Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

poruka: 24
|
čitano: 19.235
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun".
15 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Ajde, vec je bilo vrijeme. Samo nisam siguran u njihovu telemtriju i tracking; ipak je kineski proizvod. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Ovo s Ryzenom uopće ne izgleda i ne zvuči loše. 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Nisam znao da je Zemin umro.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Ajde bar su kreativni i nisu kopirali dizajn 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Umjesto Made in... bi trebali pisati... Copy in China. 

 
0 5 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

"Svi" mini PC-jevi (ili barem 50%) izgledaju tako 

 

Intel NUC 11 Intel NUC 11
 
Asus Vivo Mini Asus Vivo Mini
 
Gigabyte Brix Gigabyte Brix
 
Minisforum Minisforum
 
Geekom Geekom
 
Zeus Zeus
 

 

Takođe, kome se ne sviđa dizajn, tu je jači model koji izgleda drugačije.

 

To na stranu, deluje zgodno, ima ok CPU opcije, ali... meh, za sada nije za mene. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
Meni definitivno minisforum ima najbolje mini PC-e (uz NUC):

https://store.minisforum.com/

Ima za svakog usera nešto. Od slabijih minija do gaming računala.
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r

ima zgodnih na tom minisforumu...

 

ja doma imam Asusa PN50 i mogu reći da je prava zvjerčica, zbilja elegantan a posve jak mini PC, čak i za light-gaming na FHDu....

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Osobno me uvijek bunila skupoca doticnih mini pcejeva jer kada usporedim sa laptopima cesto dobijem istu konfiguraciju a sa laptopom jos dobijem ekran , tipkovnicu, touchpad itd. Uglavnom razlog zasto mi ispod TVa cami laptop umjesto mini pceja 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2022 13:29 (konjRR).
 
5 0 hvala 0
16 godina
online
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Ako pričamo o laptopu kao zameni za ovakav mini PC, mislim da za 570€ nećeš naći laptop sa 8 core procesorom, najjeftiniji koji vidim na ovdašnjim cenovnicima koji odgovara najopštijim specifikacijama (CPU, RAM, SSD) je 760€. Izguglao sam model (Dell Vostro 3525) i, sve u svemu, nadoplaćuje se 33%, a dobija se loše hlađenje, skroman I/O (npr nema thunderbolta), veća zauzeta površina, pristojna tastatura i ekran za koji je najbolje što se može reći to da ti (pošto je u pitanju zamena za mini PC) zapravo i ne treba, a inače pokriva celih 57% sRGB-a.

 

IMO, čak i ako međunarodna cena bude znatno bliža ceni ekvivalentne laptop konfiguracije, za nekoga kome zapravo treba mini PC pristojnih CPU performansi, ovo će bolje odgovarati toj nameni nego "ekvivalentan" laptop i samim tim biti bolja kupovina, bez obzira na "besplatne dodatke" sa kojima laptop dolazi.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Istina je da nisam usporedivao zadnjih godina i nisam gledao cijene vani nego kod nas tako da sam u krivu. Hvala na ispravku.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Ajmo Šaomi brate pokori svijet PC nakon usisavača i mobitela! Ako je mogao Lamborghini nakon traktora možeš i ti

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2022 20:22 (Boris grozni).
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop račun

Ima li netko iskustva s video editingom na miniPC? 

Laptop mi je totalni promasaj za tu svrhu, pa trazim alternativu za rad u Davinci Resolve. 

Ako netko ima iskustva molim preporuku. 

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r

a što ti je problem u radu na laptopu?

 

Što ti želiš/očekuješ od laptopa s DaVinci Resolveom?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r

Pa ne previše, da budem iskren. 

Radim u 1080p rezoluciji sa proxy fileovima, ne bi trebalo biti problem. 

Imam i7 i 16GB RAM, ali to ocito nije dovoljno za ugodan rad.

Od svega što radim, najviše vremena provedem čekajući i exportirajuci samo da vidim preview bez trzanja.

Integrirana grafika često uzrokuje crasheve, a memorija je uvijek 98% iskoristena, itd.

Da ne spominjem da na laptopu mogu jaje pofrigati... Uglavnom, razmišljam da bi mini pc bio bolke rješenje. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r

možda malo bolje...

 

ionako u tim mini PCima imaš - laptop komponente.... koje nisu tako lako nadogradive - opet si na dva utora za RAM i maks 2 diska...

 

Ja sam svojega nakrcao - ima 32 GB RAMa, 500 GB NVMe i 500 GB SATA SSD, ali opet CPU je zalemljen na njega, a ima grafiku s njega...

 

ne znam kako ti mini PC može napraviti skok u odnosu na laptop...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2022 14:55 (Stric_Jura).
10 godina
online
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
Mozda nesto ka Asrock X300, u ovom na poslu imam 5700g i 64 gb rama i bas ga koljem s ODM-om svakodnevno. Dva sam uzea kolegama ka zamjenu za NUC 8(oba krepala zbog pregrijavanja nakon godinu dana) doma sa 5600g. Dica im uredno igraju i relativno su hladni obzirom da sa stock hladnjaka triba skidat shroud da bi ga uopce nagura unutra. To mu je i najveca mana jer nema nekog izbora hladnjaka koji stanu unutra(od ovih sta stanu kod nas ima uzest samo nh-l9a).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r

Da, slažem se. 

Ako bi i bilo nekog napretka mislim da bi bio zanemariv tj. neisplativ. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
Treba ti eksterna jača grafulja.
3 godine
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
mateo kaže...

Ima li netko iskustva s video editingom na miniPC? 

Laptop mi je totalni promasaj za tu svrhu, pa trazim alternativu za rad u Davinci Resolve

Ako netko ima iskustva molim preporuku. 

 

Hvala

 Pc i krljavi windowsi nisu uopce za to



12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
Bass kaže...

Ajde, vec je bilo vrijeme. Samo nisam siguran u njihovu telemtriju i tracking; ipak je kineski proizvod. 

OS će biti američki Win/Linux, hardware je manje više opet američki (Intel, AMD)... njihov je dizajn, kućište i ručni rad. 

Tako da ne vidim tu nekakve opasnosti. Ok, možda su negdje uglavili nekakav dodatni špijunski čip, ali to onda mogu napraviti na bilo kojem komadu hardwarea kad se većina toga slaže u Kini (npr. iPhone).

 

konjRR kaže...

Osobno me uvijek bunila skupoca doticnih mini pcejeva jer kada usporedim sa laptopima cesto dobijem istu konfiguraciju a sa laptopom jos dobijem ekran , tipkovnicu, touchpad itd. Uglavnom razlog zasto mi ispod TVa cami laptop umjesto mini pceja 

Možda ako gledaš Intel NUC kombinacije, ali imaš puno kvalitetnih mini PCeva koji su cijenom daleko isplativiji, Asus, Chuwi, Beelink... sve provjereni brendovi sa dobrom cijenom.

 

Npr. 6 jezgri (4+2), WiFi6, 16GB LPDDR5, 512GB NVMe za 360$.

https://store.chuwi.com/products/corebox-4th

 

mateo kaže...

Ima li netko iskustva s video editingom na miniPC? 

Laptop mi je totalni promasaj za tu svrhu, pa trazim alternativu za rad u Davinci Resolve. 

Ako netko ima iskustva molim preporuku. 

 

Hvala

Koji točno laptop imaš? Trebao si gledati M1 ili M2 i nekakav MackBook Air.

 

mateo kaže...

Pa ne previše, da budem iskren. 

Radim u 1080p rezoluciji sa proxy fileovima, ne bi trebalo biti problem. 

Imam i7 i 16GB RAM, ali to ocito nije dovoljno za ugodan rad.

Od svega što radim, najviše vremena provedem čekajući i exportirajuci samo da vidim preview bez trzanja.

Integrirana grafika često uzrokuje crasheve, a memorija je uvijek 98% iskoristena, itd.

Da ne spominjem da na laptopu mogu jaje pofrigati... Uglavnom, razmišljam da bi mini pc bio bolke rješenje. 

Koji i7? 16GB je minimum, 32GB je poželjno. Uz to "moraš" imati dobru grafu, ništa od iGPU ako želiš brzinu.

 

Ovo bi ti mogla biti zanimljiva kombinacija, ako gledaš miniPC. Naravno eGPU ima i svoju cijenu.

 

3 godine
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
mzopg kaže...
Bass kaže...

Ajde, vec je bilo vrijeme. Samo nisam siguran u njihovu telemtriju i tracking; ipak je kineski proizvod. 

OS će biti američki Win/Linux, hardware je manje više opet američki (Intel, AMD)... njihov je dizajn, kućište i ručni rad. 

Tako da ne vidim tu nekakve opasnosti. Ok, možda su negdje uglavili nekakav dodatni špijunski čip, ali to onda mogu napraviti na bilo kojem komadu hardwarea kad se većina toga slaže u Kini (npr. iPhone).

 

konjRR kaže...

Osobno me uvijek bunila skupoca doticnih mini pcejeva jer kada usporedim sa laptopima cesto dobijem istu konfiguraciju a sa laptopom jos dobijem ekran , tipkovnicu, touchpad itd. Uglavnom razlog zasto mi ispod TVa cami laptop umjesto mini pceja 

Možda ako gledaš Intel NUC kombinacije, ali imaš puno kvalitetnih mini PCeva koji su cijenom daleko isplativiji, Asus, Chuwi, Beelink... sve provjereni brendovi sa dobrom cijenom.

 

Npr. 6 jezgri (4+2), WiFi6, 16GB LPDDR5, 512GB NVMe za 360$.

https://store.chuwi.com/products/corebox-4th

 

mateo kaže...

Ima li netko iskustva s video editingom na miniPC? 

Laptop mi je totalni promasaj za tu svrhu, pa trazim alternativu za rad u Davinci Resolve. 

Ako netko ima iskustva molim preporuku. 

 

Hvala

Koji točno laptop imaš? Trebao si gledati M1 ili M2 i nekakav MackBook Air.

 

mateo kaže...

Pa ne previše, da budem iskren. 

Radim u 1080p rezoluciji sa proxy fileovima, ne bi trebalo biti problem. 

Imam i7 i 16GB RAM, ali to ocito nije dovoljno za ugodan rad.

Od svega što radim, najviše vremena provedem čekajući i exportirajuci samo da vidim preview bez trzanja.

Integrirana grafika često uzrokuje crasheve, a memorija je uvijek 98% iskoristena, itd.

Da ne spominjem da na laptopu mogu jaje pofrigati... Uglavnom, razmišljam da bi mini pc bio bolke rješenje. 

Koji i7? 16GB je minimum, 32GB je poželjno. Uz to "moraš" imati dobru grafu, ništa od iGPU ako želiš brzinu.

 

Ovo bi ti mogla biti zanimljiva kombinacija, ako gledaš miniPC. Naravno eGPU ima i svoju cijenu.

 

 Pa jbte nisam ovo ni vidio nebi uopce uzimao ovaj klasicni laptop iz pevecafak

14 godina
online
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
Ivan(4) kaže...

Ako pričamo o laptopu kao zameni za ovakav mini PC, mislim da za 570€ nećeš naći laptop sa 8 core procesorom, najjeftiniji koji vidim na ovdašnjim cenovnicima koji odgovara najopštijim specifikacijama (CPU, RAM, SSD) je 760€. Izguglao sam model (Dell Vostro 3525) i, sve u svemu, nadoplaćuje se 33%, a dobija se loše hlađenje, skroman I/O (npr nema thunderbolta), veća zauzeta površina, pristojna tastatura i ekran za koji je najbolje što se može reći to da ti (pošto je u pitanju zamena za mini PC) zapravo i ne treba, a inače pokriva celih 57% sRGB-a.

 

IMO, čak i ako međunarodna cena bude znatno bliža ceni ekvivalentne laptop konfiguracije, za nekoga kome zapravo treba mini PC pristojnih CPU performansi, ovo će bolje odgovarati toj nameni nego "ekvivalentan" laptop i samim tim biti bolja kupovina, bez obzira na "besplatne dodatke" sa kojima laptop dolazi.

 Ako bude s navedenim spec 570$, to je super cijena, tako reći zamjena za stolni pc, uzeo bi ga uz gaiming pc ili konzolu.

 

Meni je taj mini pc uvijek bio zanimljiv, jer možeš imati laptop s tipa 27" monitorom, ali previše para za performanse koje se nude.

 

 

Evo primjera što se kod nas da nabaviti, istih performansi:

 

Barebone ASUS PN51-BB555MDE1 / Ryzen 5 5500U, 2× SO-DIMM DDR4, 1× SATA/M.2 PCIe 3.0 x4, 2280, crnobez rama, diska, ekrana, win   3900kn

 

Lenovo Ideapad 3 AMD Ryzen 5 5500U 2.1GHz 16GB 512GB SSD W11H 15.6" Full HD AMD Radeon Vega 7    4040kn

 

Znam da baš nije za usporedbu, ali prevelika razlika u cijeni,kad se sve ubroji, s time da su laptopi svako malo na nekoj akciji.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi se 'baca' na proizvodnju mini desktop r
T-bone's kaže...
Ivan(4) kaže...

Ako pričamo o laptopu kao zameni za ovakav mini PC, mislim da za 570€ nećeš naći laptop sa 8 core procesorom, najjeftiniji koji vidim na ovdašnjim cenovnicima koji odgovara najopštijim specifikacijama (CPU, RAM, SSD) je 760€. Izguglao sam model (Dell Vostro 3525) i, sve u svemu, nadoplaćuje se 33%, a dobija se loše hlađenje, skroman I/O (npr nema thunderbolta), veća zauzeta površina, pristojna tastatura i ekran za koji je najbolje što se može reći to da ti (pošto je u pitanju zamena za mini PC) zapravo i ne treba, a inače pokriva celih 57% sRGB-a.

 

IMO, čak i ako međunarodna cena bude znatno bliža ceni ekvivalentne laptop konfiguracije, za nekoga kome zapravo treba mini PC pristojnih CPU performansi, ovo će bolje odgovarati toj nameni nego "ekvivalentan" laptop i samim tim biti bolja kupovina, bez obzira na "besplatne dodatke" sa kojima laptop dolazi.

 Ako bude s navedenim spec 570$, to je super cijena, tako reći zamjena za stolni pc, uzeo bi ga uz gaiming pc ili konzolu.

 

Meni je taj mini pc uvijek bio zanimljiv, jer možeš imati laptop s tipa 27" monitorom, ali previše para za performanse koje se nude.

 

 

Evo primjera što se kod nas da nabaviti, istih performansi:

 

Barebone ASUS PN51-BB555MDE1 / Ryzen 5 5500U, 2× SO-DIMM DDR4, 1× SATA/M.2 PCIe 3.0 x4, 2280, crnobez rama, diska, ekrana, win   3900kn

 

Lenovo Ideapad 3 AMD Ryzen 5 5500U 2.1GHz 16GB 512GB SSD W11H 15.6" Full HD AMD Radeon Vega 7    4040kn

 

Znam da baš nije za usporedbu, ali prevelika razlika u cijeni,kad se sve ubroji, s time da su laptopi svako malo na nekoj akciji.

 

Ima i povoljnije od ovog Xiaomija, istina Ryzen prethodna gen., ali i dalje odličan proc.

 

Za 500$ (3600kn)

Ryzen 7 5800H, 16GB RAM, 512GB SSD, WiFi6, W11...

https://www.chuwi.com/product/items/Chuwi-RZBox.html

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice