Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

poruka: 143
|
čitano: 25.239
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje".
12 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Pošto sam o tome nemam nista pojma,zanima me sta ce se desiti onima koji imaju Tv sa DVB-T?

Hoce li moci gledati i dalje programe (osim onih u HD) ili totalni snjeg na ekranu

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

Neće. Običan DVB-T prijemnik nakon kompletnog prelaska na DVB-T2 neće pronaći ni jedan kanal (osim možda iz susjednih država).

14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Da li je NovaTv prenosila utakmicu reprezentacije u HD-u? Mislim na DVB-T2, a ne na iptv? Budući da nemam T2 HEVC Tv nisam mogao testirati/vidjeti
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Milka30 kaže...

Pošto sam o tome nemam nista pojma,zanima me sta ce se desiti onima koji imaju Tv sa DVB-T?

Hoce li moci gledati i dalje programe (osim onih u HD) ili totalni snjeg na ekranu

 -isto kao s analognima.. novi prijemnik i sl. cca godinu dana tranzicija.. (ili koliko već jer ništa nije sigurno).

 

izzy007 kaže...
Da li je NovaTv prenosila utakmicu reprezentacije u HD-u? Mislim na DVB-T2, a ne na iptv? Budući da nemam T2 HEVC Tv nisam mogao testirati/vidjeti

 -da.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Flagship kaže...
Memphis kaže...

Naravno da nema. Ti low end modeli tek od 2017. imaju HEVC

Kod samsunga se fakat nikad ne zna, evo imaš primjer s prethodne stranica čovjek veli da je 2016. kupio UE48J62 koji je fhd iz 2015. znači isto iz niže klase i u specifikacijama se ne spominje HEVC.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4e3c8b

 

A veli čovjek da je preskenirao K40 i da mu uredno prikazuje sve ove 1080p i 720p HEVC programe koji su krenuli 6.9.

 

Moguće da taj K5102 nema HEVC tuner međutim nastranu ove reklame iz naših kataloga i shopova npr česi i talijani za taj isti model navode da ima - obje zemlje imaju T2 HEVC puno dulje od nas. Prvo što je važno da se osigura KVALITETAN SIGNAL jer vidimo da neki čak i u ZG ne hvataju K40, pa kad to riješe onda treba preskernirat sve živo što je dostupno:)

 

 

 Sve to stoji samo UE48J62 odnsono Samsung serije 6 nije low end model ...  Ja iz Kutine mogu hvatat uhf40 na kojem su HD kanali tak da kvaliteta ne ovisi o odašljaču nego o tvojem antenskom sustavu.

15 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Šest stranica postova, ništa zanimljivo nisam pročitao. Svo brljate oko tih antena, krovova i zemaljskih prijema. Pa u kojem ste vi stoljeću ljudi? Ima li itko IP televiziju, ima li kakva korisna informacija kad ćemo mi, što nas IP provideri sustavno pljačkaju ugledati konačno taj lopovski HRT s HD oznakom? Iskreno, jebe me se za antene, dvb-t uređaje i ostala smeća. Nemam antene zadnjih 15 godina jer mi je to jednostavno primitivno u 21.st. Eto, sad lupajte td pametnjakovići...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 5 hvala 1
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
BlackMoon kaže...

Šest stranica postova, ništa zanimljivo nisam pročitao. Svo brljate oko tih antena, krovova i zemaljskih prijema. Pa u kojem ste vi stoljeću ljudi? Ima li itko IP televiziju, ima li kakva korisna informacija kad ćemo mi, što nas IP provideri sustavno pljačkaju ugledati konačno taj lopovski HRT s HD oznakom? Iskreno, jebe me se za antene, dvb-t uređaje i ostala smeća. Nemam antene zadnjih 15 godina jer mi je to jednostavno primitivno u 21.st. Eto, sad lupajte td pametnjakovići...

A sto ocekujes da se pise u temi o HD programu koji se odasilje sa Sljemena ? Cisto pitam. Nisam upoznat da se sa Sljemena odasilje IP televizija. Manje alkohola, biti ce bolje

15 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

I Ip televizija mora odnekud kupiti signal, a sigurno ga ne kupi s Ličke Plješivice. Ako nije u pitanju Sljeme ili štala HRT-a, onda može biti samo sa satelita. A kako tamo već od prije HRT šalje HD, onda ovi drugi razbojnici iz prodanog mafijaškog t-scuma ozbiljno zakidaju pretplatnike na optici, A poslati opomenu ako im zaboravim na vrijeme dati 380kn zaboraviti neće...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
BlackMoon kaže...

I Ip televizija mora odnekud kupiti signal, a sigurno ga ne kupi s Ličke Plješivice. Ako nije u pitanju Sljeme ili štala HRT-a, onda može biti samo sa satelita. A kako tamo već od prije HRT šalje HD, onda ovi drugi razbojnici iz prodanog mafijaškog t-scuma ozbiljno zakidaju pretplatnike na optici, A poslati opomenu ako im zaboravim na vrijeme dati 380kn zaboraviti neće...

 Ako imaš novi MaxTV STB onda negdje na 790 bi trebali biti HRT HD kanali ako ti tehničke mogućnosti dopuštaju.

 

Ne znam čemu bi zemaljsko odašiljanje bilo zastarjelo, upravo je u svijetu sve šira pojava odjavljanja TV usluga kabelskih ili IP operatera i hvatanje dostupnih free-to-air kanala. Uostalom, neki ljudi imaju više od jednog televizora u kući, ja bi trebao onda 5 MaxTV-ova uzeti za kojima uopće nemam potrebe. I ova dva koja ima su mi previše. Naših 15 zemaljskih kanala mi je i vise nego dovoljno za to malo televizije što pogledam da mi prođe vrijeme ili da mi TV radi u pozadini.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 0:53 (JozoBozo121).
15 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

S obzirom da imam optiku, mogao bi spojiti i 50 stb-ova, s obzirom na bitrate koji mi t-scum isporučuje u paketu s degradiranim stereo zvukom!

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...

 

  Sve to stoji samo UE48J62 odnsono Samsung serije 6 nije low end model ...  Ja iz Kutine mogu hvatat uhf40 na kojem su HD kanali tak da kvaliteta ne ovisi o odašljaču nego o tvojem antenskom sustavu.

 opet ti pametuješ...

prijem ovsi i o jednom i o drugom...

BlackMoon kaže...

Šest stranica postova, ništa zanimljivo nisam pročitao. Svo brljate oko tih antena, krovova i zemaljskih prijema. Pa u kojem ste vi stoljeću ljudi? Ima li itko IP televiziju, ima li kakva korisna informacija kad ćemo mi, što nas IP provideri sustavno pljačkaju ugledati konačno taj lopovski HRT s HD oznakom? Iskreno, jebe me se za antene, dvb-t uređaje i ostala smeća. Nemam antene zadnjih 15 godina jer mi je to jednostavno primitivno u 21.st. Eto, sad lupajte td pametnjakovići...

 malo si cugnuo pa iz tebe pršti dječija agresija...

uglavnom će zagrebačka regija dobiti "čisti" signal ove godine, no koliko god su lagali,,,, prije 1. srpnja sljedeće godine neće biti stabilne veze.. u ostatku naše zemlje.

cijelo vrijeme ćemo pisati o tome kako je nekome dobar signal, nekome loš...

 

je li vama jasno da repetitori još uvijek ne šalju dobar signal pa čak i ljudi koji su blizu Sljemena imaju problema s prijemom a neki koji su udaljeni nemaju problema...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Da, upravo pijem sok od jabuke. Godine čine svoje, prijatelju moj. To šta maxTV radi, ljudi od 50 godina teško probave...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
BlackMoon kaže...

Da, upravo pijem sok od jabuke. Godine čine svoje, prijatelju moj. To šta maxTV radi, ljudi od 50 godina teško probave...

 ma da, nakon desetak piva i ja sada pijem sok 

pusti ti Max tv,trebao si biti na Iskonu pa sa mnom proživljavati muke dok ne istekne ugovor..

 

na istoj bakrenoj parici na Iskonu je svaki dan pucala veza sedam osam puta i čim prijeđoh na Max tv odjednom se "instalacija" samoreparirala jer su mi rekli u iskonu.. lalo mi ne valja instalacija..

 

malo sam se otrijeznio no sjećam se još uvijek tih Iskon muuuuka

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Nakon lutanja po bespućima maxTV-a, uspio sam pronaći sva četiri hrt HD programa, tamo negdje pri kraju, iza Viasat HD programa i prebaciti ih na prve četiri programske pozicije, a ove mutne SD skriti da mi ne smetaju.
Sad to već na nešto liči, dojam kvare samo RTL programi koji su i dalje u SD rezoluciji, kao i Doma TV.
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

tko nema na kablovskoj HRT 1,2,3,4 i novu Tv te nekoliko stranjskih u osnovnom paketu (mislim na T-com) neka nazove nekoga pametnog u centar, "promijenit će vam profil" kako kaže taj pametni djelatnik i onda sve radi.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
BlackMoon kaže...
Nakon lutanja po bespućima maxTV-a, uspio sam pronaći sva četiri hrt HD programa, tamo negdje pri kraju, iza Viasat HD programa i prebaciti ih na prve četiri programske pozicije, a ove mutne SD skriti da mi ne smetaju.
Sad to već na nešto liči, dojam kvare samo RTL programi koji su i dalje u SD rezoluciji, kao i Doma TV.

 

DomaTV bi isto biti u HD-u. Provjeri još jednom.

 

I u članku piše:

Tehnologija: DVB-T2; Regija: D04; Odašiljački kanal: 40; Odašiljačka frekvencija: 626.00 MHz

Lista programa:

  •     HTV 1 HD
  •     HTV 2 HD
  •     NOVA TV HD
  •     HRT 3 HD
  •     HRT 4 HD
  •     Doma TV HD
  •     MrežaZG HD
14 godina
neaktivan
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Ja sam našao sve programe s liste i djeluje za sada ok. 60km sam od Zagreba(Zagorje) i za sada nikakvih problema sa signalom,a slika je super...

http://img707.imageshack.us/img707/9483/klingonsignature10final.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Vidim da se moje pitanje nekako zagubilo u šumi komentara :

Ima li tko preporuku za android box sa hevc tunerom?
Bilo bi zgodno i da podržava Netflix HD...

 

Našao sam jedan zanimljivi uređaj, Geniatech ATV598Max.

Ima ono što sam tražio:

Android TV OS

DVB-T2 tuner

Google certified (pa se može pretpostaviti da podržava ili će podržavati Netflix HD).

Ima li tko možda iskustava sa ovim uređajem?

Uređaj je zanimljiv jer ga se može naručiti, za razliku od SDMC-ovih uređaja (od kojih jedan je Netflix certificiran, ali sa DVB-C modulom) koje nigdje nisam našao za kupiti. SDMC je kao proizvođač interesantan jer je kao partner u Netflixovom Hailstorm timu za ubrzavanje certifikacije uređaja za Netflix (hvale se da su u pilot projektu proces certifikacije smanjili s 3 mjeseca na tjedan dana).

 

Rađe bih dao $130 za ovaj zanimljivi Android STB nego kupovao novi TV (postojeći LCD ima 10 godina, ali ne mjenjam dok ne krepa!!)

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
spiderhr kaže...
BlackMoon kaže...
Nakon lutanja po bespućima maxTV-a, uspio sam pronaći sva četiri hrt HD programa, tamo negdje pri kraju, iza Viasat HD programa i prebaciti ih na prve četiri programske pozicije, a ove mutne SD skriti da mi ne smetaju.
Sad to već na nešto liči, dojam kvare samo RTL programi koji su i dalje u SD rezoluciji, kao i Doma TV.

 

DomaTV bi isto biti u HD-u. Provjeri još jednom.

 

I u članku piše:

Tehnologija: DVB-T2; Regija: D04; Odašiljački kanal: 40; Odašiljačka frekvencija: 626.00 MHz

Lista programa:

  •     HTV 1 HD
  •     HTV 2 HD
  •     NOVA TV HD
  •     HRT 3 HD
  •     HRT 4 HD
  •     Doma TV HD
  •     MrežaZG HD

 Gospodin BlackMoon je u 21. stoljeću i te gluposti poput signala i frekvencija njega ne zanimaju, on traži HD kanale na MaxTV-u, a nije poput nas smrtnika koji tražimo kanale putem zraka 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 14:46 (JozoBozo121).
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Memphis kaže...
Flagship kaže...
Memphis kaže...

Naravno da nema. Ti low end modeli tek od 2017. imaju HEVC

Kod samsunga se fakat nikad ne zna, evo imaš primjer s prethodne stranica čovjek veli da je 2016. kupio UE48J62 koji je fhd iz 2015. znači isto iz niže klase i u specifikacijama se ne spominje HEVC.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/4e3c8b

 

A veli čovjek da je preskenirao K40 i da mu uredno prikazuje sve ove 1080p i 720p HEVC programe koji su krenuli 6.9.

 

Moguće da taj K5102 nema HEVC tuner međutim nastranu ove reklame iz naših kataloga i shopova npr česi i talijani za taj isti model navode da ima - obje zemlje imaju T2 HEVC puno dulje od nas. Prvo što je važno da se osigura KVALITETAN SIGNAL jer vidimo da neki čak i u ZG ne hvataju K40, pa kad to riješe onda treba preskernirat sve živo što je dostupno:)

 

 

 Sve to stoji samo UE48J62 odnsono Samsung serije 6 nije low end model ...  Ja iz Kutine mogu hvatat uhf40 na kojem su HD kanali tak da kvaliteta ne ovisi o odašljaču nego o tvojem antenskom sustavu.

Nije low end ali je ipak iz niže klase u odnosu na seriju 7,8 i dalje. Ono što je dobro da se i na nekim 2015. 1080p tv-ima mogu gledati HEVC kanali:)

 

Ma kod mene je sve ok, to delboy u gornjoj dubravi ima problema s prijemom a kako se čini morat će ubost ili novi tv ili T2 HEVC receiver ak misli gledati..

4 godine
neaktivan
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Pozdrav ekipa! Imam tv koji ne podrzava dvbt2 - hevc 256 i jucer sam kupio prijemnik koji to podrzava i bez problema su se novi kanali instalirali. Oko 23h gotovo svi kanali osim laudatotv i trendtv-a su poceli blokirati, a od danas pise da nema signala. Nakon ponovne instalacije ne nalazi niti jedan kanal osim ova dva prije spomenuta. Sto mi je ciniti? Zahvaljujem na pomoci!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

-možda je... tv napravio update softwarea (to je danas 'kao windows' :)) ).. i resetirao se, ponovi ponovo, resetiraj-skeniraj, ako ne radi-reklamiraj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Zvao sam OIV. Uglavnom, potrebno je ručno pretraziti kanale. Nakon sto upisete broj kanala (a radi na 25, 40, 42, 57) potrebno je samo pretražiti kanale i spremiti. Hvala svakako!

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice