Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

poruka: 13
|
čitano: 5.248
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm".
14 godina
offline
Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

Moj PC  
2 1 hvala 1
11 godina
offline
Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

Polovica zaposlenika ce dat otkaz u doba pandemije kada se hrpa toga opravdano ili ne opravdano zatvara ili se smanjuje broj radnika....barem je tako ovdje u De.....ne znam,budu dali otkaz pa ce sta...ic na baustelu?

Sve je to pomalo nebulozno.

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika
MEGATAMA kaže...

Polovica zaposlenika ce dat otkaz u doba pandemije kada se hrpa toga opravdano ili ne opravdano zatvara ili se smanjuje broj radnika....barem je tako ovdje u De.....ne znam,budu dali otkaz pa ce sta...ic na baustelu?

Sve je to pomalo nebulozno.

 Ovdje se isključivo misli na sektore u kojima je potražnja za kadrom veća od ponude na tržištu. Danas je i u Hrvatskoj relativno lako doći do novog posla u vrlom kratkom roku (naravno pričamo o IT sektoru).

Pandemja je samo ubrzala usvajanje opcija rada od kuće. 

15 godina
offline
Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

zabranite hibridni kukuruz i 7/8 svijeta će gladovati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika
maximus007 kaže...
MEGATAMA kaže...

Polovica zaposlenika ce dat otkaz u doba pandemije kada se hrpa toga opravdano ili ne opravdano zatvara ili se smanjuje broj radnika....barem je tako ovdje u De.....ne znam,budu dali otkaz pa ce sta...ic na baustelu?

Sve je to pomalo nebulozno.

 Ovdje se isključivo misli na sektore u kojima je potražnja za kadrom veća od ponude na tržištu. Danas je i u Hrvatskoj relativno lako doći do novog posla u vrlom kratkom roku (naravno pričamo o IT sektoru).

Pandemja je samo ubrzala usvajanje opcija rada od kuće. 

Zar nije nedavno bila udarna vijest da je Activission otpustio hrpe radnika,zar to ne spada u siri IT sektor?

Takodjer svako malo se gasi ili reze neki developer....kako onda potraznja moze bit veca od ponude ako se otpustaju radnici na sve strane?...

Mozda sam u krivu u vezi svega ovoga ali takav je dojam....

I ne mislim na ovih 20 radnika sto su se zalili na mobing ili sto vec nego na onih 200 prije i one prije njih tog broja se ne sjecam

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 14:29 (MEGATAMA).
15 godina
online
Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

Hrvatska se ne treba brinuti, ionako je politici mjerodavan isključivo javni sektor u kojem još uvijek debelo vlada stav da radiš ako samo sjediš na poslu gdje ne radiš ako te se ne vidi po kavama jer selo ne zna gdje si. Učinak nema veze jer je uvriježeni stav da ne radiš čak i kada je tvoj posao obavljen ali ako pri tome nisi viđen u uredu jer je glavno vjerovanje da je posao fiktivna zvijer kojom se plaše novaci kako ne bi posumnjali u strukturu "posla" onih na vrhu što su tamo došli podobnošću a ne radom

 

I ne, ne šalim se, stvarno je tako

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 15:16 (Ges).
 
13 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika

Dovoljno je baciti oko na listu oglašenih poslova na LinkedIN:

https://www.linkedin.com/jobs/search/

 

Osobno poznam veći broj ljudi koji su promjenili posao u zadnjih godinu dana. I svi zadovoljni odlukom.

Sada je prilika za promjenu.

14 godina
offline
Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

Pa obicno su protiv rada od kuce, voditelji, sefovi i ostali koji sefuju i zovu svaki dan na sastanak i tamo se gubi vrijeme umjesto da sve rjesi preko maila. Jer ako se pokaze da se vecina toga moze preko maila ostaje sef bez svoje velike place i bonusa...

 

A da ne govorimo da se prosjecno izgubi 1-2 sata na dan samo na "putovanje" od kuce do posla i natrag. Tu smatram oblacenje i sve sto ide uz to. Ipak nemozes raditi na poslu u pidzami kao kod kuce...

mihi
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2021 19:55 (mihi999).
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika

Nedopustivo! Pod hitno tražim da država donese Zakon u kojem raspojasane radnike dovodi ponovno u red! Ne meže to tako dalje!

11 godina
offline
Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

Momentalni ali ne objavljeni otkaz.

 

Dok bi moj "otkazni" rok tekao, smanjio bih tempo rada, odmorio se dobro i lagano isao u potragu za novim radnim mjestom.

Taman kada bi situacija u poduzecu zagustila, zbog moje neprilagodljivosti novonastaloj situaciji, nasao bih novi job i dao otkaz!

 

Naravno da se ne bih pojavio u firmi, jer sve sto netko nametne dobiti nece.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika
ne mogu oni nas toliko malo platiti...koliko mi možemo malo raditi... bolje grob nego job
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika
mihi999 kaže...

Pa obicno su protiv rada od kuce, voditelji, sefovi i ostali koji sefuju i zovu svaki dan na sastanak i tamo se gubi vrijeme umjesto da sve rjesi preko maila. Jer ako se pokaze da se vecina toga moze preko maila ostaje sef bez svoje velike place i bonusa...

 

A da ne govorimo da se prosjecno izgubi 1-2 sata na dan samo na "putovanje" od kuce do posla i natrag. Tu smatram oblacenje i sve sto ide uz to. Ipak nemozes raditi na poslu u pidzami kao kod kuce...

 Največi komad svog života potrošimo na učenje/rad/spavanje. Ovo nešto između tobože živimo. Samo šačica sretnika živi život bez da im netko diktira dnevnu rutinu.

16 godina
offline
Zabranite hibridni rad i polovina zaposlenika razm

Bolje hirbridni rad nego hibridni rat!

P.S. tocno i ja ovako lijepo izgledam, poput dame sa slike, dok radim od doma.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice