Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

poruka: 153
|
čitano: 24.911
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor".
16 godina
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ove godine Xiaomi, u budućnosti Oppo ili netko drugi. Samsung je zapravo dosta dugo odolijevao "kinezima", mislio sam da će se to već prije desiti. A što se tiče ove izjave da su do toga došli inovativnošću - imaju oni inovativnih rješenja, daleko od toga, no došli su do ove pozicije prvenstveno radi cijene, a samo jednim manjim dijelom time što su uspjeli pozicionirati brand da se ne smatra jeftinim kineskim kopijama. Plus, to pozicioniranje mogu zahvaliti dobrim dijelom i Huaweiu i ostalim kineskim proizvođačima jer su pridonijeli tome da ih se ne gleda više kao jeftikanere nego ozbiljnu konkurenciju.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

zanimljivo kako nitko ne pokazuje statistiku udjela na trzistu za telefone iznad recimo 800 EUR

 

normalno da kinezi preuzimaju udjele na globalnom trzistu kada imaju uredaje po 100 EUR pa navise, koje masovno prodaju u indiji, rusiji i slicnim mnogoljudnim trzistima

 

da pokazu udjele na trzistu samo flagshipa, bilo bi Apple + Samsung 90% udjela 

Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ili Huawei da nije murica... Ili da murica...

Svaka cast Xiaomi evo vec sesti Xiaomi imam. Svakome preporucujem. Dosta ih cak i poslusa pa uzmu. 300-500 eura.

 

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
3dfx kaže...

zanimljivo kako nitko ne pokazuje statistiku udjela na trzistu za telefone iznad recimo 800 EUR

 

normalno da kinezi preuzimaju udjele na globalnom trzistu kada imaju uredaje po 100 EUR pa navise, koje masovno prodaju u indiji, rusiji i slicnim mnogoljudnim trzistima

 

da pokazu udjele na trzistu samo flagshipa, bilo bi Apple + Samsung 90% udjela 

 zašto bi takva statistika bila relevantnija u odnosu na normalnu?

kao da tržište automobila mjeriš samo po visokoj klasi 

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
southy kaže...

A što se tiče ove izjave da su do toga došli inovativnošću - imaju oni inovativnih rješenja, daleko od toga, no došli su do ove pozicije prvenstveno radi cijene, a samo jednim manjim dijelom time što su uspjeli pozicionirati brand da se ne smatra jeftinim kineskim kopijama.

Preciznije - radi odnosa cijene i dobivenog, tj. radi isplativosti. Ima i jeftinijih marki, ali one u pravilu ne nude iste performanse i kvalitetu (ili jednostavno nisu dovoljno, odnosno dovoljno dugo, prisutne na tržištu da bi ljudi imali povjerenja u pouzdanost njihovih uređaja).

2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Samsung je mrtav u sljedećih 5 generacija u premium klasi imaš iPhone a u Android taboru počeli su dolazit kinezi sa boljim speckama a jeftiniji...  Davno sam rekao pa su se neki smijali da će Samsung jednog dana samo proizvodit komponente... Nešto slično ko LG... 

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Ima li gdje prigodan poster da ovo ovjekovječim po a makar ako ne na pravom onda na FB zidu!
Čestitam Xiaomiu, a Samsungu želim lance sa kuglom oko noge i brzo tonjenje ka dnu oceana (iz Razloga što mi se sve Samsungovo pokvarilo).
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
ZaliazniMacan kaže...

Samsung je mrtav u sljedećih 5 generacija u premium klasi imaš iPhone a u Android taboru počeli su dolazit kinezi sa boljim speckama a jeftiniji...  Davno sam rekao pa su se neki smijali da će Samsung jednog dana samo proizvodit komponente... Nešto slično ko LG... 

 Vidoviti Milane,ja se baš nebih složio sa tobom.Samsung ima još dosta prostora za konkurirat kinezima.

2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

U čemu to?  U ničemu nemogu konkurirati osim u proizvodnji komponenti...  A i to kad kinezi krenu radit ovi će stavit ključ u bravu...  Sve što kinezi odluče ostvare...  Jer ruse cijenu a kvalitativno nisu ništa posebno lošiji... 

Mob? Precijenjeni i preskupi gaze ih kinezi uzduž i poprijeko. 

Tv? U najprodavanijom rangu od 500 do 700eura kinezi  razvaljuju.

Bijela tehnika?  Teški šrot i nekvalitetnije stvari nisam vidi od samsungovih stvari. 

Klime?  Isto teški rebrandirani kineski šrot... 

Ssd?  Tu su dobri jednako kao i i konkurencija

Ostalo ne znam ne pada mi ništa posebno na pamet da je Samsung vau u omjeru cijene i kvalitete...  Jednostavno on je ime koje se prodaje kako se on probio 90 tako su sad kinezi 2020tih i to jednostavno tako ide...  

Samsung je ogroman ali nagrizaju malo po malo to PRC-ovci... Bumo vidjeli di će to ic ali ako moram opet prognozirati morat će radit konsolidaciju poslovanja za nekih 5 10 godina... 

 

 

 
2 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Iliti u prijevodu: nek guraju Exinos materi svojoj..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
ZaliazniMacan kaže...

U čemu to?  U ničemu nemogu konkurirati osim u proizvodnji komponenti...  A i to kad kinezi krenu radit ovi će stavit ključ u bravu...  Sve što kinezi odluče ostvare...  Jer ruse cijenu a kvalitativno nisu ništa posebno lošiji... 

Mob? Precijenjeni i preskupi gaze ih kinezi uzduž i poprijeko. 

Tv? U najprodavanijom rangu od 500 do 700eura kinezi  razvaljuju.

Bijela tehnika?  Teški šrot i nekvalitetnije stvari nisam vidi od samsungovih stvari. 

Klime?  Isto teški rebrandirani kineski šrot... 

Ssd?  Tu su dobri jednako kao i i konkurencija

Ostalo ne znam ne pada mi ništa posebno na pamet da je Samsung vau u omjeru cijene i kvalitete...  Jednostavno on je ime koje se prodaje kako se on probio 90 tako su sad kinezi 2020tih i to jednostavno tako ide...  

Samsung je ogroman ali nagrizaju malo po malo to PRC-ovci... Bumo vidjeli di će to ic ali ako moram opet prognozirati morat će radit konsolidaciju poslovanja za nekih 5 10 godina... 

 

 

 Mene njviše u svemu tome znima,kolika je zarada samsunga i xiaomia u europi,Jer imati veliku prodaju a malu zaradu ,nije garancija uspjeha na duge staze.Uskoro možemo očikivati i poskupljenje Xiaomiveih mobiteka,a tada čemo vidjeti u koji brend kupci imaju više povjerenja.

Možda i samsung tu popuši ,sve je moguče ,ali reći da je samsung mrtav,je daleko od istine,

2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Samsung nije mrtav ali kvantiteta ima svoju kvalitetu a bome i zaradu... Glupo je očekivat da xiaomi ne zarađuje ništa a rade sve i svašta od igle do lokomotive...  Doma imam dosta xiaomi stvari vaga torba romobil smartwach  i drugo a od Samsunga jedino tv... 

Sad što misliš ko više zaradi?  

Pa nemoj sad ubacivati Samsung heavy industry i slične nego elektroniku... 

Ako xiaomi odluci proizvodit memoriju ekrane i druge stvari di Samsung ima monopol tj Kp kine odluci da se želi fokusirat na to ovi im mogu teško parirati jer će u startu bit dosta jeftiniji da navuku ljude... A već su kinezi krenuli i sa ekranima i sa memorijom...  Polako ali sigurno oni nagrizaju Samsungove neupitne monopolisticke pozicije u pojedinim segmentima što samo nama ko kupcima pojeftinuje te stvari... 

Vidimo sve kad jedna tvornica ima monopol tmsc...... 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
ZaliazniMacan kaže...

Samsung nije mrtav ali kvantiteta ima svoju kvalitetu a bome i zaradu... Glupo je očekivat da xiaomi ne zarađuje ništa a rade sve i svašta od igle do lokomotive...  Doma imam dosta xiaomi stvari vaga torba romobil smartwach  i drugo a od Samsunga jedino tv... 

Sad što misliš ko više zaradi?  

Pa nemoj sad ubacivati Samsung heavy industry i slične nego elektroniku... 

Ako xiaomi odluci proizvodit memoriju ekrane i druge stvari di Samsung ima monopol tj Kp kine odluci da se želi fokusirat na to ovi im mogu teško parirati jer će u startu bit dosta jeftiniji da navuku ljude... A već su kinezi krenuli i sa ekranima i sa memorijom...  Polako ali sigurno oni nagrizaju Samsungove neupitne monopolisticke pozicije u pojedinim segmentima što samo nama ko kupcima pojeftinuje te stvari... 

Vidimo sve kad jedna tvornica ima monopol tmsc...... 

 Pazi,sve te stvari što si kupio pod xiaomi imenom,ne proizvodi sve xiaomi,nego razni kineski bezimeni proizvođaći. Koji svoju robu teško prodaju,pa sa xiaomiem prave ugovore ,i dobijaju brend ime.Jer xiaomi je neki brend,i garancija kvalitetete,pa se lakše proda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 18:15 (zzz).
6 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
picajzla0707 kaže...
3dfx kaže...

zanimljivo kako nitko ne pokazuje statistiku udjela na trzistu za telefone iznad recimo 800 EUR

 

normalno da kinezi preuzimaju udjele na globalnom trzistu kada imaju uredaje po 100 EUR pa navise, koje masovno prodaju u indiji, rusiji i slicnim mnogoljudnim trzistima

 

da pokazu udjele na trzistu samo flagshipa, bilo bi Apple + Samsung 90% udjela 

 zašto bi takva statistika bila relevantnija u odnosu na normalnu?

kao da tržište automobila mjeriš samo po visokoj klasi 

da li sam napisao da je relevantnija?

 

samo sam htio ukazati da udio na globalnom trzistu trzistu dobivaju zbog jeftinih budget mobitela s kojima su preplavili Kinu, Indiju, Rusiju, a sad i Europu

 

recimo najjeftiniji iPhone kosta oko 400 EUR? a razlika u trzisnom udjelu udjelu Xiaomi/Apple je samo 3%

 

usporedba sa automobilima nema smisla, jer si telefon od 1000 EUR moze skoro svatko u Europi priustiti, pa makar i na rate 2godine, dok Mercedes bas i ne 

 

i svakako bi nekakava statistika udjela mobitela po cjenovnim razredima bila puno bolja nego ukupna, cisto da se vide kuda idu trendovi i kako kupci mijenjaju navike

 

da li se smanjuje kupnja 1000+ EUR telefona, povecava 400EUR kategorija ili kategorija 100 EUR+, jer je sve manja razlika u kvaliteti/opcijama/mogucnostima izmedu top modela  srednjeg razreda i onda nizeg razreda

 

a sto se tice kineza, sve se zna, bit ce ista prica kao i Huawei i Oppo i OnePlus, prvo rokanje sa jeftinjozama, pa postepeno poskupljivanje, sto je vec Xiaomi napravio sa svojim top modelima prije dvije godine

 

dok god zapad posjeduje intelektualno vlasnistvo nece Kinezi zaradivati nista na prodaji uredaja, jedino usluga

 

pogledaj ukupni profit totalne prodaje svih uredaja na svijetu: Apple 60%, Samsung 17%, svi ostali kikiriki, a trziste je ogromno

 

Xiaomi je tvrtka koja prodaje usluge a ne hardver, hardver im je samo incentive preko kojega plasiraju svoje usluge na kojima ostvaruju profit, na uredajima im je jedva 2%, jer dok poplacaju sve namete na IP tehnologije koje posjeduje zapad nista im ne ostaje, ali zato to nadokaduju kroz svoje usluge, plus drzavne subvencije i to je to

 

Nista ne brini, isti tren kada zapad osjeti da im uzimaju dio kolaca tamo gdje ne smiju, stavit ce ih na listu i bit ce bye bye, a to je ono sto ne valja sa nama na zapadu, i zato bolje za sve nas da ne rastu previse i sva sreca da ih nema na americkom trzistu. jer ce se desiti isti scenario kao i Huawei, a onda mi krajnji kupci najvise najebemo, sto zbog zakinutosti za odlicne uredaje, sto zbog usporenja ravijanja tehnologije jer Apple Samsung i Google uredaji su spori u napredku, sve dok ih Kinezi ne poguraju

 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
mbaksa kaže...
southy kaže...

A što se tiče ove izjave da su do toga došli inovativnošću - imaju oni inovativnih rješenja, daleko od toga, no došli su do ove pozicije prvenstveno radi cijene, a samo jednim manjim dijelom time što su uspjeli pozicionirati brand da se ne smatra jeftinim kineskim kopijama.

Preciznije - radi odnosa cijene i dobivenog, tj. radi isplativosti. Ima i jeftinijih marki, ali one u pravilu ne nude iste performanse i kvalitetu (ili jednostavno nisu dovoljno, odnosno dovoljno dugo, prisutne na tržištu da bi ljudi imali povjerenja u pouzdanost njihovih uređaja).

 Meni je xioami narastao u očima ne toliko zbog ponude smartphonea koji su konfekcija, nego im je perifarija (baš sam na bug forumu prije koju godinu otkrio da rade izvrsne slušalice), smartbandovi, routeri, monitori, televizori, laserski projektori, i posebno baterijski pogoni tipa skuteri i bicikli baš to odličan odnos dosta pouzdane kvalitete i cijene. Došlo je do toga da lurkam xioami e bicikle prije onih proizvođača poput cube, giant i sličnih. 
Što se tiče njihovih smartphonea, to je za mene apsolutna kakofonija ponude. Neznam jesam li shvatio, ali oni uopće nemaju baš "xiaomi" mobitele, ne? 
Kolko vidim, imaju te neme podbrendove redmi, pocophone, Mi... za električne bicikle im je pak brand "himo"... zašto imaju toliko brandova, ne kužim. 
uglavnom 


-ovdje sam doznao zanimljivost da su u nizozemskoj zabranili električne skutere.

15 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Ja ne pratim toliko trendove, i ne istražujem previše mobitele, pa evo i moj pogled na Xiomi, koji se podosta razlikuje od mnogih tu.

 

 

Trenutno, bez ovako nekog istraživanja, Xiomiev mobitel ne bi nikad uzeo, niti Huaweijev samo zato što nema Android. Osim što me vizualno i po nazivu modela ne privlače, još davno prije, dosta prijatelja ih je imalo te su mi ostavili loš utisak po pitanju kvalitete. Vjerujem da su sad daleko bolji, pogotovo ovi jači, ali svejedno, u mojoj podsvijesti je ti i dalje neki low-mid range mobitel samo sa daleko većom cijenom nego prije, što je uobičajno za bilo kakav proizvod koji se progura (sad se sjetih To! sokova).

 

Što se tiče njihovih gageta, Xiomi gledam kao mid range kvalitetu po dobroj cijeni (tipa Band 2,3,4). Nedavno sam baš uzeo sam i njihov pročišćivač zraka. 

 

Svakako, drago mi je da je tu konkurencija, jer je to nama kupcima samo bolje.

Iako, generalno ne znam do kuda ćemo ovim tempom, svako 2 godine mijenjamo mobitele. Ono što je prije za 3000 kn bio high end sad je poreko 5000 kn. Podsvjesno nam se podmeću krive vrijednosti i potreba za novim, jačim skupljim, i nerjetko, manje kvalitetnim, samo mi to ne vidimo.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Svakako bi bilo zanimljivo vidjeti statistiku po segmentima, s jedne strane radi podataka o zaradama, a drugo je pitanje perspektive proizvođača. Činjenica je da kineski proizvođači dumpaju cijene jer ih ima tko pokriti, a na ovaj način ubijaju konkurenciji - pali su nekadašnji veliki proizvodjaci tipa HTC, LG, Sony, a ako padne Samsung igrat će se tržištem ko beba sa zveckom.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
overhaul kaže...
Što se tiče njihovih smartphonea, to je za mene apsolutna kakofonija ponude. Neznam jesam li shvatio, ali oni uopće nemaju baš "xiaomi" mobitele, ne? 

Kolko vidim, imaju te neme podbrendove redmi, pocophone, Mi... 

Redmi je tek prošle-pretprošle godine ili kad postao samostalni brend, ako se dobro sjećam. Dotad je bio pod Xiaomijevom markom, znači mobiteli su se zvali tipa Xiaomi Redmi Note 4. Redmi je (barem marketinški) izdvojen iz Xiaomija kao zasebni brend, no to nije neki treći proizvođač kojeg je Xiaomi kupio. Za Pocophone se ne sjećam. Ali koliko sam shvatio, Xiaomi Mi, Redmi i Pocophone su sve Xiaomijevi brandovi, odnosno Xiaomi ih razvija i proizvodi, zbog čega Redmi i dalje smatram Xiaomijem.

9 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Kod xiaomija većina misli da ako je dobar omjer cijene i kvalitete znači da je i dobar mobitel. Mobiteli su puno gori nego se priča. Izgledaju lijepo i imaju dobar hardver za cijenu i to je to. Miui je sranje, kontrola kvalitete loša; kamere, zvučnici i sl. u najbolju ruku prosječni. Podrška modbitela loša, trebaš čekati pola godine za update da ti sve shebe, nikad ne bih preporučio xiaomi.

Moj PC  
4 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i

Zbog manjka kontrole kvalitete i oglasa u MIUI, cijena i jest tako mala. Iako se oglasi daju isključiti, kad kupiš Xiaomijev mobitel imaš dobre šanse da će, recimo, ekran požutit sa strane (problem s ljepilom). Ne bih uzeo Xiaomi mobitel, ali mislim da će mi idući bit tog brenda. Xiaomi u midrange klasi jednostavno nema konkurencije osim Samsunga, a Samsung mrzim iz dna duše. Od 50 uređaja naprave jedan s LCD ekranom kojeg baš želim. I dolazi s hrpom predinstaliranih aplikacija (pa i svojih) koje ne možeš niti isključiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 22:01 (Marko :D).
12 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

napucaju dobar soc u mob, dobar ekran i to je u pravilu to, za sve osim za flagshipe. kamere imaju u pravilu dobar hardver, ali softverski je šitara, posebno napucani hdr. "sitne" stvari koji zapravo čine ugodu korištenja moba - dobri zvučnici, kvalitetna slušalica, čvrst haptic feedback, stabilni, redoviti i bug free updateovi, miui bloat - samsung i apple su tu doktori za njih.

 

drago mi je da su na tržištu iz jednog razloga - a to je da tjeraju cijene dolje kod konkurenata, al xiaomi više neće u moje ruke. rađe dam za jedan pixel 4a 2500kn koji ima slabiji soc, a sve ostalo barem za klasu više, nego za iste pare onaj poco x3 pro koji ima flagship soc od pred 2 god, a sve ostale nabrojane mane.

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
2 3 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Kupio novo: Lenovo P2, Motorolu Z2 Play, još neke ZTE prije toga.

 

Možda se nešto promijenilo kod kineza i Xiaomi mobiteli  su bolji ali meni su svi otišli u garanciji i uglavno razočaranje s kinom.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Imao sam Xiaomi Mi Note 3. Koristio sam ga godinu i pola i dao prijatelju koji ga tjerao još 2 ako se ne varam. Izdala ga na kraju baterija (logično), ali sve u svemu u to vrijeme je to bio jedan jako dobar mobitel. Izrada, stari MiUI, sve je bilo super za tu cijenu. Vjerujem da su im i sad flagshipovi odlično (osim software-a, jednostavno mi se riga dok čujem reklame), ali cijena je skoro pa slična flagshipovima starih renomiranih brendova.
Nakon tog mobitela sam prešao na Samsung i nisam požalio. Možda imam sreće ali nisam imao do sada problema sa Samsung mobitelima. I žena ima Samung Galaxy A liniju, i mob radi ko zmaj.
Doduše, htio bi da su im kamere/software nešto bolji, ali to mi nije neka stavka u životu.

U biti ne može se pogriješiti sa skupljim modelima većine proizvođača. Na kraju krajeva su to pa praktički isti mobiteli (izuzev Apple-a), a konkuriraju si u software-a, uslugama i tko će nabiti više Mpx. Dimenzije iste, procesori isti, OS isti, RAM skoro pa isto, staklo isto, oled/amoled od jednog ili dva proizvođača itd.
Na kraju kojeg ćete odabrati, ovisi stvarno o tome na koji dio marketinga ste pali ili u krajnjem slučaju fanbojizam (ne u negativnom smislu).

U zadnje vrijeme čak razmišljam i o iphone-u neke buduće generacije. Mada još nisam spreman na taj "radikalan" potez jer mi se ne da prilagođavati na novi OS, ali zbog svega ostalog što nudi mi se sviđa sve više.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 22:35 (Entry Point).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

Prvi Xiaomi je bi Redmi 4 Prime, nakon 3 g. kod mene, već 2. ga koristi punica..

 

u toj klasi - metalno kućište, srednja klasa SoCa - SD 625...

 

to je još uvijek best buy ikada...

 

a propos fanboia - uvjerljivo najgore iskustvo sam imao s iPhoneom 3 GS - on je pokopao iPhone efikasno u mojim očima do dana današnjeg...

 

sad koristim 3. Xiaomi, Redmi Note 8T, klinka Redmi 9...

 

je ne dam novce za marketinške whizzove i njihova preseravanja, kupujem uređaj da mi služi...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
bude to ujko Sam sredil kad dodje vrijeme… kineski srot je za siromasna trzista a Europa postaje sve siromasnija u odnosu na USA, Japan, UK, balkan je posebna prica, tu se gleda najvise “omjer ulozeno/dobiveno”, pa smo onda sretni ko male bebe kaj smo “jeftino prosli” a ne znamo zapravo da nam mali zuti spremaju scenarij sporo kuhane zabe… no, kak sam rekel, ujko sam bu to vec rijesil, prvo su roknuli hjuveija, sad bu dosel na red drugi koji previse zamuti vodu…
 
1 7 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
U svakom normalno svijetu najviše se gleda omjer uložen/dobiveno i takvi mobiteli se najviše i prodaju ma od kojeg proizvođača bili, a ti flundro razmažena kupuj novcem od krizme ti i rođendana šta skuplje to bolje po mogućnosti od Vujca Sama sve a ne kineski šrot kužiš, žišku, fakat i živi dugo i sretno...flundro...
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 23:10 (Mali322).
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po ispor

nikad nisam imao kineza.

samsung S4 imao 4 godine, poslje se cura koristila još 2 i prodao ga sretnom kupcu

imam sad već 5 godina S7 i dragoj nabavio jedan. ne pada mi na pamet trenutno da idem na nešto drugo. bat i dalje odlične.

samsung A serija čujem da je isto dobra. ne vidim potrebnim da idem na nekog kineza, kad provjerena marka zadovoljava.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
3dfx kaže...

zanimljivo kako nitko ne pokazuje statistiku udjela na trzistu za telefone iznad recimo 800 EUR

 

normalno da kinezi preuzimaju udjele na globalnom trzistu kada imaju uredaje po 100 EUR pa navise, koje masovno prodaju u indiji, rusiji i slicnim mnogoljudnim trzistima

 

da pokazu udjele na trzistu samo flagshipa, bilo bi Apple + Samsung 90% udjela 

 U rangu iznad 700-800 eura niti jedan "Android" flagship nema bajnu prodaju, tu iPhone dominira.

8 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
steron kaže...
bude to ujko Sam sredil kad dodje vrijeme… kineski srot je za siromasna trzista a Europa postaje sve siromasnija u odnosu na USA, Japan, UK, balkan je posebna prica, tu se gleda najvise “omjer ulozeno/dobiveno”, pa smo onda sretni ko male bebe kaj smo “jeftino prosli” a ne znamo zapravo da nam mali zuti spremaju scenarij sporo kuhane zabe… no, kak sam rekel, ujko sam bu to vec rijesil, prvo su roknuli hjuveija, sad bu dosel na red drugi koji previse zamuti vodu…

 

Luzeru, Trump ti je izgubio izbore, ne moraš i dalje pušiti MAGA laži.

 

"da nam mali zuti spremaju scenarij sporo kuhane zabe" - paranoja se liječi, rvatino...

16 godina
offline
Re: Xiaomi uzeo krunu Samsungu te postao prvi po i
Imam xiaomi mob već 7 godina. Odmah mogu reći da većina trkelja gluposti. Moje mišljenje je da je sve iznad 1500 kn za mobitel bacanje novaca, u prosjeku sam cijeli život pojedini model koristio cca 4-6 godina. Sada koristim Xiaomi a2 lite i nemam nikakvih problema. Nema bugova, dobra baterija, kvalitetna izrada, pao mi je na asfalt 199 puta i niti jedna crtica. Prvi xiaomi koji sam imao je imao miui (redmi 1s), ovaj ima android one u verziji androida 10. Nikakvi problemi, slijedeći mobitel je opet isti brand. Pozdrav svim skorojevićema snobovima koji bi kupili premium Samsung, Apple, uređaje pa makar morali dizati kredit. Za te novce kupujem računalo svakih 6 godina.
il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 7:02 (Korny1603987).
 
9 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice