Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontrolu

poruka: 8
|
čitano: 6.575
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontrolu ".
11 godina
offline
Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontrolu

A kako da postignem kontrolu, osim fizičkog oduzimanja, nad školskim tabletom. On mema potrebu spajati se na kućni wireless jer ima neograničeni internet. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontr
FamilyLink je googleva aplikacija za to i radi. Koja je bolja, ne znam.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontr
gordan0810 kaže...

A kako da postignem kontrolu, osim fizičkog oduzimanja, nad školskim tabletom. On mema potrebu spajati se na kućni wireless jer ima neograničeni internet. 

 Family Link to može, ako ga tablet podržava. 

15 godina
offline
Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontrolu

Današnji roditelj mora biti kućni system administrator 50% vremena da drži sve te uređaje i djecu pod kontrolom.

I onda dođe online nastava pa teamsi pa djeci treba pristup non stop i čovjek jednostavno ispizdi i pogasi te zaštite.

 

Pokušao sam nekoliko puta zblockati na routeru pristup youtubeu, tiktoku, twitchu na mobitelima, televizorima, konzolama, i na kraju se blokiraju stvari i koje ne želiš.

I onda profesor pošalje link na youtube za školu i cijela priča pada u vodu.

 

Nije djeci danas lako. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontrolu

Kao da nikada niste bili djeca. Djeci zabraniti nesto bez ikakvog obrazlozenja je tupavo. I na twitchu i na yt se moze gledati nesto ne tupavo. Samo kazem.

Ja ne gledam nit posjedujem televizor vise. 

Najbolje ne koristiti Internet uopce. Uzeti Stick/tarifu kad djetetu treba za skolu i bok.

Utjecaj na dijete ima roditelj koji je tupav i onaj koji nije uz roditelja i drustvo. Danasnje drustvo je previse ovisno o internetu. Od 2-99godina.

Osobno mi je apsurdno da mi je uvjet za posao koristenje WhatsApp-a. 

U ovom "uredenom drustvu i mjestu" gdje zivim je toliko mala skoro pa nepostojeca povrsina za djecu i ono igranje kao kad sam ja bio klinac. Sigurno je Internet kriv za to.(s) Jako zastitnicki nastrojeni roditelji od 20-35. Dijete ne smije samo pjesice 300 metara dalje u skolu. Internet je kriv.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontr
Kolacic kaže...

Kao da nikada niste bili djeca. Djeci zabraniti nesto bez ikakvog obrazlozenja je tupavo. I na twitchu i na yt se moze gledati nesto ne tupavo. Samo kazem.

Ja ne gledam nit posjedujem televizor vise. 

Najbolje ne koristiti Internet uopce. Uzeti Stick/tarifu kad djetetu treba za skolu i bok.

Utjecaj na dijete ima roditelj koji je tupav i onaj koji nije uz roditelja i drustvo. Danasnje drustvo je previse ovisno o internetu. Od 2-99godina.

Osobno mi je apsurdno da mi je uvjet za posao koristenje WhatsApp-a. 

U ovom "uredenom drustvu i mjestu" gdje zivim je toliko mala skoro pa nepostojeca povrsina za djecu i ono igranje kao kad sam ja bio klinac. Sigurno je Internet kriv za to.(s) Jako zastitnicki nastrojeni roditelji od 20-35. Dijete ne smije samo pjesice 300 metara dalje u skolu. Internet je kriv.

 
Nije ništa zabranjeno bez razloga. Ako ima neograničeni internet i pristup računalu očekujući da će ispunjavati i svoje školske obaveze, a ono to ne čini nego rađe bude na računalu cijeli dan, onda dobije limitirani pristup računalu na neko vrijeme. Ako dobije jedinicu u školu i danima rađe visi na youtubeu umjesto da uči da ispravi jedinicu, e onda dobije i block youtubea na kompu. Onda umjesto da uči bude na mobu na youtubeu, e pa onda dobije i block youtubea i na mobu. I tako, dobro djeca znaju zašto im je nešto blokirano. A djeca ko djeca, teško im je danas, ima sto zanimljivijih stvari od učenja. Začas ti pažnju nešto preokupira. A igrališta više nikom nisu zanimljiva. Kod nas ih ima kolko hoćeš, sva su više manje prazna.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontr
Bitanga kaže...

Današnji roditelj mora biti kućni system administrator 50% vremena da drži sve te uređaje i djecu pod kontrolom.

I onda dođe online nastava pa teamsi pa djeci treba pristup non stop i čovjek jednostavno ispizdi i pogasi te zaštite.

 

Pokušao sam nekoliko puta zblockati na routeru pristup youtubeu, tiktoku, twitchu na mobitelima, televizorima, konzolama, i na kraju se blokiraju stvari i koje ne želiš.

I onda profesor pošalje link na youtube za školu i cijela priča pada u vodu.

 

Nije djeci danas lako. 

uključi "safe search" i isto će se odnositi na sve alphabet/ms i itd usluge bez mogućnosti promjene, vrijeme per app i/ili happy hour raspon vremena je 10minuta za iskonfigurirati..

Sve se može i nije nimalo komplicirano

15 godina
offline
Re: Xoink – domaća aplikacija za roditeljsku kontr
CrniPero kaže...
Bitanga kaže...

Današnji roditelj mora biti kućni system administrator 50% vremena da drži sve te uređaje i djecu pod kontrolom.

I onda dođe online nastava pa teamsi pa djeci treba pristup non stop i čovjek jednostavno ispizdi i pogasi te zaštite.

 

Pokušao sam nekoliko puta zblockati na routeru pristup youtubeu, tiktoku, twitchu na mobitelima, televizorima, konzolama, i na kraju se blokiraju stvari i koje ne želiš.

I onda profesor pošalje link na youtube za školu i cijela priča pada u vodu.

 

Nije djeci danas lako. 

uključi "safe search" i isto će se odnositi na sve alphabet/ms i itd usluge bez mogućnosti promjene, vrijeme per app i/ili happy hour raspon vremena je 10minuta za iskonfigurirati..

Sve se može i nije nimalo komplicirano

 

Kad tako objasniš ništa nije komplicirano... mogao bi riješit i glad u svijetu, samo im reci da jedu više.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice