Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

poruka: 143
|
čitano: 25.189
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje".
14 godina
neaktivan
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

E sad,

 

da li će Iskon, Maxtv i ostali pustiti HD sliku?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Nofci od pretplate očito više vrijede u Zagrebu nego u drugim krajevima Hrvatske.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Jura iz druge galaksije kaže...

Nofci od pretplate očito više vrijede u Zagrebu nego u drugim krajevima Hrvatske.

 Upravo tako, više se novca od pretplate skupi u Zagrebu nego u bilo kojem drugom dijelu Hrvatske.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Nisu ni logo uspjeli složiti ovi iz Prisavlja...

 

Baš gledam sport i sve to izgleda - baš jadno!

 

Živo me zanima kak bude izgledala tekma SAD-Grčka...

 

 

Opet ne prenose niti finala US Opena, čemu onda sve to...

Moj PC  
1 6 hvala 0
13 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Probao skenirat i nema još ništa (Novi Zg). Zanima me ovo što piše da je potrebno napraviti odgovarajuće prilagodbe na zajedničkom antenskom sustavu u zgradama.

Je li netko zna o čemu se tu radi? Kakve prilagodbe?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Je li kome poznato kakva je situacija s HD signalom na kabelskoj TV? Konkretno, Terrakom... Znam da A1 na kabelskoj TV već neko vrijeme pušta HD
Vinko Krištić | BUG Marketing
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Bakaluar kaže...

Probao skenirat i nema još ništa (Novi Zg). Zanima me ovo što piše da je potrebno napraviti odgovarajuće prilagodbe na zajedničkom antenskom sustavu u zgradama.

Je li netko zna o čemu se tu radi? Kakve prilagodbe?

 Ako imate zajednički antenski sustav možda je potrebno ponovno ga konfigurirati jer neki sustavi se podese da prenose samo određene kanale, a moguće je da ovaj nije aktiviran jer je nova frekvencija.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Armor kaže...

Opet ne prenose niti finala US Opena, čemu onda sve to...

 Stvarno ne znam. Čula sam da postoje televizijski sadržaji koji nisu sportski, ali nikad ih nisam vidjela pa ne vjerujem u njih.

 

Bakaluar kaže...

Kakve prilagodbe?

 Ponajprije treba prilagoditi kanalna pojačala. Ne možeš i ne smiješ to sâm.

frajerica
15 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

kao osvjedočeni krovnoantenaš starcima sam prerihtal kanale i na trešnjevci su dodali pet-šest njih istih, samo s oznakom hd. kvaliteta slike je jednaka: za q. možda će se u vijestima vidjet kakva razlika. snimljeni materijali su tehnozaostavština. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 13:29 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Buducnost je stigla. 😆
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Kako to da na svim programima pustaju 50 FPS :O

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Visak kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Nofci od pretplate očito više vrijede u Zagrebu nego u drugim krajevima Hrvatske.

 Upravo tako, više se novca od pretplate skupi u Zagrebu nego u bilo kojem drugom dijelu Hrvatske.

Krajnje je vrijeme za ukidanje tog nameta, neka se finaniciraju iz proračuna kao i svi ostali.

5 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Brzo je "stigao" TD od MarySue, možda je ona/on među tih 3000 uhljeba s državne tv pa je reakcija i očekivana

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Ajar kaže...

 možda će se u vijestima vidjet kakva razlika.

 Hoće, na SD će se činiti da nas Plenković mulja, a na HD će se to jasno vidjeti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
A kakva je situacija sa RTL-om? Kad oni misle pustiti HD signal?
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Iskreno, mene najviše zanima to za utakmice jer jučer sam opet gledao tekmu i svi su samo mutne mrlje, tak kad ide gro-plan mozes razlikovati Rebica od Perušića, a uopće nisu slični. Ne nadam se previše za ostale stvari, ionako im tehnički doseg nije na toj razini. Možda će jedini sapunice sa turcinima na Nova TV biti u HD-u 🙄
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Flagship kaže...
Visak kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

Nofci od pretplate očito više vrijede u Zagrebu nego u drugim krajevima Hrvatske.

 Upravo tako, više se novca od pretplate skupi u Zagrebu nego u bilo kojem drugom dijelu Hrvatske.

Krajnje je vrijeme za ukidanje tog nameta, neka se finaniciraju iz proračuna kao i svi ostali.

 U pravu si, ali samo da se naglasi da taj proračun bude onaj grada Zagreba. I neka promijene naziv u MilanTV. Ionako su im udarne vijesti u nacionalnom dnevniku kad pukne neka cijev u nekoj zagrebačkoj uličici pa eto gradžani ostanu na par sati bez opskrbe. Joj, kak im bude težko, bokci bistrički.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Flagship kaže...

Brzo je "stigao" TD od MarySue, možda je ona/on među tih 3000 uhljeba s državne tv pa je reakcija i očekivana

 eh, otkrio si Amer`ku odn Arandelle 

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
vincimus kaže...
Je li kome poznato kakva je situacija s HD signalom na kabelskoj TV? Konkretno, Terrakom... Znam da A1 na kabelskoj TV već neko vrijeme pušta HD

 T-com pušta satelitski Hd HRT 1,2,3,4, NOVA TV (od naših) i puno je bolji od ravnozemljaškog odn antenskog dočim je antenski SD bolji od kabelskog SD ... (za Terrakom prvi puta čuh)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
14 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje
nije loše biti zaposlen na HRTu ,godišnje miljarda kuna kapne od pretplate bez obzira na kvalitetu i sadražj programa,a plaća redovita bez obzira koliko kvalitetno si za taj mjesec odradio,praktički možeš cijeli dan sa kompjutera puštati reprize i tako 365 dana godišnje i plaća bi opet bila redovita
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
6 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Novi Zagreb još ništa😭
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Koliko sam skuzio DVB-T2 HEVC signal je taj koji je pušten. Pokušao sam danas kod bake i dede naći te nove programe i naravno ne mogu ih naći. Kada su kupovali televizor 2018 rekli su im da podrzava novi signal koji dolazi. Koliko vidim po specifikacijama podrzava DVB-T2 ali x264 a ovaj je x265? Znači morat će uzeti prijamnik da bi gledali. Ili ja nešto nisam dobro skuzio. 

Specifikacije TV-a

Tip tunera DVB-T, DVB-T2, DVB-C

Podržani standardi DVB-T/C, H.264/ MPEG4 / MPEG2, HDTV (MPEG4, H.264)

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

Da mora podupirat TV  DVB-T2 HEVC x265..........

12 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Moj ima hevc 265 pa opet ništa.Kad je lani bilo SP u nogometu sam mi je ponudio HRT 2
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 20:07 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

H265 ti treba, i to u tuneru ( bilo je tv-a čiji multimedijalni player je podrzavao h265 ali tuner nije podrzavao taj codec )
5 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača
Ovo je mali korak za sljeme....ali velik za hrvatsku...sve za HD....HD nizašto
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Našao ja kod punca i punice sve te HD kanale, navodno TV ima taj H.265/HEVCformat, ali....tona ima, slike nema. Pa nije vrag da su ih u trgovini zahebali i uvalili im H.264. Znam da je gore bila naljepnica DVB-T2 H.265/HEVC. Tko sad tu koga, pitam se? Ima li još netko probleme sa slikom? Tona ima, slika crna. Odašiljač Sljeme.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača

-prvo probaj reset.. (učitaš tvornčke postavke..). .. moguće da je samo 'ready' tj trgovački trik za ništa tj 264..

 

+ možda banalno, potraži popis dalje, htv 1 i htv 1 hd.. hd je na 1080p, 3-4 je na 720p.. ali ima, rade.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 20:53 (ihush).
5 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Od koje godine ugradjuju dvb t2 hevc tunere?

Obicno u spec. pise pod tuner dvb t/t2/c/s ali kodiranje ne pa budi pametan...eh..  

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Započelo odašiljanje HD programa s odašiljača Slje

Planiram kupiti ovaj tv i nigdje ne piše je li h264, 265.... ništa a zbilja bi proizvođači to trebali. Onda sam na ovoj stranici našao sve podatke i čini se da podržava h265. A ovdje piše od koje godine koji proizvođač podržava te nove codece i mislim da teško da se može naći neki moderniji tv danas a da ne podržava h265 osim ako su u pitanju neke baš stare zalihe.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2019 21:05 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice