Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitela za

poruka: 25
|
čitano: 5.653
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitela za".
16 godina
offline
Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitela za

Hypercharge...još malo pa neće više znati kako da nazovu punjač, potrošili su ssve sufikse...

Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
Tako je i u formuli bilo s gumama, hypersoft, ultrasoft, supersoft. Onda su to odbacili.

A ova struja koja mora ici, mozes švasat s tim
14 godina
offline
Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitela za

"Vjerovatno je rijec o posebnom usb C kablu" ... a golim okom vidis da na taj kabel mos pojacalo u autu spojit....

VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
Uskoro će usb c kablovi isporučivati 240W
15 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
A izgori u 3 minute:-)
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitela za

Za vrijeme punjenja obavezno imati vatrogasni aparat u pripravnosti.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
gsustek kaže...
A izgori u 3 minute:-)

 

zOOm kaže...

Za vrijeme punjenja obavezno imati vatrogasni aparat u pripravnosti.

 

Nisam mislio ništa komentirati da ne bi bilo opet on kao na strani Kineza, ali su me ovi zlobni komentari malo digli.

 

Zanima me kakve bi bile reakcije da je ovo prezentirao Samsung ili Apple. Ono waoooo, kako super, odlično, a kada je Kinez u pitanju - zapalit će se, eksplodirat će, sigurno su to ukrali.

 

Stvarno smo jadni.

5 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
MasterOfDisaster kaže...
gsustek kaže...
A izgori u 3 minute:-)

 

zOOm kaže...

Za vrijeme punjenja obavezno imati vatrogasni aparat u pripravnosti.

 

Nisam mislio ništa komentirati da ne bi bilo opet on kao na strani Kineza, ali su me ovi zlobni komentari malo digli.

 

Zanima me kakve bi bile reakcije da je ovo prezentirao Samsung ili Apple. Ono waoooo, kako super, odlično, a kada je Kinez u pitanju - zapalit će se, eksplodirat će, sigurno su to ukrali.

 

Stvarno smo jadni.

 

Zašto to misliš? Ja bi isto komentirao i za Apple, jer nije stvar u proizvođaču, nego u 200W kroz mali punjač i tanku žicu. Uskoro ide 240W USB-C, a ljudi su doma puni starih USB-C kabela koji nisu predviđeni za 240W. Bit će požara koliko ti duša hoće, jer šta prosječni mobitelaš zna šta je hypercharger, šta je 200W+ i šta i zašto treba posebni kabel.

 

Nije stvar i Kinezima, nego u prebrijanom punjaču, jakoj struji i žicama. Uostalom, uvijek su baterije duže trajale s normalnim punjenjima, nego ako se uvijek koriste turbo-punjači.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitela za

Pa gle ova tehnologija će tek doći, gdje će sigurno biti prilagodbe na punjačima i baterijama, to je neminovno, ali eto opet su tu evoluciju pogurali Kinezi kao i hrpu drugih.

Sumnjam da će pustiti tu tehnologiju sa velikom vjerojatnosti da će ti se mob zapaliti ili eksplodirati, mislim da nisu željni hrpi tužbi.

Budimo fer i priznajmo Kinezima da guraju tehnološki napredak puno jače nego što bi to htio i mogao zapad i na tome im moramo biti zahvalni.

Hrpa tehnike i tehnologije bi bila još u povojima da nema Kineza, budimo realni.

Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
Filox kaže...

Zašto to misliš? Ja bi isto komentirao i za Apple, jer nije stvar u proizvođaču, nego u 200W kroz mali punjač i tanku žicu. Uskoro ide 240W USB-C, a ljudi su doma puni starih USB-C kabela koji nisu predviđeni za 240W. Bit će požara koliko ti duša hoće, jer šta prosječni mobitelaš zna šta je hypercharger, šta je 200W+ i šta i zašto treba posebni kabel.

 

Nije stvar i Kinezima, nego u prebrijanom punjaču, jakoj struji i žicama. Uostalom, uvijek su baterije duže trajale s normalnim punjenjima, nego ako se uvijek koriste turbo-punjači.

 A od kud ti da se radi o jakim strujama?

Nema šanse, visoki napon i mala struja su u pitanju, zato i je tak tanki kabel.

To je vjerovatno cca. 50-ak volti, i to ti je onda peak oko 5 A, što nije uopće puno u odnosu na postojeće kabele koji su za brzo punjenje (većina ih je atestirana na 3 A ili čak i više), a uz pametnu konstrukciju kabela (ja bi npr. napravio kabel u stilu koaksijalca i još uvalio tanke data lžice među licne), uopće ne mora biti puno deblji nego postojeći.

A ovo kaj Sandro sugerira, više članaka u bateriji spojenih paralelno - teško da je tak, jer bi se onda u mobitelu radila konverzija na manji napon i ouno veću struju, što je zapravo enorman sklop za gabarite mobitela, tak da je vjerovatno neka serijsko- paralelna konfiguracija, npr. 12 u seriji , par u paraleli bi bilo taman (kao npr. na ovim e biciklima, skuterima i romobilim) ili su išli na izvedbu s manje u seriji pa konverziju na niži napon, ali meni to osobno nema smisla, ionak uvijek rade nazad konverziju na logičke napone, tak da je za taj dio svejedno.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
MasterOfDisaster kaže...

Zanima me kakve bi bile reakcije da je ovo prezentirao Samsung ili Apple. Ono waoooo, kako super, odlično, a kada je Kinez u pitanju - zapalit će se, eksplodirat će, sigurno su to ukrali.

 ...

 Možda i ne bi 

Koliko se ja sjećam, Apple i Samsung su imali više problema s baterijama nego Xiaomi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
fer-de-lance kaže...

 A od kud ti da se radi o jakim strujama?

Nema šanse, visoki napon i mala struja su u pitanju, zato i je tak tanki kabel.

To je vjerovatno cca. 50-ak volti, i to ti je onda peak oko 5 A, što nije uopće puno u odnosu na postojeće kabele koji su za brzo punjenje (većina ih je atestirana na 3 A ili čak i više), a uz pametnu konstrukciju kabela (ja bi npr. napravio kabel u stilu koaksijalca i još uvalio tanke data lžice među licne), uopće ne mora biti puno deblji nego postojeći.

A ovo kaj Sandro sugerira, više članaka u bateriji spojenih paralelno - teško da je tak, jer bi se onda u mobitelu radila konverzija na manji napon i ouno veću struju, što je zapravo enorman sklop za gabarite mobitela, tak da je vjerovatno neka serijsko- paralelna konfiguracija, npr. 12 u seriji , par u paraleli bi bilo taman (kao npr. na ovim e biciklima, skuterima i romobilim) ili su išli na izvedbu s manje u seriji pa konverziju na niži napon, ali meni to osobno nema smisla, ionak uvijek rade nazad konverziju na logičke napone, tak da je za taj dio svejedno.

 

 Nije problem 240W, 48V i 5A s novim punjačem i novim kabelom koji dođe uz njega. Problem je stari kabel, od starog običnog punjača koji slučajno baš odgovara novom punjaču, odnosno može se iskoristit, jer odgovaraju ulazi/izlazi. Koliko je tih starih kabela predviđeno za 5A, 240W i 48V (ili će bit 24V, nisam siguran)? To bi moglo gorit, a poznavajući ljude, kabel je kabel, ako se može spojit, znači da odgovara. I eto problema.

 

Možda sam i u krivu, slobodno me ispravi, samo naglas razmišljam.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 12:46 (Filox).
7 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
CyberDemonVZ kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Zanima me kakve bi bile reakcije da je ovo prezentirao Samsung ili Apple. Ono waoooo, kako super, odlično, a kada je Kinez u pitanju - zapalit će se, eksplodirat će, sigurno su to ukrali.

 ...

 Možda i ne bi 

Koliko se ja sjećam, Apple i Samsung su imali više problema s baterijama nego Xiaomi.

Točno to, imam doma punu ladicu baterija, i jedno 20% ih je napuhnuto.

Pogodi koje su marke apsolutno sve iz te hrpe napuhnutih...

(i jedan pokušaj ti je dovoljan)

Filox kaže...

 Nije problem 240W, 48V i 5A s novim punjačem i novim kabelom koji dođe uz njega. Problem je stari kabel, od starog običnog punjača koji slučajno baš odgovara novom punjaču, odnosno može se iskoristit, jer odgovaraju ulazi/izlazi. Koliko je tih starih kabela predviđeno za 5A, 240W i 48V (ili će bit 24V, nisam siguran)? To bi moglo gorit, a poznavajući ljude, kabel je kabel, ako se može spojit, znači da odgovara. I eto problema.

 

Možda sam i u krivu, slobodno me ispravi, samo naglas razmišljam.

 Lako rješivo, punjač i mobitel si dojavljuju napon (svaki sa svoje strane) i onda čim izađe izvan specifikacije prekine punjenje.

Jedina slaba točka koja onda ostaje su konektori, ali na USB-C bi morao svaki pin držati skoro cijelu tu struju, a poduplani su, tak da...

 Edit: e da, problem može biti onda i jako tanki a kratki kabel, ali to je i sad problem za sustave koji tak mjere, pa svejedno ne vidimo često požare kabela.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 13:14 (fer-de-lance).
Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitela za

Ja svoj mobitel punim na 5-10W, od 20-85%.
Rijetko kad na maksimalno 25W, ako mi se baš žuri.

 

Nakon 3 godine baterija izdrži 2 dana, čak i 3 ako ga ne koristim puno.

Ne pada mi na pamet koristiti jače punjače, jednostavno nema potrebe ni smisla. Previše se grije, degradira bateriju, te mobiteli sa 40+W punjenjem imaju baterije u više komada, što smanjuje ukupni kapacitet.

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 13:15 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Ja svoj mobitel punim na 5-10W, od 20-85%.
Rijetko kad na maksimalno 25W, ako mi se baš žuri.

 

Nakon 3 godine baterija izdrži 2 dana, čak i 3 ako ga ne koristim puno.

Ne pada mi na pamet koristiti jače punjače, jednostavno nema potrebe ni smisla. Previše se grije, degradira bateriju, te mobiteli sa 40+W punjenjem imaju baterije u više komada, što smanjuje ukupni kapacitet.

Evo ja sam imao Huawei P30 Pro 2 godine i punio ga sa njegovim orginal punjačem od 40W i baterija je bila skoro pa identična kao i prvog dana nakon te dvije godine. Puno sam ga svakako, ali uvijek sam ga dao puniti kada je pao ispod 30% i uvijek punio do 100% baterije.

13 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
MasterOfDisaster kaže...

ali uvijek sam ga dao puniti kada je pao ispod 30% i uvijek punio do 100% baterije.

 Jel nije ovo najgora moguća opcija za litij ionske baterije?

Say hello to my little friend
14 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
Krunoo7 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

ali uvijek sam ga dao puniti kada je pao ispod 30% i uvijek punio do 100% baterije.

 Jel nije ovo najgora moguća opcija za litij ionske baterije?

Evo, baterija sa takvim načinom je nakon dvije godine bez problema durala dan i pol sa minimalno 5h SOT-a.

5 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
Krunoo7 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

ali uvijek sam ga dao puniti kada je pao ispod 30% i uvijek punio do 100% baterije.

 Jel nije ovo najgora moguća opcija za litij ionske baterije?

 Ja sam uvijek tvrdio da nije, da marketing čini svoje i da lažu o baterijama i punjenju. Preko 2 godine punim ovaj mobitel isključivo tako, ispod 30%, pa onda bez prekidanja do 100%. Meni traje 4+ dana baterija, ne koristim pretjerano mobitel, ali nije se kapacitet baterije skoro ništa smanjio u ove 2+ godine. Stari mobitel sam isto tako punio i još uvijek dobro drži bateriju.

 

Svaki put kad ga idem nadopunit na preporučeni način ili moram prekinut punjenje, pa ga poslije nadopunjujem, osjetno kraće mi traje baterija i treba par punim pražnjenja/punjenja da se opet počne ponašat normalno.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Ja svoj mobitel punim na 5-10W, od 20-85%.
Rijetko kad na maksimalno 25W, ako mi se baš žuri.

 

Nakon 3 godine baterija izdrži 2 dana, čak i 3 ako ga ne koristim puno.

Ne pada mi na pamet koristiti jače punjače, jednostavno nema potrebe ni smisla. Previše se grije, degradira bateriju, te mobiteli sa 40+W punjenjem imaju baterije u više komada, što smanjuje ukupni kapacitet.

 Kako to postizes? Buljis u njega i pazis kad ce doci do 85%? 

Meni ne pada na pamet razmisljati o tome... Nabacim na punjac koji stignem (i na poslu i u autu i kuci imam brze punjace na poslu bezicni) i punim koliko se napuni dok ga ne uzmem u ruku.... Jos i o mobitelu da razmisljam....

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel

AccuBattery app ti zazvoni kada se napuni na željeni kapacitet, po defaultu je na 80%.

12 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
Vidio sam da dosta često ljudi ostavljaju punjače uštekane u struju i kad ne pune mobitele. Da li je to pametno tako držati? Znači ostavi punjač spojen i ode čovjek vani.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel

Da, nema problema.

Switching napajanju je sasvim svejedno jel kaj uštekano u njega ili nije.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
bubimir5 kaže...

AccuBattery app ti zazvoni kada se napuni na željeni kapacitet, po defaultu je na 80%.

Dodatna aplikacija da ti javlja kada je baterija došla do nekog stupnja napunjenosti  !!!! Zašto????? Pa kada ti  dođe do 100% mob se više ne puni struja ga ne fila, ništa se ne dešava, od kada je punjenje do 100% štetno???

 

Eto ostao sam zbunjen.

5 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel
MasterOfDisaster kaže...
bubimir5 kaže...

AccuBattery app ti zazvoni kada se napuni na željeni kapacitet, po defaultu je na 80%.

Dodatna aplikacija da ti javlja kada je baterija došla do nekog stupnja napunjenosti  !!!! Zašto????? Pa kada ti  dođe do 100% mob se više ne puni struja ga ne fila, ništa se ne dešava, od kada je punjenje do 100% štetno???

 

Eto ostao sam zbunjen.

 S tim da tebi pokazuje 100% ali ne 100% kapaciteta baterije vec 100% kapaciteta koji nece nastetiti bateriji. Isto tako je i 0% nula za korisnika ali ne i za bateriju. 

15 godina
offline
Re: Xiaomi prikazao rekordno brzo punjenje mobitel

Temperatura, dubina ciklusa, vrijeme utječu na degradaciju. Temperatura je najopasnija, pogotovo kada je baterija na visokom naponu (puna). Dubina ciklusa je drugi po redu uzročnik degradacije, šteta po bateriju eksponencijalno raste s dubinom ciklusa, no razina degradacije je na prihvatljivoj razini (prije ju degradira vrijeme) kada se baterija puni do cca 70-80% korisniku dostupnog kapaciteta. Vrijeme je najmanje opasno, no neminovno. Ako se baterija čuva od drugih izvora degradacije vrijeme će biti to koje će bateriju dokrajčiti.

Proizvođači planiraju zastarjevanje uređaja i odbijaju ugraditi tehnologije koje bi bateriju očuvale:
1. eco mode koji puni do 70-80%,
2. sporo punjenje kontrolirano uređajem, a ne kombinacijom kabela i punjača - kontrola temperature!

Planirani rok zastarjevanja kod npr smartphonea je 2 godine, a uz čuvanje baterije uređaj može potrajati i 5.

Izvor: https://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2021 10:41 (Dojitza).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice