Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

poruka: 17
|
čitano: 5.280
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu".
15 godina
offline
Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

jutros sam, u džungli na asflatu pokraj lidla na kneževini (ustvari knežiji, ali if banija = banovina, then ...), pravilno uočio babu s hodalicom i nedvojbeno autentičnom majicom s ovećim logotipom "nasa", kako se probija kroz nanose sunca, vlage i vrućine. iznimno ljubazna i susretljiva gospođa odala se nehotice kako je 1958., kad je nasa osnovana, imala samo 4 godine do pune starosne i oni su je jedini htjeli primiti "za stalno", jer nije imala iskanja povezanih s gablecom i opušak-stankama. zna i kako riješiti probleme s hubletom no ne smije reći jer je obvezana kartuzijanskim zavjetom omerte (bez obzira na to što ženama ulaz u samostan nije dopušten pa je čak i jovanka poljubila vrata, kad je druže tito uljetio). nakon duljeg promišljanja, ostajem duboko (v. pod "marijanska brazda") uvjeren kako će sadašnji naraštaj zaposlenika i uhljeba u ovoj agenciji suzbiti porive za anarhijskim bezvlađem i popraviti kvar na opće zadovljstvo svih dalekosvemirskih sladogleđa i ostalih astrovoajerčina. (usput, vrbanus: kulja iz hrvatskog i roditelji u školu) 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 15:16 (Ajar).
Moj PC  
4 4 hvala 0
16 godina
offline
Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

Clear CMOS i problem riješen

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

Može netko otići gore stisnuti reset tipku?

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
Nema brige, saće to Bezos i burajzmu te onaj treći popraviti (zato trećeg i vode s njima). Tzv. SuperBezos i BurajzMu.
Pis on ju :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
Glavno da nije grafička... Onda bi bilo problema s obzirom na cijenu i nestašicu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
Istekao trial period Windowsa
morrisoN
 
7 0 hvala 1
11 godina
offline
Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

Kad jednog dana (a taj će jednom nažalost doći) Hubble teleskop prestane funkcionirati to će biti najtužniji dan u povjesti astronomije, a i jedan od najtužnijih u povjesti znanosti.

 

Ne mogu ni zamislit kako će tek biti ekipi koja sada brine o njemu?

 

 

p.s.

 

Čak i ako prije toga James Webb teleskop konačno stigne na svoje mjesto u svemiru i profunkcionira onako kako je i zamišljeno.  

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2021 15:32 (markoBT).
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

E, a jesu drzali kabel barem 30 sekundi iskljucen...ha? kladim se da se tog nisu sjetili....

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

Sve, na žalost, ima svoj rok trajanja pa tako i HST. Dugi niz godina nas je lijepo služio, ali eto i on se polako počeo umarati. Sreća je da imaju rezervna računala, ali kada i to računalo crkne, gotova stvar, pošto više nema šatlova koji mogu otići gore,, pokupiti teleskop i napraviti servis. Želim mu još puno godina rada ali svejedno, kraj se polako ali neumitno približava. A kada pogledam specifikacije računala - ono 64 kB CMOS memorija (x4) u 2021. godini, dođe mi da se zapitam kako to uopće radi, kada danas najjednostavniju igricu ne možeš pokrenuti bez nekoliko desetaka MB memorije.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskopa Hu

Sad kad Musk dođe u pomoć

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
Diablo86 kaže...

Sad kad Musk dođe u pomoć

 Poslat ce im svoju mini podmornicu.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
14 godina
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop

6 godina
neaktivan
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
učo kaže...

Sve, na žalost, ima svoj rok trajanja pa tako i HST. Dugi niz godina nas je lijepo služio, ali eto i on se polako počeo umarati. Sreća je da imaju rezervna računala, ali kada i to računalo crkne, gotova stvar, pošto više nema šatlova koji mogu otići gore,, pokupiti teleskop i napraviti servis. Želim mu još puno godina rada ali svejedno, kraj se polako ali neumitno približava. A kada pogledam specifikacije računala - ono 64 kB CMOS memorija (x4) u 2021. godini, dođe mi da se zapitam kako to uopće radi, kada danas najjednostavniju igricu ne možeš pokrenuti bez nekoliko desetaka MB memorije.

 

Jako dobro napisan kod. Danas ljude većinom nije briga da li program zauzima 10, 100 ili 500 Mb. Memorija je jeftina, misle koga briga. 

8 godina
online
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
učo kaže...

Sve, na žalost, ima svoj rok trajanja pa tako i HST. Dugi niz godina nas je lijepo služio, ali eto i on se polako počeo umarati. Sreća je da imaju rezervna računala, ali kada i to računalo crkne, gotova stvar, pošto više nema šatlova koji mogu otići gore,, pokupiti teleskop i napraviti servis. Želim mu još puno godina rada ali svejedno, kraj se polako ali neumitno približava. A kada pogledam specifikacije računala - ono 64 kB CMOS memorija (x4) u 2021. godini, dođe mi da se zapitam kako to uopće radi, kada danas najjednostavniju igricu ne možeš pokrenuti bez nekoliko desetaka MB memorije.

 Mene pored JWST, kojeg btw čekam s nestrpljenjem još od 2000., živo zanima koju bi mrcinu mogli upakirati u Muskovog Starshipa, kada razvoj jednom bude dovršen i Super Heavy booster spreman za sigurne letove.

16 godina
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
Neka upale staro, orginalno racunalo iz kraja 80-tih. (ako ga nisu 2009 izvadili i bacili).To ce, za razliku od novih, sigurno raditi.
To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
ludizao kaže...

 

Ništa o tome jeste li završili na piću te se možda malo pobliže upoznali?

 nisam baš tak star ("zvijezda") i "na suhom", imam unešto kriterija a i baba je napomenula kako i bez hubblea-bubblea vidi sve zvijezde, koliko je boli kuk i žiga je tu i tu, a tu kod krmenatlih je sam preseče. uglavnom, čini se da je majica (ili baba ili oboje) lažnjak, tako će si teleskop morati popravljati bez nje. baš pratim po netu jesu li u nasa-i unezvjereni snažno ili iznalaze rješenja vještim improvizacijama. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.6.2021 8:57 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zakazalo jedno od računala svemirskog teleskop
SupremeCommander kaže...
Diablo86 kaže...

Sad kad Musk dođe u pomoć

 Poslat ce im svoju mini podmornicu.

 -tunelom

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice