Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

poruka: 116
|
čitano: 22.638
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno ".
15 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Barem ih plate ako ništa drugo

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 7 hvala 0
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Šta 100 sati tjedno?

 

Ako su radili 6 dana u tjednu to bi bilo od 09 ujutro do drugi dan u 01 ujutro.

Ako su radili 7 dana u tjednu onda bi to bilo od 09 ujutro do 23 navečer.

 

Znači Ameri to je taj vaš veliki "american dream" kojeg želite i na kojeg ste toliko ponosni?

 

Po čemu ste točno razlikujete od radnika u kineskom "Foxconn-u" koji ne rade mnogo više od toga? Samo za razliku od američkih i europskih medija koji će Foxconn prozvati najvećim zlom i modernim robovlasništvom, ovakav moderni američki način života biti će popraćen s "bravo bravo, kako smo mi velika i moćna nacija!"

Moj PC  
12 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Ovo kod nas nije moguće jer živimo u socijalističkoj vukojebini. Probajte kao i Jeff Bezos (Amazon) otvoriti firmu u garaži.

 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
mrsmith kaže...

Barem ih plate ako ništa drugo

Moja supruga je radila 3 godine u jednoj o 4 najveće revizorske kuće.

 

Radila je svaki dan u tjednu od 7-21/22h, s tim da je imala laptop pa je radila i tokom vikenda doma. Idemo na godišnji, ona nosi laptop. Ja na plaži čilam a njoj mobitel zvoni. Ja s njom na kavi, a oni pije kavu i radi na laptopu.

U 3 godine ni jedan godišnji nije prošao u miru. Uvijek su tu bili laptop i mobitel.

 

Kažeš : Barem ih plate. Šta ti vrijedi da imaš plaču 20.000-30.000kn kad nemaš gdje te pare potrošit jel nemaš jebenog vremena za disanje a ne za život. Zdravlje ti se sjebe, psiha.., pogtovo ako si odgovoran i nećeš fušarit i hoćeš da sve perfektno bude. Znaći izgoriš.

 

Hvala Bogu promjenila je posao nakon 3 godine. Prednost je ta što je birala gdje će radit, i našla je posao za tjedan dana. Rekla je svoju ponudu, oni su to prihvatili i sad je .

 

 

 

 

13 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje

 Tako je, oni se još hvale s ovim izrabljivanjem ljudi ?? Ovo je katastrofa i neovisno o tome da im daju i milijun kuna plaću, to ne bi smijelo biti moguće niti dopušteno. Znači to je katastrofa.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
U americi sam 8 mjeseci radim svaki dan od 7 i 30 do 6 navecer tako da ispadne oko 70 sati tjedno s prekovremenima... Eto to je demokracija...
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Horatio_Hornblower kaže...
U americi sam 8 mjeseci radim svaki dan od 7 i 30 do 6 navecer tako da ispadne oko 70 sati tjedno s prekovremenima... Eto to je demokracija...

 Zapravo je to tvoj odabir kao i odabir onih koji takve poslove s takvim radnim vremenom rade. Ljude znam, rade uredno 8 sati. To što ti dopuštaš sebi da te netko gazi 70h tjedno je tvoj i samo tvoj problem. Ako netko i hoće raditi, smatra da je dovoljno plaćen za taj broj sati tjedno, neka radi. Ako zaposlenici Rockstara smatraju da im je plaćom ta satnica adekvatno kompenzirana, smatraju da im je u redu tako raditi, neka rade. Ako ne, uvijek postoji konkurencija koja će nuditi i nudi bolje radne uvjete. Ja sam siguran da, ako kreneš tražiti, da bi u roku tjedan dana našao radno mjesto sa 8-satnim radnim vremenom, ali vjerojatno i manjom plaćom. Tvoj odabir.

9 godina
online
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

poslije su napravili ispravak, rekli su da su samo scenaristi igre radili 3 tjedna po 100 sati tjedno, da ostali djelatnici nisu

Moj PC  
0 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
itomic009 kaže...

 Tako je, oni se još hvale s ovim izrabljivanjem ljudi ?? Ovo je katastrofa i neovisno o tome da im daju i milijun kuna plaću, to ne bi smijelo biti moguće niti dopušteno. Znači to je katastrofa.

Slažem se u potpunosti.

 

Ma mojoj ženi čak ni nebi bilo problem da je radila tipa 5 dana u tjednu od 7h - 19h. Ajmo reći svaki dan 12-13 sati. Radila je toliko da joj se ovih 12-13h dnevno činilio normalno. Kažem - sjebu ti psihu.

 

Fora je u tome ako je manji tim ljudi na projektu i ako uspiju napravit manju satnicu (brže završe posao), njihovi guzonje dobe na račun toga veće bonuse. Više ljudi, veća satnica po čovjeku - manji bonusi.

 

Uz to su zahtjevali da polažeš ACCA - to je najveća svjetska priznata računovodstvena organizacija - Ima 13 ispita - sve na engleskom. Polaže se u hotelu Westin-u, piše se minimalno 3 sata.  Svaki ispit ima minimalno 1000 stranica + vježbe. I sad treba naći vremena i za to. 

Hvala Bogu nije ni jedanput pala - položila je 11 i ostala su još 2. Bez obzira što je promjenila posao, i dalje ide na te ispite, samo ih sad mi plačamo a ne više poslodavac.

 

Znaći natovare ti sve i svašta i ti onda budi normalan.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 10:18 (R36).
6 godina
protjeran
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Antoniio22 kaže...
Horatio_Hornblower kaže...
U americi sam 8 mjeseci radim svaki dan od 7 i 30 do 6 navecer tako da ispadne oko 70 sati tjedno s prekovremenima... Eto to je demokracija...

 Zapravo je to tvoj odabir kao i odabir onih koji takve poslove s takvim radnim vremenom rade. Ljude znam, rade uredno 8 sati. To što ti dopuštaš sebi da te netko gazi 70h tjedno je tvoj i samo tvoj problem. Ako netko i hoće raditi, smatra da je dovoljno plaćen za taj broj sati tjedno, neka radi. Ako zaposlenici Rockstara smatraju da im je plaćom ta satnica adekvatno kompenzirana, smatraju da im je u redu tako raditi, neka rade. Ako ne, uvijek postoji konkurencija koja će nuditi i nudi bolje radne uvjete. Ja sam siguran da, ako kreneš tražiti, da bi u roku tjedan dana našao radno mjesto sa 8-satnim radnim vremenom, ali vjerojatno i manjom plaćom. Tvoj odabir.

 Tako je, mladi si treba ti lova, radiš koliko možeš i želiš. Ako ti to ne odgovara daš otkaz i tražiš drugi posao. Bitno je da se svaki odrađeni sat plati. Nije isto raditi prekovremene gdje je sve plaćeno i prekovremene koje ne vidiš na platnoj listi.

7 godina
protjeran
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

a što se čudite, pa nije to ustanova ala agencija za provedbu propisa i slične naše ustanove... 

 

ako ima opravdane potrebe da se radi 100h tjedno, ako ljudi na to pristaju i uredno su plaćeni, zašto ne?

to je naslov čija se prodaja mjeri u milijardama $, neka develeper team dobije 2-3% od toga kao bonus, a sigurno većina njih ima neki bonus definiran.... osjetit će oni itekako na tekućem za što su radili sve te puste prekovremene i to u mjeri da mogu doći u vukojebinu poput naše i živjeti 10-ak god bez da išta rade 

 

evo kod mene u firmi djelatnici jednog pogona dobili odluku da do 31.12 moraju raditi svaku subotu, jednostavno povećana potražnja i da se pokrije demand nema druge...

sa svim dodacima ta dnevnica za prekovremenu subotu će im biti 450-500kn... na plaćicu od 6500-7000 se sasvim fino osjeti taj dodatak... 

naravno budući da smo balkanska pripizdina ima i kojima to ne paše jer doma sade krumpire i  salatu pa u biti od toga žive, a na posao dolaze odmoriti i zajebavati sve oko sebe,a radi sindikata, zakona i sl. ih ne možeš primjereno kazniti, ali ima normalnih i savjesnih kojima paše zaraditi dodatne novce

 

Moj PC  
1 12 hvala 0
12 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Ako je dobra lova, puno posla i kupci platiše - to su slatke brige. Mogu se i kod nas bez ikakvih problema zaobići propisi u i potegnuti prekovremeni samo ako je dobra lova. Drugo je raditi 10 sati dnevno plus subote za 4200 neto ali za dobru lovu se nađe ljudi. Mladi to mogu podnijeti, stariji teže. Znam kolegu koji se tako radeći preforsirao i umro na poslu, samo je u tišini usnuo (za razliku od putnika koje je vozio u autobusu).

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
R36 kaže...

Ma mojoj ženi čak ni nebi bilo problem da je radila tipa 5 dana u tjednu od 7h - 19h.  

 ne može to nikako biti normalno, dižeš se vrlo rano ako nisi od onih što iz kreveta s četkicom u ustima obuvaju cipele u zadnji tren, cijeli dan radiš, dođeš doma i nakon par sati ideš na spavanje jer si preumoran, a i tih par sati prije spavanja si kao mumija

 

radio sam i sam 13 sati dnevno, odnosno noćno jer su bile noćne smjene, 3-4 mjeseca bez jednog slobodnog dana za plaću duplo veću od prosječne + manču takvu da sam mogao tu plaću ostaviti šefu za gablec, no poslije tih 3-4 mjeseca sam bio kao zombi i dobro je bilo jedino što sam zaradio kao neki moji frendovi za dvije godine, a to još sa 20 i kusur kad se tako i moglo raditi jer si mlad

 

no raditi tako godinama, još ako je posao stresan i težak, je ravno samoubojstvu iz zasjede... eno moj ujak gastarbajter koji je cijeli život jurio za lovom, sa 60 godina je izgledao kao da ima 90, potpuno sijed, trese se, jedva hoda, doktor mu je bliži nego vlastita obitelj

13 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
R36 kaže...

Ma mojoj ženi čak ni nebi bilo problem da je radila tipa 5 dana u tjednu od 7h - 19h.  

 ne može to nikako biti normalno, dižeš se vrlo rano ako nisi od onih što iz kreveta s četkicom u ustima obuvaju cipele u zadnji tren, cijeli dan radiš, dođeš doma i nakon par sati ideš na spavanje jer si preumoran, a i tih par sati prije spavanja si kao mumija

 

radio sam i sam 13 sati dnevno, odnosno noćno jer su bile noćne smjene, 3-4 mjeseca bez jednog slobodnog dana za plaću duplo veću od prosječne + manču takvu da sam mogao tu plaću ostaviti šefu za gablec, no poslije tih 3-4 mjeseca sam bio kao zombi i dobro je bilo jedino što sam zaradio kao neki moji frendovi za dvije godine, a to još sa 20 i kusur kad se tako i moglo raditi jer si mlad

 

no raditi tako godinama, još ako je posao stresan i težak, je ravno samoubojstvu iz zasjede... eno moj ujak gastarbajter koji je cijeli život jurio za lovom, sa 60 godina je izgledao kao da ima 90, potpuno sijed, trese se, jedva hoda, doktor mu je bliži nego vlastita obitelj

 E pa to je o, jel to normalno i jel to život ?? To nikom normalnom ne može biti normalno.

7 godina
protjeran
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...
R36 kaže...

Ma mojoj ženi čak ni nebi bilo problem da je radila tipa 5 dana u tjednu od 7h - 19h.  

 ne može to nikako biti normalno, dižeš se vrlo rano ako nisi od onih što iz kreveta s četkicom u ustima obuvaju cipele u zadnji tren, cijeli dan radiš, dođeš doma i nakon par sati ideš na spavanje jer si preumoran, a i tih par sati prije spavanja si kao mumija

 

radio sam i sam 13 sati dnevno, odnosno noćno jer su bile noćne smjene, 3-4 mjeseca bez jednog slobodnog dana za plaću duplo veću od prosječne + manču takvu da sam mogao tu plaću ostaviti šefu za gablec, no poslije tih 3-4 mjeseca sam bio kao zombi i dobro je bilo jedino što sam zaradio kao neki moji frendovi za dvije godine, a to još sa 20 i kusur kad se tako i moglo raditi jer si mlad

 

no raditi tako godinama, još ako je posao stresan i težak, je ravno samoubojstvu iz zasjede... eno moj ujak gastarbajter koji je cijeli život jurio za lovom, sa 60 godina je izgledao kao da ima 90, potpuno sijed, trese se, jedva hoda, doktor mu je bliži nego vlastita obitelj

Istina, samo što jedan rockstarov developer nakon odrađena 2-3 nastavka franšize može lijepo odseliti na Tajland i hladiti jajca do kraja života sa 2-3M $ na tekućem

Moja firma firma prije par mjeseci dobila CEO-a koji je dobio 20M $ samo da dođe, OK to je ekstrem, no nije nenormalna praksa u razvijenom svijetu da se i takvi transferi plaćaju, eto npr. moj kolega fino dobio 50k eura da dođe u jednu pivovaru + plaćica 20k neto, znanje i iskustvo se cijeni, a doći će i to brže nego se nadamo i kod nas

 

 

 

15 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

nije to ništa: znam jednu M.M. koja se hvalila sa 130 sati tjedno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Prekovremeni sati nisu ništa drugo no nesposobnost menadžmenta da organizira posao.

 

Sigurno postoje situacije na koje ne možeš računat, no licemjerno je i bedasto računat da će se poslovi odrađivat po principu prekovremenih - plaćenih ili neplaćenih, svejedno, samo zato što ti nisi sposoban sagledati prave okvire projekta, rokove i potrebe za ljudskim ili tehničkim resursima. Dobre radnike treba čuvati i poticati, a ne ih tretirati kao robu koju ćeš zamjeniti kad izgore. Dobar i zadovoljan radnik će dati puno više nego je zbroj radnih sati. Svi ti nazovi menađeri regularno prolaze neznam kakve MBA i liderske akademije, gdje se uči o navedenim principima i isti se tretiraju kao normalna stvar.

 

No onda kad dođu na upravljačku poziciju, sve se zaboravi, bilo zato što nisu dorasli zadatku, bilo što su jednostavno opijeni osjećajem moći (ili kokaniđom). Posebno to vrijedi za mlade, bahate i po mogućnosti iz "dobrih" familija. Na kraju trpe ne samo zaposlenici nego i sam projekt, tako da bi ja ovim menađerskim papanima odmah dao otkaz, pa da - za početak - nauče kako se vodi projekt.

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 11:07 (goddard).
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
lav1000 kaže...
evo kod mene u firmi djelatnici jednog pogona dobili odluku da do 31.12 moraju raditi svaku subotu, jednostavno povećana potražnja i da se pokrije demand nema druge...

sa svim dodacima ta dnevnica za prekovremenu subotu će im biti 450-500kn... na plaćicu od 6500-7000 se sasvim fino osjeti taj dodatak... 

naravno budući da smo balkanska pripizdina ima i kojima to ne paše jer doma sade krumpire i  salatu pa u biti od toga žive, a na posao dolaze odmoriti i zajebavati sve oko sebe,a radi sindikata, zakona i sl. ih ne možeš primjereno kazniti, ali ima normalnih i savjesnih kojima paše zaraditi dodatne novce

 

Kako misliš nema druge? Pa možda da poslodavac zaposli nove ljude zbog povećanog obima posla? Jer tko garantira da će to trajati samo do 31.12.? Ali po tvojoj priči kod vas u firmi "normalni i savjesni" ostaju zapravo subotom odraditi posao ovih koji preko tjedna zabušavaju.

Ne vidim zašto i "normalni i savjesni" ne bi smjeli reći da ne žele raditi subotom, jer po tvom samo zabušanti ne žele raditi subotom. Ljudi imaju obitelji i puno im znači cijeli vikend slobodan, mnogo više od tih 450-500kn. Možda je to jedino vrijeme kad mogu otići pomoći ostarjelim roditeljima odraditi nešto, a nedjeljom odmaraju. Ako radna subota nije u ugovoru o radu onda je to stvar osobnog izbora.

6 godina
protjeran
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Tko bi rekao da ću se složiti s lavom ali čini mi se da mnogi ovdje nemaju doticaja s pravim poslovnim svijetom i zapadnjačkim kapitalizmom. To što vi u gradskoj upravi ili gdje već slično imate isplaniran raspored godišnjih za 2019 i 2020 ne znači da tako svijet funkcionira.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
lav1000 kaže...

 

naravno budući da smo balkanska pripizdina ima i kojima to ne paše jer doma sade krumpire i  salatu pa u biti od toga žive, a na posao dolaze odmoriti i zajebavati sve oko sebe,a radi sindikata, zakona i sl. ih ne možeš primjereno kazniti, ali ima normalnih i savjesnih kojima paše zaraditi dodatne novce

 

 Ne znam kakve to veze ima sa balkanskom pripizdinom, valjda je nekim ljudima teško za shvatiti da postoje ljudi kojima novac nije jedini životni pokretać i morlana vertikala nego više cijene subotu s obitelji od 400-500kuna. To je nekim ljudima valjda nečuveno da nije svakom najbitnije u životu da vozi BMW ili mercedesa. Neko će rađe pogledat sina kako igra utakmicu. strašno, moralne nakaze, ne žele novca više od drugih.

 

Što se tiće ovoga oko zakona i sindikata ti kad s radnikom potpisuješ ugovor o zaposlenju potpisuješ nešto pod određenim uvjetima. Taj radnik u toj firmi je potpisao ugovor da mu je radno vrijeme od x-y 5 radnih dana u tjednu da radi taj i taj posao. Da je čovjek htio radit 6 dana potpuno neki drugi rad tražio bi drugi posao ili drugu plaću. Tako da jednostrano mjenjanje uvjeta rada nije opcija jer da je onda je tako i radnik mogo odlučit da će radit 4 dana u tjednu za 400 kn manju plaću. Zašto to nije logično?

 

Zakon dopušta određene nepredviđene situacije, recimo povećanje obujma posla. No to mora biti privremeno i do određene mjere. Ako nije privremeno i do određene mjere onda moraš zaoslit dodatne ljude ili mjenjati uvjete ugovora koji si potpisao s radnikom. 

 

Odnos radnik poslodavac nije ugovor boga i čovjeka nego dviju ravnopravnih strana. Ne može polodavac činit što ga je volja.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Ja u tih 8 mjeseci rada za americku firmu zaradim koliko prosjecni primatelj place u 30 mjeseci... To sto se saterem u tom perodu moj je izbor je znam da cu to radit maksimalno 10 godina i dovidenja... Sve ovisi o tebi koliko si zeljan i oces. U hrvatskoj nikad se nisam moga zaposlit uvik sam ima problema jer nisam bio stranacki obojan pa sam radio sa el.teh diplomom posao prodavaca za 3500 kn i nije to sramota nego je sramota koliko sam mailova posla niko nikad se nije udostojio javit. Ali zato oni poslovi sto su valjali nikad ih nisam dobio ili bi isao na intervju di bi se vratio osramocen jer ljudima u odjelu i kravati nine bilo jasno kako neko koje zavrsio faks nema 3 4 ili 5 godina iskustva. Iskreno to me pogadalo jer sam mislo da sam nesposoban i da je u meni problem da nadem neki normalni posao i eto na kraju otisao vani na intervju zrtvovao svu ustedevinu sto sam imao za razgovor di nista se nije znalo...
Mene je najvise ovdje ubilo napuhano ponasanje nasih sefova gazda di ja iako nisam znao dobro programirat bio sam spreman ucit radit razvijat se da je netko pruzio sansu. A na razgovoru bi bilo pa kako to da radite to tamo sto ne volontirate ili radite negdje besplatno da naucite to... Mislim besplatna placa ne moze platit rezije stan hranu i osnove osnova... Sricu sam nasa samo van odavde ali eto da sam imao love vjerojatno bi glumio poduzetnika... Tako da ako su dobro placeni dobri su uvjeti rada zasto ne radit za firmu koja ti omogucava da prehranis sebe i obitelj...
Moj PC  
14 0 hvala 3
13 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

prije 3 godine sam napustio hr i prvi put se sreo sa strancima na njihovom terenu. mozemo sad mi tu kenjat o prekovremenima ali velika vecina je u ranim dvadesetima uzimala poslove gdje moze tuci enormne sate i staviti lovu sa strane.. najzanimljiviji lik je radio dvije godine skoro bez slobodnog dana.. samo minimalno 12h rada dnevno, tusiranje i pljugica prije spavanja. nije zivot onda.. ali je sad kad sa trideset ima svoju kucicu, stancic na lago di garde ili kak se zove ono jezero di je gardaland, zenu, dvije klinke, dva auta i 50 keka na racunu plus 20 keka eura koje vrti preko faking ebaya jer je argentinac talijanskog podrijetla pa prica 4 jezika tecno i koristi to i radi kao posrednik za prodaju auta u juznu ameriku. doslovno, argentinac naruci auto, ovaj otvori autoscout na mobu, nadje auto,posalje mu link i uzme proviziju. ja sa tri banke imam inventarski broj iz par kafica u hr, ispod 10 na racunu i podstanar. ali opet, ko u hr placa prekovremene, sretan si ako dobis slobodne dane. sljakerski posao u hr sa 6k+ eura placom jednostavno ne postoji. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
lav1000 kaže...

Istina, samo što jedan rockstarov developer nakon odrađena 2-3 nastavka franšize može lijepo odseliti na Tajland i hladiti jajca do kraja života sa 2-3M $ na tekućem

Moja firma firma prije par mjeseci dobila CEO-a koji je dobio 20M $ samo da dođe, OK to je ekstrem, no nije nenormalna praksa u razvijenom svijetu da se i takvi transferi plaćaju, eto npr. moj kolega fino dobio 50k eura da dođe u jednu pivovaru + plaćica 20k neto, znanje i iskustvo se cijeni, a doći će i to brže nego se nadamo i kod nas

 ne znam iskreno kakva je politika plaća u rockstaru niti koliko developera radi tamo, no nekako sumnjam da baš dijele milijune dolara zaposlenicima

to je isto kao i taj tvoj ceo, na njegovih 20 milijuna dolara imaš stotine ili tisuće anonimnih šljakera koji se ubijaju od posla za plaću s kojom niti u tri života neće dostići tu njegovu "upisninu"

 

znaš, to je malo u kurcu primjer obzirom da se spominje kao nešto normalno, kao neki uzor, nešto kao poruka - radite i vi tako pa ćete jednog dana imati milijune

a zapravo će debela većina tih šljakera raditi za ono što pojede i posere, s 30-godišnjim utegom oko noge za drvenu kuću koju odnesu majkl ili florens te štednjom u dionicama koja će nestati u sljedećem rasprskavanju bankarskih balončića

umjesto da se ide prema smanjenju radnog vremena, mi se vraćamo na vrijeme kad se iz rudnika izlazilo samo s nogama prema naprijed

15 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Moj post je bio više, nazovimo to, sarkastične prirode. Recimo usporedivši to sa određenim HR radnicima koji rade takve ili slične satnice pa im se ni ne plati na kraju.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

Meni samo nije jasno radis tolike godine na igri i onda forsiras zadnja tri tjedna maksimalno...jbt ako niste napravili igru do kraja kroz te godine cemu onda forsirat realease day...

Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje

Zato što ih izdavač igre ganja

12 godina
protjeran
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
Da su barem 140 sati tjedno radili mogli smo i ulaziti u objekte u gta, ovako kita labudova..lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
mrsmith kaže...

Moj post je bio više, nazovimo to, sarkastične prirode. Recimo usporedivši to sa određenim HR radnicima koji rade takve ili slične satnice pa im se ni ne plati na kraju.

 vidiš što si sad pokrenuo, JEL VIDIŠ?!

7 godina
protjeran
offline
Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tjedno

da sad ne citiram sve... naravno da nisam pobornik ideje da se na poslu mora umrijeti radeći 400 sati mjesečno...

primjer koji sam dao iz vlastite firme, eto dogodi se jbg, radim u vrlo vjerovatno najkomplesnijoj proizvodnoj lokaciji u RH, 600-700 ljudi radi u 4 smjene, još toliko na raznim funkcijama podrške, samo procesna oprema koja se koristi u proizvodnji vrijedna oko1.5B $.....

taj prekovremeni rad je ljudima najavljen mjesec dana ranije, naravno da se sve uspije dobro izorganizirati, nitko nije prisiljen pištoljem da mora doći raditi subotu nego da se unaprijed složi tim ljudi koji će to pokriti, i od tih par stotina ljudi u proizvodnji niti 30 ih nije pokriveno tom odlukom o prekovremenom radu... kroz godinu se nakupi raznih što planskih, što neplanskih aktivnosti i dogodi se da negdje dođe do ozbiljnijih kašnjenja, npr HEP ti najavi nestanak industrijske pare na 3 dana, a puste je tek za 5 dana i sl.

 

u firmi se poštuju sva prava iz zakona o radu, kolektivnih ugovora.... majke sa malom djecom ne rade noćne, invalidi imaju dodatni tjedan dana GO, prekovremeni praznici itd se uredno plaćaju po uvećanim tarifama, nema muljanja nikakvih.... naravno nekom paše odraditi dodatno i zaraditi nekom ne... jbg ima i pacijenata koji odu na bolovanje i ne donesu papire po 6 mjeseci, pa ekipi iz HR-a treba još 6 mjeseci da mu daju otkaz radi razno raznih zakonskih procedura, a za to vrijeme se dobar zaposlenik nemože primiti na stalno isl. dok se riješi zavrzlama sa ovakvim i sličnim idiotima...

neće se sigurno dogoditi da im se iznenada priopći vijest tipa e nećemo vam platiti te prekovremene nego ćete dobiti slobodne dane i sl. bullshit prosječnog CRO gazde/direktora 

 

a što se tiče rockstara i njihovih 100 sati tjedno, mislim da nas ne mora to zabrinjavati, naravno da to nisu normalni i poželjni uvjeti rada, ali ako ništa dobit će većina njih primjerenu nagradu kad krene RDR2 u prodaju... 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Zaposlenici Rockstara radili i do 100 sati tje
picajzla0707 kaže...

 ne znam iskreno kakva je politika plaća u rockstaru niti koliko developera radi tamo, no nekako sumnjam da baš dijele milijune dolara zaposlenicima

Mogao bi se iznenaditi.

Američki IT ima, kao i ostatak privrede, jako različit pristup od europskog. Tamo je rad fokus, tamo te nitko ne pita za prekovremene / više poslova kao za nešto negativno. No tamo se sve to i plaća (zato sam 99% siguran da će podijeliti milijune na razne načine - cash, dionice itd.).

Želiš tako raditi kad je potrebno? OK. Ne želiš? Vrata su tamo kao zadnja opcija, inače manji prihodi itd.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice