Život prije života – evolucija u toploj barici

poruka: 10
|
čitano: 5.058
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Život prije života – evolucija u toploj barici".
16 godina
neaktivan
offline
Život prije života – evolucija u toploj barici

si toro..

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Život prije života – evolucija u toploj barici

Mislim da je savršen odgovor na tu temu dat u prvim riječima ovog teksta; "Što je život?To još nitko nezna."

 



 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Život prije života – evolucija u toploj barici
Nisu munje potrebne?! Onda sam džaba krečio u srednjoj.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Život prije života – evolucija u toploj barici
Pogledajte šta na tu temu kaže James Tour 😉
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Život prije života – evolucija u toploj barici

O pitanju kako nastaju peptidi. Već je prije nađeno da neki peptidi kataliziraju polimerizaciju aminokiselina, pa čak to čini i jedna aminokislina (prolin). A što se tiče energije potrebne za sintezu aminokiselina i njihovu polimerizaciju, nju daju prikazane redoks reakcije. Time ova teorija podržava sumprono-željeznu teoriju postanka života koju sam podrobno opisao u knjizi "The Cookook of Life" (postoji i elektroničko izdanje, dostupno na Amazonu). 

 
6 0 hvala 4
15 godina
offline
Život prije života – evolucija u toploj barici

čini se da ni u to doba vrijeme nije bilo naklonjeno vikendašima.  

 

nego, kad su biljke izašle iz mora i oplele po evoluciji? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2022 10:04 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Život prije života – evolucija u toploj barici

Prve kopnene biljke su se pojavile u Siluru, dakle prije nekih 400 milijuna godina. Zanimljivo je da su se s biljkama razvile i gljive (koje su rasle na njiihovoj truleži). Neke su od tih prvih gljiva  imale klobuke mnogo metara u promjeru.  No to se togodilo tri mlijarde godina nakon postanka života. 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Život prije života – evolucija u toploj barici


Hm, jednom kad se poklope povoljni uvjeti, izgleda prilično neizbježno. Ako su također Mars i Venera jednom bili zemljoliki, pitam se dokle je tamo mogao odmaknuti proces nastanka života. Kad se pogledaju i fosili iz kambrija /Burgess Shale, izgleda kao neki vanzemaljski ambijent, no u biti su to organizmi s kojima dijelimo istu biokemiju (pretpostavljam), a neki od njih je vjerojatno i naš davni predak (ako je među onima fosiliziranima).

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Život prije života – evolucija u toploj barici
Laca kaže...
Pogledajte šta na tu temu kaže James Tour 😉

 
Pogledao sam. "He feels that religion plays no part in his scientific work."
Mislim da ga osjećaj vara.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Život prije života – evolucija u toploj barici
danen kaže...

Prve kopnene biljke su se pojavile u Siluru, dakle prije nekih 400 milijuna godina. Zanimljivo je da su se s biljkama razvile i gljive (koje su rasle na njiihovoj truleži). Neke su od tih prvih gljiva  imale klobuke mnogo metara u promjeru.  No to se togodilo tri mlijarde godina nakon postanka života. 

 
Znači gljive su prešle obrnuti put - nastale na kopnu, pa se prilagodile i akvatičkim uvjetima?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice