimoron ove godine u Rvackoj i šire. Mislim da ste zaista zaslužili Velered zvizde padalice Sv.Kutle&Todorića. Čestitam vam na tom veličanstvenom uspjehu.

Ništa on nije spasio i to ćemo vrlo brzo vidjeti.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 4 hvala 0
4 godine
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

Prava šteta što je forum leglo recikliranih komunista i radikalnih ljevičara. Inače bi se shvaćalo da su poduzetnici i privatni sektor nosioci ekonomskog rasta u svim prosperitetnim zemljama...

 
5 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže...
Umbel kaže...
BMT kaže...

 

Ove mjere su tipičani dokaz da kod nas vlada crony-kapitalizam. Sad će država plaćati radnike da ostanu raditi u firmama koje su zaslužile da propadnu. 

Zasto ti mislis da sve firme kojima je promet pao u ožujku naspram ožujka 2019. su firme koje su zaslužile propasti? Mnogima je promet pao jer im je država zabranila rad.

 

 Zato što ako nisi sposoban raditi nekoliko mjeseci bez prihoda, onda nisi sposoban poduzetnik.

 

 

 Uf, šta sve papir trpi, to nije normalno. Neki lik na državnim jaslama, koji vjerojatno nikada nije radio u privatnom sektoru, a kamoli vodio vlastitu tvrtku na tržištu ide pametovati što točno čini poduzetnika "sposobnim". U državi gdje je isti javni sektor prema istraživanju Svjetskog ekonomskog foruma među najgorima na svijetu po efikasnosti, gdje imamo pozicije tajnik tajnika tajnika. Komedija živa. Za početak, kako ćeš plaćati radnike bez prihoda, pogotovo ako si mikro i manji poduzetnik?  Kako ćeš raditi bez klijenata i potražnje, ako postoji zabrana kretanja? Kako ćeš raditi, ako te država dekretom ZATVORI i ZABRANJUJE ti rad? 

16 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
Mene samo zanima od kud drzavi lova? Gdi budu uzeli lovu za place i penzije za mjesec ili dva jer ovo sranje bude jos minimalno dva mjeseca medu nama.
13 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže...
 

(Ja nisam ni učitelj, ni školski nastavnik, samo da se zna.)

 Znamo, ti si školarac. :)

15 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
smrknutaPizda kaže...
BMT kaže...
Umbel kaže...
BMT kaže...

 

Ove mjere su tipičani dokaz da kod nas vlada crony-kapitalizam. Sad će država plaćati radnike da ostanu raditi u firmama koje su zaslužile da propadnu. 

Zasto ti mislis da sve firme kojima je promet pao u ožujku naspram ožujka 2019. su firme koje su zaslužile propasti? Mnogima je promet pao jer im je država zabranila rad.

 

 Zato što ako nisi sposoban raditi nekoliko mjeseci bez prihoda, onda nisi sposoban poduzetnik.

 

 

 Uf, šta sve papir trpi, to nije normalno. Neki lik na državnim jaslama, koji vjerojatno nikada nije radio u privatnom sektoru, a kamoli vodio vlastitu tvrtku na tržištu ide pametovati što točno čini poduzetnika "sposobnim". U državi gdje je isti javni sektor prema istraživanju Svjetskog ekonomskog foruma među najgorima na svijetu po efikasnosti, gdje imamo pozicije tajnik tajnika tajnika. Komedija živa. Za početak, kako ćeš plaćati radnike bez prihoda, pogotovo ako si mikro i manji poduzetnik?  Kako ćeš raditi bez klijenata i potražnje, ako postoji zabrana kretanja? Kako ćeš raditi, ako te država dekretom ZATVORI i ZABRANJUJE ti rad? 

Za početak, vidim da uopće nisi pročitao što sam napisao. Ako nema otkud da ih plaća, treba ih otpustiti i zatvoriti firmu. Ili će to napraviti sam, ili će ga natjerati stečaj. Raditi bez plaće je gore nego ne raditi uopće. To ljudi trebaju shvatiti.

 

Ako netko nije zaštedio za krizu, onda nije nikakav poduzetnik.

 

Vidim kako su se po forumu "uzjebali" loši poduzetnici kad ih netko prokaže kao nespobne. Istina boli nesposobnjakovići.

 

Btw. piše u novinama da je u Hrvatskoj pola milijuna ljudi na minimalcu. Nadam se da inspektorat to čita.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 8:48 (BMT).
15 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
smrknutaPizda kaže...

Prava šteta što je forum leglo recikliranih komunista i radikalnih ljevičara. Inače bi se shvaćalo da su poduzetnici i privatni sektor nosioci ekonomskog rasta u svim prosperitetnim zemljama...

Nosioc eknomskog rasta je produktivnost. U većini zemalja i dug, što je veliki problem ako se dugom financiraju pizdarije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 8:53 (BMT).
6 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
tip se obogatio na onim prevarama po mobitelima ,horoskop,iq test i ostala sranja 2008,a mi mladi i znatiželjni klikali na sve a on počistio uredno sim karticu,nigdje nije bila navedena cijena i to si morao otkazivat pretplatu preko szk od telekoma da ti frajer i sljedeći mjesec ne počisti račun,dno dna
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže...

...Kod nas poduzetnici znaju samo plakati i kukati. Te ne paše im porez, te ne paše im mijenjanje poreza. Kao to je neizvjesno! Pa što je u kapitalizmu izvjesno? Kao poduzetnicima je teško? Pa i treba da bude teško! Što je lako ostvarivo, ne vrijedi ni pišljiva boba.

potpuno se slazen, uzmi za primjer restorane po obali, vjerovatno nijedan "gazda" ne placa cjeli porez nego prijavi 2 radnika i 500kn prometa dnevno dok zapravo ima bar desetak radnika i okrece desetke tisuca kuna dnevno, ima 6 stanova po državi, bar jedno 10 apartmana, 16 auta, i ko zna koliko para spremljeno na offshore racunima. naravno sad kukaju jer im nema sezone i traže od drzave nešto? ma i ja kažem nek im je teško, teško je i svim sezonskim radnicima koji isto nece imat sezone ali njih ionako država ignorira.

10 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže...

 Jesi ti poduzetnik?

Samomrzeći hrvat
9 godina
neaktivan
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

1000kuna sa place ovima koji sjede u saboru i tako piramidom prema dolje neki postotak. Nek si mami poskupljuju stvari. 

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
BMT kaže...

Za početak, vidim da uopće nisi pročitao što sam napisao. Ako nema otkud da ih plaća, treba ih otpustiti i zatvoriti firmu. Ili će to napraviti sam, ili će ga natjerati stečaj. Raditi bez plaće je gore nego ne raditi uopće. To ljudi trebaju shvatiti.

 

Ako netko nije zaštedio za krizu, onda nije nikakav poduzetnik.

 

Vidim kako su se po forumu "uzjebali" loši poduzetnici kad ih netko prokaže kao nespobne. Istina boli nesposobnjakovići.

 

Btw. piše u novinama da je u Hrvatskoj pola milijuna ljudi na minimalcu. Nadam se da inspektorat to čita.

 Dragi moj, lupetaš gluposti i nemaš pojma, što je tipično za ova područja. Onog dana kad ćeš zaposliti jednu osobu, onda se javi. Nakon toga se javi kad si uštedio likvidnost za 3 mjeseca nerada, i javi nam koji ti je plan nastaviti biti likvidan nakon 3 mjeseca prestanka rada u uvjetima globalne recesije (možda čak i depresije).

 

Kadsi već toliko pametan i sposoban, da druge proglašavaš nesposobnima.

Samomrzeći hrvat
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 12:43 (Entry Point).
16 godina
neaktivan
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

Evo vam jedan post za hrpu dislike-a, ali iskreno me boli brige.

 

Corona i citava ova situacija je pokazala da nam drzava doslovce ovisi o turizmu, nema svoju proizvodnju, rad na daljinu je nesto sto bi se moglo i inace koristit. 

E sad kad su svi kafici zatvoreni, kad je izgledno da sezone nema i nece je bit, i kad je sve zatvoreno onda se vidi da jedan dio ljudi citavu egzistenciju temelji na poslu koji moze preko noci nestat. I onda eto, javni sektor se treba solidarizirat? Triba jednostavno procistit potrebna i nepotrebna radna mjesta, bez obzira na glasace, bez obzira na posljedice. A takvih je mjesta mnogo, i mogu bit puno efikasnija kada bi se radilo od kuce jer se tada iskljucivo vidi ucinak osobe, a ne nalazi li se fizicki na poslu ili ne. 

Kad je bia strajk nastavnika, nisam strajka. Zasto? Jer je moj izbor bia otic u radit u skolu, za placu koja je u IT struci za nekoliko puta veca od skolske. Pri tome, ni 2, ni 6% place vise za koju su se nastavnici borili (njihov izbor koji podrzavam) nisu nesto vridno vrimena i truda. Realno, osobno me se stavlja u isti kos, privatno, poslovno i javno, pa i po placi kao i nastavnika koji predaje predmete kojih ima ko blata, za koje se upravo svi bore, za koje javnost ima misljenje kako ionako nista ne rade. I da, jedan dio nastavnika ne radi nista. Sto se to ne procisti? I po kojem modelu? Zasto je jedini uvjet za placu godine staza, i debilna napredovanja koja su dodatno "otezana", a svode se na zadovoljavanje forme. I zasto jedna lijecnik smije raditi prekovremeno, ako mu se vec zna da postoje smjene, ali jedan nastavnik i kad zeli, ne moze raditi prekovremeno? Strajkat da, ali za 60% visu placu, za ciscenje sustava. 

Svi vi iz privatnog sektora ste licemjeri. Kad vas se pozove da ucenika primite na najobicniju litnju praksu, ili na praksu tijekom godine, onda ih odbijate. Ako ih i primite, nose kavu i nitko se ne trudi oko njih. S druge pak strane, u oglasu za posao trazite katicu za sve, znalca, da vam radi za minimalac. I krivi su vam nastavnici struke jer ih nista nisu naucili. Jer uce stvari koje na vasem poslu ne tribaju. Jer su izgubljeni u vrimenu i prostoru. I onda onaj redoviti komentar "primaju i previse za onoliko koliko rade". Gospodo draga, sami ste krivi! Zelite takodjer strucnjake u skolama, znalce, nekoga tko bi treba naucit vase buduce radnike svemu sto vi ne zelite, ali ga ne zelite platit. Ne govorim ovdje o opcim predmetima, ma koliko cu navuc i hejt nastavnika koji ih predaju, govorim o nastavnicima struke koji bi, kad bi se drzali nordijskih modela (danska, finska, itd.), trebali dio svog radnog vijeka provodit u firmama, a firme bi trebale aktivno sudjelovati u radu skola i edukaciji tog nastavnika i promatrat to kao investiciju u buducnost svoje firme. 

Ali eto, neka vam, neka skole ne postoje, imate sad priliku vlastitu dicu ucit, od osnovne do srednje skole. Zelite privatizaciju svih skola? Neka! Neka skole biraju program i nastavnike koji ce im predavat, bas kao u privatnim skolama. Pa da vidimo kako ce to funkcionirat. Malo matematike: 1šk. sat čuvanja dice (bez ikakve edukacije) - 10kn. 20tak djece na čuvanju - u jednom satu 200kn. 20h tjedno po nastavniku (teti čuvalici), to je 4000kn tjedne place bez da ista tribaju znat, predavat, samo stajat s vasom dicom u razredu i pit kavu. 4 radna tjedna, to je 16000kn place! Jos uvijek mislite da su nastavnici previse placeni? Da ne zasluzuju svoju placu, pa makar pili kavu i nista drugo?

Ajmo jos malo - zavidni ste na sav taj "nerad" nastavnika? Zasto se ne zaposlite u skoli? Na pocetku sk.godine trazili smo 2 prof. racunalstva, a na oglas se javilo 0. Pa kako? Zar vam to nije idealan posao? Nista ne radite, a u medjuvremenu mozete radit biznis u svojoj privatnoj firmi. Da ne govorim da imate 3 miseca liti, 1 zimi, 1 za uskrs... pa ne znam tko bi to odbia? Tim vise sto se pored toliko nerada moze radit sasvim desete stvari. 

Tako da lipo prekinite sve stavljat u isti kos, vec progovori, imenom i prezimenom tko sto (ne) radi. Jer svoj posao radim isto kao i policajac, i lijecnik, i vojnik, a i medju njima uredno ima onih koji i sada, za vrijeme "krize", bas kao i inace rade minimalno, a mozda i manje nego prije. Nisu svi lijecnici epidemiolozi, niti rade na plucnom i u hitnoj, a isto tako nisu svi policajci i vojska na terenu. Sto se nastavnika tice, izbijte iz glave taj svoj mentalitet da se fizicki triba bit na satu. Nastava se i dalje radi, online, vjerojatno uz jos veci angazman nego ikad prije. Ali koga to brige... sigurno ne one koji sad pjevaju hvalospjeve na racun lijecnika i policije, a redovito su im nastavnici nuzno zlo gdje ide njihova lova i nameti koje nisu uspjeli izbjec i posakrivat... 

 
14 4 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je spasi

Kad se sjetim sebe iz srednje i da trebam biti profesor sebi nebi to radio ni za 10k kuna placu. 

Radio sam jedno vrijeme na kiosku i to je bilo katastrofa,taj Kontakt s ljudima je sranje ma koliko god Bio pristojan i Posten. Ni to ne bi radio da mi daju 10k kuna placu.

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
wifi kaže...

Evo vam jedan post za hrpu dislike-a, ali iskreno me boli brige.

 

.....

Tako da lipo prekinite sve stavljat u isti kos, vec progovori, imenom i prezimenom tko sto (ne) radi. Jer svoj posao radim isto kao i policajac, i lijecnik, i vojnik, a i medju njima uredno ima onih koji i sada, za vrijeme "krize", bas kao i inace rade minimalno, a mozda i manje nego prije. Nisu svi lijecnici epidemiolozi, niti rade na plucnom i u hitnoj, a isto tako nisu svi policajci i vojska na terenu. Sto se nastavnika tice, izbijte iz glave taj svoj mentalitet da se fizicki triba bit na satu. Nastava se i dalje radi, online, vjerojatno uz jos veci angazman nego ikad prije. Ali koga to brige... sigurno ne one koji sad pjevaju hvalospjeve na racun lijecnika i policije, a redovito su im nastavnici nuzno zlo gdje ide njihova lova i nameti koje nisu uspjeli izbjec i posakrivat... 

 

Nema ti ovo veze da li je za dislike ili like. Pokazao si kako razmišlja prosječni zaposlenik u javnom sektoru. Za njega su svi privatnici neradnici, izrabljivači, lopovi i slično. A zaposlenici u privatnom sektoru su glupani, neobrazovni, lijenčine i ljudi koji bi htjeli raditi u istoj firmi 30 godina. A ne pitaš se da li je starije kokoš ili jaje.

Organiziraj ti proizvodnju u ovoj rupi bez dna ili bilo kakvu smislenu djelatnost koja zahtjeva vrijeme, trud i rad. Brat mi ima proizvodnu tvrtku i znam što pričam. A najžalosnije je da si ti u odnosu na dobar dio zaposlenika u javnom sektoru i malo obrazovan. I zato smo tu gdje jesmo. I jadno je da ne razumiješ da kada se priča o uhljebima i javnoj potrošnji priča uglavnom o radnim mjestima na kojima se uglavnom ništa ne radi ili se "radi" samo da bi se radilo. Priča se o općinama, načelnicina, lupačima pečata, agencijama, zavodima, muzejima, nacionalnim parkovima, .... Tek drugi korak je valorizacija rada zaposlenika. U svakom slučaju vidimo da si isfrustriran. Ali vjeruj i mnogi drugi su isfrustrirani. Pogotovo oni koji ne dobiju plaće ili nemaju stalni ugovor o radu nakon godina i godina. Da, znam. Reći ćeš da su si sami krivi.

Kad već spominješ turizam razmisli tko je legalizirao sve moguće nakaradne apatmane i zgrade s kafićima? Tko je omogućio otvaranje kafića na svakom moguće mjestu na obali. Ali i u centru Zagreba. Upravo tvoj poslodavac - država. A zašto? Jer u tome leži novac, brza zarada i puno muljanja s gotovinom. Kao da se ne zna tko dobiva terase za kafiće i na koji način. Sve je to umreženo. Država, lokalni moćnici i kvazipoduzetnici. Pravi poduzetnici pišaju krv i uzimaju tablete.

I moram se još dotaknuti školstva. Nije bilo štrajkova oko školstva već samo oko plaća. Ipak nije loše raditi ni u takvom jadnom sustavu kada je plaća sigurna. Toliko o licimjerstvu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 14:41 (CroDexter).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Životna priča Hrvoja Bujasa, čovjeka koji je s
CroDexter kaže...

 

Nema ti ovo veze da li je za dislike ili like. Pokazao si kako razmišlja prosječni zaposlenik u javnom sektoru. Za njega su svi privatnici neradnici, izrabljivači, lopovi i slično. A zaposlenici u privatnom sektoru su glupani, neobrazovni, lijenčine i ljudi koji bi htjeli raditi u istoj firmi 30 godina. A ne pitaš se da li je starije kokoš ili jaje.

Organiziraj ti proizvodnju u ovoj rupi bez dna ili bilo kakvu smislenu djelatnost koja zahtjeva vrijeme, trud i rad. Brat mi ima proizvodnu tvrtku i znam što pričam. A najžalosnije je da si ti u odnosu na dobar dio zaposlenika u javnom sektoru i malo obrazovan. I zato smo tu gdje jesmo. I jadno je da ne razumiješ da kada se priča o uhljebima i javnoj potrošnji priča uglavnom o radnim mjestima na kojima se uglavnom ništa ne radi ili se "radi" samo da bi se radilo. Priča se o općinama, načelnicina, lupačima pečata, agencijama, zavodima, muzejima, nacionalnim parkovima, .... Tek drugi korak je valorizacija rada zaposlenika. U svakom slučaju vidimo da si isfrustriran. Ali vjeruj i mnogi drugi su isfrustrirani. Pogotovo oni koji ne dobiju plaće ili nemaju stalni ugovor o radu nakon godina i godina. Da, znam. Reći ćeš da su si sami krivi.

Kad već spominješ turizam razmisli tko je legalizirao sve moguće nakaradne apatmane i zgrade s kafićima? Tko je omogućio otvaranje kafića na svakom moguće mjestu na obali. Ali i u centru Zagreba. Upravo tvoj poslodavac - država. A zašto? Jer u tome leži novac, brza zarada i puno muljanja s gotovinom. Kao da se ne zna tko dobiva terase za kafiće i na koji način. Sve je to umreženo. Država, lokalni moćnici i kvazipoduzetnici. Pravi poduzetnici pišaju krv i uzimaju tablete.

I moram se još dotaknuti školstva. Nije bilo štrajkova oko školstva već samo oko plaća. Ipak nije loše raditi ni u takvom jadnom sustavu kada je plaća sigurna. Toliko o licimjerstvu.

 Vidi, apsolutno nista nemam protiv ciscenja, dapace! Vise od toga, smatram da vise vrijedi necijih 2 sata rada, nego 8 sati sjedenja po uredima koji su sami sebi svrha. Ali i ja i ti znamo da se upravo to ciscenje svoje rodbine, podobnih i pogodnih nece dogodit. A takvi nerijetko imaju visu placu od nastavnika. Ono sto ce se dogodit je kolektivna korekcija, gdje onaj koji i dosad nije nista radia prakticki nista ne gubi, a svi koji prstom mrdnu su budale jer efektivno rade za manju placu. I kakvu pouku da izvucem iz toga, promatrano kao nastavnik: doslovce nemoj nista radit i fokusiraj se na freelance-anje. Pouka je da trebas bit nastavnik kakvog nacija ocekuje i kad su ocekivanja tako niska, u potpunosti ih ispuniti. 

Mozda si preskocia dio u mom proslom postu, 2 radna mjesta na neodredjeno, 2 mjesta bez veza i vezica, rodijaka, koga vec, i 0 prijavljenih, pa ko voli "sigurnost", gdje je? Po cemu je to moja placa sigurna kad je dekretom netko moze kresnit, a ionako je bajna u startu. Sto se strajka tice, vec sam reka, 6% ili 2% vise na placu je uvreda za svakog tko zna matematiku. Vise kave popijem nego sto bi mi to znacilo. A skolstvo ne mozes minjat osim ako nisi ministar sa svojim idejama jer godinama nitko NE ZELI slusat, zivi u svom svijetu i donosi svoje ideje, a razreda vidili nisu. Skolstvo nam je dan danas zadovoljavanje forme, i cista birokracija. Tetosenje djecice kojima je sve stresno, koja imaju svoja "prava", koje jedino pedagozi, psiholozi i djecje pravobraniteljice razume... 

Neka skole postanu privatni sektor, slobodan... i neka se svatko "bori" za svoju poziciju i svoju placu, svoj renome bas kao i svugdje drugdje. Ali neka onda roditelji sami biraju, zele li platit skolu za 1000, 5000 ili 30000kn. I neka poslodavci vide kakav kadar izlazi iz jedne, druge ili desete skole. Jer je dosta vise tog pljuvanja i omalovazavanja. Iza svakog stoji ime i prezime, argumenti, a ako netko lose radi svoj posao, onda se taj nece ukorijenit u firmi (skoli) u kojoj donosi gubitak i dovodi je na los glas. 

 

Ima jedan meme koji ide u stilu "Corona je više učinila za online školstvo u 2.mj. nego sve vlade u posljednjih 20.g" i to nije daleko od istine. Kolicina poslova koji se sada obavljaju od kuce je znatno veca, i na povrsinu su isplivale sve sluzbe koje sada, odjednom, mogu svoje zahtjeve ispunjavati i odobravati online. Zasto se to nije moglo vec godinama, kad postoji sustav e-gradjani kojim se moze provest autorizacija gotovo svega. Umjesto toga, mi i dalje ko budale cekamo u redu, na salterima, s taksenim markama, a za stvari koje odradi server, ne nuzno ziva osoba. 

 

I opet na turizam... po kojoj logici se dopusta pretvaranje grada (Split konkretno) u igraliste za turiste. Zimi nema zive duse. Samo kafic na kaficu, smrdljivi restoran do smrdljivog fast-fooda, jedan na drugom. Gadi mi se! Sami apartmani u svakoj rupi koja postoji. Pitam se hoce li i ovo lito iznajmljivaci izbacivat obitelji na ulicu u korist turista, ili ce bit zadovoljni s ljudima koji im zive u stanu po cilu godinu. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice