Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvlači u

poruka: 24
|
čitano: 6.778
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvlači u".
15 godina
offline
Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvlači u

a zakaj jednostavno ne načine jeftiniju seriju bez te kamere za narcisoidne? većini (+ onima koji nemaju kupaonu) taj q ionak ne treba i čemu ga plaćati? dajte bateriju, jeogapapak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Ajar kaže...

a zakaj jednostavno ne načine jeftiniju seriju bez te kamere za narcisoidne? većini (+ onima koji nemaju kupaonu) taj q ionak ne treba i čemu ga plaćati? dajte bateriju, jeogapapak. 

 to sam baš htio reći,nek naprave dvije verzije: sa prednjom kamerom i bez prednje kamere a sve ostalo isto pa da vidimo koliko bi prodali kojeg modela. sigurno bi kupio verziju bez kamere. ako netko želi selfie može to uraditi i sa stražnjom kamerom,možda će trebat par pokušaja ali je moguće.a i mogao bi se izradit nekakav software(selfie asistent) npr. uključiš selfie mod i pomičeš kameru ispred sebe i automatski okine kad odredi da je najbolje(može i pomoć AI) ili pak kontinuirano okida slike pa ti odabereš najbolju ili sl. još k tome stražnje kamere rade kvalitetnije fotke.  ta pomična kamera je još jedan glupi trend kao i notch. 

6 godina
offline
Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvlači u

vas dvojica ocito ne pricate preko skype-a...nije ta kamera samo za slikanje :)

 
13 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla

Dajte mi bar jedan razlog - a da to ne bude Vannina pjesma - zbog kojega bih Skypeovim videopozivom razgovarala na mobitelu, a ne na PC-ju ili laptopu.

All work and no play makes Jack a dull boy.
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
njuznjuz kaže...

vas dvojica ocito ne pricate preko skype-a...nije ta kamera samo za slikanje :)

dosta koristim skype za video pozive ali na kompu ili laptopu kad sam van kuće. kad nemam lapotop kod sebe onda glasovni poziv mobitelom. rijetko kad sam vidio nekog da koristi prednju kameru na mobu za videopoziv ali se zato svakodnevno nagledam kako ih koriste za selfije,i to previše 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...

Dajte mi bar jedan razlog - a da to ne bude Vannina pjesma - zbog kojega bih Skypeovim videopozivom razgovarala na mobitelu, a ne na PC-ju ili laptopu.

 Od kako imam Xiaomi mi mix, PC nisam ni upalio. Ni ne znam gdje mi je web kamera. Na laptopu nemam ni skype ni viber ni ništa slično jer ga koristim samo za tipkanje većih tekstova. 

Sve ostalo radim na mobu. Ali baš sve. 



15 godina
online
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...

Dajte mi bar jedan razlog - a da to ne bude Vannina pjesma - zbog kojega bih Skypeovim videopozivom razgovarala na mobitelu, a ne na PC-ju ili laptopu.

 mozda zato sto je jednostavnije?

 

ili mozda zato sto svaki put kod sebe nemas PC ili laptop?

 

ne sjecam se kad sam zadnji put koristio PC ili laptop za Skype (osim za poslovne videokonferencije) ... preko mobitela jednostavno radi predobro!

6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla

Mea maxima culpa. Trebala sam se i sama sjetiti mazohizma.

All work and no play makes Jack a dull boy.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...

Dajte mi bar jedan razlog - a da to ne bude Vannina pjesma - zbog kojega bih Skypeovim videopozivom razgovarala na mobitelu, a ne na PC-ju ili laptopu.

 Arm, mislim da bi ti prije trebala obrnuto objasniti. Kao prvo, PC sam po sebi nema kameru, a nemaju svi laptope. No zato svi imaju mobove koji imaju prednju kameru. Uz to je daleko zgodnije moći se maknuti iz sobe ako zatreba a da ne govorim da nije potrebno sjediti uz računalo očekujući poziv. Ako već trebaš obaviti videopoziv zašto ne primjerice otić sjest u park na klupicu Mob ti je već spojen na net, skype ili bilo što drugo nije potrebno ništa ekstra podešavati a ta kamera je i tako vjerojatno bolja neg ona koju imaš na laptopu.

6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...

Dajte mi bar jedan razlog - a da to ne bude Vannina pjesma - zbog kojega bih Skypeovim videopozivom razgovarala na mobitelu, a ne na PC-ju ili laptopu.

 Daj mi jedan razog zasto odgovarati na mail preko mibitela kad mozes preko laptopa? zašto slati poruke preko mobitela kad mozes i postom? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Chronosus kaže...

 Arm, mislim da bi ti prije trebala obrnuto objasniti. Kao prvo, PC sam po sebi nema kameru, a nemaju svi laptope. No zato svi imaju mobove koji imaju prednju kameru. Uz to je daleko zgodnije moći se maknuti iz sobe ako zatreba a da ne govorim da nije potrebno sjediti uz računalo očekujući poziv. Ako već trebaš obaviti videopoziv zašto ne primjerice otić sjest u park na klupicu Mob ti je već spojen na net, skype ili bilo što drugo nije potrebno ništa ekstra podešavati a ta kamera je i tako vjerojatno bolja neg ona koju imaš na laptopu.

 Bit ću kratka i jasna. Web-kamere nisu skupe, štoviše vrlo su jeftine, a mnogi imaju laptope koji obično imaju ugrađene takve kamere. Nemaju svi mobitele, a nemaju ni svi mobiteli prednju kameru. Potreba za odlaskom iz sobe označuje prisutnost većih problema od onih povezanih s tehničkim detaljima videopozivâ. Mobiteli nisu uvijek spojeni na internet, a tarife naših davatelja usluga, pogotovo one povoljnije, mogle bi se nazvati nedostatnima za redovito obavljanje videopoziva.

 

njuznjuz kaže...

 Daj mi jedan razog zasto odgovarati na mail preko mibitela kad mozes preko laptopa? zašto slati poruke preko mobitela kad mozes i postom? 

 Zato što u istoj jedinici vremena na kompjutoru ili laptopu mogu napisati triput više teksta negoli na smartfonu. Praktičnije je, brže i mnogo produktivnije. Slično vrijedi i za videopozive.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Dok se vozis u tramvaju sigurno je lakse odgovoriti na mail preko mobitela. Naravno kratki odgovor, neces pisat esej. Ili prosljedit mail. Isto tak je prakticniji mob za procitat vijesti dok lezis na kaucu, tu mi je laptop najgori, grije testise i taj dio tijela, sto je uzasno neugodno, bar meni. Stvarno nepotrebna rasprava, meni laptop nemre zamjenit mob, a ni mob laptop. Koristis kad i sta ti je lakse. Kaj se tice neta na mobitelu, imas vec tarifa sa flat internetom...kaj se tice konkretno skajpa, ja zovem svoje starce bez najave, dakle mobitel ti je uvijek upaljen, dok laptop treba upalit, pa cekat pol minute da se pokrene...gnjavaza
11 godina
offline
Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvlači u

ta bi kamerica kod mene zahrđala 

zanimljivo, uvijek mi je video komunikacija u star treku ili nekom sf filmu prije 30 i više godina bila wow, a sad kad je moguća i svakodnevna niti jednom nisam osjetio potrebu komunicirati na taj način

...ili slikati sam sebe, ali dobro, to je vjerojatno zato jer sam mator i nemam potrebne Batribute za samopromociju

Moj PC  
9 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...
Chronosus kaže...

 Arm, mislim da bi ti prije trebala obrnuto objasniti. Kao prvo, PC sam po sebi nema kameru, a nemaju svi laptope. No zato svi imaju mobove koji imaju prednju kameru. Uz to je daleko zgodnije moći se maknuti iz sobe ako zatreba a da ne govorim da nije potrebno sjediti uz računalo očekujući poziv. Ako već trebaš obaviti videopoziv zašto ne primjerice otić sjest u park na klupicu Mob ti je već spojen na net, skype ili bilo što drugo nije potrebno ništa ekstra podešavati a ta kamera je i tako vjerojatno bolja neg ona koju imaš na laptopu.

 Bit ću kratka i jasna. Web-kamere nisu skupe, štoviše vrlo su jeftine, a mnogi imaju laptope koji obično imaju ugrađene takve kamere. Nemaju svi mobitele, a nemaju ni svi mobiteli prednju kameru. Potreba za odlaskom iz sobe označuje prisutnost većih problema od onih povezanih s tehničkim detaljima videopozivâ. Mobiteli nisu uvijek spojeni na internet, a tarife naših davatelja usluga, pogotovo one povoljnije, mogle bi se nazvati nedostatnima za redovito obavljanje videopoziva.

 

njuznjuz kaže...

 Daj mi jedan razog zasto odgovarati na mail preko mibitela kad mozes preko laptopa? zašto slati poruke preko mobitela kad mozes i postom? 

 Zato što u istoj jedinici vremena na kompjutoru ili laptopu mogu napisati triput više teksta negoli na smartfonu. Praktičnije je, brže i mnogo produktivnije. Slično vrijedi i za videopozive.

 molin te odustani....tuces praznu slamu.
tvoje tvrdnje su bezvezne i granice sa gluposcu. Cemu bit fiksan i ogranicen kad mozes mobilan uz istu kvalitetu(cak i bolju,s obzirom da su selfie kamere na mobitelima bolje od 99% laptop kamera).
2018 u Europi, 99,99% mobitela ima prednju kameru, 100% covjecanstva sta posjeduje laptop ima takoder i mobitel. 
Mobiteli jesu spojeni na internet, ne zivimo u africi,a i ako nisu, spojene su kad i laptop ( wifi mreza) znaci opet tu mobitel pobjeduje.

 

Jel ti triba jos koju tvrdnju obrazlozit i dokazat da je bezvezna?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.7.2018 22:14 (Tvpronlem).
15 godina
offline
Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvlači u

kako je na formu lako promašiti ceo fudbal kad si narcisoidan!  pisao sam samo o tome da bi proizvođači trijebali ponuditi i telefone bez toga za one kojima ne treba prednja kamera i ne žele to plaćati. kao i dva sim-a. kupiš ak ti treba. ionak je previše toga nepotrebnoga natrpano u sve danas, a posebito u telefonidbu. ako već postoje telefoni različitih "klasa", red bi bio da postoje i s različitim "dodacima" (ili bez njih). umjesto snažnih baterija s veeeeeelikim kapacitetom (4000 i više od toga), uguravaju kojekve (mahom beskorisne) pizdarije u telefon. to bi bila i poanta "modularnosti" (a ne legači). videopozivi?! znači, ne samo da moram trpiti nečiji glas, nego još moram zuriti i u tu antipatičnu njušku? dajte me najte me. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 3
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
njuznjuz kaže...
Dok se vozis u tramvaju sigurno je lakse odgovoriti na mail preko mobitela. Naravno kratki odgovor, neces pisat esej. Ili prosljedit mail. Isto tak je prakticniji mob za procitat vijesti dok lezis na kaucu, tu mi je laptop najgori, grije testise i taj dio tijela, sto je uzasno neugodno, bar meni. Stvarno nepotrebna rasprava, meni laptop nemre zamjenit mob, a ni mob laptop. Koristis kad i sta ti je lakse. Kaj se tice neta na mobitelu, imas vec tarifa sa flat internetom...kaj se tice konkretno skajpa, ja zovem svoje starce bez najave, dakle mobitel ti je uvijek upaljen, dok laptop treba upalit, pa cekat pol minute da se pokrene...gnjavaza

 Zašto bih odgovarala na e-mailove dok se vozim u tramvaju? Budući da nisam zaposlenica ZET-a, mogu bez brige tvrditi da u tramvaju nikada nisam na poslu pa stoga i ne želim u svoje slobodno vrijeme razmišljati o poslu. Za poslovne sam stvari sasvim dostupna u za to određeno vrijeme, dakle u trajanju radnoga vremena, a slobodno vrijeme iskorištavam kako želim. Biram ga rabiti tako da ne odgovaram na privatne e-mailove ili duže poruke na društvenim mrežama kada nisam za računalom ili mobitelom (dakle obično kada sam izvan stana, tj. vani) zato što mi je nepraktično koristiti se smartfonom u tu svrhu. Misli su mi daleko brže od brzine tipkanja na maloj dodirnoj tipkovnici, a ja nisam mazohistica na dovoljnoj razini da živim s time.

 

Ljudi mi se obično smiju zbog načina na koji razgovaram putem SMS-poruka. Meni one služe kao dogovor za ostvarivanje poziva, tako da je moj odgovor na svaku dobivenu poruku uvijek jednak: Mogu li te nazvati? Jednostavno prezirem tipkanje na mobitelima u tolikoj mjeri da ga izbjegavam koliko god mogu.

 

Vijesti ne čitam ležeći na kauču jer ležim samo kada spavam ili kada sam bolesna. Izležavanje bez namjere spavanja odvratna je ljudska navika koja ždere mnogo vremena nizašto.

 

Tvpronlem kaže...

 molin te odustani....tuces praznu slamu.
tvoje tvrdnje su bezvezne i granice sa gluposcu. Cemu bit fiksan i ogranicen kad mozes mobilan uz istu kvalitetu(cak i bolju,s obzirom da su selfie kamere na mobitelima bolje od 99% laptop kamera).
2018 u Europi, 99,99% mobitela ima prednju kameru, 100% covjecanstva sta posjeduje laptop ima takoder i mobitel. 
Mobiteli jesu spojeni na internet, ne zivimo u africi,a i ako nisu, spojene su kad i laptop ( wifi mreza) znaci opet tu mobitel pobjeduje.

 

Jel ti triba jos koju tvrdnju obrazlozit i dokazat da je bezvezna?

 Ista kvaliteta? Govorimo li mi istim jezikom? Meni je kvalitetnije zavaliti se u uredski stolac, prekrižiti ruke i gledati sugovornika na velikome zaslonu. Mnogo kvalitetnije od držanja mobitela ispred lica i gledanja u mali zaslon. O kvaliteti zvuka ne bih ni trošila riječi. Što se tiče podataka izvučenih iz pete, rekla bih da mi se ne da raspravljati o tvojim mokrim snovima. Usto, bezobrazan si pa ne zaslužuješ odgovore.

All work and no play makes Jack a dull boy.
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvlači u

Mary Sue očito to nije mobitel za tebe pa ne kužim zašto trošiš vrijeme na nešto takvo. 

Ima nas kojima je jednostavno mob zamijenio laptop u potpunosti. I to je jednostavno tako. Očito nam je tako praktičnije. 100 ljudi, 100 potreba. 


Mislim da tvrdnja kako bi mogli ukloniti prednju kameru i time smanjiti trošak uređaja ne stoji jer im je to trošak cca 100 kuna (njima vjerojatno i manje), a iako osobno prednju kameru upali možda 2 put godišnje uvijek bi rađe dao još 100 kuna i imao prednju kameru za svaki slučaj nego uštedio 100 kuna na tome. 




 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
papinijanus kaže...

Mary Sue očito to nije mobitel za tebe pa ne kužim zašto trošiš vrijeme na nešto takvo. 

 Ne trošim. Sjeti se, pišem na kompjutoru, a ne na mobitelu. :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...
Zašto bih odgovarala na e-mailove dok se vozim u tramvaju? Budući da nisam zaposlenica ZET-a, mogu bez brige tvrditi da u tramvaju nikada nisam na poslu pa stoga i ne želim u svoje slobodno vrijeme razmišljati o poslu. Za poslovne sam stvari sasvim dostupna u za to određeno vrijeme, dakle u trajanju radnoga vremena, a slobodno vrijeme iskorištavam kako želim.

 Blago tebi! Zavidim ti, jako. Ne znam puno ljudi koji mogu reci isto sto i ti (mozda jedino oni koji rade u drzavnim firmama). 

Object reference not set to an instance of an object
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla

A ne, nipošto nije blago meni. To je normalno stanje stvari koje se treba očekivati. Radim da živim. Kada završim s poslom, onda živim. Pucala bih si u glavu istoga časa da je drukčije. Stoga je jao tebi, a ne blago meni. (Primijeti da novac, tj. zaradu uopće nisam uključila u ovu priču. Život je vredniji od novca.)

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Ajar kaže...

kako je na formu lako promašiti ceo fudbal kad si narcisoidan!  pisao sam samo o tome da bi proizvođači trijebali ponuditi i telefone bez toga za one kojima ne treba prednja kamera i ne žele to plaćati. kao i dva sim-a. kupiš ak ti treba. ionak je previše toga nepotrebnoga natrpano u sve danas, a posebito u telefonidbu. ako već postoje telefoni različitih "klasa", red bi bio da postoje i s različitim "dodacima" (ili bez njih). umjesto snažnih baterija s veeeeeelikim kapacitetom (4000 i više od toga), uguravaju kojekve (mahom beskorisne) pizdarije u telefon. to bi bila i poanta "modularnosti" (a ne legači). videopozivi?! znači, ne samo da moram trpiti nečiji glas, nego još moram zuriti i u tu antipatičnu njušku? dajte me najte me. 

 haha mislim da si ti narcisoidan kad zelis posebnu liniju telefona samo za sebe, još ktome si i mrzitelj azijata koji vole opalit selfi s prednjom kamerom ispred katedrale. 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...

A ne, nipošto nije blago meni. To je normalno stanje stvari koje se treba očekivati. Radim da živim. Kada završim s poslom, onda živim. Pucala bih si u glavu istoga časa da je drukčije. Stoga je jao tebi, a ne blago meni. (Primijeti da novac, tj. zaradu uopće nisam uključila u ovu priču. Život je vredniji od novca.)

 Sve to stoji ako nemaš posao da te zovu kad se sjete i da dobiješ posao za odraditi danas, kad ideš kući da bude gotov sutra ujutro!

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
dtdtdt kaže...
Ajar kaže...

a zakaj jednostavno ne načine jeftiniju seriju bez te kamere za narcisoidne? većini (+ onima koji nemaju kupaonu) taj q ionak ne treba i čemu ga plaćati? dajte bateriju, jeogapapak. 

 to sam baš htio reći,nek naprave dvije verzije: sa prednjom kamerom i bez prednje kamere a sve ostalo isto pa da vidimo koliko bi prodali kojeg modela. sigurno bi kupio verziju bez kamere. ako netko želi selfie može to uraditi i sa stražnjom kamerom,možda će trebat par pokušaja ali je moguće.a i mogao bi se izradit nekakav software(selfie asistent) npr. uključiš selfie mod i pomičeš kameru ispred sebe i automatski okine kad odredi da je najbolje(može i pomoć AI) ili pak kontinuirano okida slike pa ti odabereš najbolju ili sl. još k tome stražnje kamere rade kvalitetnije fotke.  ta pomična kamera je još jedan glupi trend kao i notch. 

 

Nije im isplativo napraviti mobitel bez prednje kamere pošto bi se za njega odlučio zanemarivi broj kupaca.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Mix 3 sa selfie kamerom koja se uvla
Mary Sue kaže...

A ne, nipošto nije blago meni. To je normalno stanje stvari koje se treba očekivati. Radim da živim. Kada završim s poslom, onda živim. Pucala bih si u glavu istoga časa da je drukčije. Stoga je jao tebi, a ne blago meni. (Primijeti da novac, tj. zaradu uopće nisam uključila u ovu priču. Život je vredniji od novca.)

 Slazem se ja s tobom. I ja bi volio da u 17:00 gasim PC i idem doma. Ali zivim u Hrvatskoj, radim u IT industriji, developer sam sa deadlineovima, u privatnoj firmi, klijenti su vecinom stranci. Zivot je vrijedniji od novca, ali djeca i ja imamo skup hobi - trebamo hranu da bi prezivjeli i trebamo se obuc s vremena na vrijeme.

 

Nazad na topic: Front cam je super stvar. Iako ne slikam "selfije". U mom slucaju, videocall s obitelji i prijateljima koji ne zive u istom gradu ili cak drzavi, bez potrebe da moram cijeli copor posjest ispred racunala je super 'feature'. Ako uspiju napravit da mobitel nema gornji "black bar" ili "zub" (koji je meni najodvratniji dizajnerski trend u zadnje vrijeme), svaka im cast. Brine me trajnost takve uvlacece kamere, ali vidjet cemo.

 

Cekam da Apple tako nesto uvede, onda ce se to prozvat revolucijom i svi ce preuzet taj stil. 

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.7.2018 9:43 (Beno).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice