Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

poruka: 65
|
čitano: 16.506
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa".
7 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

nepravedno je da se virus širi među kunama a zanemaruje atraktivnije valute

 
31 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Louis Pluto kaže...

nepravedno je da se virus širi među kunama a zanemaruje atraktivnije valute

 . Znači, mi smo na glavnom udaru

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Znači više ne moram nositi aluminisku foliju na glavi🤔🤣.

Strašno koliko su se "svi" znanstvenici opirali toj mogućnosti, odmah s početka "nemoguće". Umjesto da budu pravi znanstvenici, pa stave sve podatke na stol analiziraju mogućnost za nešto ili protiv toga, pa dođu do odgovora, ne odmah je nemoguće jer Winnie Pooh kaže da nije. 😑.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
18 1 hvala 1
7 godina
online
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

Dok je narančasti vikao "CHINA, CHINA" i zvao Koronu China virus, svi su se zgražali. Sada kada sleepy Joe vodi kolo, postoji realna mogućnost da je ipak iz labosa...

 

U cijeloj priči su mi najgori oni beskičmeni znanstvenici koji samo ponavljaju kao papige ono što im politički narativ gura pod nos, dok sami nisu u stanju dvije kritičke misli i navoda složiti 

I want to believe
Moj PC  
29 5 hvala 1
14 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

Koja je poanta ovog teksta? Možda su ameri podmetnuli kinezima, O tome nema dokaza, ali se ni to ne može isključiti. Možda su u šumi.

 
26 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Zato što je, navodno, njegova genetska struktura u prirodi nespojiva ..
 
1 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Ivane, ako si bar povrsno pratio izjave virusologa i ostalih naučnika koji su kompetentni primjetio bi da je 99% izjava bilo da nema dokaza da je iz laboratorije. Da si citao i ovaj tekst shvatio bi da jos uvijek nema dovoljno dokaza.
9 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
.jpg kaže...
Ivane, ako si bar povrsno pratio izjave virusologa i ostalih naučnika koji su kompetentni primjetio bi da je 99% izjava bilo da nema dokaza da je iz laboratorije. Da si citao i ovaj tekst shvatio bi da jos uvijek nema dovoljno dokaza.

 Ako bar malo logicno razmisljas tada ce ti bit jasna ona narodna "ne grizi ruku koja te hrani"

Battlenet - TheProdigy#2234
5 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa
 
0 2 hvala 0
14 godina
online
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Zemljanin kaže...
.jpg kaže...
Ivane, ako si bar povrsno pratio izjave virusologa i ostalih naučnika koji su kompetentni primjetio bi da je 99% izjava bilo da nema dokaza da je iz laboratorije. Da si citao i ovaj tekst shvatio bi da jos uvijek nema dovoljno dokaza.

 Ako bar malo logicno razmisljas tada ce ti bit jasna ona narodna "ne grizi ruku koja te hrani"

 

A jel baš smo glupe ovce, nismo znali da kineska ruka hrani 99% znastvenika čitavog svijeta...

15 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Slučajno ili ne, baš su ameri najglasniji zagovornici toga
K
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

Gle čuda. Nekad se smijalo teoretičarima zavjera koji su govorili da je virus iz laboratorija iscurio i da će uskoro stiči "COVID putovnice" bez kojih nećete moči nigdje ako niste cijepljeni eksperimentalnim bučkurišem.

Moj PC  
13 4 hvala 3
7 godina
protjeran
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Ma Donald Duck je zelio potrovat Zute, al nije gledao da bi se njegov plan mogao okrenuti protiv njega i cijele ljudske civilizacije.

Ako ni to, onda se nekom u Wuhanu omaklo.

Il ono sto South Park kaze...
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
encoding kaže...

 Svašta je moguće, ali za optužiti nekoga obično trebaju dokazi.

 

Ako ćemo već smišljati teorije zavjere, onda svakako treba uzeti u obzir kako je Trump u 7.2020. povukao CDC stručnjakinju iz Kine koja je tamo bila baš zato da na vrijeme uoči epidemiju, jer ih je već nekoliko krenulo iz Kine

 

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-china-cdc-exclusiv-idUSKBN21910S

Several months before the coronavirus pandemic began, the Trump administration eliminated a key American public health position in Beijing intended to help detect disease outbreaks in China

As an American CDC employee, they said, Quick was in an ideal position to be the eyes and ears on the ground for the United States and other countries on the coronavirus outbreak, and might have alerted them to the growing threat weeks earlier.

U svakoj ozbiljnijoj teoriji zavjere ovo bi bio ključan dokaz o suučesništvu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
ivan262 kaže...
Znači više ne moram nositi aluminisku foliju na glavi🤔🤣.

Strašno koliko su se "svi" znanstvenici opirali toj mogućnosti, odmah s početka "nemoguće". Umjesto da budu pravi znanstvenici, pa stave sve podatke na stol analiziraju mogućnost za nešto ili protiv toga, pa dođu do odgovora, ne odmah je nemoguće jer Winnie Pooh kaže da nije. 😑.

Interesi...

https://unherd.com/2021/06/beijings-useful-idiots/

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
protjeran
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

forumasi koji svrsavaju na kinjare na aparatima nakon citanja... pohvale bug-u za clanak!

 
1 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

Nisam siguran da li tekst dovoljno detaljno prenosi o čemu se točno radi, pa evo onoga što sam ja na tu temu popabirčio u zadnjih neoliko tjedana otkako je postalo aktualno i otkako sam gledao svjedočenje (vrlo nesigurno i vrdajuće, da budem iskren) Dr. Faucija pred američkim senatskim odborom na tu temu.

Postoje ta neka istraživanja "gain of function" (nemam pojma koji je domaći stručni termin za to) gdje se mikrobima u labu svjesno dodaju mogućnosti koje nemaju kako bi se onda isprobavalo lijekove i bolje shvatilo na koji način njihova infektivnost funkcionira. Taj "gain of function" se u slučaju virusa odnosi na njegovu ovojnicu koja služi za spajanje sa stanicama domaćina, a koja se svjesno modificira kako bi se taj "spike protein" učinio prijemčivim na stanice na koje inače ne ide.

Primjerice, neki virus ide na čovjeka, ali mu se izmijeni protein i "gain of function" tako da se kači samo na zamorce ili miševe i onda se na njima ispituje mehanizam rada lijekova ili samog proteina i kako se kači na domaćina. Može biti i obratno - neki se virus ne kači na ljudske stanice, ali se, posebno ako je za nas neštetan ili čak i koristan - napada neke bakterije, primjerice, preko "gain of function" modifikacije da mogućnost da se spoji na ljudske stanice.

Američki NIH (savezna agencija za javno zdravstvo, dio za istraživanja) financirala je u Kini zajednička kinesko-američka istraživanja na virusima iz SARS grupe u koje spada i covid.

Nema dokaza da je covid pobjegao iz laba (Kinezi tvrde, a Američki parnjaci u Americi potvrđuju) da oni takvu "gain of function" modifikaciju kakvu vidimo u ovom virusu niti su napravili niti je pobjegla iz laba.

S druge, pak, strane:

- virus se uistinu pojavio u Vuhanu gdje postoji taj lab
- famozna "kolonija šišmiša" s ovim virusom, s koje je navodno prešao na pangoline, a s pangolina na čovjeka, a za kojom se traga intenzivno već godinu i po - još nije pronađena. I to ne samo u Vuhanu i provinciji u kojoj se nalazi nego i u drugim provincijama i dijelovima Kine u kojoj su ih isto tražili.

Dakle - ne znamo.

 

Osobno sam u ovom trenutku skloniji prikloniti se ideji o slučajnom propustu sino-američkih vragolana, nego o prirodnom porijeklu, ali kao ni ostali, ni ja nemam pojma o čemu se radi.

This space for rent!
 
25 0 hvala 13
10 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

Nebitno odakle je potekao, bitno je kako ga se riješiti

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
5 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Oni koji nisu pod čizmom CCP-a, oni su govorili da je velika mogućnost da je iz labaratorija, ne 100%, al da je visoka.

Čudna je bila spika "većine" znanstvenika da nije iz labaratorija, I to njihova borba protiv toga, cenzúra svakoga tko nede uz stopu sa "znanstvenim isitnama" . Previše je toga bilo ne logično.
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
15 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

-ne znam čitate li ostatak vijesti, npr sporedno, moda, krznaši.. ?? ne?

evo podnaslova, znakovito s upitnikom na kraju..

GDJE SU ŽIVOTINJE KOJA SU PRENIJELE VIRUS NA LJUDE?

nitko nije ni kraičkom oka primijetio? .. po eu spaljene farme krznaša (vidre-štakori..) ita-niz-šved-dan.. upravo gdje su točkice na karti po eu (od prije neki dan-tema..), pa tako nije žarište npr slovačka-mađarska-francuska nego danska-nizozemska-španjolska itd. Što ako su to te životinje koje traže po wuhanu-kini? gdje je tad virus pobijegao? .. no to u usa-trumpek doktrinu ne paše, tj naravno da su krivi kinezi ako ne rusi ili hakeri..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

za prijevod "gain of function" je nadležan prof. danen. a za sve ostalo (klik na ovo). a za sve što nije ostalo i nije prijevod, slažem se kako nije više bitno gdje je virus/tirus nastao (i bitno je riješiti ga se), već je to očito naznaka da bi ovakvih "nestašluka" moglo biti i ubuduće a jednako je nemoguće spriječiti ih. "uzvišen čovjek" će naučiti se živjeti s tim. 

 

pe se. pitam kći (biologuša) može li virus kidnuti iz laba, kad nitko ne gleda. a ona će šeretski: a nego odakle? iz knjižnice? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 17:02 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Kako nije bitno? Pa valjda bolje sprijeciti ubuduce nego lijeciti/cijepiti milijarde???!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 17:17 (bnaci).
5 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Nije kidnuo iz laboratorija... Nego je otišao trbuhom za kruhom u bijeli svijet... Mada to nije bitno sve dok je šišmiš dovoljno dobro pečen...kuhan nema briga
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
ivanlotz kaže...

forumasi koji svrsavaju na kinjare na aparatima nakon citanja... pohvale bug-u za clanak!

 i ona "skoro pa živa" lutka koju natežeš je napravljena u Kini...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
online
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
bnaci kaže...
Kako nije bitno? Pa valjda bolje sprijeciti ubuduce nego lijeciti/cijepiti milijarde???!!!

 To ne donosi zaradu, a to je ključno. Profit!

 

EDIT: Inače sam bio skeptičan dugo godina na guranje svega i svačega kao i pravdanja iznoseći znanost i znanstvenike kao argument u medijima, a nakon godinu i 3 mjeseca sam u potpunosti izgubio povjerenje u medije i "znanost" i "znanstvenike" koji se guraju od strane medija tj. kroz medije. Bljuje mi se. Uvijek postoji razlog zašto se nešto radi. Sada se ipak uzima mogućnost da je virus stvoren u laboratoriju, a do prije koji mjesec je ta mogućnost bila proglašavana teorijom zavjere. Malo pomalo se stvari mijenjaju, a na kraju će još biti da je namjerno pušteno... Slično kao i tema NLO-a. Godinama se to odbacivalo kao glupost i umišljanja, prirodne fenomene ili nešto nepostojeće, a sada gle čuda - Američka vojska javno priznaje postojanje nečega, pušta snimke vojnih pilota i daje mogućnost da je to izvanzemaljsko, ali se ne zna sa sigurnošću, kao i dalje postoji sumnja na strane sile. Izgleda da je glavna uloga medija manipulacija (uz dobru zaradu, naravno), a ne informiranje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 18:55 (Izzy).
14 godina
offline
Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus ipa

Koje su to životinje zaražene HIVom? Možda dupini koji siluju ljude. Možda su sve novije bolesti pobjegle iz labaratorija

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Stric_Jura kaže...

 i ona "skoro pa živa" lutka koju natežeš je napravljena u Kini...

 evo ga! i prvi se upecao! a tko ce drugi nego nasa pahuljica.. aj ne smaraj pls..

14 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
Diablo86 kaže...

Koje su to životinje zaražene HIVom? Možda dupini koji siluju ljude. Možda su sve novije bolesti pobjegle iz labaratorija

 well, majmuni. 😊 

sa čimpanzi je i 'skočio' na ljude.

 

'

'HIV je mutirana verzija virusa poznatog kao virus imunodeficijencije kod majmuna SIV (od Simian Immunodeficiency Virus) koji inficira čimpanze. On je na ljude najvjerojatnije preskočio kontaktom s krvlju lovaca na tzv. bushmeat

Virus je na ljude preskakao nekoliko puta. U jednom od skokova nastao je HIV-1 podskupine O koji je zarazio tisuće ljudi u Kamerunu. No samo HIV-1 podskupine M uspio se prenijeti na milijune širom svijeta.'

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 19:09 (all_or_nothing).
10 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
bnaci kaže...
Kako nije bitno? Pa valjda bolje sprijeciti ubuduce nego lijeciti/cijepiti milijarde???!!!

Nisi ti mene uopće razumio 

Nije bitno zato što prošlost ne možemo promijeniti ali zato iz nje možemo učiti da u budučnosti ne bi radili iste greške.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
16 godina
offline
Re: Zašto se sve glasnije sumnja da je koronavirus
nicky.sl kaže...

Nebitno odakle je potekao, bitno je kako ga se riješiti

 Znači... netko ti spali kuću, izgore ti roditelji unutra, ali ti tvrdiš da je nebitno otkriti tko je to napravio i zašto, bitno je požar ugasiti?

 

- Moje mišljenje: Ako je ljudska ruka imala prste u ovome, ima da ih se kazni, goni do pakla i natrag! Nijedna kazna nije dovoljna za ovo zlo! I nikad, NIKAD ne zaboraviti da se ne bi opet ponovilo!

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 23:20 (Aldo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice