Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

poruka: 41
|
čitano: 20.897
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va".
11 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

više puta mu dao priliku ali me nijednom nije dobio.

 

ipak mi je prvi favorit HERE.

 
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

Ograničenje brzine je presitno i teško ga je pročitati kad je mob zalijepljen za staklo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Ja ga povremeno pokrenem samo zbog prikaza kamera za nadzor brzine i policije, ali bez odabira odredišta jer me je znao provesti takvim rutama da to nije normalno, zadnji put prije 2 tjedna u Trogiru, odsad samo za kamere i policiju ga koristim.
HERE već dugo nisam koristio, Google Maps mi je br. 1.
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

tomtom Go No.1

 

Waze me znao kozjim stazama do centra odvest  nikad više, prije Google Maps

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

App je ok, koristim duže vrijeme, ali brate mili, u stanju je popit bateriju ko čašu hladne vode!

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Eyekool kaže...
Ja ga povremeno pokrenem samo zbog prikaza kamera za nadzor brzine i policije, ali bez odabira odredišta jer me je znao provesti takvim rutama da to nije normalno, zadnji put prije 2 tjedna u Trogiru, odsad samo za kamere i policiju ga koristim.
HERE već dugo nisam koristio, Google Maps mi je br. 1.

 s tim da dosta kamera nema updejtano.testirano ove godine po dalmaciji.opustits se malo brze i mislis da ce te upoziriti(a ne upozorava zvucno) a ono nis.

15 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Dok sam imao lumiu 930 Here je bio odličan. Kada sam se vratio androidu, Google maps još uvijek nije bio ni blizu upotrebljive navigacije, no danas je Maps sasvim pristojan tako da drugo ništa i ne isprobavam.
morrisoN
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

Google maps je postao tako močan alat, česti updatei, odlične karte, da sam s mobitela i automobila izbacio sve ostale navigacije. Plus, sve ovo odlično radi kad ga spojim na "infotainment" od auta.

I toliko korisnika ga ima na mobitelu da vjerojatno prikupljanjem podataka dolaze do skoro realtime situacije na cestama.

 

A pošto je Waze također od Googlea, vjerojatno se radi o potpuno istoj karti plus ovaj društveni aspekt, pa bi ga baš mogao probati.

 

Jel netko zna, Android Auto po defaultu podržava Waze?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Here na WinPhoneu je bio savrsen, na WinMobileu nedorecen, a na Androidu/iOS-u to vise nema veze sa starim Here/OVI-em.

Al sve u svemu, i dalje je Here ispred Waze-a i Google Mapsa.

Garmin Navi koriste Here kartografiju, kao i njemacki koncerni automobila, koji su trenutni vlasnici (zato i manjak developmenta aplikacije).

Za neke stvari je TomTom nezamjenjiv, tipa Moto-rute, koji vecina drugih Navi aplikacija i dalje ignorira.

Ps - sto se offline navigacije tice, naravno Here i dalje broj 1, daleko iznad svih. Tek onda nakon dugo dugo dugo nicega, pojavi se Garmin, ali dobija update presporo, tako da je ponekad kao offline neupotrebljiv bez rucne korekcije rute.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 10:37 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

tko sve prravi karte jel zna tko?

 

mislim ima puno app za navi ali karta je svega mislim nekoliko....cije su apple karte?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

Na Wazeu ako vidite da fali koja kamera samo pritisnete tipku dolje desno i prijavite neispravnost. Poslije vas admin pita sto ne valja pa mu objasnite kroz poruku. Svaka drzava ima svoje lokalne admine, a onda unutar drzave se dijele regije pa svaka regija ima svog regionalnog admina. Ocito je taj admin u Dalmaciji malo lijeniji jer sam i ja primijetio razna cuda po Dalmaciji.

 
0 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb

Waze zvučno upozorava za kamere samo ako se voziš iznad ograničenja, ako se normalno voziš, samo ju pokaže na karti.

11 godina
neaktivan
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

Waze koristim od kad je kod nas dostupan putem CarPlay-a i izuzetno sam zadovoljan. Ponekad upalim navigaciju ali samo ako idem u neku ulicu koja mi nije poznata i taj dio navigacije Waze uredno odradi. Prijavljujem sve, od patrola do rupa i radova na cesti jer isto tako želim da i meni netko pomogne. Napredne opcije tipa uređivanje mapa i cesta nisam još koristio. Ne znam da li postoji neki drugi app koji ima ovu komponentu prijave kamera i patrola ali s obzirom da dosta taxista koristi Waze, smatram ga jako korisnim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 12:12 (petar.grce).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
GSP kaže...

tko sve prravi karte jel zna tko?

 

mislim ima puno app za navi ali karta je svega mislim nekoliko....cije su apple karte?

 

Apple je kupio nekoliko manjih kompanija prije nego što su prestali koristiti Google Maps i lansirali svoje Apple Maps.

 

S Wazeom sam jako zadovoljan, često se vozim magistralnim i lokalnim međugradskim cestama, a upravo je kombinacija Wazea i tzv "blendanja" u ovom trenutku najbolja opcija u borbi protiv patrola.

14 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

Wazeu je najveći problem nemogućnost dodavanja točaka, tj. daje samo jednu:

 

prvo staviš cilj, on ponudi rute, pa odereš traženje lokacije i kad ju nađe ponudi ti ju kao novi cilj ili postaju do postojećeg cilja...

 

što se lokacije kamera tiče, veli za sve kad i sporije voziš... ograničenje brzine se vidi (vozim Suzuki i AAuto mi je prikazan na infotaiment ekranu - samo ga moram posvijetliti jer ne mogu postaviti isti prikaz dnevno/noćno jer imam automatsko paljenje svjetala...

 

Here koristim za putovanja po svijetu, jer ponekad Google Karte u offline načinu ne mogu "zagrabiti" dosta teritorije po kojoj s eplaniram voziti...

 

nažalost Here nije podržan od AAuta....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Probao here na nokii, apple mape, google mape, sygic, svakog vraga. Waze je car! Na prvu mi je izgledao kao dječja igračka, ali aplikacija i community su močni. Primjer, otvara se nova etapa rotora u Zg, waze ima ucrtanu novu regulaciju isti dan, to nema nijedna druga aplikacija.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Ja koji god koristim dam si vremena i prođem zumirano po ruti da vidim sta je on to odabrao, nikada ne vjerujem naslijepo, pogotovo za inozemstvo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Visak kaže...

Ograničenje brzine je presitno i teško ga je pročitati kad je mob zalijepljen za staklo.

 onda se lako možeš na to izvući kad te policija zaustavi

PSN - darklydexter
12 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

Koristim maps jer je podrzan na AA, zadovoljan ali skidanje offline mape bi trebali malo bolje napraviti ali eto.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Waze radi na Android autu, ali imam par primjedbi.
Sučelje bi se trebalo dotjerati.
Life is jazz. Play it cool.
16 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
I Google Maps ima mogućnost prijave stanja na cesti.
13 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Eyekool kaže...
I Google Maps ima mogućnost prijave stanja na cesti.

Većinu toga što nudi Waze nudi i Google Maps. Ipak su oba servisa u vlasništvu Google-a. Bilo bi bolje da sve funkcije prebace na Google Maps i onda Waze ugase; zašto imati dvije aplikacije kada mogu samo jednu koja dolazi instalirana na svim Android uređajima...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
HERE
Odličan je, fali samo "via" opcija kod planiranja rute

Npr ZG - Split via Zadar
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb

Koliko se govori to če se i dogodit kao i svaki produkt u Googlu - nema smisla da postoje dva koja nude više manje slične funkcije.

Najveća razlika između waze i gMapsa je u android autu jer tamo gmaps nema ograničenja brzine niti kojom brzinom voziš, ostalo je više manje isto, jedino što mi je gmaps vizualno draži.

14 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb

ma i GMaps nudi uređivanje rute s prolaznim točkama, i u na kompu (pregledniku) s slanjem takve rute na mobitel...

 

waze isto ima, ali s istim ograničenjem, jednu prolaznu točku i to nakon što postaviš polaznu i krajnju točku, on ti proračuna i ponudi 3 rute, pa odabereš jednu, onda možeš zatražiti neku toču i dodati ju kao prolaznu točku ili kao novi cilj...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

Koristim navigaciju koju imam u autu i radi odlicno, ove na telefonima su mi razinu ispod. 

Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb

Ugradjena navigacija kod mene je Google Earth, puno bolje izgleda nego Waze. Da ne spomenem 10.1"ekran spram 5"-7" mobitela te integraciju s virtualnim kokpitom i HUD-om. Ima i "traffic" tj. stanje na cestama, barem za ove vece prometnice. Jedino sto Waze ima su policijske patrole (lokacija kamera je u mene javno dostupna informacija), nedovoljno da bih "zaboravio na ugradjenu navigaciju", tako da definitivno ne stoji "bas svaki vozac bi trebao imat..."

15 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
CrnaBitanga kaže...

App je ok, koristim duže vrijeme, ali brate mili, u stanju je popit bateriju ko čašu hladne vode!

 Upravo iz tog razloga sam ga deinstalirao

Trenutno koristim IGO...kamere sam dodao ručno i sve radi bez greške.

 

8 godina
offline
Re: Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treb
Koristim Osm+ od Openstreetmaps, sve je open source, sve azurno
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Zaboravite na ugrađenu navigaciju u autu, treba va

HERE mi je bio sveto pismo dok sam koristio strašnu Lumiu 930... HERE na Androidu mi nije ni sjena one na Windozi..

Inače, microsoft ima talent za shebati korisnike. Dosta aplikacije koje su sasvim normalno radile na Lumii su apdejtima uništavali..

Svejedno se često sjetim HERE maps..

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice