Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

poruka: 200
|
čitano: 30.516
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
R36 kaže...

Ja sam kilometar i pol od epicentra...Jazbina a ja u Dubravi.

Znaci slobodno mogu prizmat da sam se usro kao picka..

Trajalo je negdje 10 sek i nisam se prepao prvih 5 nego zadnje 3...i bilo jebeno.

Imam malo djete od godine dana i zbog toga me strah ulovio...

Zena, djete i ja na balkon...zivim u kuci na 2 kata.

 

Meni se srusila komoda u spavacoj sobi i gornji dio kuhinje se odvojio od zida. Gornji dio se odvojio nakon 2-3h. Sva sreca da sam dosao na kat po nesto i vidim kuhinja visi. Rastavio gornje elemente i vracam je za mjesec,dva. Stavit jace sarafe ubuduce jer je ovaj koji je slagao kuhinju stavio neke plitke sarafe.

 

Krov mi je od onog ukrasnog lima koji izgleda kao cigla...tako da je s gradevinske strane sve ok.Kuca je dobro gradena tako da nema puknuca po zidovima.

 

Sta reci nego ne ponovilo se Boze.

 

 

 Jedina gora stvar od toga da stanes izvana uz zid od kuce je da izades na balkon, tak da ono, razmisli malo o drugim taktikama jer je ova bila ultimativno losa.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
R36 kaže...

Ja sam kilometar i pol od epicentra...Jazbina a ja u Dubravi.

Znaci slobodno mogu prizmat da sam se usro kao picka..

Trajalo je negdje 10 sek i nisam se prepao prvih 5 nego zadnje 3...i bilo jebeno.

Imam malo djete od godine dana i zbog toga me strah ulovio...

Zena, djete i ja na balkon...zivim u kuci na 2 kata.

 

Rastavio gornje elemente i vracam je za mjesec,dva. Stavit jace sarafe ubuduce jer je ovaj koji je slagao kuhinju stavio neke plitke sarafe.

 

Ići na balkon nije nikako pametno, balkon može puknuti. Dok se trese je najpametnije ostati unutra pa onda izaći van. Čučnuti uz neki deblji nosivi zid ili ako su čvrsti štokovi onda stajati u njima.

Što se tiče elemenata, koliko je bitan šaraf, toliko je bitna i tipla u koju ide šaraf. Treba neka kvalitetna tipla i odgovarajući šaraf za nju, ovisno o vrsti tiple.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 23:54 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Sale_ds kaže...
R36 kaže...

Ja sam kilometar i pol od epicentra...Jazbina a ja u Dubravi.

Znaci slobodno mogu prizmat da sam se usro kao picka..

Trajalo je negdje 10 sek i nisam se prepao prvih 5 nego zadnje 3...i bilo jebeno.

Imam malo djete od godine dana i zbog toga me strah ulovio...

Zena, djete i ja na balkon...zivim u kuci na 2 kata.

 

Meni se srusila komoda u spavacoj sobi i gornji dio kuhinje se odvojio od zida. Gornji dio se odvojio nakon 2-3h. Sva sreca da sam dosao na kat po nesto i vidim kuhinja visi. Rastavio gornje elemente i vracam je za mjesec,dva. Stavit jace sarafe ubuduce jer je ovaj koji je slagao kuhinju stavio neke plitke sarafe.

 

Krov mi je od onog ukrasnog lima koji izgleda kao cigla...tako da je s gradevinske strane sve ok.Kuca je dobro gradena tako da nema puknuca po zidovima.

 

Sta reci nego ne ponovilo se Boze.

 

 

 Jedina gora stvar od toga da stanes izvana uz zid od kuce je da izades na balkon, tak da ono, razmisli malo o drugim taktikama jer je ova bila ultimativno losa.

Ja kad sam izasao na terasu (jer preko terase silazim niz stepeikce u dvoriste) on je vec stao.

U tih 10 sek se tesko snalazis...

 

Kad prezivis tih 10 sek u kuci, i kad vidis da je stao...balkon je nebitan.

 

Da me krivo ne skuzite..tih 10 sek se treses po kuci i ne znas gdje si...jer nas je sve ulovio na spavanju.

 

Ja sam prvi u svojoj ulici izasao na ulicu/dvoroste. Znaci vecina populacije ostane u kuci...jer sam dozivljaj potresa je sok koji vecinu ukipi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2020 23:59 (R36).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Prvi put se veselim pomisli da će me u ponedjeljak u sedam probuditi sat.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Evo ga opet...majku ti jebem.Najezio sam se...2sek je trajalo.

I aj ti odi spavat.Ma hocu kurac.

Zena i djete spavaju...ja dezuram.

Sad ne skaces na ove male potrese...jer znas kakav je velik., al da te produ trnci i jeza - lagao bi kad bi rekao da nije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 0:02 (R36).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
@R36
Gdje se nalaziš? Jer ja ništa nisam osjetio a potpuno sam miran.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Visak kaže...
@R36
Gdje se nalaziš? Jer ja ništa nisam osjetio a potpuno sam miran.

 Gornja Dubrava...Groblje Mirosevac - Novacka ulica., od Nove Bolnice 400m.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 0:07 (R36).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Uh, ti si točno nad grabom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Visak kaže...
Uh, ti si točno nad grabom.

 Potez - Jazbina, Policijska akademija, Nova Bolnica, Okretiste Dubrava.

12 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Visak kaže...
Uh, ti si točno nad grabom.

To je taj potez...i taj dio ti se trese svako malo.

Doslovno osjecam svako podrhtavanje jer mi je mozak sad tako programiran. Znaci u 00:00 je bio lagani potres koji je trajao 2sek..dovoljno da ti se sve pocne trest.

 

12 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Kako je sad streslo - jak udarac ali kratak...

Kao da ne avion prosao nisko...

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
I u Stubičkim Toplicama se osjećaju svi ti potresi, i onaj oko ponoći, i ovaj sad koji je bio malo jači od onog u ponoć..
J.G.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 3:22 (jurica_m).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
jurica_m kaže...
I u Stubičkim Toplicama se osjećaju svi ti potresi, i onaj oko ponoći, i ovaj sad koji je bio malo jači od onog u ponoć..

 Ovog sam i ja osjetila, probudio me. Onog u 12 sam prespavala. Moj mužek i pasonja spavaju ko topovi cijelu noć. Oni niš ne osjete.

 

Btw jel mi se čini ili je EMSC crko? Ne radi mi ni app ni desktop verzija. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Ja emsc pratim na twitteru uredno.
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
R36 kaže...

Ja sam kilometar i pol od epicentra...Jazbina a ja u Dubravi.

Znaci slobodno mogu prizmat da sam se usro kao picka..

Trajalo je negdje 10 sek i nisam se prepao prvih 5 nego zadnje 3...i bilo jebeno.

Imam malo djete od godine dana i zbog toga me strah ulovio...

Zena, djete i ja na balkon...zivim u kuci na 2 kata.

 

Meni se srusila komoda u spavacoj sobi i gornji dio kuhinje se odvojio od zida. Gornji dio se odvojio nakon 2-3h. Sva sreca da sam dosao na kat po nesto i vidim kuhinja visi. Rastavio gornje elemente i vracam je za mjesec,dva. Stavit jace sarafe ubuduce jer je ovaj koji je slagao kuhinju stavio neke plitke sarafe.

 

Krov mi je od onog ukrasnog lima koji izgleda kao cigla...tako da je s gradevinske strane sve ok.Kuca je dobro gradena tako da nema puknuca po zidovima.

 

Sta reci nego ne ponovilo se Boze.

 

 

 

Kratke tiple su sa razlogom da se drže prve stijenke cigle i ne probiju u šuplji dio pošto se u većini slučajeva električne instalacije furaju na toj dubini >6cm i 10-20cm od stropa. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Da, iz nekog razloga EMSC ne pokazuje magnitudu potresa iz Hrvatske. Ne znam zašto...

 

Sad uopće ne radi, nema ni jednog potresa na listi...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 6:22 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Jakic007 kaže...
Ja emsc pratim na twitteru uredno.

 Na twitteru izbacuje samo "possibly felt" tj dojave korisnika, na mobilnoj isto samo da su imali dojave ali uopće ne obnavljaju popise sa stupnjevima i podacima. Ne samo za nas, zadnji potres je upisan prije 10 sati u Dominikanskoj Republici i od tada ni jedan. Na desktopu uopće nema popisa. Izgleda da im je sve palo.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

potresna svjedočanstva? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 14:18 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
ddarknessfairyy kaže...
Jakic007 kaže...
Ja emsc pratim na twitteru uredno.

 Na twitteru izbacuje samo "possibly felt" tj dojave korisnika, na mobilnoj isto samo da su imali dojave ali uopće ne obnavljaju popise sa stupnjevima i podacima. Ne samo za nas, zadnji potres je upisan prije 10 sati u Dominikanskoj Republici i od tada ni jedan. Na desktopu uopće nema popisa. Izgleda da im je sve palo.

Izgleda da je sada samo za nas. Za sve druge normalno daje detalje o potresu.

14 godina
online
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
gocc01 kaže...

 

 

 

Kratke tiple su sa razlogom da se drže prve stijenke cigle i ne probiju u šuplji dio pošto se u većini slučajeva električne instalacije furaju na toj dubini >6cm i 10-20cm od stropa. 

 pa zna se gdje se instalacije rade i gdje su ti provučene. Baš ništa teže ne možeš učvrstiti na zid ako ćeš raditi s tako malim tiplama. Također imam zidove od šuplje cigle i obično izbušim veću rupu, u koju onda ubrizgam brzovezivi beton, tako da armiram područje, same cigle su lomljive bile šuplje ili ne. U taj beton postavljam tiplu. Na kuhinjskim elementima slaba karika je ovjesna šina koja drži 100kg (obično se postave dvije). Naravno da kod potresa mogu bit velike dinamičke sile pa i to može bit nedovoljno, ali to su stvarno ekstremi.
Inače u mojoj zgradi smo nakon potresa imali i manju poplavu jer je u jednom stanu na zadnjem katu sa zida otpao bojler(?!). Vjerojatno je bio učvršćen po načelu "ma dobro je to, drži...". 

14 godina
online
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Marko :D kaže...

Izgleda da je sada samo za nas. Za sve druge normalno daje detalje o potresu.

 Vjerojatno je snaga potresa ispod neke granice za prikazivanje. Izgleda da su najmanje brojke 2,5. Doduše, ako je ispod 2,5 valjda se i ne osjeti. Ja sam sinoć par puta kratko čuo onu tutnjavu koja dolazi prije potresa ali se nije ništa treslo. Također par puta sam osjetio podrhtavanje niske frekvencije (kao da se tlo njiše), a bez tog zvuka, ali to sam možda i umislio. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Jel ovo sad bilo?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Je.

Imam i ja revolut pozivnice s novcima i besplatnom dostavom, pa slobodno se javite. | Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Čini mi se da je ovaj bio malo jači 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

3,7 kažu...

Imam i ja revolut pozivnice s novcima i besplatnom dostavom, pa slobodno se javite. | Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Ovaj je bio malo jaci, no i ovi manji su vrlo neugodni. Ja sam na tresnjevci i svako malo se osjeti, no Bogu hvala nema nikakve stete.

VISCA BARCA
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

A vjerujem da to kako se osjeti dosta ovisi i o konstrukciji građevine, a i terenu na kojem se nalazi. Vjerujem da se u kućama i zgradama koje su građene na kamenijem terenu to osjeti jače nego recimo kod građevina koje leže na glinenom i pješčanom tlu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

Evo javlja mi stara da je muzej u kojem radi u centru grada neupotrebljiv (blizina HNK) i vjerojatno ce se seliti na novu lokaciju ko zna kad.. unutra ne smiju, ne smije ni po racunovodstvene papire da napravi obracune placa do kraja, bit ce veselo.

Muzej za umjetnost i obrt je isto dobio dosta po p***i, a vjerujem i ostali stari muzeji u centru..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru

no mislim da je isto tako došlo iz dupeta u glavu i našoj doktorčadi..

 

da se razumijemo, poštujem ih, jer u konačnici oni uvijek rade društveno koristan posao, ali samo kod nas su oni konzervativniji od crkvenjaka...

 

da su prodali sve te stare bolnice samo kao zemljište, dobili bi lovu da naprave nove, moderne koje ne bi svaki potres skršio (a ovo su osrednji potresi), a oprema se ionako preseli...

 

a glupo je imati najmoderniji MR aparat u staroj KuK zgradi napravljenoj za grijanje na ugljen...

 

bolnice na periferiju, dat im prostora za pristup, parkirališta, helidrome... redundantnu opskrbu svim energentima i konačno će i oni ući u 21. stoljeće...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.3.2020 12:04 (Stric_Jura).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zagreb protresla 5,3 stupnja po Richteru
Stric_Jura kaže...

no mislim da je isto tako došlo iz dupeta u glavu i našoj doktorčadi..

 

da se razumijemo, poštujem ih, jer u konačnici oni uvijek rade društveno koristan posao, ali samo kod nas su oni konzervativniji od crkvenjaka...

 

da su prodali sve te stare bolnice samo kao zemljište, dobili bi lovu da naprave nove, moderne koje ne bi svaki potres skršio (a ovo su osrednji potresi), a oprema se ionako preseli...

 

a glupo je imati najmoderniji MR aparat u staroj KuK zgradi napravljenoj za grijanje na ugljen...

 

bolnice na periferiju, dat im prostora za pristup, parkirališta, helidrome... redundantnu opskrbu svim energentima i konačno će i oni ući u 21. stoljeće...

 Iako kuzim tvoju poantu, doktori najmanje odlucuju o novim bolnicmama, elem lajes na krivo drvo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice