Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

poruka: 153
|
čitano: 24.923
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor".
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

nekima je ispod časti kupovat bilo što osim samsunga i applea

jbg

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Xiaomi je komparirajući druge kralj kada se pogleda omjer dobiveno uloženo!

 

Iz vlastitoga iskustva, dakle supruga, ja i dvoje klinaca svi već godinama imamo Xiaomi uređaje s kojima smo više zadovoljni nego nezadovolnji.

 

Jedino gdje Xiaomi "zapinje" je zbilja ogromna količina podataka koje šalje na svoje servere (treba samo pogledati DNS logove), besmislene reklame te bloatware (iako i to se da riješiti kroz adb shell)

 

Al' opet kako sve više prihvaćju google unutar globalnig i EU tržišta i to se smanjuje.

 

P.S.

Evo baš neki dan sam maloj kupio Redmi Note 9 Pro i kada čovjek taj uređaj pogleda u cjelini zbilja nema zamjerke za dati novac (1500 kn), a što je još bolje dijete konačno može očitati NFC senzor za razinu GUK bez potrebe nošenja čitača.

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Vidim neki se doslovno ljute na ljude jer si kupuju iphone, Samsung ili slično. Pa valjda ljudi imaju pravo za svoj novac kupiti što žele.
Svakom njegovo.
Nadglednik dina
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Entry Point kaže...
Vidim neki se doslovno ljute na ljude jer si kupuju iphone, Samsung ili slično. Pa valjda ljudi imaju pravo za svoj novac kupiti što žele.
Svakom njegovo.

 Ljudima treba oduzeti sva prava,,vidiš da se svijet raspada 😁

13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ne volim "kišit na paradu" ali članak govori o isporučenim uređajima. Siguran sam da ljudi iz SA-a nisu glupi, no ovakvi naslovi znaju biti zavaravajući. 

 

Siguran sam i da je postotak prodanih od isporučenih uređaja svejedno velik zbog popularnosti i prihvatljive cijene Xiaomi uređaja, no s obzirom na osobno iskustvo s tim uređajima, čudi me da je popularniji od Samsunga, barem u Europi

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Kako neće bit popularniji većina ljudi danas prije kupnje dobro prouči što kako i zašto...  I tu xiaomi nema premca Samsung s a serijom je loš a bome kako mu je krenulo i sa s serijom nije da ćeš se usrecit a mobitel košta ko bolji tv... 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Samsung u 2021. godini prodaje uređaje koji imaju 4 godine stari chipset. I štekaju bez obzira kaj su novi uređaji.
I nisu nikako optimizirani.
I ne valjaju za 1200kn.

Sasvim je logično da će xiaomi preuzeti prvo mjesto, uskoro, u cijelom svijetu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Dečki moja poanta je bila da isporuka telefona =/= prodaja telefona. 

 

Opet, s obzirom da se, prema njihovim vlastitim riječima, model poslovanja bazira više na profitima internet usluga, ukoliko ne pojačaju taj dio kod nas, neće baš dugo opstati s tim jeftinim flagship killerima. Jer, najveća bitka neće biti hardware, nego software. Treba ekipu i uvjeriti da umjesto Play Storea koriste Mi Store, umjesto Spotifyja ili Tidala Mi Music itd. Pogotovo ako uzmeš u obzir da većina ekipe koja kupuje budget mobitele rijetko koristi neke premium verzije usluga koje imaju free verzije. 

 

No, sretno im bilo, meni kao jabučaru će uvijek biti zanimljivo kako će Apple odgovarati na promjene na tržištu. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ma kina sve gazi jednostavno imaju toliko ljudi plus ove manje kvazi kolonije koje su veće od eu i usa skupa...  Vijetnam Filipini Indonezija i ostali....  Jednostavno centar moći se u modernom dobu malo po malo pomiče sa eu prema tamo...  Dok ovi u Briselu mjere pome i jaja da bi imali kvalifikaciju jesu to m ili l ovi gaze... 

Kinezi i licence lipo zamišljeno ali oni uzmu proizvod rastave ga naprave 2 izmjene i voila ne trebaš ništa licencirati imaš svoj proizvod.... 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
ZaliazniMacan kaže...

Ma kina sve gazi jednostavno imaju toliko ljudi plus ove manje kvazi kolonije koje su veće od eu i usa skupa...  Vijetnam Filipini Indonezija i ostali....  Jednostavno centar moći se u modernom dobu malo po malo pomiče sa eu prema tamo...  Dok ovi u Briselu mjere pome i jaja da bi imali kvalifikaciju jesu to m ili l ovi gaze... 

Kinezi i licence lipo zamišljeno ali oni uzmu proizvod rastave ga naprave 2 izmjene i voila ne trebaš ništa licencirati imaš svoj proizvod.... 

 Hočeš da kažeš " ukradu "

13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ne znam što je htio reći, od manjka korištenja interpunkcijskih znakova mi se zavrtilo u glavi, pa sam odustao. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ne želim pametovati i glumiti demagoga, al sve te Kineske proizvode treba bojkotirati. Radi se u neljudskim uvjetima, izrabljuje se djecu, plaće su kriminalne i naravno da onda na kraju mogu ponuditi jeftiniji proizvod i "konkurirati" na tržištu. Na zapadu će radnik dobiti 2,3,4k eura plaću i još na tu cifru ide 1k eura doprinosa, a u Kineza dobiješ 200E mjesečno i oni preuzeli... pa kako neće preuzeti kad krše sva pravila poslovanja i konkurentnosti.

 
1 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
sinamapongole kaže...

Ne želim pametovati i glumiti demagoga, 1) al sve te Kineske proizvode treba bojkotirati. 2) Radi se u neljudskim uvjetima, izrabljuje se djecu, 3) plaće su kriminalne i naravno da onda na kraju mogu ponuditi jeftiniji proizvod i "konkurirati" na tržištu. 4) Na zapadu će radnik dobiti 2,3,4k eura plaću i još na tu cifru ide 1k eura doprinosa, a u Kineza dobiješ 200E mjesečno i oni preuzeli... pa kako neće preuzeti kad krše sva pravila poslovanja i konkurentnosti.

1) znači i Samsung i Apple itd., jer su svi kineski proizvodi?

2) mislim da si pobrkao s rudnicima u Africi. Sve ove firme kaj ti rade mobitele ti ionak sve outsourcale Foxconu, Pegatronu i kak se već zovu, to su ti sve proizvodni pogoni po zapadnim standardima, nije ti to Pakistan.

3) kriminalne? Kinezi imaju već sad prosječne plaće veće od hrvata, a ovi u tim tvornicama mobitela su taman u tom nekom prosjeku.

4) ne dobiješ 200€ ni u onim firmicama kaj ilegalno proizvode kopije raznih proizvoda, a kamoli u foxconu i sličnima. Mislim da ti cijelo vrijeme brkaš ove baš firme koje proizvode brand name mobitele i scam proizvođače u garažama...

 

BTW, jedan od razliga zakaj Xiaomi i proizvodi sve jeftinije modele u Indiji i je zato kaj je ekstremno skupo plaćati kineze da ih proizvode, a plaće im budu samo rasle i rasle, za razliku od naših.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 15:49 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Ovi šta ne žele pametovati i baviti se demagogijom znaju jako dobro trolati!
 
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i

Kad su tako full cool firme slobodno im daj svoj novac. Ja ne dam;) Znamo i ti i ja da sam u pravu, a sad to tvoje brojanje krvnih zrnaca... samo ti broji. Da si pod Kineskom čizmom pitao bi te ja šta misliš o uvjetima, plaćama, pravima, životu... 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
sinamapongole kaže...

Kad su tako full cool firme slobodno im daj svoj novac. Ja ne dam;) Znamo i ti i ja da sam u pravu, a sad to tvoje brojanje krvnih zrnaca... samo ti broji. Da si pod Kineskom čizmom pitao bi te ja šta misliš o uvjetima, plaćama, pravima, životu... 

 Hajde ja i ti cemo u ovome trenutku prestati kupovati bilosta proizvedeno u istocnoj Aziji. 

 

9 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Nemam ništa protiv bilo kojeg proizvođača ali ako ćemo realno i taj xiaomi je nula bez samsuga i ostale ekipe koja stvarno nešto proizvodi.. ako ćeš vrhunski ekran, senzor kamere, ram/rom itd. onda će to uzeti od samsunga npr.

 

Svakako ne opravdavam iživljavanje s cijenama, ali eto nađe se uvijek za par tisuća mob na njuškalu ili na pretplati koji inače košta preko 10 što je stvarno bolesno... Tako da uvijek imam neki flagship za 30-40% cijene u trgovini, i neki xiaomi i sl. mi ne pada na pamet sa svojim softwareom koji treba još dosta godina da se dovede u red, izbace reklame, bloatware, riješe notifikacije, riješi nekonzistentnost kamere i hrpa sličnih "sitnica"...

Tako da bestbuy je vrlo relativan pojam, jer ljudi gledaju cijene u trgovini u kojoj nitko ne kupuje

 

Edit: ne mislim da su xiaomi loši mobiteli, i sam sam kupio par komada, ali treba gledati i širu sliku koja nije baš crno bijela

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 17:01 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
sinamapongole kaže...

Ne želim pametovati i glumiti demagoga, al sve te Kineske proizvode treba bojkotirati. Radi se u neljudskim uvjetima, izrabljuje se djecu, plaće su kriminalne i naravno da onda na kraju mogu ponuditi jeftiniji proizvod i "konkurirati" na tržištu. Na zapadu će radnik dobiti 2,3,4k eura plaću i još na tu cifru ide 1k eura doprinosa, a u Kineza dobiješ 200E mjesečno i oni preuzeli... pa kako neće preuzeti kad krše sva pravila poslovanja i konkurentnosti.

Ma ima tu djelomično istine iako apsurd je kako je i većina nazivno "zapadnih" proizvoda također proizveden, sastavljen također u Kini, tako da ...

 

Opet, koliko se da vidjeti i oni više nisu baš toliko potplaćeni, generalno gledajući tako da opet niti to više nije baš crno bijelo.

 

S kinezima je oduvijek bio problem u R&D i patentnim pravima jer oni to baš i ne "fermaju" tako da tu bih se mogao složiti al' opet i "zapad" je to doveo do apsurda (što se tiče patentnih prava u dosta slučajeva čista pohlepa) jer opet kada se bolje pogleda i jedna i druga trenutno vodeća platforma (Android - linux i MacOS - OpenBSD) u biti leže na open source rješenjima tako da ...

 

Eto, ništa baš nije crno bijelo...

16 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Preskup u flagship segmentu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

BTW, kad smo već kod te teme:

https://www.financialexpress.com/industry/technology/xiaomi-ramps-up-india-manufacturing-says-more-than-99-of-its-smartphones-100-of-mi-tvs-now-made-in-india/2201751/

Uglavnom, jedino se Xiaomiju nemre prigovorit da iskorištava kinesku sirotinju za siću 

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
fer-de-lance kaže...

BTW, kad smo već kod te teme:

https://www.financialexpress.com/industry/technology/xiaomi-ramps-up-india-manufacturing-says-more-than-99-of-its-smartphones-100-of-mi-tvs-now-made-in-india/2201751/

Uglavnom, jedino se Xiaomiju nemre prigovorit da iskorištava kinesku sirotinju za siću 

 

 Zbog pohlepe prebacuju proizvodnju na ist.. ovaj, na jug.

2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

A pa Samsung većinu svojih mobitela proizvodi u Vijetnamu... Ali zanimljivo je to prvo dođu zapadnjaci u kinu uspostave proizvodnju jer su ovi jeftina radna snaga...  Nakon nekog vremena ovi pokupe znanje malo ukradu naprave reverse enginjering počnu sami proizvodit i matična država im je preskupa... Točno ona izjava kapitalizam jede svoju djecu... Dakle proizvodi što jeftinije a prodaj što skuplje... 

I većina kineza sad živi život nedostižnim za većinu hrvata... U nas je jedino dobro sto imamo nekretnine neku zemlju pa se nešto prodaje zalaže ulaže ali tamo je lova...  I to lova na tone jedan grad tipa Pekinga ima ko zna koliko miljunasa miljardera i općenito bogataša i srednjeg sloja...  Ima i siromaštva ali u velikim gradovima dosta manje nego u nas... 

 
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
southy kaže...
Ako padne Samsung igrat će se tržištem ko beba sa zveckom.

Odlicna observacija. Ovo je izgleda i ponukalo Google da napravi svoj SOC i da konacno krene sa Pixelima u ofanzivu (veci marketing i high-end specs).

6 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
veliki pero kaže...
southy kaže...
Ako padne Samsung igrat će se tržištem ko beba sa zveckom.

Odlicna observacija. Ovo je izgleda i ponukalo Google da napravi svoj SOC i da konacno krene sa Pixelima u ofanzivu (veci marketing i high-end specs).

nije google napravio svoj SoC, niti je krenuo u ofenzivu

 

Google moze samo napraviti dizajn/specke/zahtjeve prema proizvodacu, kao sto to radi Apple, a SoC mu onda naprave Qualcom, Samsung, Huawei, Mediatek, TSCM i slicni

 

Sto se tice ofenzive, Google je apsolutno nebitan proizvodac smartphona, ako imaju 2% trzista uvrhglave

10 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
veliki pero kaže...

Odlicna observacija. Ovo je izgleda i ponukalo Google da napravi svoj SOC i da konacno krene sa Pixelima u ofanzivu (veci marketing i high-end specs).

 Dokle god imaju geolokacijska ograničenja na prodaju, ta ofenziva će biti kao prdac u vjetar.

Nadglednik dina
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Nije exynos nego je S20 isplativiji i bolja investicija od S21 linije.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i

 nije do exynosa, vec do non stop dizanja cijena na S seriji gdje su u rangu iPhona, pa valjda ljudi koji kupuju top uredaje radije onda uzmu apple

 

a u low i mid segmentu, nema sta traziti pored Xiaomi koji za nizu cijenu od Samsunga nudi vise i bolje

 

mogu oni radit analiza koliko hoce, trziste jasno pokazuje da ljudi nisu spremni placati "apple" cijena za Android uredaje, jer je tu puno veca konkurencija i za dosta manje para kupis prakticki "isti" ili bolji uredaj kao Samsung

 

tak su i LG i HTC bili tvrdoglavi sa cijenama za svoje uredaje, pa su zavrsili tu di jesu. pogle i OnePlus takoder ni to vise nitko ne kupuje masovno kao prije kada su skoro za "pola" cijene imali uredaj u rangu samsunga

 

jedino tko prolazi sa visokim cijenama je Apple, ne zbog toga sto je iPhone bolji/kvalitetniji vec zbog komatibilnosti i rada cijele svoje linije proizvoda i cijelog tog njihovog "eko sistema"

2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ma evo place mi se se kad se sjetim LG HTC Sony i sličnih narodski rečeno lihvara..... Ništa to bolje niti gore nije od cang slang mobitela a cijena je upola manja...  

Gledam novu xperiu super mobitel i onda vidiš cijenu i skuzis da neka nje u dućanu bolje nego u džepu... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i

mda....

 

Xperia 1 (III) s WH-1000XM3 gratis, cijena, prava sitnica 10.199 kn...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice