Zakonom o radu regulirat će se rad na digitalnim p

poruka: 8
|
čitano: 2.873
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zakonom o radu regulirat će se rad na digitalnim p".
15 godina
neaktivan
offline
Zakonom o radu regulirat će se rad na digitalnim p

Zadnje što sam čuo je najava da će Hrvatski zakon biti donesen 2013. Znači taman kad prođe ova pandemija, a prije slijedeće.

A onda slijedi usuglašavanje s ovim Evropskim, znači sve ispočetka.

 

Trenutno je bed upravo to da formalno moraš prijaviti adresu rada i onda ne smiješ raditi s nijedne druge lokacije, a firma mora svake dvije godine skupo plaćati procjenu sigurnosti (koja traje 15 minuta na terenu i još toliko u uredu da se ispiše certifikat) radnog mjesta. Znači ništa kod ljubavnice (vidite koliki su joj problemi kada se ozlijediš/umreš kod nje), ništa vikendica.

A treba riješiti i pitanje naknade za prostor i režije. Firme bi ukinule plaćanje prijevoza, ali ne bi sudjelovale u režijskim troškovima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakonom o radu regulirat će se rad na digitaln
Visak kaže...

Zadnje što sam čuo je najava da će Hrvatski zakon biti donesen 2013. Znači taman kad prođe ova pandemija, a prije slijedeće.

A onda slijedi usuglašavanje s ovim Evropskim, znači sve ispočetka.

 

Trenutno je bed upravo to da formalno moraš prijaviti adresu rada i onda ne smiješ raditi s nijedne druge lokacije, a firma mora svake dvije godine skupo plaćati procjenu sigurnosti (koja traje 15 minuta na terenu i još toliko u uredu da se ispiše certifikat) radnog mjesta. Znači ništa kod ljubavnice (vidite koliki su joj problemi kada se ozlijediš/umreš kod nje), ništa vikendica.

A treba riješiti i pitanje naknade za prostor i režije. Firme bi ukinule plaćanje prijevoza, ali ne bi sudjelovale u režijskim troškovima.

Misliš 2023?

Procjena sigurnosti, koji birokratski idiotizam, znači tamo gdje spavaš, živiš, gledaš tv, gejmaš i djeca ti žive može biti nesigurno za posao, ako pričamo o radu za računalom. Neće valjda još zapošljavati inspektore koji će nadzirati radiš li s prijavljenog radnog mjesta ili si u viksi ili kod plavuše zbog koje će ti zatajiti srce. Plaćanje prijevoza neka slobodno ukinu, i režije mi ne trebaju, ionako majnam kripto u firmi preko RDP-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zakonom o radu regulirat će se rad na digitaln
ante_etna kaže...

Misliš 2023?

 

 Upravo si mi razjasnio zašto mi se neki schedulirani jobovi nisu izvrtili.

 

ante_etna kaže...

 

Procjena sigurnosti, koji birokratski idiotizam, znači tamo gdje spavaš, živiš, gledaš tv, gejmaš i djeca ti žive može biti nesigurno za posao, ako pričamo o radu za računalom.

Ima to nekog smisla, jer firma je odgovorna za tebe, no može se izvesti da ti dođu jednom u procjenu, a dalje je na tebi odgovornost. Ima ljudi koji će možda staviti stol u garaži pored otvorenog ljepila i s bocama kiseline iznad radnog stola.

Ne znam kako je vani to riješeno.

 

ante_etna kaže...

Plaćanje prijevoza neka slobodno ukinu, i režije mi ne trebaju, ionako majnam kripto u firmi preko RDP-a.

 Ne vidim zašto ne bi platili. Struja i grijanje nisu besplatni, a ni stambeni kvadrati. Firmu jako skupo dođe tvoje radno mjesto ako je u njihovoj zgradi.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Zakonom o radu regulirat će se rad na digitaln
Visak kaže...

Ima to nekog smisla, jer firma je odgovorna za tebe, no može se izvesti da ti dođu jednom u procjenu, a dalje je na tebi odgovornost. Ima ljudi koji će možda staviti stol u garaži pored otvorenog ljepila i s bocama kiseline iznad radnog stola.

Ne znam kako je vani to riješeno.

Rješenje bi bilo da potpišeš neki papir da u slučaju pada na glavu firma nema s time ništa ako već pristaješ na rad od kuće, izlazak nekoga na teren mi nema smisla. 

 

Visak kaže...

 Ne vidim zašto ne bi platili. Struja i grijanje nisu besplatni, a ni stambeni kvadrati. Firmu jako skupo dođe tvoje radno mjesto ako je u njihovoj zgradi.

 

 Moguće, ovo sam gledao uskogrudno iz svog stajališta.

10 godina
offline
Zakonom o radu regulirat će se rad na digitalnim p

 

 

Okaz, da postoji nešto na papiru. Al' praksa i običaji gazdi je neka druga priča. Jedno je država na papiru, drugo je u stvarnosti.

Prije je bilo bolje.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakonom o radu regulirat će se rad na digitalnim p

Skužili političari da ima ljudi kojima ne uzimaju dovoljno od plaće pa idu to ispraviti.

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakonom o radu regulirat će se rad na digitaln
Molim lijepo, nemojte nam "pomagati".

Hvala!
K
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zakonom o radu regulirat će se rad na digitaln
Ovo za zaštitu na radu je žešći debilizam. Tu je svatko odgovoran za sebe jer su sam osigurava radne uvjete i okruženje. Jedino što se može tražiti je posebna prostorija odvojena od ostalih (dnevni boravak, kuhinja itd.) Ionako radnik nije osiguran u slučaju ozlijede doma, niti dok ne stupi izvan zgrade u kojoj živi kada ide na posao. Rođakinji se dogodilo prije mjesec dana da je pala i slomila obje noge dok je išla prema poslu na stubištu zgrade i zakon to tumači kao da nema nikakve veze sa poslom.

Što se tiče režija, u DE je to malo bolje rješeno tako da se može dobiti djelomični odbitak od poreza za internet i radnu prostoriju (gleda se udio površine u ukupnom iznosu najma stana), ali može i trebalo bi biti bolje.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice