Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

poruka: 15
|
čitano: 4.597
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?".
13 godina
offline
Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

 

Imam problem na stolnom računalu, ali suprotan. Nikako upogoniti mic da radi. Gigabyte Z370 DH3P:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z370-HD3P-rev-10#kf

 

Audio: ALC1220, instaliran zadnji Realtek HD Audio Driver (6 .0.8945.1)

 

Nemam multimetar niti znanje oko elektronike, bilo kakav savjet odakle krenuti, bio bih zahvalan. Garancija na MBO je do kraja godine, te moguća posljednja opcija da je dam na reklamaciju / servis.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

Jesi siguran da je mikrofon ispravan, da je konektor ispravan? Jesi ga utaknuo u crveni konektor u matičnu ploču? Je li ti iskočio Realtek HD Audio Manager i pitao to što si uštekao i odabrao si mikrofon?

 

Bilo bi dobro da provjeriš i ovo:

https://www.bug.hr/savjeti/tko-ima-pravo-koristiti-mikrofon-14912

https://www.bug.hr/savjeti/kako-pojacati-mikrofon-u-sistemskim-postavkama-14910

 

13 godina
offline
Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

Da, mic (head set) je isproban na 2 računala i radi uredno. Mic jack je utaknut u crveni konektor i kod pop-up prozora odaberem mic.

 

Provjerio sam i sve postavke za ova 2 linka, i dalje ne daje "znakove" života. Ideja mi je čak da ne vadim MBO i reklamiram, već da kupim neku obićnu zvučnu karticu i utaknem je u računalo :/

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Led me jebo, kao da sam ja pisao pitanje 😅
 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Dex.pwn kaže...
Led me jebo, kao da sam ja pisao pitanje 😅

 Da si ti pisao pitanje, trebalo bi 40-60 postova da ti se objasni u koju rupu se stavlja mikrofon.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
To je post iz teme o zvučnicima. Taj problem sam dugo imao dok jednog dana slučajno nisam zavrtio roza jack. Zanimljivo da Baksa kopa po forumu 😅
13 godina
offline
Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

Što si vrtenjem rozog jacka riješio problem? :)

 

Ja čak mislim da je u "front panel" jacku kod mene problem. Klinci su štekali head set-ove, pa su nogama / stolicom više puta udarili u to, tako da kada sad uštekam mic u front panel, uopće ne dobijem pop up notifikaciju, kao za back panel. Ustvari, idem ištekati taj front panel sa MBO, možda ako se unutra dogodio kratak spoj, jednostavno zeza i kod back panel-a. Thnx na ideji :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Tad je krenulo krčkanje u centralnom zvučniku. Okrenem roza jack na strani woofera, ništa ne krčka.
Tad sam skužio da je do jacka na strani PCa. Baš je bilo iritantno kad igraš igru, i onda odjednom nestane zvuk s centralnog
15 godina
offline
Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?

Logitech Z-5500 Digital mi kao neki šum propuštaju (nije šum nego kao da hvata okolne radio stanice ili nešto slično), ne znam zbog čega, vjerojatno je do hrpetine kablova. Kontam da ih spojim na optiku ali me zanima da li ovaj S/PDIF podržava 5.1 kanal ili samo stereo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Envy kaže...

..me zanima da li ovaj S/PDIF podržava 5.1 kanal ili samo stereo?

 -podržava. .. upravo to je svrha digitalnog signala, dok je moguč problem koji standard, dolby, thdx, 5.1, 7.1 itd.. a to ovisi o čipu+softu (firmware/driver).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Envy kaže...

Logitech Z-5500 Digital mi kao neki šum propuštaju (nije šum nego kao da hvata okolne radio stanice ili nešto slično), ne znam zbog čega, vjerojatno je do hrpetine kablova. Kontam da ih spojim na optiku ali me zanima da li ovaj S/PDIF podržava 5.1 kanal ili samo stereo?

 Zasto nisi do sada na optici? Meni je optikom prikopcan na TV i preko fire sticka uredno gledam filmove u 5+1 formatu....

14 godina
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Envy kaže...

Logitech Z-5500 Digital mi kao neki šum propuštaju (nije šum nego kao da hvata okolne radio stanice ili nešto slično), ne znam zbog čega, vjerojatno je do hrpetine kablova. Kontam da ih spojim na optiku ali me zanima da li ovaj S/PDIF podržava 5.1 kanal ili samo stereo?

 Da, hvata stanice. Poznat problem, događalo se kod mog frenda isto.

IT me iznevjeri
15 godina
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
ihush kaže...
Envy kaže...

..me zanima da li ovaj S/PDIF podržava 5.1 kanal ili samo stereo?

 -podržava. .. upravo to je svrha digitalnog signala, dok je moguč problem koji standard, dolby, thdx, 5.1, 7.1 itd.. a to ovisi o čipu+softu (firmware/driver).

Podržava 5.1 ali kompresovan (zaboravi na FLAC 5.1 ili PCM ili šta već u 5.1), već provjerio. 

Posmatrač kaže...
Envy kaže...

Logitech Z-5500 Digital mi kao neki šum propuštaju (nije šum nego kao da hvata okolne radio stanice ili nešto slično), ne znam zbog čega, vjerojatno je do hrpetine kablova. Kontam da ih spojim na optiku ali me zanima da li ovaj S/PDIF podržava 5.1 kanal ili samo stereo?

 Zasto nisi do sada na optici? Meni je optikom prikopcan na TV i preko fire sticka uredno gledam filmove u 5+1 formatu....

Kao što gore rekoh kompesovane foramte, .flac ne ide u 5.1 ako isti postoji... evo već provjerio šta mi zvučna ploča daje.

Alkaline kaže...
Envy kaže...

Logitech Z-5500 Digital mi kao neki šum propuštaju (nije šum nego kao da hvata okolne radio stanice ili nešto slično), ne znam zbog čega, vjerojatno je do hrpetine kablova. Kontam da ih spojim na optiku ali me zanima da li ovaj S/PDIF podržava 5.1 kanal ili samo stereo?

 Da, hvata stanice. Poznat problem, događalo se kod mog frenda isto.

Riješio.. izvukao sve kabvlove vidio da imam neka 3 koaksijalna viška.. fino sve zatezao i evo 0,5kW pojačano na maksimumu +11 boosta.. ništa.. kao da su zvučnici iščupani iz utičnice.

A inaće DA, u pravu si sa tim D klasom pojačala ili kojom već u Z-5500 Digital.. Hvata neke arapske ili blistoistočne radio stanice. Ali mene je Z-5500 umazio pravo. Jednostavno sam navikao na dobar zvuk i u odnosu šta ja imam neće mi nikada biti jasno nekome je pola svog života (a ima 50+ godina) vrhunac "kvalitetne" glazbe je onaj prijenosni blouetooth zvučnik na beterije. 

5 godina
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Envy kaže...
....

Riješio.. izvukao sve kabvlove vidio da imam neka 3 koaksijalna viška.. fino sve zatezao i evo 0,5kW pojačano na maksimumu +11 boosta.. ništa.. kao da su zvučnici iščupani iz utičnice.

A inaće DA, u pravu si sa tim D klasom pojačala ili kojom već u Z-5500 Digital.. Hvata neke arapske ili blistoistočne radio stanice. Ali mene je Z-5500 umazio pravo. Jednostavno sam navikao na dobar zvuk i u odnosu šta ja imam neće mi nikada biti jasno nekome je pola svog života (a ima 50+ godina) vrhunac "kvalitetne" glazbe je onaj prijenosni blouetooth zvučnik na beterije. 

 Logi zakon ;) Ja ih imam 10+godina i jednostavno mi ne treba bolje. Filmove ne gledam bez njih ;)

Ali moj ne hvata nista... Da nisu u kvaru? ;)

15 godina
offline
Re: Zašto nema izlaznog signala iz zvučne kartice?
Posmatrač kaže...
Envy kaže...
....

Riješio.. izvukao sve kabvlove vidio da imam neka 3 koaksijalna viška.. fino sve zatezao i evo 0,5kW pojačano na maksimumu +11 boosta.. ništa.. kao da su zvučnici iščupani iz utičnice.

A inaće DA, u pravu si sa tim D klasom pojačala ili kojom već u Z-5500 Digital.. Hvata neke arapske ili blistoistočne radio stanice. Ali mene je Z-5500 umazio pravo. Jednostavno sam navikao na dobar zvuk i u odnosu šta ja imam neće mi nikada biti jasno nekome je pola svog života (a ima 50+ godina) vrhunac "kvalitetne" glazbe je onaj prijenosni blouetooth zvučnik na beterije. 

 Logi zakon ;) Ja ih imam 10+godina i jednostavno mi ne treba bolje. Filmove ne gledam bez njih ;)

Ali moj ne hvata nista... Da nisu u kvaru? ;)

Napravio sam kao što sam rekao.. Sve kablove otpojio višak sredio.. ima ih stotinu (doslovce) pa to fino sredio.

logi dobar iako to nije ono baš prava stvar.. ali u neku ruku i jeste. Do dolaska Technics R1... jednog lijepog sunčanog dana.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice