Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

poruka: 51
|
čitano: 13.537
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt".
8 godina
online
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

Moj PC  
1 18 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
EricCartman kaže...

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

 

Jel imas beskonacnu i besplatnu energiju?

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
EricCartman kaže...

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

 Da, na totalno krivim temeljima.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
EricCartman kaže...

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

a kako bi onda to netko naplatio i zaradio na svima?

 

tesline ideje ne idu u prilog vođama svijeta...

5 godina
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Energija i je besplatna...jedinu stvar koju plaćaš su alati koji ti je omogućuju.

Znači tek od 2050. možda možemo očekivati...neće tako lako fosilna goriva postati prošlost.

 

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Jakovp kaže...
EricCartman kaže...

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

 Da, na totalno krivim temeljima.

 Kakvim to?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
EricCartman kaže...

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

EricCartman kaže...

 Kakvim to?

 Upravo takvim kakvim si naveo, kvaziznanstvenim. Ne postoji nikakva besplatna i beskonačna energija koju bi muzao odnekud pomoću nekakvih čarobnih mehanizama već se mogu jedino oblici pretvarati jedan u drugi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

imamo već neko vrijeme besplatnu i neiscrpnu energiju (nije ljudska glupost, iako .... no dobro) ali je ne znamo iskoristiti kak spada. naziva se "sunce" (ti ...). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Praktički sva energija što je čovjek koristi dolazi na ovaj ili onaj način od Sunca: energija fosilnih goriva, energija vjetra, valova, vodenih padova... Od Sunca ne dolazi samo geotermalna i nuklearna energija. No termonuklearna energija će opet biti na neki način energija Sunca, jer ćemo zapaliti zvijezdu na Zemlji. Lako je jedan oblik energije pretvoriti u drugi, ali da to bude ekonomski isplativo i ekološki prihvatljivo - drugo je pitanje. A što se Tesle tiče oko njega se isplela velika mitologija, koju je on sam potencirao da bi od sponzora lakše dobio novac. 

 
12 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
EricCartman kaže...

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

Tesla nije umro prirodnom smrću, već ga je na smrt osudio termodinamički sud, zbog kršenja zakona termodinamike 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
danen kaže...

Praktički sva energija što je čovjek koristi dolazi na ovaj ili onaj način od Sunca: energija fosilnih goriva, energija vjetra, valova, vodenih padova... Od Sunca ne dolazi samo geotermalna i nuklearna energija. No termonuklearna energija će opet biti na neki način energija Sunca, jer ćemo zapaliti zvijezdu na Zemlji. Lako je jedan oblik energije pretvoriti u drugi, ali da to bude ekonomski isplativo i ekološki prihvatljivo - drugo je pitanje. A što se Tesle tiče oko njega se isplela velika mitologija, koju je on sam potencirao da bi od sponzora lakše dobio novac. 

Od Sunca ne dolazi samo geotermalna i nuklearna energija...čak i to dolazi od sunca(nekog drugog:)

Što se tiče Tesle i ostalih genija...genijalnos i ludost se prožimaju...genije za elektro-tehniku...luđak za ekonomiju

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Onda su svi naši političari geniji za elektrotehniku.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Ajar:

Sve što nalazimo u prirodi je besplatno. Pretvoriti u koristan oblik je ono što košta, dovesti do mjesta konzumacije također. Zbrinuti otpad i nuspjave - košta. Jer neće se samo, da mu Musk Einsteinovu Teslu.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Danen:

Ili je otišao na kvasinu (Tesla, Nikola).
Ja rekoh
7 godina
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Sunce, sunce jedno sunce malo
sada meni sja
nebo, nebo jedno nebo vedro
sada gledam ja

 

Zbogom noći, crna noći
ti si ružan san
zbogom noći, hladna noći
svanuo je dan
sunce, sunce, jedno sunce nježno
sada ljubim ja...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
EricCartman kaže...

Ne želim biti kvaziznanstvenik, ali nije li Nikola Tesla prije 100 godina radio projekt beskonačne i besplatne el.energije za cijeli planet?

 

Da u pitanju su skalarni valovi.Koji su okolo nas samo ih treba uhvatiti.A Tesla je znao kako.Imam jedno štivo koje se tim malo pozabavilo.Davnoooo sam čitao ali koliko me sječanje služi  ti bi se skalarni valovi mogli iskoritit za skalarni top, to je valjda razlog zašto Tesla nije dao to znanje covjecanstvu.

Pri pucanju iz skalarnog topa skalarni valovi bi iz naše 3 dimenzije prelazili u 4 dimenziju i tu bi gubili 1% energije.Koliko sam shvatio u 4 dimenziji nema ni prostora ni vremena pa bi valovi putovali trenutno  do cilja,nakon toga bi iz 4 dimenzije izlazili u 3 dimenziju te opet gubili 1% energije te pogađali cilj.Tako bi mogli trentuno unistavati zvijezde i ostale planete bez problema.Ili npr iz Zagreba gađati pravocrtno Australiju a da pri tome ne uništimo zemljinu jezgru.Skalarni valovi imaju ogromnu energiju, tako da bi današnje nuklarno oruzje doslo  u rang petardi 1 razreda na spram skalarnog.

A ovi danasnji kvaziznanstvenici koji zive na temeljima Teslinog uma misle da su popili svu pamet svijeta pa pljuju po njemu iz vlastite ljubomore ili politicke naredbe.Jedino CIA i FBI ne misle tako jer i dalje ne pustaju razgrabljenu Teslinu dokumentaciju u javnost.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Voltaren20 kaže...

Da u pitanju su skalarni valovi.Koji su okolo nas samo ih treba uhvatiti.A Tesla je znao kako.Imam jedno štivo koje se tim malo pozabavilo.Davnoooo sam čitao ali koliko me sječanje služi  ti bi se skalarni valovi mogli iskoritit za skalarni top, to je valjda razlog zašto Tesla nije dao to znanje covjecanstvu.

Pri pucanju iz skalarnog topa skalarni valovi bi iz naše 3 dimenzije prelazili u 4 dimenziju i tu bi gubili 1% energije.Koliko sam shvatio u 4 dimenziji nema ni prostora ni vremena pa bi valovi putovali trenutno  do cilja,nakon toga bi iz 4 dimenzije izlazili u 3 dimenziju te opet gubili 1% energije te pogađali cilj.Tako bi mogli trentuno unistavati zvijezde i ostale planete bez problema.Ili npr iz Zagreba gađati pravocrtno Australiju a da pri tome ne uništimo zemljinu jezgru.Skalarni valovi imaju ogromnu energiju, tako da bi današnje nuklarno oruzje doslo  u rang petardi 1 razreda na spram skalarnog.

A ovi danasnji kvaziznanstvenici koji zive na temeljima Teslinog uma misle da su popili svu pamet svijeta pa pljuju po njemu iz vlastite ljubomore ili politicke naredbe.Jedino CIA i FBI ne misle tako jer i dalje ne pustaju razgrabljenu Teslinu dokumentaciju u javnost.

 Samo sam čekao ovaj post od nekoga. Prošlo je značajno duže nego sam očekivao.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 21:32 (JozoBozo121).
4 godine
protjeran
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Ko ceka doceka :)

 
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Teško je reći zašto je Tesla pisao što je pisao, zašto je obećavao to što je obećavao. No događa se znanstvenicima (vrlo često) da doista odu na kvasinu. Pod starost im pada krtičnost, raste samopuzdanje, pa misle da sve mogu. Naslušao sam se ja svakojakih teorija od svojih postarijih kolega, koje doista nemaju veze s pameću. Valjda je to neki oblik neuroze, no ima i shizofrenika. A sve zato što se zaboravlja (a uvijek treba imati na umu!) da je znanost prije svega METODA. Treba biti kritičan prema svemu i uvijek biti spreman promijeniti mišljenje ako se nađe dovoljno razloga za to. 

 
8 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Danen:

Jap. Poprilično očito, nedostatak one stvari ne utječe povoljno na mentalno zdravlje.
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
HCMAA kaže...
danen kaže...

Praktički sva energija što je čovjek koristi dolazi na ovaj ili onaj način od Sunca: energija fosilnih goriva, energija vjetra, valova, vodenih padova... Od Sunca ne dolazi samo geotermalna i nuklearna energija. No termonuklearna energija će opet biti na neki način energija Sunca, jer ćemo zapaliti zvijezdu na Zemlji. Lako je jedan oblik energije pretvoriti u drugi, ali da to bude ekonomski isplativo i ekološki prihvatljivo - drugo je pitanje. A što se Tesle tiče oko njega se isplela velika mitologija, koju je on sam potencirao da bi od sponzora lakše dobio novac. 

Od Sunca ne dolazi samo geotermalna i nuklearna energija...čak i to dolazi od sunca(nekog drugog:)

Što se tiče Tesle i ostalih genija...genijalnos i ludost se prožimaju...genije za elektro-tehniku...luđak za ekonomiju

 

 Geotermalna ne dolazi iz nikakvog sunca cak i ako zamislimo da je sunce sve sto ima fuziju. Nuklearna energija na Zemlji danas je fisija pa opet nije sunce/zvijezda.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
virtualAThome kaže...

 Geotermalna ne dolazi iz nikakvog sunca cak i ako zamislimo da je sunce sve sto ima fuziju. Nuklearna energija na Zemlji danas je fisija pa opet nije sunce/zvijezda.

 Kako ne, samo ne od našeg sunca već onog jednog davno umrlog koje je stvorilo teže elemente i eksplodiralo da ih rasprši.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog reakt

Ovih dana također se piše i o mogućnosti upotrebe umjetne inteligencije koja bi imala za cilj pomoći pri projektiranju fuzijskih reaktora. Napredni računalni AI modeli mogli bi predvidjeti slabosti u dizajnu i pomoći znanstvenicima u održavanju stabilnosti plazme – a sve s ciljem efikasnije proizvodnje energije fuzijom.

 

AI CHN: Da im pustim malo onog novog Covida?

AI EU: Može može. Ček da vidiš kad im dam zeleno svjetlo za reaktor...

AI Starlink: A tek ja kad se umrežim preko cijele planete, muhahaha

AI HR: Kreagh Bundolo!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Voltaren20 kaže...
Da u pitanju su skalarni valovi.Koji su okolo nas samo ih treba uhvatiti.A Tesla je znao kako.Imam jedno štivo koje se tim malo pozabavilo.Davnoooo sam čitao ali koliko me sječanje služi  ti bi se skalarni valovi mogli iskoritit za skalarni top, to je valjda razlog zašto Tesla nije dao to znanje covjecanstvu.

Ono kad podjelis toliko senzacionalno otkrice da odmah postanes 3. rezultat na Google Trazilici!

U zivotu nisam vidio da zavjera preko noci bude indeksirana na Googleu!

 

Covjece, bravo!

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
danen kaže...

Teško je reći zašto je Tesla pisao što je pisao, zašto je obećavao to što je obećavao. No događa se znanstvenicima (vrlo često) da doista odu na kvasinu.

Ova tema mi je zanimljiva jer prijateljeva baka je neuropsihijatar.

I kaze da je uzivao ici kod bake, jer kako je bila najjucenija u obitelji, cesto bi pricali o znanosti.

 

Ali kaze da je unazad 10 godina osjetno skrenula u nekom smjeru, pa kaze da je poceo primjecivati kako sve cesce, pogotovo kad gleda TV, ima uzasno rasisticke opaske....

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
wyks kaže...
danen kaže...

Teško je reći zašto je Tesla pisao što je pisao, zašto je obećavao to što je obećavao. No događa se znanstvenicima (vrlo često) da doista odu na kvasinu.

Ova tema mi je zanimljiva jer prijateljeva baka je neuropsihijatar.

I kaze da je uzivao ici kod bake, jer kako je bila najjucenija u obitelji, cesto bi pricali o znanosti.

 

Ali kaze da je unazad 10 godina osjetno skrenula u nekom smjeru, pa kaze da je poceo primjecivati kako sve cesce, pogotovo kad gleda TV, ima uzasno rasisticke opaske....

 Pa stariji ljudi općenito naginju udesno.

 

https://www.businessinsider.com/why-are-older-people-racist-2018-7

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
wyks kaže...

U zivotu nisam vidio da zavjera preko noci bude indeksirana na Googleu! 

Mali off-topic, ali izgleda da je Bug forum mokri san SEO stručnjaka:

 

Ovaj post: https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/desetljeca-pogodaka-promasaja-razvoju-programs/6124079.aspx

 

Search sam izvršio u 14:23, 16 minuta nakon vremena posta i 13 minuta nakon edita.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Visak kaže...
wyks kaže...
Ova tema mi je zanimljiva jer prijateljeva baka je neuropsihijatar.

I kaze da je uzivao ici kod bake, jer kako je bila najjucenija u obitelji, cesto bi pricali o znanosti.

 

Ali kaze da je unazad 10 godina osjetno skrenula u nekom smjeru, pa kaze da je poceo primjecivati kako sve cesce, pogotovo kad gleda TV, ima uzasno rasisticke opaske....

 Pa stariji ljudi općenito naginju udesno.

 

https://www.businessinsider.com/why-are-older-people-racist-2018-7

 Da je mladja, mozda bi se mogla samodijagnosticirati!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
wyks kaže...

 Da je mladja, mozda bi se mogla samodijagnosticirati!

 Možda da napišemo pisma sebi samima kada budemo stariji da ne treba gledati Bujicu i čitati dnevno.hr?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Započelo je sastavljanje ITER-ovog fuzijskog r
Visak kaže...
wyks kaže...

 Da je mladja, mozda bi se mogla samodijagnosticirati!

 Možda da napišemo pisma sebi samima kada budemo stariji da ne treba gledati Bujicu i čitati dnevno.hr?

Gotovo ti je sa time...

 

Otkad me Baksa proglasio budaletinom jer ne gledam Tima Poola, navuko sam se

 

Tako da sam odlucio dati i Mišaku drugu šansu i gle čuda, sjetio sam se gdje sam čuo još kredibilnih informacija o tokomaku! Baš sam on-topic

Mislim da je vrh-bosasnki naučnik Semir Osmanagić imao emisiju o tokomaku, ali je sad ne mogu naći, jer ima preko desetak Mišakovih emisija sa Osmanagićem.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice