Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

poruka: 200
|
čitano: 30.257
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru".
6 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

 

 

da su prodali sve te stare bolnice samo kao zemljište, dobili bi lovu da naprave nove, moderne koje ne bi svaki potres skršio (a ovo su osrednji potresi), a oprema se ionako preseli...

 

 

 Jesu li to secesijske zgrade u Zagrebu ili ne ?

To se ne smije rušiti...

Dok traje, traje...neš to rušit pobogu.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
12 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Strašno što se dogodilo ljudima u Zagrebu i okolici gdje je bio epicentar, ali i šire., i još uz to i ova smrdljiva bolest.

Ljudima kojima su kuće ili stanovi urušeni treba pomoći i naći riješenje na bilo koji naćin.

 

Kompanije koje izrađuju kuće u nekoliko sati ili dana i država trebaju možda pokušati pomoći na naćin da se ljudima poklone mobilne kuće, montažne drvene kuće,  a ćiju izgradnju ili montažu bi financirala država. Naravno da bi te kompanije trebaju spustiti cijenu takvih kuća i tako će ipak imati prihod, a sada trenutno mislim da im je prodaja pala ili će neki morati staviti kljuć u bravu i zatvoriti firmu.

 

Jedan primjer da izgrađena kuća ne mora biti skupa.

Jedna kompanija iz US izgradi kuću od nekih 60 kvadrata za 4.000,00 US dolara u 48 sati ili manje.

To je 3D print kuće od čvrstih i negorivih materijala. Prošle godine projekt izgradnja 100 kuća kao naselje za siromašne u jednoj od država Latinske Amerike.

Kompanija gradi kuće diljem svijeta na naćin da se otvara startup kampanja u prikupljanju novca za takav naćin gradnje i na taj naćin oni u stvari pomažu siromašnima da ne moraju platiti ništa jer se izgradnja financira od kampanje prikupljanja novca.

 

Nadam se da će svima koji su ostali bez svojih domova u Zagrebu i okolici ipak na neki naćin brzo biti riješeno stambeno pitanje za stalno.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 12:59 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Anđeo bez falinge syncmaster245b 

 

ma kopčam kaj velite, ali vjerujte mi, da oni malo stisnu, i gradske vlasti bi se trgnule...

 

naša (KC) bolnica je rađena 80-ih, među ostalim i lokalnim samodoprinosom, moji starci su kao i svi zaposleni u zajednici općina ondašnjoj davali od plaće...

 

i opet je u ovih 30+ godina i ona već derutna, i tehnologije su se mijenjale, ali je projektirana za 7,5 potrese... kotlovnica, elektrogeneratori, sve se da mijenjati, ali ak ti statika zgrade ode u kukuruz, moš' se slikat'...

 

1905.g. kad je Petrova građena rentgen je bio zadnji krik tehnike, ali je dijagnostika i sve drugo u medicini daleko naprijed otišlo, zahtjevi za energentima su se promijenili, sustavi ventilacije, ne trebaš 3.5 m visoke stropove u bolnicama....

 

oprostite svi, ali one snimke iz Petrove jučer su mi jezive bile...

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Kad staviš tri bolnice u jednu onda imaš jednog ravnatelja umjesto tri, za svaki odjel jednog pročelnika umjesto tri, jednog šefa računovodstva umjesto tri...
Tako da nema neke motivacije za preseljenjem.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

ali tu je i odgovor zašto je 90% budžeta u bolnicama - plaće...

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
syncmaster245b kaže...

 Iako kuzim tvoju poantu, doktori najmanje odlucuju o novim bolnicmama, elem lajes na krivo drvo.

 Jesi slijep pored zdravih očiju? Ako nisi pa pogledaj malo koliko je doktora otišlo u politiku. A tamo se donose odluke. Nije bez veze nastala izreka da što je više doktora u politici, to je država sve bolesnija.

 

A ove što kritiziraju stanje ovih starih zgrada nek se informiraju što sve treba po važećim zakonima napraviti da bi se samo zamijenio prozor na tzv. zaštićenom kulturnom dobru ili se nalazi unutar zone kulturno-povijesne cjeline. Dok zgrade propadaju nikom ništa, čim hoćeš nešto popraviti eto kazni i prijava.

 

A dovoljno je samo pogledati i primjeniti kako vođenje zdravstvenih ustanova rade u sređenim državama. No, kao narod imamo upravo takvu vlast kakvu zaslužujemo. Birali ste, eto vam ih.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Da prisnažim:

 

kad sam radio u bolnici, rekao sam na upravnom odboru:

 

ravnatelj ustanove koja ovisi o proračunskom novcu mora biti ekonomist i to dobar ekonomist.

doktor bi trebao bit zamjenik, više u smislu tehničkog direktora...

 

naravno, nije dobro leglo ;-)

 

a to, da doktori idu u politiku je valjda samo kod balkanjezerskih plemena uobičajeno, drugdje je iznimka koja potvrđuje pravilo...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 13:16 (Stric_Jura).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Jura iz druge galaksije kaže...
syncmaster245b kaže...

 Iako kuzim tvoju poantu, doktori najmanje odlucuju o novim bolnicmama, elem lajes na krivo drvo.

 Jesi slijep pored zdravih očiju? Ako nisi pa pogledaj malo koliko je doktora otišlo u politiku.

 Koliko?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
9 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

7

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

 bog čuva pijance i budale? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

Da prisnažim:

 

kad sam radio u bolnici, rekao sam na upravnom odboru:

 

ravnatelj ustanove koja ovisi o proračunskom novcu mora biti ekonomist i to dobar ekonomist.

doktor bi trebao bit zamjenik, više u smislu tehničkog direktora...

 

naravno, nije dobro leglo ;-)

 

a to, da doktori idu u politiku je valjda samo kod balkanjezerskih plemena uobičajeno, drugdje je iznimka koja potvrđuje pravilo...

 E moj Jura !

Od danas je pola našega .....da ne kažem gdje radim, na godišnjem, pola radi, po naputcima struke...

Iz Osijeka sam kao što se vidi i pisao sam odgovornijima u Zagreb (preskočio sam sam našu vrlu HDZ predstojnicu") jer mi pojedine stvari oko toga informatičkoga "rada od kuće" nisu jasne.

Dobio sam danas točno u 9.57 odgovor da je to besmisleno a zamislite što ću doživjeti kada me predstojnica pozove  na "raport" jer nisam išao "preko nje"...

Nisam išao preko "nje" jer je ružna i glupa... (šalim se)...

Realno, zagrebačke njuške koje vode računa o tome su falšale te sam na kraju sad ja ispao pametan...

Prihvatili su mojih 80% prijedloga o preraspodjeli radnoga vremena a zašto ?

Bio sam na godišnjem samo četiri dana i ne nisu pitali ljude koji su sposobni poput mene (a ima ih), već su napravili mali kružook debila te su idioti odlučili o preraspodjeli radnoga vremena, spremačicama, nabavci, korištenju sredstava za higijenu a ja sam samo mali psiholog (s 32 god. staža) kao i nas još 10. 

Ne, pitali su PRAVE UHLJEBE IDIOTE koji ne razumiju suštinu....ma neću više...gadi mi se i pisati o tome.....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Ajar kaže.

 bog čuva pijance i budale? 

 Ja sam oboje a zašto mene bog ne čuva ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Anđeo bez falinge kaže...
Ajar kaže.

 bog čuva pijance i budale? 

 Ja sam oboje a zašto mene bog ne čuva ?

 jer ga nema? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

hmm jel i kod vas sumanuto pada snijeg kao u KC?

 

jadni ljudi u šatorima i autima...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Ajar kaže...

 jer ga nema? 

 E, jebiga i u kurac onda sa svim...

Mislio sam da bar netko bdije nad mojim krhkim bićem....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

hmm jel i kod vas sumanuto pada snijeg kao u KC?

 

jadni ljudi u šatorima i autima...

 Ako si mene pitao, počelo je nešto mada sam bio iznenadjed i uvredjen..  temperatura 3 celzija a odjednom polusnijeg.

No, brzo je prestao...

 

Očekujemo večeras , sutra i prekosutra jutarnje mrazove, glupi nepotrebni snijeg itd... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Anđeo bez falinge kaže...
Ajar kaže...

 jer ga nema? 

 E, jebiga i u kurac onda sa svim...

Mislio sam da bar netko bdije nad mojim krhkim bićem....

 al ima ovo: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Svaki puta kada bude malo jači potres (3.5, pa na više), padne snijeg. Koji vrag?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Da se ne vidi krš?

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Marko :D kaže...

Svaki puta kada bude malo jači potres (3.5, pa na više), padne snijeg. Koji vrag?

 slušaj me sinko. sve je to povezano sinkronicitetom, ili su đavolja posla na djelu....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Marko :D kaže...

Izgleda da je sada samo za nas. Za sve druge normalno daje detalje o potresu.

 Je, sad radi ali daje krive podatke. Prije pola sata mi iskoči da je bio potres 3.2 a lokacija 1km od mene, gledam ko tele i još mi čudno kak ja nisam osjetila a ovi javljaju da se osjetio u ZG-u. Sad je naša seizmološka služba javila da je bio 2.7 na Markuševcu. Znači da im ni jačina ni lokacija još uvijek ne rade točno.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
13 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Prve informacije vezane za potres skoro nikada nisu točne jer se vjerojatno čeka potvrda i drugih seizmoloških službi. To je posebno vidljivo kod umjerenih potresa; prvo kaže 4.5, a onda nakon desetak minuta pada na 3.7 i tako dalje.

 

Lokacija također ne može biti precizna. To se isto zna tek nakon detaljnih analiza seizmoloških službi. Ono što ti dobivaš je približna lokacija. 

 

Kod mene doma nitko nije osjetio taj zadnji potres, niti su se lusteri ljuljali; samo je otac čuo zvuk, ništa drugo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 22:18 (Marko :D).
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Marko :D kaže...

Prve informacije vezane za potres skoro nikada nisu točne jer se vjerojatno čeka potvrda i drugih seizmoloških službi. To je posebno vidljivo kod umjerenih potresa; prvo kaže 4.5, a onda nakon desetak minuta pada na 3.7 i tako dalje....

 Da, ali ne fulavaju za toliko puno inače. Fulali su lokaciju 25km.

Evo i sami su potvrdili, ubili im hrvati servere 

 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Samo daj Hrvatima u ruke...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Jbt jos malo sa ubi srbina prijeci ce se na ubi hrvata.

Hahahahahah

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
ddarknessfairyy kaže...
Marko :D kaže...

Prve informacije vezane za potres skoro nikada nisu točne jer se vjerojatno čeka potvrda i drugih seizmoloških službi. To je posebno vidljivo kod umjerenih potresa; prvo kaže 4.5, a onda nakon desetak minuta pada na 3.7 i tako dalje....

 Da, ali ne fulavaju za toliko puno inače. Fulali su lokaciju 25km.

Evo i sami su potvrdili, ubili im hrvati servere 

 

 kako i nebi kad pogledas komentare na toj aplikaciji izgleda da je ljudima jebeno dosadno ili su debili, prijavljuju i pisu gluposti bilo potresa ili ne.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
U Novoj Galeriji, lego u pola tri ujutro. Budi me lupnja ormara koji mi je pored glave, unutarnja žaluzina lupa, klizna vrata (koja otvorim po noći da se zrači) lupaju, tutnji sve živo i neživo, okrenem se i vidim ljude na balkonima. Kao da je trajao pola minute. A najgore što sam bio sam u krevetu, djevojka bila kući u Slavoniji. Došlo mi da vrištim 😥
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Dex.pwn kaže...
U Novoj Galeriji, lego u pola tri ujutro. Budi me lupnja ormara koji mi je pored glave, unutarnja žaluzina lupa, klizna vrata (koja otvorim po noći da se zrači) lupaju, tutnji sve živo i neživo, okrenem se i vidim ljude na balkonima. Kao da je trajao pola minute. A najgore što sam bio sam u krevetu, djevojka bila kući u Slavoniji. Došlo mi da vrištim 😥

Prava? Od krvi i mesa?

Ontopic: gledajuci scene od nekog dana kad je ekipa dva sata polugola stajala na hladnoci i cupkala, u torbu sam natrpao nesto prnja, extra punjac i takve stvari. Sad izletim iz stana spreman u roku keks i netrebam se vracat po nista. Da nebi kao moj brat 2 sata cubio ispred zgrade u ogrtacu i papucama. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Panično napuštanje prostora (aka masovni stampedo po potencijalno oštećenim stubištima) je baš pametan potez... 

Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice