Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

poruka: 50
|
čitano: 11.886
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz ".
5 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Bezobrazno od mene....Ali bez jednog ograničenog udara...ljudska se vrsta neće opametiti....jedino asteroid može učiniti da budale,progledaju...da se umjetno stvorene razlike izbrišu....godišnje za vojske se troši 2000 MILIJARDI dolara...znači novaca se ima....samo 

 

Politika je pak shvatila da je lakše vladati nad onima koji su manje inteligentni, a ti manje pametni ionako nisu razumjeli onu čuvenu Alberta Einsteina kako je “razlika između gluposti i genijalnosti u tome što genijalnost ima svoje granice.”

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
29 1 hvala 2
8 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Ma bez brige. Neće nas pomesti nikakav asteroid ni vanzemaljska invazija. Puno prije toga ćemo u potpunosti uništiti ekosustav i krepati od gladi, ekstremih klimatskih nepogoda i ratova za ono malo plodne zemlje i pitke vode što će preostati do kraja stoljeća.

Twitch-WTFrack
Moj PC  
20 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se

Gluposti , vrlo mala je mogućnost da je i kilometarski da uopće padne na tlo kad se zna da je oceana i mora puno više,

a i o sastavu njegove materije ovisi hoće li u potpunosti sagorjeti u atmosferi ili se eksplozijama raspasti na komadiće.

Važan je i kut pod kojim ulazi u zemljinu atmosferu...itd.

Prođe asteroid od par stotina metara i novinari odma pišu "apokalipsa"

6 godina
protjeran
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
DuxCro kaže...

Ma bez brige. Neće nas pomesti nikakav asteroid ni vanzemaljska invazija. Puno prije toga ćemo u potpunosti uništiti ekosustav i krepati od gladi, ekstremih klimatskih nepogoda i ratova za ono malo plodne zemlje i pitke vode što će preostati do kraja stoljeća.

 ?!

 

pa eto, da je ovaj udario u tvoj grad (realno je mogao) ti sada ne bi napisao ovaj post a ne bi imao brige oko klimatskih promjena i sl..

 

te komadine su ozbiljan svjetski problem i što da je bio velik nekih desetak kilometara promjera, prikrao se iza sunca ?

 

imaš moj potpis.... 

 

političari se petljaju u znanost i u tome leži najveći problem.

mislim da je bitnije riješiti u sljedećih dvadesetak godina problem tih asteroida, kometa nego Muskati o letu na Mars. Mars neće nikuda pobjeći...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
A tsunami?
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

trebalo bi izumiti nekakvo super odijelo kakvo ironman ima pa onda da on dođe do asteroida i onako pukne ga šakom ili nogom, i izmjeni mu putanju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

LOL, da, baš je došao iz smjera Sunca... 

Gledam te!
 
1 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Veliki Brat kaže...

LOL, da, baš je došao iz smjera Sunca... 

 šta je tu toliko nevjerojatno 

5 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

"procjene kažu da bi udar imao snagu od najmanje 30 bombi kakva je bačena na Hirošimu. "

 

Bezveze se dize panika. Danasnje slabe hidrogenske bombe su daleko jace od toga

To bi ispalo koliko ? 450 kilotona ?!?! , dok se spominje da su Rusi opalili/testirali hidrogensku od 50 000. //sarkazam off

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 2:06 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

trebalo bi zakonski zabraniti takva prišuljavanja i oštro kažnjavati uhvaćene u pokušaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
23 0 hvala 1
8 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz
Kada procjenjujemo opasnost od udara astroida treba imati na umu da je danas svijet mnogo bolje povezan nego nekoć (pogotovo u kamenom dobu), pa stoga i međuzavisan. Jedan veliki tsunami, stvoren padom asteroida u Tihi ocean, ne bi samo uništio Indoneziju, Koreju i Japan, nego i luke na zapadnoj obali obiju Amerika, a to znači da bi stala svjetska pomorska trgovina. A kad bi se to dogodilo onda ne bi bilo ni goriva ni hrane, ni industrijske proizvodnje. Zavladala bi opća glad i opći mrak. Evo primjera iz povijesti. U srednjem vijeku bilo je naročito razvijeno stočarstvo, na uštrb ratarstvu. Zašto? Zato što žetva može podbaciti, a onda treba pšenicu kupovati iz daleka. Tko da kolima dopremi dovoljno brašna da nahrani čitavu pokrajinu? No stročarstvo, ako se provodi ekstenzivno, ne može omanuti. Uvijek možeš pusti kokoši da prpaju po dvorištu, a svinje u hrastik na žirenje. Sve u svemu, udar asteroida izazvao bi masovno umiranje od gladi, bolesti i studeni u razvijenim dijelovima svijeta. Čovjek kao vrsta bi se spasio, ali samo zahvaljujući onima koji još uvijek žive tradicionalnim načinom života.
 
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

A mi se smijemo preperima u Americi 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Nemojmo biti toliko zločesti. Da nije bilo takvih "kamičaka" prije, ne bi bilo ni nas.
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz
Nemam baš najbooje mišljenje o preperima, pa ni o onima koji ocjenjuju njihove sposobnosti preživljavanja. Nikakve zalihe ne mogu pomoći! Treba naučiti živjeti u prirodi, u divljini znati naći hranu i zaklon - kao što su ih znali naći naši pretci. Nedostaje nam svako iskustvo života u takvim uvjetima. Pitaju ljude koje bi tri stvar ponijeli na pusti otok? Vele knjigu, strip, laptop... A ne kažu ono što treba: upaljač, sjekiru i šatorsko krilo.
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
loky4i4 kaže...
Veliki Brat kaže...

LOL, da, baš je došao iz smjera Sunca... 

 šta je tu toliko nevjerojatno 

Tvoj i komentar autora članka. Jesi li pogledao uopće snimku putanja, u članku ti je?

Gledam te!
15 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
danen kaže...
Nemam baš najbooje mišljenje o preperima, pa ni o onima koji ocjenjuju njihove sposobnosti preživljavanja. Nikakve zalihe ne mogu pomoći! Treba naučiti živjeti u prirodi, u divljini znati naći hranu i zaklon - kao što su ih znali naći naši pretci. Nedostaje nam svako iskustvo života u takvim uvjetima. Pitaju ljude koje bi tri stvar ponijeli na pusti otok? Vele knjigu, strip, laptop... A ne kažu ono što treba: upaljač, sjekiru i šatorsko krilo.

 98%da pa na kraju ne.

upaljač će se potrošiti.. tj odgovor je jednak kao da ponesemo bankomat. Jedino znanje i rezistentnost možemo ponjeti u svijet apokalipse, vještine koje smo odavno izgubili.... upaljačem možemo zapaliti onaj posljednji čik za gušt .... kao svaki pravi kauboj kad ode u fejdout ....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

Na animaciji uz članak, meteor prolazi pored nas i PREMA Suncu, a ne iz smjera Sunca dakle suprotna je tekstu koji kaže da s e"prikrao iz smjera Sunca".

Pa si ti misli je li kriva animacija (koja je kakti precizna u 8 decimala na ekranu koje se vrte) ili je pogrešan tekst?

A nas ne bude uništio meteorit, nego mi sami sebe, u svađama i ratovima, zbog vlastite gluposti i ratobornosti/pohlepe/želje za lagonim životom na tuđi račun bez rada.

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz
Umjesto upaljača može i leća, pa vatru suncem paliti. Vatru ne treba uvijek paliti, ona se može i održavati kao žeravica. No tko više zna vatru zapaliti? Čak i kada se roštilj radi, treba nekakvo "sredstvo za paljenje". No sve su to izgubljene vještine. Nešto se od toga nauči u izviđačima i u vojsci, ali jako malo ljudi prođu kroz te organizacije.
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
danen kaže...
.. No sve su to izgubljene vještine. Nešto se od toga nauči u izviđačima i u vojsci, ali jako malo ljudi prođu kroz te organizacije.

 -isključivo kao izuzetak ili osobni entuzijazam.. izviđači su sad nešto kao teletabisi, smratphonepreperi.. čak su im i baterije nedokučive (očekuju usb port na žalosnoj vrbi ili johi..).

leča je zgodna ideja osim problema kad nema sunca.. a ako nas nešto ovakvog zvekne predviđa se polarna zima-oblaci.. pa tak da ni to 'ne fercera' kao neki pouzdan plan, tj preživjeli bi možda četiri dana duže od prosječnog eu sitizena ili usa prepera (koji se sam upuca nakon što upuca obitelj.. i prije smaka svijeta).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.7.2019 13:01 (ihush).
8 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Smak svijeta i nije predvidjen da se prezivi.....

Uostalom,kako god se pripremio, na psiholoski ekefat takve globalne katastrofe se ne mozes pripremiti.
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Damir22 kaže...
Smak svijeta i nije predvidjen da se prezivi.....

Uostalom,kako god se pripremio, na psiholoski ekefat takve globalne katastrofe se ne mozes pripremiti.

 -statistika kaže da ćemo preživjeti :)) pošto mi mozak funkcionira kao prosječan tranzistor, vjerujem brojkama.. a ako sam u krivu, nevažno.. :))

 

(jer, posljednji kamenčić, koji je smlatio dinosaure.. mi smo tu, živi, pošto nema drugog mejrenja, za sad smo 100% uspješni i tad ni statistički ne možemo izumrijeti, naravno, jasna mi je greška u formuli, namjerna je..). Sličnu ''grešku'' rade znanstvenici kad izračunavaju mogućnost postojanja života/civilizacije/inteligencije u svemiru, krenu od Zemlje i tad postoji šansa (da krenu od bilo koje druge planete, šanse bi bile nula..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

I tako je kamena gromada nadmudrila znanstvene mozgove. Šta bi tek bilo da asteroidom upravlja neki vanzemaljac pametnjaković? Ili je možda i bio? Ali onda bi bio nespretnjaković, jer je promašio. Ili je tako i htio?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se iz

pih, promasio si nas....

vise srece iduci put.... 

 

Da, statisticki cemo prezivjeti. I dinosauri su, prema tome, tih par godina na evolucijskoj skali sto nas dijeli su samo povecali nase sanse da prezivimo.

 

U kojem obliku, manje bitno....

 

Uostalom, ne brinu mene ovi tekstovi o onima koji su nas promasili. Ako se vec treba brinuti o necemu, brinuo bih se o onome tekstu koji nikad necemo procitati, o jednom koji ce nas zveknuti, a mi cemo skuziti tek kad se to desi.

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
HCMAA kaže...

Bezobrazno od mene....Ali bez jednog ograničenog udara...ljudska se vrsta neće opametiti....jedino asteroid može učiniti da budale,progledaju...da se umjetno stvorene razlike izbrišu....godišnje za vojske se troši 2000 MILIJARDI dolara...znači novaca se ima....samo 

 

Politika je pak shvatila da je lakše vladati nad onima koji su manje inteligentni, a ti manje pametni ionako nisu razumjeli onu čuvenu Alberta Einsteina kako je “razlika između gluposti i genijalnosti u tome što genijalnost ima svoje granice.”

 Ja se bojim religijske radikalizacije, tj dolazak kratkovidnih na vlast u tom slučaju.

Apokalipse imaju loš utjecaj na mase i pretpostavljam da bismo krenuli u krivom smjeru.

Iovako se silna masa ljudi koja je tek nedavno dobila pristup internetu opire znanosti, ovakav event bi samo pogoršao stvar. A bojim se da je većina takvih u svijetu .

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
danen kaže...
Nemam baš najbooje mišljenje o preperima, pa ni o onima koji ocjenjuju njihove sposobnosti preživljavanja. Nikakve zalihe ne mogu pomoći! Treba naučiti živjeti u prirodi, u divljini znati naći hranu i zaklon - kao što su ih znali naći naši pretci. Nedostaje nam svako iskustvo života u takvim uvjetima. Pitaju ljude koje bi tri stvar ponijeli na pusti otok? Vele knjigu, strip, laptop... A ne kažu ono što treba: upaljač, sjekiru i šatorsko krilo.

 To sto si opisao su takodjer preperi. Ne spremaju svi konzerve, neki cine upravo to si opisao.

16 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
AF139 kaže...

Gluposti , vrlo mala je mogućnost da je i kilometarski da uopće padne na tlo kad se zna da je oceana i mora puno više,

a i o sastavu njegove materije ovisi hoće li u potpunosti sagorjeti u atmosferi ili se eksplozijama raspasti na komadiće.

Važan je i kut pod kojim ulazi u zemljinu atmosferu...itd.

Prođe asteroid od par stotina metara i novinari odma pišu "apokalipsa"

Pa zamalo je i bila apokalipsa, ali ti toga(ili večina ljudi) nisi svjestan jer hodaš okolo očiju širom zatvorenih.

 

Kaj se tiče žutanjka, pa prisjeti se okvirno nedavne Japanske cunami apokalipse.U ovom slučaju od potresa, a od udara 100m asteroida/ili udarnog vala u more takav cunami bio bi visine minimalno 20-30 metara.

 

Lisica kaže...

A mi se smijemo preperima u Americi 

U divljoj Americi to je samo veliki biznis, pa tak i preperi na koje se ciljano udara raznim marketinškim valovima.Samo da se više smeča proda, a preperi ili ovce su idealan primjer za zaradu na naivcima.

 

Realno ako padne internet i nestane struje, pa večina ljudi bi totalno pošandrcala=kaos na kvadrat.Teško je i zamislit takav kaos, s obzirom da smo postali puno previše ovisni o raznoj elektronici.U takvoj situaciji bankarski sistem pada kao kula od karata, i love više nema osim onog kaj fizički imaš u đepu.

 

Asteroid nas uopče ne mora pogodit, dosta je samo da se eto danas ponovi ono kaj se dogodilo 1859 godine.Človek je mali miš, i vrlo brzo sve se lako prebaci u kaos mod pa eto izdrži dok možeš.U takvoj situaicji je oružje vrlo poželjno, dakle Američkim sistem svako ima pravo na pištolj za pasom.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_storm_of_1859

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Današnji svijet...koji je globalno selo...neposredna šteta bi bila sitnica u odnosu na ono što bi bilo poslije....ako bi normalno pao na pravom mjestu

Recimo New York...10 milijuna ljudi....to bi bila tragedija....Ali uništenje New York burze....ostalih 7 milijardi bi to osjetilo.....to bi izazvalo pravu ekonomsku krizu...u kojoj u bogatim zemljama bi došlo do pojave neimaštine...bjede....gladi... vjerojatno bi taj kaos iskoristile mnoge države za pokretanje ratova...

Nakon toga jedini metal...koji dobija na cijeni je leteće olovo:(.... hebiga...prvo pravilo života je....pojedi ili budi pojeden...A ja ću učiniti sve da ne budem ono drugo
si vis pacem para bellum
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
rambox kaže...
U takvoj situaciji bankarski sistem pada kao kula od karata, i love više nema osim onog kaj fizički imaš u đepu.

 

 Osim onih 5 minuta kad mi baš sjedne plaća, u džepu obično imam više nego na bankovnom računu...gdje sam redovito u minusu :))

10 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se

@rambox

"Pa zamalo je i bila apokalipsa, ali ti toga(ili večina ljudi) nisi svjestan jer hodaš okolo očiju širom zatvorenih."

 

A ti zatvaraš oči od činjenice da je površina svih gradova na zemlji  manja od 1% kopnenog djela zemlje , a postotak onih asteroida koji izgore ili ako su veći se raspadnu uz eksplozije i izgaranje prije dodira zemljine površine je 99.9999 % .

15 godina
offline
Re: Zemlju promašio oveći asteroid, prikrao nam se
Da padne takav meteor, makar i u ocean.... nastao bi opći kaos na zemlji.
Cunami od 20 m samo da uništi luke.... i da zaustavi trgovinu na 6 mjeseci.

Ne smijem ni pomisliti šta bi se dogodilo velim gradovima u slučaju nestanka struje na mjesec dana - pa to bi bilo gore nego na divljem zapadu
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice