Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

poruka: 32
|
čitano: 7.643
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m".
15 godina
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

i mene jebu godina proizvodnje, broj sati leta i zamor materijala. dragi lastane, hoću li eksplodirati ili mi je žiganje u križima pred kišu dovoljna kazna? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

Zar zaista mislite da interesne skupine nemaju prste u ovoj eksploziji motora? Kako ste naivni!

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
0 10 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
A koje su to interesne skupine? Prosvijetli nas...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
6 godina
protjeran
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi

Proizvođači pametnih, a zapravo špijunskih automobila koji bilježe kamo se krećemo i gdje stanujemo, zatim zagovaratelji strožih kontrola u zračnim lukama koji će, radi povećanja sigurnosti, sada možda skidati i donje rublje, a ne samo cipele, zatim sigurnosnim agencijama kojima je s pomoću sustava kamera lakše pratiti naše kretanje ako pješačimo, zatim lažni sigurnosni stručnjaci i sl.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
16 godina
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

Ma sigurno je eksplodirao neki raspršivač za chemtrailse pa sad izmišljaju izgovore...

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
 
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Sad kao nitko ne zna gdje stanujes? Osobnu nemas te nisi uvedena u niti jedan registar? Mobitel takoder ne posjedujes?!! Oladi malo sa svojim propovijedima, nemaju smisla...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
7 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

Vraćamo se u doba Istočne Njemačke i njihova jedinoga prozora u svijet - automobila Trabanta. Hoće li naš jedini način da pobjegnemo od ovdašnje Istočne Njemačke, čitaj demokratske Republike Hrvatske, biti apstinencija od svih službenih načina putovanja? Treba vidjeti, ali to je izvjesno.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
 
0 3 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

S obzirom da i dan danas u zrakoplove ugradjuju dijelove koje uzimaju sa "umirovljenih" zrakoplova sa smetlista,

nista me ne iznenadjuje.

Zrakoplov je samo jednom nov, a odrzavanje sve ovisi o kompaniji koja ga posjeduje.

 

Meni je to dovoljno da vise ne letim. Letio jesam i vise me ne zanima.

Vlakom je putovanje duze, ali meni osobno ugodnije,

a duzina putovanja me ne smara - uzivam u razgledavanju.

 

Nije mi bitno samo stici na cilj, nego uzivati u tom putovanju.

Dugorocni plan mi je proci u jednom duzem izletu od Spanjolske do Malezije,

Sibirskom rutom. Dnevno putovati po 6h vlakom, i onda ostati 1-2 dana u nekom gradu,

razgledati, i dalje nastaviti putovati.

 

Nadam se da cu to i ostvariti u slijedecih 5 godina.

Moj PC  
5 7 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Mary Sue kaže...

Proizvođači pametnih, a zapravo špijunskih automobila koji bilježe kamo se krećemo i gdje stanujemo, zatim zagovaratelji strožih kontrola u zračnim lukama koji će, radi povećanja sigurnosti, sada možda skidati i donje rublje, a ne samo cipele, zatim sigurnosnim agencijama kojima je s pomoću sustava kamera lakše pratiti naše kretanje ako pješačimo, zatim lažni sigurnosni stručnjaci i sl.

Ajde umij se, popij kavu i pojedi snickers posto nisi svoja...

15 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Sale_ds kaže...
A koje su to interesne skupine? Prosvijetli nas...

 Zeleni gušteri s planete Kripton, iluminati i masoni. 

15 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Mary Sue kaže...

Proizvođači pametnih, a zapravo špijunskih automobila koji bilježe kamo se krećemo i gdje stanujemo, zatim zagovaratelji strožih kontrola u zračnim lukama koji će, radi povećanja sigurnosti, sada možda skidati i donje rublje, a ne samo cipele, zatim sigurnosnim agencijama kojima je s pomoću sustava kamera lakše pratiti naše kretanje ako pješačimo, zatim lažni sigurnosni stručnjaci i sl.

 Moram priznati skoro sam progutao udicu, al' onda sam pogledao u svoj vjerni instrument i.....

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Sale_ds kaže...
A koje su to interesne skupine? Prosvijetli nas...

CIjA, masoni, srboustaše i udruga umirovljenika Bednja... 

Čitatelj kaže...

S obzirom da i dan danas u zrakoplove ugradjuju dijelove koje uzimaju sa "umirovljenih" zrakoplova sa smetlista,

 

Vlakom je putovanje duze, ali meni osobno ugodnije,

S rashodovanih zrakoplova se ne uzimaju dijelovi motora, ti dijelovi imaju strogo propisane norme zamjene (kojih se ovi vjerojatno nisu držali), sa starih zrakoplova se uzimaju (i popravljaju/testiraju prije upotrebe) stvari koje nisu sigurnosno kritične tj nemaju propisani vijek zamjene (npr instrumenti, električne instalacije i slično).
Ako ti je putovanje vlakom ugodnije vidi se da nikad nisi koristio HŽ.

7 godina
protjeran
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

Pa koriste se i antene za navigaciju i koordinaciju sa starih zrakoplova,

to mi je jos gore nego dijelovi motora, jer kad to zakaze, uz neiskusnog pilota,

takvi letovi u 50% slucajeva ne zavrse dobro.

 

A sto se tice HZ-a, putovao sam i sa JZ-om, i bile su mrak,

dok danasnji HZ nije ni sjena JZ-a.

No HZ se nece naci na mojoj ruti putovanja. U HR idem iskljucivo osobnim vozilom.

Jos da naprave nadvoznjak nad SLO, nitko sretniji od mene.

Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Pozdrav!
Pokaži mi dokaz da "50% tih letova ne završi dobro".
Ja često letim pa me zanimaju tvoje tvrdnje.
Koje dijelove aviona aviokompanije kupuju na Hreliću? Koji autoserviser, građevinar, speleolog, Pat i Mat, Lolek i Bolek ili junak Marvela ugrađuj te dijelove i gdje se to sve odvija?
Molim te dokaze na Sunce!
Lp
vicious
12 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Dragi Bug,
Mislim da je zamor nastao na lopaticama kompresora plinske turbine, a ne na propeleru.
Lp
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

Ne zavrse dobro u smislu kasnjenja, odgadjana leta,

privremeno slijedanje na nezeljeno odrediste i slicno.

 

Nemam nista protiv letova, tko hoce neka leti.

Meni je dosta bilo par puta cekati po 8 sati i vise

na polijetanje.

 

Naravno, bilo je i super situacija gdje je check-in i check-out trajao manje od 40min,

al uglavnom bez 80 minuta ne racunam. Previse vremena za samo sjediti i cekati.

 

Dok se to ne promjeni na bolje, a ima veze sa samim zrakoplovima, te naravno sigurnosnim

mjerama provjere, do tad vise ne letim (osim ako ne moram).

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Čitatelj kaže...

Pa koriste se i antene za navigaciju i koordinaciju sa starih zrakoplova,

to mi je jos gore nego dijelovi motora, jer kad to zakaze, uz neiskusnog pilota,

takvi letovi u 50% slucajeva ne zavrse dobro.

 

A sto se tice HZ-a, putovao sam i sa JZ-om, i bile su mrak,

dok danasnji HZ nije ni sjena JZ-a.

No HZ se nece naci na mojoj ruti putovanja. U HR idem iskljucivo osobnim vozilom.

Jos da naprave nadvoznjak nad SLO, nitko sretniji od mene.

 Pa let avionom je i statistički najsigurniji oblik prijevoza što god ti mislio, statistika ima dovoljno pa guglaj.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
16 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Čitatelj kaže...

Pa koriste se i antene za navigaciju i koordinaciju sa starih zrakoplova,

to mi je jos gore nego dijelovi motora, jer kad to zakaze, uz neiskusnog pilota,

takvi letovi u 50% slucajeva ne zavrse dobro.

 

A sto se tice HZ-a, putovao sam i sa JZ-om, i bile su mrak,

dok danasnji HZ nije ni sjena JZ-a.

No HZ se nece naci na mojoj ruti putovanja. U HR idem iskljucivo osobnim vozilom.

Jos da naprave nadvoznjak nad SLO, nitko sretniji od mene.

 svaki kriticni sustav u avionu je visokoredundatan tako da..

u najgorem slucaju preko GPSa na mobitelu vidis gdje si :p (radi, provjereno)

 

 

btw solidan komentar o cijelom slucaju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

a sad da vidimo te famozne F-16 koje ćemo plaćati x godina, kako su oni riješili problem zamora materijala...

 

Putnički zrakoplovi uglavnom lete ustaljenim rutama, s jednoličnim režimom rada motora, a vojni?

 

Samo da mi je vidjeti uplate u VW podružnici i usporediti s imenima komisije za odabir...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Mary Sue kaže...

Vraćamo se u doba Istočne Njemačke i njihova jedinoga prozora u svijet - automobila Trabanta. Hoće li naš jedini način da pobjegnemo od ovdašnje Istočne Njemačke, čitaj demokratske Republike Hrvatske, biti apstinencija od svih službenih načina putovanja? Treba vidjeti, ali to je izvjesno.

 Jebo mene ako necu napraviti throwaway i poceti udarati svoje teorije zavjere.

Od Čtuluja, Gocile pa do Ivana Katalinića koji je zapravo Isus v2 ali smo ga odbacili jer su nam zapadnjacke, istocnjacke, sjevernjacke i juznjacke sotone pojele mozak chemtrailsima i HAARPom te barem 95% hrvata (ne ja naravno) je bilo podlozeno MK Ultra eksperimentima kao klinci i da je jedini spas da iskopamo rupu 7m3 te uplatimo sva svoja zemaljska dobra na racun (slucajno se podudara sa mojim).

Kad meni masta proradi tebe ce normaln-om/im smatrati :D

7 godina
neaktivan
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

motor je eksplodirao jer nije bio na čišćenju kod Bandića

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Stric_Jura kaže...

a sad da vidimo te famozne F-16 koje ćemo plaćati x godina, kako su oni riješili problem zamora materijala...

 

Putnički zrakoplovi uglavnom lete ustaljenim rutama, s jednoličnim režimom rada motora, a vojni?

 

Samo da mi je vidjeti uplate u VW podružnici i usporediti s imenima komisije za odabir...

 

 

Super je kad "stručnjaci" imaju koju pametnu za podijeliti. Borbeni avioni su zapravo pod manjim "opterećenjem" - iako, u doslovnom smislu to zapravo nije istina jer su sile veće. Međutim, koriste se u značajno manjoj mjeri. Volio bih vidjeti koji to borbeni avion ima 30k ciklusa polijetanja i slijetanja?! (izračunajte koliko je to godina ako jednom dnevno poleti i sleti)

 

Često sam letio pa sam vidio kako to izgleda u komercijalnom zrakoplovstvu: isti avion krene rano ujutro, u prometu je do kasno navečer pri čemu svaka 2-3 sata sleti negdje i onda ponovo poleti na novo odredište. Inače, tijekom dana se i posada promijeni više puta. U Americi to hoće biti i zabavno, prijateljica je našla vrlo jeftinu kartu za let s istočne obale na zapadnu. Ja sam to nazvao "klokan letom" - let je trajao oko 15 sati (izravni let traje 5 sati) i sastojao se od 5 polijetanja i slijetanja! Činilo joj se kao dobra ideja za uštedu, ali je na kraju lagano profućkala - na svakom aerodromu mijenja se posada i većina putnika, samo ona ostaje...

Moj osobni rekord je niskih 3.

 

Za one koji nemaju financijske mašte: to je tako radi boljeg iskorištenja zrakopolova. Ako kupiš avion od $30M onda ga želiš što bolje iskoristiti, a ne da obaviš jedan let dnevno (ili dva ako je povratni) pa nek se "odmara" ostatak dana. A za one koji planiraju početi kukati zbog takve prakse: koliko ono nesreća zrakoplova imamo u novije doba?

10 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Čitatelj kaže...

Ne zavrse dobro u smislu kasnjenja, odgadjana leta,

privremeno slijedanje na nezeljeno odrediste i slicno.

 

Nemam nista protiv letova, tko hoce neka leti.

Meni je dosta bilo par puta cekati po 8 sati i vise

na polijetanje.

 

Naravno, bilo je i super situacija gdje je check-in i check-out trajao manje od 40min,

al uglavnom bez 80 minuta ne racunam. Previse vremena za samo sjediti i cekati.

 

Dok se to ne promjeni na bolje, a ima veze sa samim zrakoplovima, te naravno sigurnosnim

mjerama provjere, do tad vise ne letim (osim ako ne moram).

Ma da, imaš pravo Čitatelju - pusti te stotine milijuna ljudi koji lete, to su budale!

 

I da, što bi ti se žurilo - iz Zagreba moraš na poslovni sastanak u Frankfurt koji je u ponedjeljak pa lijepo sjedneš na vlak u subotu navečer i u nedjelju popodne si u Frankfurtu! Odradiš sastanak u ponedjeljak, u utorak opet na vlak i već si u srijedu navečer opet u Zagrebu. Pišljivih 4 dana putovanja - pa svi imamo viška vremena, ne isplati se riskirati glavu s tamo nekim neprirodnim prhanjem po zraku. Da je Bog želio da letimo, stvorio bi nam krila!

Nadalje, kao što veliš - što bi gubio 90 minuta na aerodromu na sve te sigurnosne provjere, check-inove i sjedenje u čekaonici kad u vlaku možeš lijepo 18 sati joggirati gore-dolje po vagonima!

 

A onda, ako slučajno trebaš do Amerike, da tek onda vidiš ljepote - uskočiš na teretnjak i za manje od dva tjedna si prešao Atlantik, divota! Nema nikakvog glupog i nepotrebnog gubljenja 90 minuta u zračnoj luci.

 

Ne daj se, Čitatelju!

 

14 godina
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

@SveZauzeto...

 

sve što si napisao stoji, ali ako si kad letio prema Londonu, primjetio si da čim dođe avion na S.more, maltene jedri, motori su mu na minimumu do 20 km od Hethrowa...

 

e sad da je to isto kao i borbeni zrakoplov koji ima drugačiju envelopu leta, a da ne govorimo o onima koji su se u  borbi koristili intenzivno, nije... niti je dinamika rada motora ista, niti opterećenje na krila, ramenjače i cjelokupni zmaj zrakoplova...

 

pa jesmo vidjeli kako su nam "reparirani" MIG-ovi u Ukrajini? hoćete mi reći da nije kupljen koji VW kao istinski rvacki san na račun toga? znate, račun dobivamo mi, hrvatski građani, a osobito oni koji su zaposleni u realnom sektoru...

 

uostalom, veli izreka: nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

Vrč ide na vodu dok se ne razbije! 

 

Ovo je bilo skorom realno niza očekivati, makar jednom, prvi puta! 

Obzirom su sada dobili jednu novu referencu/nepoznanicu koju mogu prepoznati i odrediti, siguran sam da će ubuduće svaki let biti još sigurniji! 

Utvaram si da će obitelj poginule putnice makar dobiti doživotnu kartu za makar jednog člana obitelji ?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
ATJLučko kaže...

Vrč ide na vodu dok se ne razbije! 

 

Ovo je bilo skorom realno niza očekivati, makar jednom, prvi puta! 

Obzirom su sada dobili jednu novu referencu/nepoznanicu koju mogu prepoznati i odrediti, siguran sam da će ubuduće svaki let biti još sigurniji! 

Utvaram si da će obitelj poginule putnice makar dobiti doživotnu kartu za makar jednog člana obitelji ?! 

Ovo nije rijedak slučaj. Već se npr. isto dogodilo toj kompaniji, samo je ovo medijski eksponiranije.

A da su mogli predvidjeti, jesu, samo su to mogli bolje i odraditi.

8 godina
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

Ovdje hvale kapetanicu kao da je napravila ne znam što. Ima dekompresiju kabine, što bi itko napravio na njenom mjestu?

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Feudalac kaže...

Ovdje hvale kapetanicu kao da je napravila ne znam što. Ima dekompresiju kabine, što bi itko napravio na njenom mjestu?

Zato i kažem da je malo sve medijski preeksponirano. žena je odradila sve po PS-u, na stranu što je u životu vjerojatno doživjela puno gorih letačkih situacija.

14 godina
offline
Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksploziju m

pa žena je odradila vrhunski, pazi rasuo joj se motor i onda još otkrhnuta lopatica probuši i razdere oplatu aviona...

 

svi vi koji letite, samo slijedeći put pogledajte pri slijetanju,  tamo gdje su one plastične pregrade u  avionu između klasa, koliko se tijelo aviona, taj AL tubus uvija, kad kotači dodirnu tlo i nalegne sva težina na njih...

 

mislim da bi svima pozlilo kad bi shvatili koliko je tanka zaštita od dekompresije i -60° C na 12000 m visine...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zamor materijala uzrokovao je nedavnu eksplozi
Stric_Jura kaže...

pa žena je odradila vrhunski, pazi rasuo joj se motor i onda još otkrhnuta lopatica probuši i razdere oplatu aviona...

 

svi vi koji letite, samo slijedeći put pogledajte pri slijetanju,  tamo gdje su one plastične pregrade u  avionu između klasa, koliko se tijelo aviona, taj AL tubus uvija, kad kotači dodirnu tlo i nalegne sva težina na njih...

 

mislim da bi svima pozlilo kad bi shvatili koliko je tanka zaštita od dekompresije i -60° C na 12000 m visine...

 Gubitak jednog motora od njih 2 ili 4 je incident ravan kihanju po pitanju ozbiljnosti. Kaj se tiče uvijanja i ostalog, to se događa i automobilima samo kaj su oni puno kraći pa to nije toliko vidljivo...

Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice