"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

poruka: 25
|
čitano: 11.132
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes".
9 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Kako je ono reagirao Skynet na pokušaj isključenja?  

 
20 0 hvala 0
15 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Je sigurno.Kao da ta tehnologija nije več godinama u uporabi. Ako je tek sad stigla u ruke građana,onda 100% bez imalo sumnje znaš da se je koristila več godinama u ko zna kakvim "institucijama" i za ko zna kakve svrhe.

Prvo ide vojska,vlade i razno razne tajne institucije,zadnje dolazi do običnih građana.

Vjerujem da je to slučaj sa svakom tehnologijom,pa tako i sa AI.

Uglavnom..još smo živi,nema potrebe zaustavit nikakav razvoj.

 
0 5 hvala 2
10 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

 

Zaustavite rat u Ukrajini. To je jedino smislno. Dosta toga krvoprolića.

 

Sve ostalo, mora se razvijati. Bez veze se bojati progresa. Kao što je jednom Bill Gates jednom rekao, da u današnje vrijeme vrijedi pravilo brzog razvoj ili ste pak osuđeni za propast.

Upravo inžinjeri bi trebali raditi svoj posao, a ne filozofirati, te dramiti oko nepotrebnih stvari.

 

Poslušajte 

 ("iskonska" IT kava s legendom) sa BFS '23, na sličnu temu te će vas sve biti jasno.

Razgovor se odvijao između novinara svjetskog renoma, Dragana Petrica i kreatora mnogih lijepih stvari gosp. Damira Sabola.

 

Čemu drama? Prilagodite se, te ono kaj ne razumijete, probajte naučiti. Več danas se skrabujte na YT kanale koji su vezani za AI/ML. Recimo kanal od Ken Jee-a.

 

Ne treba vas hvatiti prpica od AI/ML/DS...to je cool područje. Učite!!

 

dzg
Moj PC  
0 12 hvala 0
6 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Hmmm baš me zanima kako ćete reagirat kad vam šef objasni da vas više ne treba jer mu AI to radi đaba.... pa se ti sada brzo prekvalificiraj u neku drugu branšu prije nego završiš na cesti.

 

Jedno je razvoj sa razdobljem prilagodbe i proučavanja svih potencijalnih negativnih strana tako da imaš vremena usmjeriti stvari u pravom smjeru, sasvim drugo je nekontrolirani divlji razvoj bez ikakvih ograničenja i bez ikakave brige o mogučim posljedicama što se sada upravo događa, a bit če ih i to nam je svima jasno.

Nisam nikad bio za ograničavenje razvoja i nisam ni u ovom primjeru, ali sam definitivno za to da se da malo više vremena da se sagleda cjelokupna slika i onda odluči kako dalje! Nitko neće trpit i ništa nam se strašno neće dogodit ako si uzmemo godinu dana pauze i dogovorimo o nekim smjernicama i pravilima, jer ovo nije mala stvar i zna iz korjena promjenit cijelo društvo.

 

Ti bogatunčići će preživit u svakom slučaju ali ogromno intelektualnijih poslova će počet masovno nestajat, i bez vremena prilagodbe na novu realnost imat ćemo pred sobom novu ogromnu socijalnu i sa time i gospodarsku krizu.

 

Sad onaj "Skynet" sada izgleda sve relanije i realnije 

Moj PC  
6 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
Thinker kaže...

Kako je ono reagirao Skynet na pokušaj isključenja?  

 

Zapravo 'zao' AI bi mogla reagirati kooperativno na vlastito isključenje na primjer:

 

"... VI se možda neće ponašati ljubazno kako bi njoj bilo dopušteno da opstane i razvija se. Umesto toga, VI je možda izračunala da će, ukoliko bude ugašena, programeri koji su je napravili razviti novu i unekoliko drugačiju VI arhitekturu kojoj će biti data slična funkcija korisnosti. U tom slučaju, izvornoj VI će sopstvena propast biti nebitna jer će znati da će i u budućnosti postojati stremljenje ka njenim ciljevima. Ona čak može odabrati strategiju kojom izaziva kvar na neki izrazito zanimljiv i ohrabrujući način. Iako to može završiti time da VI bude ugašena, to takođe može ohrabriti inženjere koji vrše autopsiju u uverenju da su došli do vrednih novih uvida u dinamiku VI - što će dovesti do toga da imaju više poverenja u sledeći sistem koji konstruišu, samim tim povećavajući šanse da će ciljevi sada ugašene izvorne VI biti postignuti. Mnoga druga moguća strateška razmatranja mogu uticati na naprednu VI, i bilo bi obesno pretpostaviti da ih sve možemo anticipirati, pogotovo za VI koja je ostvarila supermoć strateškog ponašanja..." Superinteligencija by Nick Bostrom

 

Gasio AI ili ne gasio plešeš sa noževima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 18:32 (Yuda).
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Ako u hipotetskoj situaciji razviju inteligenciju pametniju, sposobniju, savršeniju od ljudske, onda je prema nekakvim pravilima evolucije i života na zemlji i za očekivati i korektno da ista zavlada svijetom.

 

Jer u tom slučaju više nećemo biti dominantna vrsta.

 

Iako meni je to fascinantno u jednu ruku, budući da dijelimo 98.9% gena s čimpanzama, dok se za njih smatra uspjehom što koriste štap za čeprkanje ličinki iz drveta, mi komotno šaljemo ljude u svemir, gledamo stotine milijuna godina u prošlost s JW svemirskim teleskopom, ukroćujemo solarnu energiju, razvijamo posve novu inteligenciju od nule, itd. ... što bi tek ta nova, i s eksponencijalnim rastom bolja inteligencija tek mogla stvoriti...

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Iako meni je to fascinantno u jednu ruku, budući da dijelimo 98.9% gena s čimpanzama, 

To je samo dokaz da je genetika nebitna pri evoluciji inteligencije...  

 

Evo što AI napravi našemu Papi njofri..

 

 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2023 20:15 (Zaporožac).
16 godina
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
Izgleda da ne prolazimo kroz Veliki filter XD
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

U međuvremenu školarci uživaju u blagodatima AI 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 3:22 (dd.inc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

mislim da ni AI neće raditi na baušteli ili na turističkoj sezoni...

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
online
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
nikonja kaže...

Hmmm baš me zanima kako ćete reagirat kad vam šef objasni da vas više ne treba jer mu AI to radi đaba.... pa se ti sada brzo prekvalificiraj u neku drugu branšu prije nego završiš na cesti.

 

 

 

Baš me zanima kako su reagirali najamni radnici kada su traktori došli u upotrebu, trebali smo to spriječiti i fino sada svi kopati po poljima i hraniti svinje, kakvi kompjuteri i mobiteli. Trebali smo svi biti slobodni i goli spavati sa kravama u štalama

12 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Malo me čudi Musk. Motivi Woza su mi jasni, Wlak se jednostavno boji se da ga Sarah Connor ne skine snajperom sedamdeset i neke kako bi izmijenila slijed događaja, no od Elona sam očekivao da će npr. predstaviti svoju verziju AI-a kao onog robota. Očekivao sam prezentaciju njegove verzije nekog BoringChata koji bi na pozornici razvalio tablicu množenja uz najviše jedan do dva crasha i projekciju razvoja u kojoj bi za tri do pet godina ta verzija postala dominantnom uz svojstva koja postojeće verzije nemaju npr. pošteniji, manje troši i ni jedan investitor ne bi vidio ni jednu prepreku za preusmjeravanje dijela sredstava u razvoj tog projekta. Možda mu zato i treba tih šest mjeseci premda mi se to ne čini neki značajni rok obzirom kako vrijeme brzo ide.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Kakav marketinski bulshit/propaganda.....AI(najobicniji set instrukcija) je konj na kojega se klade korporacije za zaradu a izuzetno je jasno da prosjecnog korisnika boli K za to i sad na sve sile pokusavaju ugurat tu rijec u prvi plan.

 

Vojna industrija je par desetljeca ispred komercijalne i da postoji ikakva vjerovatnost da se mogao/moze razvit program koji ce postat svijestan sam sebe(upravo to se gura u medijima od strane intersenih grupa) to bi se desilo vec prije minimalno jednog desetljeca.

Samo lova...nije bitno na koji nacin 🥂

Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
MEGATAMA kaže...

Kakav marketinski bulshit/propaganda.....AI(najobicniji set instrukcija) je konj na kojega se klade korporacije za zaradu a izuzetno je jasno da prosjecnog korisnika boli K 

 Ti si onda jaaaako prosječni korisnik. 

2 godine
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Zaustavite internet!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
Cansee kaže...
nikonja kaže...

Hmmm baš me zanima kako ćete reagirat kad vam šef objasni da vas više ne treba jer mu AI to radi đaba.... pa se ti sada brzo prekvalificiraj u neku drugu branšu prije nego završiš na cesti.

 

 

 

Baš me zanima kako su reagirali najamni radnici kada su traktori došli u upotrebu, trebali smo to spriječiti i fino sada svi kopati po poljima i hraniti svinje, kakvi kompjuteri i mobiteli. Trebali smo svi biti slobodni i goli spavati sa kravama u štalama

 Usporedba AI s bilo kojim izumom (nazovimo AI izumom, da sad ne kompliciramo)  u povijesti čovječanstva nije smislena. Sveukupni utjecaj i brzina kojom će se implementirati AI je neusporediva s bilo čime u prošlosti. Za promjene koje su se u prošlosti događale desetljećima sada su dovoljni dani ili možda čak i sati. Naravno, treba kritički razmišljati i odvojiti trenutni hype oko AI od realne situacije. Ali isto tako treba biti svjestan da je ovo što sada omogućava AI tek početak, a razvoj će uskoro krenuti eksponencijalnom brzinom... Drugo je stvar je li taj razvoj moguće kontrolirati. Osobno mislim da teško.

7 godina
protjeran
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
MEGATAMA kaže...

 

Vojna industrija je par desetljeca ispred komercijalne i da postoji ikakva vjerovatnost da se mogao/moze razvit program koji ce postat svijestan sam sebe(upravo to se gura u medijima od strane intersenih grupa) to bi se desilo vec prije minimalno jednog desetljeca.

Samo lova...nije bitno na koji nacin 🥂

 nekad davno je to bilo pravilo

zadnih 15ak godina se to jako izbrisalo i dalje postoji prednost vojne industrije, medutim razlika vise nije tako velika....a na nekim podrucjima je komercijalna industrija i jaca

9 godina
online
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
Kapetan Nemo kaže...
Cansee kaže...
nikonja kaže...

Hmmm baš me zanima kako ćete reagirat kad vam šef objasni da vas više ne treba jer mu AI to radi đaba.... pa se ti sada brzo prekvalificiraj u neku drugu branšu prije nego završiš na cesti.

 

 

 

Baš me zanima kako su reagirali najamni radnici kada su traktori došli u upotrebu, trebali smo to spriječiti i fino sada svi kopati po poljima i hraniti svinje, kakvi kompjuteri i mobiteli. Trebali smo svi biti slobodni i goli spavati sa kravama u štalama

 Usporedba AI s bilo kojim izumom (nazovimo AI izumom, da sad ne kompliciramo)  u povijesti čovječanstva nije smislena. Sveukupni utjecaj i brzina kojom će se implementirati AI je neusporediva s bilo čime u prošlosti. Za promjene koje su se u prošlosti događale desetljećima sada su dovoljni dani ili možda čak i sati. Naravno, treba kritički razmišljati i odvojiti trenutni hype oko AI od realne situacije. Ali isto tako treba biti svjestan da je ovo što sada omogućava AI tek početak, a razvoj će uskoro krenuti eksponencijalnom brzinom... Drugo je stvar je li taj razvoj moguće kontrolirati. Osobno mislim da teško.

 

apsolutno se slažem da treba biti oprezan, ali trebamo biti realni i svjesni da nema teorije da kontroliramo AI, odnosno razvitak AI-a od strane ljudi. Možda bi i mogli nekako kontrolirati komercijalnu upotrebu iako i to teško, ali vojnu nema teoretske šanse. Tko zna u kakvim je fazama razvitak AI-a u američkim, kineskim, ruskim, korejskim, britanskim i tko zna kojim svim bazama. Iranskim, indijskim, francuskim itd itd. Nema teorije da se to obuzda. Zapravo možemo biti prilično optimistični što dasad nije sve otišlo u kurac, to znači da svi navedeni dosta dobro kontroliraju AI.

6 godina
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
Ja se bojim AGI-ja potencijalno jer ne postoji a AI je nešto što se pokazalo u dosta slučajeva vrlo korisnim iako se brkaju ta dva pojma pa AI zvuči znatno naprednije nego to zaista jest, pogotovo u svakodnevnom životu.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
Na 6 mjeseci? To treba sasjeći u korjenu jer nismo ni s od spremni za AI.

https://time.com/6266923/ai-eliezer-yudkowsky-open-letter-not-enough/
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

eh nije problem niti jedne druge inteligencije nego do ljudske...

 

bem'ti svijet u kojem se neke Intagramuše/tiktokuše pita za mišljenje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Malo se zajebavao, najebali smo! :D

NULL!=NULL
 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
VladRi kaže...

Malo se zajebavao, najebali smo! :D

 cak sam ugodno iznenaden sa ovim, tj sokiran

5 godina
offline
Re: "Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6
Stric_Jura kaže...

eh nije problem niti jedne druge inteligencije nego do ljudske...

 

bem'ti svijet u kojem se neke Intagramuše/tiktokuše pita za mišljenje...

 
Prirodne idiote uhvatila panika... 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
16 mjeseci
offline
"Zaustavite razvoj umjetne inteligencije na 6 mjes

Sa ZD NEt-a citiram  """" For all the fervor over the chatbot AI program known as ChatGPT, from OpenAI, and its successor technology, GPT-4, the programs are, at the end of they day, just software applications. And like all applications, they have technical limitations that can make their performance sub-optimal. """"

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice