Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

poruka: 51
|
čitano: 12.262
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija".
16 godina
offline
Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

Vrijeme da NOA pocne gradit arku.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
SupremeCommander kaže...

Vrijeme da NOA pocne gradit arku.

Kupio sam nedavno njihov powerbank (a poznanici imali i njihove mobitele) - ako im arka bude iste kvalitete, loše im se piše...

 

Morao sam 

 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

"Potrošnja energije će se dramatično povećati ako se 5G primijeni na isti način kao što su bili 3G i 4G", upozorava Ericsson u izvješću objavljenom u ožujku 2020. "Neki davatelji komunikacijskih usluga čak su procijenili udvostručenje potrošnje energije kako bi udovoljili sve većim prometnim zahtjevima, istodobno poboljšavajući svoju mrežu i uvodeći 5G", piše Erik Ekudden, viši potpredsjednik, glavni tehnički direktor i voditelj grupe za funkcijske tehnologije u Ericssonu, u predgovoru za izvještaj. "Ovo nije održivo s troškovne ili ekološke perspektive", upozorava.
I Bitcoin je imao ulogu u tome.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Zemlja je stara 4.5 milijardi godina... Neće se njoj ništa desiti
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
22 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
HCMAA kaže...
Zemlja je stara 4.5 milijardi godina... Neće se njoj ništa desiti

 Tocno. No sto ce se desiti ljudima 

16 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
pravi_covijek kaže...

 Tocno. No sto ce se desiti ljudima 

Još jedan Restart, nije prvi ali neče bit niti zadnji fučkaj ga sad.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
8 godina
online
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
rambox kaže...
pravi_covijek kaže...

 Tocno. No sto ce se desiti ljudima 

Još jedan Restart, nije prvi ali neče bit niti zadnji fučkaj ga sad.

 

 

 

 Solidan video Rambox,

ali trebat će Zemlji malo više od par tisuća godina da se oporaavi, mi ćemo u 200-tinjak godina sprašiti ono nafte i plina što se taložilo stotinama milijuna godina.

15 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Čuj biti će promjena u klimi. Pa već sada sve osim Invert klime nema smisla.

Sorry, morao sam i ja.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Run, run, run like a son of a gun.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
napuhani bullshit samo da se uvede jos poreza i terrora na ljude
Moj PC  
4 7 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

neće nestati ljudi, nestat će sirotinje...

 

bogati će si sagraditi stakleničke oaze, podzemne sofisticirane nastambe, kao u sf filmićima

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Ma zamisli :)
Zemlja je, normalno, prolazila i kroz drastičnije promjene. Zemlji kao astronomskom objektu neće biti ništa.
Ali ako se spustimo malo dolje, promjene u ekosustavima bi mogle biti vrlo značajne, pogubne čak...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 11:04 (Gallu).
15 godina
offline
Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

"...znanstvenici kažu da je jedan dio zasigurno uzrokovan ljudskim faktorom, tj. ispuštanjem stakleničkih plinova u atmosferu."

 

Čekaj, kako sad? Pa zar nije glavni uzročnik ljudski faktor, tako nam bar tvrde niz godina?

 

Also: Ovo je očigledno naručeno (iz izreke "ko naručeno", a ono zapravo jest), jer Sleepy Joe treba temu za koju će se zakačiti, kad mu već ništa drugo ne ide. Hi hi.

 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Gallu kaže...
Ma zamisli :)
Zemlja je, normalno, prolazila i kroz drastičnije promjene. Zemlji kao astronomskom objektu neće biti ništa.
Ali ako se spustimo malo dolje, promjene u ekosustavima bi mogle biti vrlo značajne, pogubne čak...

 Kako ne kužiš da je to dio prirode. Nove vrste nastaju, druge pak nestaju i to je tako. Kao što se neće niti ljudi vječno voziti u krug na ovoj planeti - svemu dođe kraj. Jesi li pogledao ovaj video od Charles Carlina? Čovjek ti je u tom videu sve lijepo objasnio. Mi ljudi imamo mozak pa se nama odvija drama oko svih stvari koje želimo "spasiti" - kontrolirati, što se tiče planeta i ostatka prirode, nema nikakvog problema niti drame sve je kako treba biti.

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 11:50 (tjodalv).
14 godina
online
Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

"Zemlji neće biti ništa" je najgenijalniji argument ikada. Bit će to odlična utjeha našim potomcima kroz idućih par milenija, ako budu postojali i toliko..

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
tjodalv kaže...
Gallu kaže...
Ma zamisli :)
Zemlja je, normalno, prolazila i kroz drastičnije promjene. Zemlji kao astronomskom objektu neće biti ništa.
Ali ako se spustimo malo dolje, promjene u ekosustavima bi mogle biti vrlo značajne, pogubne čak...

 Kako ne kužiš da je to dio prirode. Nove vrste nastaju, druge pak nestaju i to je tako. Kao što se neće niti ljudi vječno voziti u krug na ovoj planeti - svemu dođe kraj. Jesi li pogledao ovaj video od Charles Carlina? Čovjek ti je u tom videu sve lijepo objasnio. Mi ljudi imamo mozak pa se nama odvija drama oko svih stvari koje želimo "spasiti" - kontrolirati, što se tiče planeta i ostatka prirode, nema nikakvog problema niti drame sve je kako treba biti.

 

Ako ti je cilj kao vrsti da opstaneš, onda moraš djelovati da osiguraš uvjete što bolje za tu vrstu gledajući na duže staze u budućnost.

 

Ako ti nije cilj kao vrsti da opstaneš, onda je dovoljno slušati trabunjanja takvih kao što si ti i zabiti glavu u pijesak.

16 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
AFARON kaže...

"Zemlji neće biti ništa" je najgenijalniji argument ikada. Bit će to odlična utjeha našim potomcima kroz idućih par milenija, ako budu postojali i toliko..

 Ahhhh. Ja šumom ti drumom . I am out.

King in the castle, king in the castle ...
2 godine
neaktivan
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
AFARON kaže...

"Zemlji neće biti ništa" je najgenijalniji argument ikada. Bit će to odlična utjeha našim potomcima kroz idućih par milenija, ako budu postojali i toliko..

 to je cinična izjava koja je ipak realna...

 

da se dogodi i masakr atomskim bojevim glavama, zemlja će se oporaviti najkasnije za milijun godina, ako joj se ne pomjeri orbita ako ne nestane kisika, dušika kao na marsu, život će krenuti ispočetka..

s tom izjavom se misli na to, to vjerojatno shvaćaš.

14 godina
online
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Drazen99 kaže...
AFARON kaže...

"Zemlji neće biti ništa" je najgenijalniji argument ikada. Bit će to odlična utjeha našim potomcima kroz idućih par milenija, ako budu postojali i toliko..

 to je cinična izjava koja je ipak realna...

 

da se dogodi i masakr atomskim bojevim glavama, zemlja će se oporaviti najkasnije za milijun godina, ako joj se ne pomjeri orbita ako ne nestane kisika, dušika kao na marsu, život će krenuti ispočetka..

s tom izjavom se misli na to, to vjerojatno shvaćaš.

 Shvaćam ali sva ova upozorenja o porastu zadržavanja topline nisu zbog toga što će planetu biti lošije, nego jer će našoj vrsti biti lošije. Zbog toga ismijavam tu izjavu "zemlji neće biti ništa", jer naravno da neće ali kakve to ima veze sa tematikom napretka i preživljavanja civilizacije?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 12:45 (AFARON).
3 godine
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Bilo bi dio priroda da čovjek ne utječe na to...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 13:06 (Gallu).
14 godina
offline
Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

zanimljivo je kako poveći broj ljudi, pa i na ovom, pametnijem forumu, poznaje samo jedan hranidbeni lanac - onaj iz lidla ili konzuma.

tek kad nestane hrane po policama će se zabrinuti a i tada će krivac biti neki ustaša ili partizan. 

 

a onaj biser kojeg linkate nema, uz danu mu inteligenciju i razumno razmišljanje kao top predatoru - čovjeku, ni mrvu odgovornosti koja bi uz razum trebala ići, sa stavom da se izumiralo i prije pa nije big deal.

well, umiralo se, ali sada smo za to samo mi odgovorni.

ali njega bolikurac za to. 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
A long time ago... Atmosfera kakvu danas imamo nije postojala... Život na kopnu nije bio moguć radi UV... Međutim život u moru je IZMJENIO("ekološka katastrofa") sastav atmosfere i omogućio štit od UV zraka.

A long time ago... Život na kopnu je bio prilagođen atmosferu u kojoj je kisik imao 40% udjela

Evolucija je najstrašniji masovni ubojica...90% svih vrsta koje su postojale više ne postoje a ljudi s tim nisu imali ništa

Od svih vrsta na Zemlji jedina koja se može suprotstaviti nemilosrdnom SVEMIRU su LJUDOTINE... Međutim to zahtjeva tehnološki razvoj koji ima svoju cijenu

Zakurac dinosaurima 100 milijuna godina vladavine kad su izbrisani u roku 24h
SVEMIR JE NEMILOSRDNO I OPAKO MJESTO
NAJAČA SILA U SVEMIRU JE ŽIVOT KOJI JE SVJESTAN VLASTITOG POSTOJANJA
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 15:48 (HCMAA).
Moj PC  
2 4 hvala 1
14 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag

ta tvoja najjača sila u svemiru je napucala 8 milijardi beznačajnih jedinki od kojih većina resurse troši samo na zabavu i ništa drugo. za 100 godina je potpuno devastirala planet a nema ni naznaka da ju čeka išta bolje od sudbine dinosaura.

dinići su bili gazde milijunima godina, mi par desetaka tisuća i trenutno rasturamo samo zahvaljujući istim tim dinosaurima - pržeći naftu.

 

nemamo rješenja ni za jedan fundamentalan problem i nećemo ih ni pronaći. da postoje, već bi ih pronašli.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
16 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
all_or_nothing kaže...

ta tvoja najjača sila u svemiru je napucala 8 milijardi beznačajnih jedinki od kojih većina resurse troši samo na zabavu i ništa drugo. za 100 godina je potpuno devastirala planet a nema ni naznaka da ju čeka išta bolje od sudbine dinosaura.

dinići su bili gazde milijunima godina, mi par desetaka tisuća i trenutno rasturamo samo zahvaljujući istim tim dinosaurima - pržeći naftu.

 

nemamo rješenja ni za jedan fundamentalan problem i nećemo ih ni pronaći. da postoje, već bi ih pronašli.

Rješenja itekako postoje, ali se ne uklapaju u pohlepan svjetski popredak gdje se gleda samo na što veči profit.

 

"Ukratko, Nikola Tesla to je onaj luđak koji je imal svakakve lude ideje pa je na kraju eto zasluženo umro sam kao pas".

 

Dolnji primjer je značajan ili beznačajan, prosudi sam s obzirom da nitko ne želi financirat njegov sistem(jednostavno a vrlo efikasno)jer se tu ne može namlatit velika lova.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/najmocnija-plimna-turbina-svijetu-strujom/282320.aspx?page=0&jumpto=6352872&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Super... I šta onda? Živjeti u devastiranoj prirodi ili nekom kokošinjcu gdje je 1 čovjek na 10m2 jer je okoliš nenastanjiv?
Odličnu viziju budućnosti imaš...
Jedini način da se sačuva kakav takav normalan život je da se sačuva priroda.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 17:01 (Gallu).
12 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
all_or_nothing kaže...

ta tvoja najjača sila u svemiru je napucala 8 milijardi beznačajnih jedinki od kojih većina resurse troši samo na zabavu i ništa drugo. za 100 godina je potpuno devastirala planet a nema ni naznaka da ju čeka išta bolje od sudbine dinosaura.

dinići su bili gazde milijunima godina, mi par desetaka tisuća i trenutno rasturamo samo zahvaljujući istim tim dinosaurima - pržeći naftu.

 

nemamo rješenja ni za jedan fundamentalan problem i nećemo ih ni pronaći. da postoje, već bi ih pronašli.

 Broj stanovništa će početi padati, u Kini je u odnosu na prethodni popis stanovništa , pao broj i pada ti će i dalje. Jer samo jedno dijete po obitelji je dovelo do toga da ima više muške populacije...

 

Nafta nastaje je geološkim procesima, nje neće nestati samo je pitanje koliko želimo vaditi i po kojoj cijeni...

 Ugljen je nastao prirodnim putem, taložonjem biljaka.

 

Rešenja postoje, smo koliko volje imamo za izdvojiti toliko novaca.

Pa čak i sa količinom co2 , samo promjeniti obrnuto od iskapanja ugljena...

 

5 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Ljudotine godišnje troše 2000 milijardi $ da bi jedne druge gledali preko ciljnika... Te umjetno stvorene razlike od politike i religije u prirodi ne postoje...međutim dok god nažalost većina ljudi ne bude toga svjesna budućnost je usrana.

Već sad postoji rješenje za mnoga sranja... Međutim politički i ekonomski model koji sad postoji to ne može podnijeti

90% ljudotina i dalje nije izašlo iz pećine... Ovih 10% ipak ne mogu tako lako dovesti do promjena:(

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
Što je najbolje da 5% najbogatijih odluči da do promjena treba doći - došlo bi
12 godina
odjavljen
offline
Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zagrija

Na zemlji ima previše ljudi i dok se to ne počne riješavati, neće se ništa bitno promijeniti, glede očuvanja života kakvog imamo

 
3 3 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zemlja se našla u energetskoj neravnoteži, zag
formula1live kaže...

Na zemlji ima previše ljudi i dok se to ne počne riješavati, neće se ništa bitno promijeniti, glede očuvanja života kakvog imamo

 Potpuno kriva i promasena teorija.

 

Problem je u raspodjeli i trosenju resursa. Dok zapad trosi bjesomucno, zemlje u razvoju na koje i otpada najveci broj stanovnika, gladuju.

 

Dok mi sanjamo 5 G, neki struje nemaju. Koliko hrane propadne ili se baci samo u EU godisnje? Ima jos hrane i resursa dovoljno za sve ali zapad proizvodi i trosi i baca. Mi koji smo sretni da zivimo među razvijenim zemljama i dalje zivimo hedonisticki u prekomjernom izobilju i svaki dan trebamo jos i vise. Danas u malom ducanu gledam, 30 jebenih vrsta zvakacih! TRIDESET! Pa kome to treba jebotebog??

 

Al to je drustvo u kojem zivimo danas. Nepotrebno preizobilje i potrosacki mentalitet koji nas tjera svaki dan u sve vise, bolje, brze. A dovijeka tako ne ide, mora se uspostaviti ravnoteza, moraju bolje sutra i razvoj postati odrzivi, za sve.

 

Inace nam ne gine ona indijanska:"Kad sasječete posljednje drvo, zatrujete posljednju rijeku, upecate posljednju ribu, shvatit će te da se novac ne može jesti!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice