Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

poruka: 22
|
čitano: 8.572
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik".
16 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

 

možda sam konzerva, ali to mi dođe kao šminkanje strašila.. :)

Moj PC  
7 3 hvala 0
12 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

Da, sada su pixelčine stvarno naglašene

Ako je ovo vrhunac RTX tehnologije ne bi hvala.

 

 
3 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

1080p 60 fps na 2080 TI?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

https://continuum.graphics/  Shader mod za Minecraft koji zauzima 50x manje resursa ( a i radi skoro na svim gpu-ima neovisno o tome jesu li nVidia ili amd ) nego ova rtx verzija a izgleda jednako ako ne i bolje od rtx verzije. Osim ako niste ljubitelji (bes)korisnog ray tracinga.

Moj PC  
3 1 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
Mislim da se ista grafika mogla postići bez raytracinga.
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

Postotak djece koji posjeduju RTX karticu 0,2%

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

Ray tracing nije do tekstura nego drugačije rendanje lightninga i reflektiranja. Samo ima kaže ray tracing, dakle prati zrake svjetla od izvora, pa na dalje.

 

Vjerovatno su izabrali minecraft jer je igra lakše kao i stari quake, pošto sama tehnologije dosta zahtjevna. Barem za današnje grafičke.

Probao sam to u BF5. Da bolje izgleda, ali ubija FPS i na nekim mapama limitirano. Treba još vremena da se vidimo pravi potencijal ovoga.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 21:13 (Jack Sparrow).
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije

NVIDIA GeForce RTX 2060 - 2.71%
NVIDIA GeForce RTX 2070 - 2.01%
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER - 1.21%
NVIDIA GeForce RTX 2080 - 1.05%
NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti - 0.76%
NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER - 0.75%

 

Tretnutno na steam hardware statistikama. Uzevsi u obzir da NVIDIA GeForce GTX 1060 ima 12.67% i u padu je a da su RTXice dosle relativno nedavno cini mi se jako dobar postotak.
Mada 16xx su sada entry level, 2060 je mid a ostatak high end. Prije ili kasnije ce RTXice bit veoma zastupljene. 

Osobno isto imam 2060 i za sada melje sve sto joj se nade po putu. Istina RayTraycing ubija perfomanse ali je sada dosao novi update koji bi trebao kud i kamo pomoc 
Al igre koje ja opalim nemaju ray traycing pa ne mogu testirat

14 godina
neaktivan
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
Pogledam ovaj dio vezano uz prostor na hard,mislim si jebote samo 2Gb prostora,uzevsi u obzir kako danas su igre velike preko 150gb...i onda se sjetim da.se igra sastoji od 4 piksela i skontam mozda je moglo sve u par kilobajta stat.
Moj PC  
1 7 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije

Pa da, gledam Crysis iz koje ono, 2008? 
Nema razlike u osvjetljenju, ovo je neko ispiranje mozga gimmickima koji se niti ne vide.

16 godina
online
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

Kakve li ironije..

Jasno da su odabrali Minecraft jer nije toliko zahtjevan za raytracing, ali zar netko igra tu igru zbog napredne grafike?

Razmišlja li ga MS implemetirati i u command prompt?

Svemir.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

Najkockastija igra na svijetu, oni dodali RT...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
Damok kaže...

Pa da, gledam Crysis iz koje ono, 2008? 
Nema razlike u osvjetljenju, ovo je neko ispiranje mozga gimmickima koji se niti ne vide.

 Dal ima razlike vidjet ces na remasterui naravno da ima.samo.je pitanje kollo je to tebi bitno.

 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
PaleRider kaže...

Kakve li ironije..

Jasno da su odabrali Minecraft jer nije toliko zahtjevan za raytracing, ali zar netko igra tu igru zbog napredne grafike?

Razmišlja li ga MS implemetirati i u command prompt?

 Ljudi igraju Minecraft iza stotina razloga. Netko ga igra zbog PvP servera, netko samo želi graditi ono što mu padne na pamet, drugi žele razne modove koji igru učine stvarno kompleksnijom, netko se samo zeza s frendovima, ali Minecraft je igra koja može imati neviđeno predivne svjetove. S nečim ovakvim, i shaderima i nekim drugim texture packovima možeš igru napraviti da izgleda savršeno po tvom ukusu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
Damok kaže...

Pa da, gledam Crysis iz koje ono, 2008? 
Nema razlike u osvjetljenju, ovo je neko ispiranje mozga gimmickima koji se niti ne vide.

 Pa nije ideja s ray tracingom nova. Samo su sad više zagrizli za to, odnosno nvidia.

PaleRider kaže...

Kakve li ironije..

Jasno da su odabrali Minecraft jer nije toliko zahtjevan za raytracing, ali zar netko igra tu igru zbog napredne grafike?

Razmišlja li ga MS implemetirati i u command prompt?

 Da ljudi ne teže boljoj grafici u toj igri, zar bi postojalo tolko modova sa HD gafikom? Možda netko ipak igra, a i očito je da to rade kako bi naveli te ljude da kupe RTXice. A Microsoft pak valjda radi novog Xboxa to htio prikazati.

 

Marketing je sve to.

15 godina
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
filipvk1000 kaže...
Pogledam ovaj dio vezano uz prostor na hard,mislim si jebote samo 2Gb prostora,uzevsi u obzir kako danas su igre velike preko 150gb...i onda se sjetim da.se igra sastoji od 4 piksela i skontam mozda je moglo sve u par kilobajta stat.

 

 

Koliko si dugo to skontavao?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
5 godina
neaktivan
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije

pa ali nije više potrebna RTX kartica za Ray tracing

8 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

Izgleda da novi xbox amd gpu nije ništa bolji u raytracingu od nvidije kad ide samo na 30fps.

 

Quake2 i Minecraft su cijeli u raytracingu napravljeni, nema smisla, prava stvar će bit kad se kombinira najbolje od rendera do sad + raytracing samo za bolje sjene i refleksije. Nebi trebali odustat ni od "zapečenih" tekstura, svi bi htjeli pomaknut par slidera pa da izgleda realno ali ništa od toga. Čak niti offline renderi ne izgledaju realno na prvu, bez dodatnih "trikova".

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

vidjeh jednom (prije preko nekoliko godina) klinca od 6 godina kako oduševljeno "igra" to te pomislih: da mi je kuna za svaki piksel na zaslonu, imao bih 62 lipe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
win10pro kaže...

Izgleda da novi xbox amd gpu nije ništa bolji u raytracingu od nvidije kad ide samo na 30fps.

 

Quake2 i Minecraft su cijeli u raytracingu napravljeni, nema smisla, prava stvar će bit kad se kombinira najbolje od rendera do sad + raytracing samo za bolje sjene i refleksije. Nebi trebali odustat ni od "zapečenih" tekstura, svi bi htjeli pomaknut par slidera pa da izgleda realno ali ništa od toga. Čak niti offline renderi ne izgledaju realno na prvu, bez dodatnih "trikova".

 Raytracing će biti težak zalogaj grafama još godinama, a o AAA igrama na krilima te tehnike da ne pričam...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije
dado008 kaže...

pa ali nije više potrebna RTX kartica za Ray tracing

 Za ovu igru je.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Započela Minecraft Ray Tracing Beta, igra nije nik

Minecraft je super igra koju igram od dana izlaska do danas. Kroz to vrijeme pojavilo se milijun grafičkih modova. Svima im je zajedničko to da su besmisleni. Da, bolje izgleda ali who cares?  Da mi je do izgleda ne bi igrao Minecraft. I onda igra dobije update aa mod za tim updateom kasni pa dobiješ sive blokove ili rušenje tako da od tih modova nimalo koristi a dosta štete. Da je u startu Minecraft napravljen s dobrom grafikom vjerojatno nikad ne bi postao ono što je danas. Ljudi su htjeli isprobati kakva je to igra s 8x8 blokovima i oduševili se. 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice