Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

poruka: 29
|
čitano: 9.714
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje".
11 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Bolje da su konačno uveli Apple Pay 

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Revolut ili nesto drugo i boli te klinac jel zaba podrzava.

11 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Možda ipak lakše rješenje prebaciti sve u banku PBZ ili Erste koje podržavaju Apple Pay, a na njihov račun mi se mogu isplaćivati prihodi
9 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Ovakve usluge bi trebale biti zapravo uobičajeno poslovanje banaka, a ne da netko čeka od jednog do drugog dana da se prebaci novac s jednog računa na drugi.

 
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Mandor kaže...

Revolut ili nesto drugo i boli te klinac jel zaba podrzava.

 

Na "Revolut ili nešto drugo" ne možeš primati plaću, a nisam ni siguran želim li primati plaću na app koji tu i tamo odluči bez ikakvog dobrog razloga da mi je kartica zaključana i moram tražiti pomoć loše službe za korisnike.

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Q-Tip kaže...
Mandor kaže...

Revolut ili nesto drugo i boli te klinac jel zaba podrzava.

 

Na "Revolut ili nešto drugo" ne možeš primati plaću, a nisam ni siguran želim li primati plaću na app koji tu i tamo odluči bez ikakvog dobrog razloga da mi je kartica zaključana i moram tražiti pomoć loše službe za korisnike.

 

 Samo na Zaba mozes primati placu? Na PBZ ne? Sto ti smatras "nesto drugo"?

16 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Praviš se "tošo", znaš dobro što je mislio.

 

Revolut i slični servisi, jasnije sada?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
8 godina
online
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Q-Tip kaže...

 

Na "Revolut ili nešto drugo" ne možeš primati plaću, a nisam ni siguran želim li primati plaću na app koji tu i tamo odluči bez ikakvog dobrog razloga da mi je kartica zaključana i moram tražiti pomoć loše službe za korisnike.

Za sad....

8 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Koliko vidim referirao se na Apple Pay.

Ukoliko trebas Apple pay uzmes Revolut. Ako trebas primati placu, uzmes bilo sta osim Zabe.

Nije li tošo onaj tko na "treba nam Apple Pay" odgovori sa "ali barem mozes primiti placu"

13 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Imate i curve aplikaciju.. Vuce novce direkt sa racuna tako da ne treba razmisljati o prebacivanju novaca na racun kao kod revoluta.. Ja to koristim na huawei jer on ne podrzava google servise pa ne radi google pay

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Mislim da je takvo instant placanje trebalo biti Odavno! u upotrebi
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

nebitno, a integraciju u apple pay kubure godinama već

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Tradicionalne banke na žalost ne mogu tu puno napraviti samostalno ako FINA ne ponudi takvu uslugu. Očito je FINA razvila tu uslugu i sada je pokušavaju lijepo zapakirati i nuditi kao nešto super/duper kako bi mogli opravdati naknadu za tu novu uslugu koja ce sigurno biti veca nego uobicajeni transfer.

 

Ono što banke mogu je napraviti neku aplikaciju neovisno o FINI. Da sada ne ulazim u detalje pravne prirode ali u suštini Erste je to napravila kada je izbacila KEKS aplikaciju iako imaju i svoju aplikaciju mobilnog bankarstva.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Što se tiče glorificiranja Revoluta, slažem se da je app jako dobar i fleksibilan, ali kako je kolega već rekao, apsolutno nikada ne bi povjerio toj firmi svoja redovita primanja. Previše puta sam čitao o slučajevima gdje je nekakav njihov algoritam flagirao nečiji račun i čovjek danima nije mogao do svojih novaca. 

 

Revolut sam koristio sam zbog Google Pay-a, a kad je postao dostupan u mojoj banci, prestao sam koristit tu aplikaciju. Kada sam ju i koristio, nikada nisam ostavljao veće iznose na njoj.

 
3 0 hvala 2
8 godina
online
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Ne bi ga glorificirao nego jednostavno treba pokazati srednji prst bankama koje uzimaju naknadu za održavanje računa, pa za aplikaciju, pa po transakciji... Zamisli koliko bi te koštale disposable kartice, dodatne kartice ili tako nešto što je "normalno" na Revolutu? Pa plaćao bi 100kn mjesečno banci za to....

12 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
greysaint0 kaže...

Što se tiče glorificiranja Revoluta, slažem se da je app jako dobar i fleksibilan, ali kako je kolega već rekao, apsolutno nikada ne bi povjerio toj firmi svoja redovita primanja. Previše puta sam čitao o slučajevima gdje je nekakav njihov algoritam flagirao nečiji račun i čovjek danima nije mogao do svojih novaca. 

 

Revolut sam koristio sam zbog Google Pay-a, a kad je postao dostupan u mojoj banci, prestao sam koristit tu aplikaciju. Kada sam ju i koristio, nikada nisam ostavljao veće iznose na njoj.

Ne vidim zasto preporuka Revoluta automatski znaci prebacivanje mjesecnih primanja kod njih. Ne znam tko bi to napravio pri zdravoj pameti iskreno. Ali za koristene za nekakve redovne svrhe (kupovina itd) nema mu premca. 

 

Prednosti Revoluta nikakvo ne ovise o tome jel vam plaća sjeda na njega ili ne. Ali bolji je svakako od prepaid kartica bilo koje banke. 

Uplatim novac u roku od par sekundi s kreditne kartice, koristim ga na mobu za sva plaćanja, šaljem i primam lovu preko njega dzabe, mogu SEPA transferom slati lovu, jednokratne kartice za sigurno online kupovanje, kad zaboravim na kes mogu dici lovu s bilo kojeg bankomata, za putovanja je idealan jer trenutno kreira racun u nekoj drugoj valuti, a mozes i tamo bankomate koristiti, itd itd..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Nuclear_Phoenix kaže...

Ne bi ga glorificirao nego jednostavno treba pokazati srednji prst bankama koje uzimaju naknadu za održavanje računa, pa za aplikaciju, pa po transakciji... Zamisli koliko bi te koštale disposable kartice, dodatne kartice ili tako nešto što je "normalno" na Revolutu? Pa plaćao bi 100kn mjesečno banci za to....

 A zamisli da ti npr. pbz iz čista mira blokira račun i na mail ti odgovore za pet dana s porukom "pogledat ćemo o čemu se radi". :D

 

 

 

8 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Zamisli da mi je to RBA napravio. S tim da se problem nije mogao rijesiti telefonski, nego iskljucivo dolaskom u poslovnicu. Zamisli jos dodatno da mi nisu niti javili da je problem, nego sam za isti saznao u trgovini na blagajni. Tri dana blokirana kartica a oni šute. Pa nakon sto ne prolazi na blagajni idem na bankomat koji proguta karticu. I to sve samo zato jer su oni “pomislili” da je moja kartica skenirana. Zamisljas? Ja nisam morao, to sam dozivio.
Pa i kad dođeš u poslovnicu, ne dobijes svoju karticu, nego 7 dana cekas novu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 13:07 (Umbel).
8 godina
online
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Motorino kaže...

 A zamisli da ti npr. pbz iz čista mira blokira račun i na mail ti odgovore za pet dana s porukom "pogledat ćemo o čemu se radi". :D

 

Ne bi bilo prvi put - nije bio račun nego kartice (doduše dođe ti na isto jer nisu radile niti na bankomatu niti na POSevima)... Osobno, manje problema sa Revolutom nego sa našim bankama (ESB, ZABA). I manje me košta.

 

Da li bi držao plaću tamo? Kad budu 100% službeni u Hrvatskoj, sa dozvolom HNBa, vrlo vjerojatno da. Sada ne.

 

[edit] - eto komentar iznad mojeg, identična situacija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 13:29 (Nuclear_Phoenix).
12 godina
neaktivan
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Interesantno.

Kod mene totalno suprotno. Osobno nisam nikad imao problema kod naših banaka ali sam čuo za par slučajeva, da.

S druge strane imam iskustva sa revolutovim supportom i nadam se da će ga srediti jer nije dobar. Nekoliko dana uopće nisam mogao do njih, nisam znao šta se događa. Znaš kad je lakše t-com dobit na telefon.

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
jek postoji mogućnost da uvedu plaćanje a da ne trošim pare...sve ovo ostalo je :(
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Nakon što su "unaprijedili" aplikaciju prelazim na PBZ.

 

Nova verzija imje totalni promašaj, mislim da ima najnižu ocjenu od svih sličnih a umjesto da ju unaprijede, odgovor nezadovoljnim korisnicima je "nadamo se da će te se naviknuti"

 

I zašto bi im onda vjerovao u vezi blo čega?

 

Pa-pa Zaba

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Mislim da bi netko trebao nekakav članak o toj novoj aplikaciji napisati. Stara je istina zastarjelo izgledala, ali ova nova osim što možda moderno izgleda je nepregledna i za skoro sve treba po nekoliko više koraka.
Sve govori što je ocjena pala sa 4.7 na 2.6 čini mi se.
Još najgori su oni generički odgovori koje ostavljaju ispod recenzija.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Q-Tip kaže...
Mandor kaže...

Revolut ili nesto drugo i boli te klinac jel zaba podrzava.

 

Na "Revolut ili nešto drugo" ne možeš primati plaću, a nisam ni siguran želim li primati plaću na app koji tu i tamo odluči bez ikakvog dobrog razloga da mi je kartica zaključana i moram tražiti pomoć loše službe za korisnike.

 

 Zašto je bitno gdje primaš plaću?

Nije bitno. Primam plaću na HPB i koristim Revolut za sve. HPB nema naknade za račun, 2kn je nalog za režije, 0 kn za prebacivanje na Revolut.

Na Revolutu sam od kad je dostupan u Hrvatskoj. SLužba za korisnike im je loša. Najgore mi je bilo kad mi se nije prikazivao 3d secure obrazac na aplikaciji pa nisam mogao nekoliko mjeseci uplatiti novce na revolut. Morao sam koristiti drugi mobitel za uplatu. Nikad ali nikad nisam imao problem s plaćanjem s Revoluta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 10:07 (Mandor).
16 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Screen-ovi hakiranog  HPB sustava. Ne kažem da su druge banke bolje, ali HPB je poznat po zapošljavanju uhljeba, tako da rađe ću dati mjesečno xx kuna za naknade i vođenje računa i znati da su moji podaci i novci u nekoj od privatnih banaka u HR ipak nešto malo više zaštičeni.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Branimir2412 kaže...

Screen-ovi hakiranog  HPB sustava. 

 Kako ovo nije došlo u novine?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
Visak kaže...
Branimir2412 kaže...

Screen-ovi hakiranog  HPB sustava. 

 Kako ovo nije došlo u novine?

Ne bi ti znao reči :/ I sam sam vidio taj link što je jedan kolega postao u komentarima na temu što je A1 hakiran. Možda su vijesti u startu blockane od strane raznih državnih službi 

12 godina
offline
Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje

Ovu temu tek sada vidim, pa se nadam da komentar nije zakasnio.

 

U Zabi sam od početka online usluge. Dugi niz godina sam vršio transakcije vikendom i praznicima na različite račune i uvijek su bile trenutno provedene, tj. nije se čekao novi radni dan. Nemam konkretan dokaz (jer je prošlo puno godina), ali sam siguran da je dio tih uplata išao u druge banke, a ne samo unutar Zabe. Nikada mi, tih prvih 10-15 godina, nije stigla obavijest da će uplata biti provedena sljedeći radni dan, nego su transakcije bivale provedene prividno trenutno, ponavljam - i vikendom i praznicima. Dobro se sjećam da sam na nekoliko starih godina (31.12.), a neke su bile i vikendom, navečer išao platiti razne zaostale rate, kako bi se knjižile tog dana, a ne u novoj godini, da izbjegnem kašnjenja ili opomene. I uvijek su bile knjižene 31.12., koji sat ili minutu prije Nove godine.

 

Hoću reći: ova "nova" usluga je postojala i bila uobičajena, barem u Zabi, dugi niz godina.

 

Sve dok negdje 2013., 2014. ili koju godinu kasnije, nisam siguran (ali se može naći podatak) nije uveden najgluplji potez u povijesti našeg online bankarskog sustava - ja ga zovem RADNO VRIJEME BANKARSKIH SERVERA. To je bila odluka koja je u javnosti, na moje čuđenje, prošla nezapaženo. Negdje sam načuo da je to bilo Finino (ne)djelo.

Od tada transakcije učinjene online poslije 15:20 (ili 15:40?) sati, ako idu u drugu banku, provode se tek idućeg radnog dana. Znači, za nešto što inače rade računala i serveri, koji su bez izuzetka uključeni dan i noć, vikendom i praznikom, idioti su uveli RADNO VRIJEME. Pa zašto, pobogu, kada svi serveri u svim bankama svijeta rade bez prestanka?! Ionako sve transakcije vrše i provjeravaju računala, odnosno softver. (Pretpostavljam, zato da bi neki uhljeb sa štambiljem u rukama pred kraj radnog vremena ovjerio isprintane transakcije...!!??)

 

Sada kao veliku 'novost' i 'novu uslugu' uvode ono što bi trebalo biti logično i normalno, a u početnim godinama online bankarstva smo već imali.

Ali sada to posebno naplaćuju.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagrebačka banka uvela uslugu Instant plaćanje
markz kaže...

Ovu temu tek sada vidim, pa se nadam da komentar nije zakasnio.

 

U Zabi sam od početka online usluge. Dugi niz godina sam vršio transakcije vikendom i praznicima na različite račune i uvijek su bile trenutno provedene, tj. nije se čekao novi radni dan. Nemam konkretan dokaz (jer je prošlo puno godina), ali sam siguran da je dio tih uplata išao u druge banke, a ne samo unutar Zabe. Nikada mi, tih prvih 10-15 godina, nije stigla obavijest da će uplata biti provedena sljedeći radni dan, nego su transakcije bivale provedene prividno trenutno, ponavljam - i vikendom i praznicima. Dobro se sjećam da sam na nekoliko starih godina (31.12.), a neke su bile i vikendom, navečer išao platiti razne zaostale rate, kako bi se knjižile tog dana, a ne u novoj godini, da izbjegnem kašnjenja ili opomene. I uvijek su bile knjižene 31.12., koji sat ili minutu prije Nove godine.

 

Hoću reći: ova "nova" usluga je postojala i bila uobičajena, barem u Zabi, dugi niz godina.

 

Sve dok negdje 2013., 2014. ili koju godinu kasnije, nisam siguran (ali se može naći podatak) nije uveden najgluplji potez u povijesti našeg online bankarskog sustava - ja ga zovem RADNO VRIJEME BANKARSKIH SERVERA. To je bila odluka koja je u javnosti, na moje čuđenje, prošla nezapaženo. Negdje sam načuo da je to bilo Finino (ne)djelo.

Od tada transakcije učinjene online poslije 15:20 (ili 15:40?) sati, ako idu u drugu banku, provode se tek idućeg radnog dana. Znači, za nešto što inače rade računala i serveri, koji su bez izuzetka uključeni dan i noć, vikendom i praznikom, idioti su uveli RADNO VRIJEME. Pa zašto, pobogu, kada svi serveri u svim bankama svijeta rade bez prestanka?! Ionako sve transakcije vrše i provjeravaju računala, odnosno softver. (Pretpostavljam, zato da bi neki uhljeb sa štambiljem u rukama pred kraj radnog vremena ovjerio isprintane transakcije...!!??)

 

Sada kao veliku 'novost' i 'novu uslugu' uvode ono što bi trebalo biti logično i normalno, a u početnim godinama online bankarstva smo već imali.

Ali sada to posebno naplaćuju.

Za prvi dio posta mislim da griješiš ali nisam siguran dok si za ovaj drugi dio posta u pravu. Sva domaća međubankarska plaćanja obavljaju se preko FINE u Terminskim obračunima (ciklusima). Zadnji ciklus je u 16:00 radnim danom i sva plaćanja koja nisu ušla u taj ciklus se šalju tek sljedeći dan u 8:30.

Tu imašterminski plan obračuna

 

Fun fact: tamo negdje između 2006 i 2009 godine radio sam kao sistemaš za jednu banku. Pukla nam je komunikacija prema FINI sad se ne sjećam točno detalja uglavnom nismo mogli poslati datoteku a trebala su ići neka bitna plaćanja taj dan. Zvali su me iz platnog prometa da to "ručno" riješimo. Uglavnom tu datoteku zapržio sam na brzinu na CD/DVD i službeni vozač me je odvezao u FINU da im to osobno predamo. Znam da je vozio ko lud kroz gužvu jer bilo je na knap da li ćemo stići dostaviti datoteku na vrijeme (stigli smo ).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice