Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

poruka: 56
|
čitano: 12.622
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi".
11 godina
offline
Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

Super, znači uskoro ih čeka ukidanje svih google usluga tj. sudbina huaweia.

Moj PC  
31 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

Uvijek sam bio ponosni korisnik kineskih vojno-komunističkih smartphonea, baziranih na OSu iz slobodarskih SAD-a, koji (OS) uopće ne špija rečene korisnike 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
22 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
ibme74 kaže...

Super, znači uskoro ih čeka ukidanje svih google usluga tj. sudbina huaweia.

Već su probali, stavili su ih na "crnu" listu prema naputku ministarstva obrane, ali je nakon par mjeseci sudac sve odbacio jer nije bilo apsolutno nikakvih razloga i dokaza. Nedavno su i službeno maknuti sa te liste nepoželjnih.

7 godina
offline
Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

Pa čim se kinezi sa svojim price to performance mobitelima počnu probijati, odmah su špijunaža koju kinezi provode, ali zato kupujmo (skuplji i nerijetko slabiji za te novce) Samsung i Apple. Ipak je bolje da nas naši špijuniraju 

I want to believe
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
U današnjoj "ekonomiji" količina proizvedenih/isporučenih primjeraka nema prevelike veze s vrijednošću firme...
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Xiaomi ne radi na mobilnoj infrastrukturi ko Huawei (valjda). To je trn u oku amera.
Sljedece godine budu prvi, mark my words.
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Svi oni kupuju komponente od SAMSUNG i senzore kamera od SONY
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 5 hvala 0
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
E, i? Tako svaka industrija funkcionira. Praktički nitko ne kontrolira 100% proizvodnje komponenata svojih proizvoda.
The planet broke before the Guard did!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
ukay1000 kaže...
Xiaomi ne radi na mobilnoj infrastrukturi ko Huawei (valjda). To je trn u oku amera.
Sljedece godine budu prvi, mark my words.

Ako se boje spijuniranja preko telekomunikacijske mreze onda napasti samo to. 5G i telekomunikacijsku opremu. Amerikanci su krenuli po mobilni odjel huaweia jer su htjeli napasti ono cime je huawei bio najprepoznatljiviji u svijetu. Po mobitelima. Ameri su odglumili toboze nekakvu mogucu spijunazu i vezu osnivaca sa komunistima koju naravno nikada nisu dokazali da opravdaju svoju nemogucnost konkuriranja kinezima.

 

Ista stvar ce se desiti i sa Xiaomi. Vec su probali, probati ce i opet. Isto koliko je bilo osnove da napadnu huawei mobitele biti ce osnove da napadnu xiaomi mobilni odjel. Jer cilj nije da tebe stite od kineskog spijuniranja vec da stite americke proizvodace od jeftinije i agilnije konkurencije. I mozda da stite svoje spijunske kanale.

14 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći

a gle, Huawei je ipak proizvođač hrpe telekom opreme...

 

njihova mantra jest bila: ne treba nama R&D dok ima Cisca...

 

ali su odavno prestali kopirati Cisco, nego rade opremu koja - radi...

 

Za razliku od Nokie, Ericsonna ili čak i neprikosnovenog Cisca... s njihovom opremom nemaju tehničari HT-a problema, za razliko od prije navedenih...

 

e tu je bio bolan udarac Amerima (i naravno mogućnost "nedemokratskoG" špijanja)...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

Ahh znaci i njima sljedi ban jer su vojni koperant i spijuniraju korisnike preko satelita povezanih sa nanorobotima u korona cijepivu 🤫🤫🤫🤫

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Stric_Jura kaže...

a gle, Huawei je ipak proizvođač hrpe telekom opreme...

 

njihova mantra jest bila: ne treba nama R&D dok ima Cisca...

 

ali su odavno prestali kopirati Cisco, nego rade opremu koja - radi...

 

Za razliku od Nokie, Ericsonna ili čak i neprikosnovenog Cisca... s njihovom opremom nemaju tehničari HT-a problema, za razliko od prije navedenih...

 

e tu je bio bolan udarac Amerima (i naravno mogućnost "nedemokratskoG" špijanja)...

 Radi sve dok ne radi, a onda bacanje u smece i kupovanje neceg jer popravka i supporta nema 

14 godina
offline
Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

A tako i ide oprema, dok radi koristi, ako krepa uzmeš novo modernije, bolje...

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

Može li mi netko objasniti koja je na korporativnoj razini razlika između Xiaomi i Huawei? Mislim, zašto je potonji zabranjen od amerike i poltrona, a nije i šomi? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
overhaul kaže...

Može li mi netko objasniti koja je na korporativnoj razini razlika između Xiaomi i Huawei? Mislim, zašto je potonji zabranjen od amerike i poltrona, a nije i šomi? 

 Sve je već napisano i objašnjeno u prethodnim komentarima.

9 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
@stric_jura
Ne stoji ti bas tvrdnja.
Radim s Ciscom vec 13 godina i jedna im se stvar mora priznati. Skupi su ko vrag, ali kad ga ugradis, zaboravis na njega. Imamo ih hrpu koji rade 5-10 godina bez reboota, bez buga ili kvara.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 20:03 (gorguc).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
overhaul kaže...

Može li mi netko objasniti koja je na korporativnoj razini razlika između Xiaomi i Huawei? Mislim, zašto je potonji zabranjen od amerike i poltrona, a nije i šomi? 

 Huawei je usko vezan uz kinesku vojsku i pod patronatom partije, nešto kao King ICT kod nas.  Dok je Xiaomi koliko je poznato neovisna privatna kompanija. Razlog zašto ih je američko ministarstvo obrane stavilo na crnu listu je zato što je predsjednik Xiaomija dobio nekakvu nagradu od kineske vlade za izniman doprinos u gospodarstvu. Otprilike kao naša zlatna kuna, nadamo se samo da Xiaomi neće završiti kao naši dobitnici zlatne kune.

 

Ok, dosta zloće za jedan post. 

16 godina
offline
Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći proi

Ova poredjenja nemaju ni smisla, pa ni polovan iPhone ne moze kupiti za cijenu nekog modela novog Xiaomi. 

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Adin kaže...

Ova poredjenja nemaju ni smisla, pa ni polovan iPhone ne moze kupiti za cijenu nekog modela novog Xiaomi. 

 

Evo ja bas danas narucio Redmi Note 10 Pro 6GB/128GB

 

6.67" 1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio

AMOLED, 120Hz, HDR10, 450 nits (typ), 1200 nits (peak)

IP53

Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G

108 MP, f/1.9, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, dual pixel PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
5 MP, f/2.4, (macro), AF
2 MP, f/2.4, (depth)
LED flash, HDR, panorama
Video 4K@30fps, 1080p@30/60fps
SELFIE CAMERA Single 16 MP, f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.0µm
Features Panorama
Video 1080p@30fps, 720p@120fps

Stereo speakers

3.5mm jack

NFC Yes (market/region dependent)
Infrared port Yes

USB Type-C 2.0, USB On-The-Go

Fingerprint

Li-Po 5020 mAh, non-removable
Fast charging 33W, 59% in 30 min (advertised)

2.240kn 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Adin kaže...

Ova poredjenja nemaju ni smisla, pa ni polovan iPhone ne moze kupiti za cijenu nekog modela novog Xiaomi. 

Ako uspoređuješ top iPhone i top Xiaomi onda tu razlika više i nije toliko velika.

 

iPhone 12 Pro Max 128GB ide od 8000kn

Xiaomi Mi 11 Ultra oko 8500kn

 

Ok Xiaomi Mi 11 Ultra je tek stigao pa je cijena glava boli dok je iPhone 12 tu već 8 mjeseci, ali svejedno, ušao je i Xiaomi u top budget segment, a prodaja očito ide bolje nego ikada.

 

16 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
imsonotgonnatellyoumyname kaže...
E, i? Tako svaka industrija funkcionira. Praktički nitko ne kontrolira 100% proizvodnje komponenata svojih proizvoda.

Je samo kaj to prosječan korisnik ne zna, pa nasjedne na Apple Retina Display kojeg je štancal LG itd.Žuto čudo neviđeno, pa eto za prosječnu Jabučarsku ovcu+marketing to je Apple proizvod.

 

Na drugoj strani, teško je i izlistat kaj sve veliki Samsung ne proizvodi i čime se sve ne bave njegovi poslovni pipci.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 22:32 (rambox).
14 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
gorguc kaže...
@stric_jura
Ne stoji ti bas tvrdnja.
Radim s Ciscom vec 13 godina i jedna im se stvar mora priznati. Skupi su ko vrag, ali kad ga ugradis, zaboravis na njega. Imamo ih hrpu koji rade 5-10 godina bez reboota, bez buga ili kvara.

 Pa kum veli - goni Nokiu, crkava a podrška nikakva; Ericsson - stabilniji s boljom podrškom; Cisco - OK, ali ipak zna crči a skup...

 

pazi, ne govorim o switchevima vulgaris, nego telekom opremi, agregatorima, MPLS switchevima, 5G opremi....

 

Huawei - najjeftiniji, radi, najmanje se kvari i ima podršku - dakle dobitna kombinacija

 

 

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
mzopg kaže...

 Huawei je usko vezan uz kinesku vojsku i pod patronatom partije, nešto kao King ICT kod nas.  Dok je Xiaomi koliko je poznato neovisna privatna kompanija. Razlog zašto ih je američko ministarstvo obrane stavilo na crnu listu je zato što je predsjednik Xiaomija dobio nekakvu nagradu od kineske vlade za izniman doprinos u gospodarstvu.

 al ga lupetaš svakim postom, kao da imaš 12 godina.

Ti eto znaš poteze američke vlade i zašto su oni nekog stavili na crnu listu :facepalm:

Pričat kako je Xiaomi neovisan je vrhunac debilizma, ni jedna takva kompanija nije i ne može biti neovisna od države, pogotovo u Kini, što nam je izravno rekao vlasnik Alibabe i koje probleme ima.

 

Mi uopće nemamo uvid u način funkcioniranja takvih ogromnih kompanija, a još manje imamo uvid u tajne dokumente US ministarstva, sve se svodi na politiku.

Zato je nekad bolje šutit nego pričat gluposti po forumu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
uniball kaže...
mzopg kaže...

 Huawei je usko vezan uz kinesku vojsku i pod patronatom partije, nešto kao King ICT kod nas.  Dok je Xiaomi koliko je poznato neovisna privatna kompanija. Razlog zašto ih je američko ministarstvo obrane stavilo na crnu listu je zato što je predsjednik Xiaomija dobio nekakvu nagradu od kineske vlade za izniman doprinos u gospodarstvu.

 al ga lupetaš svakim postom, kao da imaš 12 godina.

Ti eto znaš poteze američke vlade i zašto su oni nekog stavili na crnu listu :facepalm:

Pričat kako je Xiaomi neovisan je vrhunac debilizma, ni jedna takva kompanija nije i ne može biti neovisna od države, pogotovo u Kini, što nam je izravno rekao vlasnik Alibabe i koje probleme ima.

 

Mi uopće nemamo uvid u način funkcioniranja takvih ogromnih kompanija, a još manje imamo uvid u tajne dokumente US ministarstva, sve se svodi na politiku.

Zato je nekad bolje šutit nego pričat gluposti po forumu.

Da barem imam 12 ne bi se žalio.

Mada i sa 12 nisam sebi dopuštao nekulturno ponašanje kakvo je tebi očito sasvim normalno.

 

No da ne trošimo vrijeme na tvoju nekulturu idemo vidjeti što ja to lupam.

 

Poteze američke vlade znam jer su javno objavljeni razlozi kao i sudski proces i presuda, pa ako njihova vlada i suci lažu onda sam i ja prenio lažnu informaciju.

Je li Xiaomi neovisan ili nije ne znam, ali samo povlačenje tužbe i zabrane od strane američkog ministarstva obrane i sudska presuda u korist Xiaomija dosta govore. Misliš da bi ameri tek tako pustili Xiaomi na miru, da su imali iti jedan dokaz.

Kakve probleme vlasnik Alibabe ima i zašto je druga tema, ako pratiš kinesko gospodarstvo onda možeš vidjeti da su odlučno krenuli u regulaciju tržišta i kažnjavanje svakog monopola i zloupotrebe pozicije, dosta kompanija je zadnjih mjeseci dobilo kaznu zbog netransparentnosti i nepoštivanja tržišne utakmice.

 

https://www.wsj.com/articles/pentagon-to-remove-chinas-xiaomi-from-blacklist-after-lawsuit-11620803695

 

The U.S. Defense Department agreed to remove Xiaomi Corp. from a blacklist banning U.S. investment in the Chinese tech giant.

 

The retreat comes two months after Xiaomi won a key victory in a federal lawsuit challenging the listing, in which a Washington, D.C., judge criticized the Pentagon’s rationale for the move and ordered a temporary halt against its enforcement.

In a one-page legal filing on Tuesday, lawyers for both Xiaomi and the Pentagon said the company’s removal from the blacklist was appropriate following the judge’s order.

 

Only after Xiaomi challenged its listing in federal court in January did the Defense Department reveal its reasoning behind the action. Officials cited an award given to company founder and Chief Executive Lei Jun for his service to the Chinese state in 2019, as well as its ambitious investment plans to develop advanced technologies such as 5G and artificial intelligence.

 

The judge called the firm “a publicly traded company that produces commercial products for civilian use, [which] is controlled by its independent board and controlling shareholders.

 

Znači američki sudac je Xiaomi definirao kao "kompanija kojom se javno trguje, te koja proizvodi komercijalne proizvode za civilnu upotrebu te je kontrolirana od strane neovisnog odbora i dioničara". Pa ako to ameri kažu za Xiaomi što bi ja trebao misliti?

 

I detaljnije ako nekoga zanima:

https://www.hklaw.com/en/insights/publications/2021/05/us-removes-xiaomi-from-list-of-banned-chinese-companies

 

Sa tvojom zadnjom rečenicom se slažem, šteta što je tu i tamo ne primijeniš i na sebe.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 0:01 (mzopg).
16 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
mzopg kaže...
Adin kaže...

Ova poredjenja nemaju ni smisla, pa ni polovan iPhone ne moze kupiti za cijenu nekog modela novog Xiaomi. 

Ako uspoređuješ top iPhone i top Xiaomi onda tu razlika više i nije toliko velika.

 

iPhone 12 Pro Max 128GB ide od 8000kn

Xiaomi Mi 11 Ultra oko 8500kn

 

Ok Xiaomi Mi 11 Ultra je tek stigao pa je cijena glava boli dok je iPhone 12 tu već 8 mjeseci, ali svejedno, ušao je i Xiaomi u top budget segment, a prodaja očito ide bolje nego ikada.

 

 Sve to stoji, medjutim evo upravo gledam, Xiaomi telefon se moze kupiti za 130 dolara. Nov. 

11 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Xiaomi je jako daleko od neovisne kompanije
https://hongkongfp.com/2015/06/29/xiaomi-sets-up-internal-party-organisation/

Uostalom, najveći dioničari su kineske državne kompanije. A imaš i direktan primjer kod nas kako posluje xiaomi - zastupništvo za južnu europu dobio je bijelić preko stipe mesića vezama u kineskoj partiji.
Nema kineske kompanije, pogotovo takve razine, koja može poslovati neovisno od kineske kp
6 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Živio na drug Mao Zedong
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
picajzla0707 kaže...
Xiaomi je jako daleko od neovisne kompanije
https://hongkongfp.com/2015/06/29/xiaomi-sets-up-internal-party-organisation/

Uostalom, najveći dioničari su kineske državne kompanije. A imaš i direktan primjer kod nas kako posluje xiaomi - zastupništvo za južnu europu dobio je bijelić preko stipe mesića vezama u kineskoj partiji.
Nema kineske kompanije, pogotovo takve razine, koja može poslovati neovisno od kineske kp

Vijest stara 6 godina, Xiaomi je tada imao ravno 5 godina. 

 

Može info gdje se vidi da su najveći dioničari kineske državne kompanije?

 

Xiaomi je osnovan 2010. od strane Lei Juna i još šestorice, obrati pažnju odakle oni dolaze:

1. Lin Bin (林斌), vice president of the Google ChinaInstitute of Engineering

  • 2. Zhou Guangping (周光平), senior director of the Motorola Beijing R&D center
  • 3. Liu De (刘德), department chair of the Department of Industrial Design at the University of Science and Technology Beijing
  • 4. Li Wanqiang (黎万强), general manager of Kingsoft Dictionary
  • 5. Huang Jiangji (黄江吉), principal development manager
  • 6. Hong Feng (洪峰), senior product manager for Google China

 

U početnoj dokapitalizaciji i investiranju u Xiaomi je sudjelovalo 11 kompanija, između ostalog to su IDG Capital (Američka investicijska tvrtka osnovana u Bostonu)Temasek Holdings (Singapurska tvrtka u vlasništvu države), Morningside Group (Hong Kongška investicijska tvrtka), Qiming Venture Partners (Kineska investicijska kompanija) i Qualcomm (svima dobro poznata Američka korporacija).

https://www.fool.com/investing/2016/06/10/who-owns-xiaomi-technology-and-what-does-it-own.aspx

 

Kažeš najveći dioničari tvrtke danas su kineske državne kompanije.

Danas Xiaomi dioničari su:

- oko 35% dionica drži sam Xiaomi, nedavno su otkupili 1.3mlrd$ dionica (https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-03-12/xiaomi-shares-soar-in-hong-kong-after-1-3-billion-buyback-plan)

- veliki broj institucija i kapitalnih fondova posjeduje Xiaomi dionice, kao što su: iShares (dio Blackrock grupacije - S.A.D.), Wells Fargo (S.A.D.), Schwab Strategic (S.A.D.), Fidelity (S.A.D.), Allianz (Njemačka)...

https://fintel.io/so/hk/1810

https://finance.yahoo.com/quote/1810.HK/holders?p=1810.HK

- Ratan Tata (Indijski milijarder isto posjeduje dio Xiaomija)

 

Xiaomi je javno dostupna tvrtka čijim se dionicama trguje na više svjetski poznatih burza, te je morao zadovoljiti SEC kontrolu i uvjete, za razliku od Huaweia koji je privatna kompanija te nije moguće trgovati njihovim dionicama na niti jednoj burzi i nisu dužni podnositi izvještaje SEC-u ili drugom regulatoru izvan Kine. Mislim da je razlika više nego očita.

 

Inače nisam znao da je Stipe Mesić tako utjecajan da može srediti zastupništva ne samo u RH već i u Sloveniji i Austriji. 

Da nije Bijelić bio bi netko drugi pa bi se opet u ovim krajevima iskopavale veze, zna narod čim se i sam služi pa to odmah svugdje vidi i prepozna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 12:35 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći
Adin kaže...
 Sve to stoji, medjutim evo upravo gledam, Xiaomi telefon se moze kupiti za 130 dolara. Nov. 

Naravno, Xiaomi je i krenuo sa low budget i medium budget segmentom, a sada se širi na high gdje je Apple. Međutim ako radimo usporedbu sa iPhoneom onda ipak treba gledati i da su uređaji približnih mogućnosti pa nema smisla uspoređivati uređaj od 130$ i top iPhone. Opet kad se gleda da Xiaomi postoji svega 10 godina mora se priznati da je fascinantno što su sve postigli, da su Američka firma sada bi im cijena dionice bila u rangu Tesline, a ne 3-4$ komad. 

11 godina
offline
Re: Xiaomi prestigao Apple i postao drugi najveći

I kakve veze ima jel stara šest godina? Da si našao vijest kako je u međuvremenu to ukinuto možda bi nešto i značilo, ovako je teža glupost banalizirati činjenicu da je partija instalirala paraupravu u firmi.
Za vlasništvo sam gledao prije nekoliko godina, tada su većinski vlasnici bile državne firme.
A što se mesića tiče, da, on u kini itekako ima utjecaj. Da znaš kako funkcionira ikakvo poslovanje s kineskim firmama možda bi ti bilo jasnije zašto je baš mesićevo lobiranje bilo ključno za bijelića.
Da su naši političari pametniji itekako bi stipu iskoristili, ako ništa drugo onda za poguranac gospodarstvu

 

EDIT

baci oko koga su snjestili tik uz kineskog predsjednika na konferenciji u šangaju pretprošle godine, ako je slika smanjena obrati pozornost na obrve, nemereš fulat

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 13:18 (picajzla0707).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice