Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

poruka: 19
|
čitano: 6.438
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa".
15 godina
offline
Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

Jesu li konačno riješili senzor blizine?

hit sound
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

Jednom sam se shebo i nikada vise necu!

Uz sve karakteristike,specifikacije i lazna obecanja,odgovorno tvrdim da Xiaomi jako los mobitel!

Nevjerovatno je koliko imaju banalnih bugova koje jednostavno odbijaju rijesiti,nego ih samo prenose na sve novije modele.

Jedva cekam da se vratim dobrome starome Samsungu!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
7 16 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Milka30 kaže...

Jednom sam se shebo i nikada vise necu!

Uz sve karakteristike,specifikacije i lazna obecanja,odgovorno tvrdim da Xiaomi jako los mobitel!

Nevjerovatno je koliko imaju banalnih bugova koje jednostavno odbijaju rijesiti,nego ih samo prenose na sve novije modele.

Jedva cekam da se vratim dobrome starome Samsungu!

 Još da si dao neki primjer možda bi mišljenje i imalo nekakvu težinu.

Na Xiaomiju sam 3+ godine, prvi Redmi Note 7 i zadnje dvije Note 9S i nikakvih problema ni bugova, ni sa prvim ni sa drugim. 

10 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Solo761 kaže...
Milka30 kaže...

Jednom sam se shebo i nikada vise necu!

Uz sve karakteristike,specifikacije i lazna obecanja,odgovorno tvrdim da Xiaomi jako los mobitel!

Nevjerovatno je koliko imaju banalnih bugova koje jednostavno odbijaju rijesiti,nego ih samo prenose na sve novije modele.

Jedva cekam da se vratim dobrome starome Samsungu!

 Još da si dao neki primjer možda bi mišljenje i imalo nekakvu težinu.

Na Xiaomiju sam 3+ godine, prvi Redmi Note 7 i zadnje dvije Note 9S i nikakvih problema ni bugova, ni sa prvim ni sa drugim. 

 Blago ti se, ja sam radi bugova od najveceg obozavatelja miuia dosao do... ne mogu rec hatera... ali za sada ih izbjegavam.

 

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Vidio sam nekoliko primjeraka xiaomia koji su imali problema sa senzorom blizini iako ja nikad. imao sam redmi note 2, 4, sad 7 i gledam ovaj 11 obični. Mislim da taj obični ima 90 hz display, a ne 120 hz kako piše u tekstu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

redmi 3X još radi k'o urica (uz punjenje baterije jednom do dvaput tjedno). samo neka oni globalno predstavljaju do mile volje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

Ja sam na Xiaomi telefonima još od 2016. i Redmi Note 3 Pro modela koji je posle 3 godine kod mene otišao burazu da služi kao drugi telefon, a sad ga koristi njegova ćerkica za igrice.

Trenutno sam na Mi Max 3 telefonu koji je kod mene već 3 godine i jedan mjesec i ne mislim ga još mijenjati jer mi savršeno odgovara veličina ekrana i 18:9 omjer stranica, a još uvijek odlično radi i baterija mu je tek sad došla na razinu prosječnog novog telefona po trajnosti i bez problema izdrži čitav dan intenzivnog korištenja. Nekad je mogao i više od 2 dana bez problema.

Porodici i prijateljima sam u posljednjih nekoliko godina kupovao ili preporučivao razne Xiaomi i Redmi modele, većinom Redmi Note kao best buy. Od 4x, 6 pro, 7, 9 Pro i do posljednjih 10 i 10s i većina ih je još u pogonu i svi su veoma zadovoljni njima.

Naravno ne postoji savršen proizvod i nekom se možda nešto neće sviđati, ali to je tako kod svih proizvođača. Samsung je imao brdo poluproizvoda, od modela koji bi se zapalili, baterije koja traje veoma ispodprosječno, one gluposti Bixbyja, olovčice koja se zaglavi u telefonu itd, itd...

Apple koji je namjerno usporavao stare modele, itunes komplikacije...

 

Sve u svemu i dalje su best buy kralj, možda ne toliko uvjerljivo kao prije nekoliko godina, ali i dalje za tu cijenu ne možeš naći ništa bolje.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Solo761 kaže...
Milka30 kaže...

Jednom sam se shebo i nikada vise necu!

Uz sve karakteristike,specifikacije i lazna obecanja,odgovorno tvrdim da Xiaomi jako los mobitel!

Nevjerovatno je koliko imaju banalnih bugova koje jednostavno odbijaju rijesiti,nego ih samo prenose na sve novije modele.

Jedva cekam da se vratim dobrome starome Samsungu!

 Još da si dao neki primjer možda bi mišljenje i imalo nekakvu težinu.

Dat ću ti nekoliko primjera za Redmi Note 9 Pro (a i 9T, barem neki od njiih):

  • kod Signala ne mogu utišati zvuk osobe s kojom razgovaram, nego je uvijek na maksimumu - pritiskom na gumbe za reguliranje glasnoće, mobitel mislim pojačava i stišava zvuk zvona, a ne postoji način da, barem iz njegovog sučelja, igdje, reguliram to glasnoću; Signal je prije normalno radio
  • kod Facebook Messenger video razgovora, slika osobe s druge strane zarotirana mi je 90 stupnjeva, znači, ne možeš normalno komunicirati
  • nekad, kad koristim 3,5 mm port (u autu), mobitel se zblesira i "obrne" - kad je kabel uštekan, on svira na svoj zvučnik, a kad je kabel ištekan, svira na 3,5 mm port (znači, ništa se ne čuje)
  • moraš brljati po postavkama uštede baterije da bi tu funkciju isključio za neke aplikacije za koje se podrazumijeva da moraju biti stalno aktivne, tipa Facebook Messenger (radi primanja "instantnih" poruka), mislim da je problema bilo i sa Stravom, s Chipolom

 

Bilo je još bugova, ali recimo ovo su oni koji me najviše pogađaju. Meni osobno MIUI se jako sviđa i preferiram ga u odnosu na Samsungovo i Huaweijevo sučelje, ali zbog tih nekih stvari ponekad požalim što sam kupio Redmi. Znači, efektivno ne mogu normalno komunicirati preko videochata - kad se to pošemerilo na Signalu, rekoh osobi s druge strane - ajmo se prebacit na Facebook Messenger, kad li kod njega problem  rotacijom kamere. Svašta. Debilana. Zar ćemo sad instalirati neku petu aplikaciju, samo da možemo normalno videochatati? Nadam se da će to srediti u nekom od budućih firmwareovima, ali ne bih bio iznenađen da neće.

2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

Koliko ima boljih kompanija što rade mobitele samo nažalost nema ih na našem tržištu meni na pamet padne meizu fenomenalni mobiteli.  Osobno sam imao 16th i prije toga pro7 i stvarno super su se pokazali čak i taj flyme je radio bez bugova... 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Solo761 kaže...

 Još da si dao neki primjer možda bi mišljenje i imalo nekakvu težinu.

Na Xiaomiju sam 3+ godine, prvi Redmi Note 7 i zadnje dvije Note 9S i nikakvih problema ni bugova, ni sa prvim ni sa drugim. 

 Nema frke stari!

-Kako spustiti slušalicu nakon Messenger poziva,a da ti je mobitelu zaključan ekran?

-Senzor otiska prsta,non stop "zaboravlja" moj otisak!

-Messenger poruka kada ti stigne,nekada ju dobiješ(upozorenje),a uglavnom ne dobiješ nikakvu obavjest!

-Svaki hebeni dan moj Redmi 9 napuni preko 5 GB smeća,a da recimo ostavim dva-tri dana "necisceno",5 GB ostaje.

-Gorilla glass-HAHAHAHAHAHA,prije Gorilla ass!

 

-Ovo ne govorim bezveze,sve sam probao,obicni sam user,nikakve igrice,shranja i ostale gluposti,Plutajuce obavjesti on/off,hard reset...ma sve!

Sto je najzalosnije i sestra mi ima indeticne probleme (redmi 9),Sin nedavno kupio Poco---slicni problemi!

 

Jednio sto im valja je tv box S,tu imaju sitan bug,"zaboravljanja" usb medija koji je stalno uštekan u njega-tek restart očita usb ponovo-inace sasvim ok stroj!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

Ja koristim poco x3 nfc,najveća zamjerka mi je na kašnjenje obavijesti (mail i messanger primarno),ostalo je sve vise manje ok

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
mbaksa kaže...

Dat ću ti nekoliko primjera za Redmi Note 9 Pro (a i 9T, barem neki od njiih):

  • kod Signala ne mogu utišati zvuk osobe s kojom razgovaram, nego je uvijek na maksimumu - pritiskom na gumbe za reguliranje glasnoće, mobitel mislim pojačava i stišava zvuk zvona, a ne postoji način da, barem iz njegovog sučelja, igdje, reguliram to glasnoću; Signal je prije normalno radio
  • kod Facebook Messenger video razgovora, slika osobe s druge strane zarotirana mi je 90 stupnjeva, znači, ne možeš normalno komunicirati
  • nekad, kad koristim 3,5 mm port (u autu), mobitel se zblesira i "obrne" - kad je kabel uštekan, on svira na svoj zvučnik, a kad je kabel ištekan, svira na 3,5 mm port (znači, ništa se ne čuje)
  • moraš brljati po postavkama uštede baterije da bi tu funkciju isključio za neke aplikacije za koje se podrazumijeva da moraju biti stalno aktivne, tipa Facebook Messenger (radi primanja "instantnih" poruka), mislim da je problema bilo i sa Stravom, s Chipolom

 

Bilo je još bugova, ali recimo ovo su oni koji me najviše pogađaju. Meni osobno MIUI se jako sviđa i preferiram ga u odnosu na Samsungovo i Huaweijevo sučelje, ali zbog tih nekih stvari ponekad požalim što sam kupio Redmi. Znači, efektivno ne mogu normalno komunicirati preko videochata - kad se to pošemerilo na Signalu, rekoh osobi s druge strane - ajmo se prebacit na Facebook Messenger, kad li kod njega problem  rotacijom kamere. Svašta. Debilana. Zar ćemo sad instalirati neku petu aplikaciju, samo da možemo normalno videochatati? Nadam se da će to srediti u nekom od budućih firmwareovima, ali ne bih bio iznenađen da neće.

 

Ovo prvo mi izgleda više kao bug u aplikaciji, da ne "javi" da koristi audio pa mob defaulta na zvono. Samo je pitanje da li je to prestalo raditi nakon updatea OS-a ili updatea aplikacije. Nisam (još) radio mob aplikacije pa ne znam da li je stvarno tako ili bi to trebalo raditi po "duhu svetom".

Za ovo drugo sam čuo, ali ne vezano za xiaomi nego i na Samsunzima i na npr. Google Pixelima, izgleda mi kao nešto što forsa sama aplikacija, spominjalo se da se može kroz messenger opcije isključiti.
Osobno imam issue sa rotacijom u smislu da je preosjetljiva, nakrenem mobitel 30-40° i već on okreće ekran... No navikao sam se nakon godinu i kusur sa njim, samo ga stresem i vrati nazad. Pretpostavljam nešto sa G senzorom, valjda ima preagresivne postavke...

Ovo za 3,5'' konektor ne mogu reći, možda sam 2-3 puta do sada samo slušalice uštekao. Radilo je sve OK, ali premali broj korištenja da bih mogao reći nije se nikada dogodilo :).

Slično i sa postavkama uštede, nisam tu nikada morao mrdati osim kada sam namjerno htio staviti neku app na isključivanje. Što se instant notifikacija tiče nisam imao problema.

 

Tko zna u čemu je štos, Pro 9 je skoro isti kao moj 9S sa hardverske strane, ima dodatno NFC koji moji nema, platforma mi po GSM areni izgleda isto, 9T je na MediaTek-u, znači različito, pa se ne može reći da je nešto do platforme ako su isti problemi na obje. Jedino možda smrdali OS? Moj je na Androidu 11, a na GSMAreni piše da su 9 Pro i 9T na 10, ali nisam imao problema ni prije nadogradnje na 11 (osim onoga sa hipersenzibilnim G senzorom, no to pretpostavljam da je do hardvera)
Od video messaging aplikacija sam koristio samo Zoom pa ne mogu osobno reći da li je i kod mene problem sa ovima.

Milka30 kaže...

 Nema frke stari!

-Kako spustiti slušalicu nakon Messenger poziva,a da ti je mobitelu zaključan ekran?

-Senzor otiska prsta,non stop "zaboravlja" moj otisak!

-Messenger poruka kada ti stigne,nekada ju dobiješ(upozorenje),a uglavnom ne dobiješ nikakvu obavjest!

-Svaki hebeni dan moj Redmi 9 napuni preko 5 GB smeća,a da recimo ostavim dva-tri dana "necisceno",5 GB ostaje.

-Gorilla glass-HAHAHAHAHAHA,prije Gorilla ass!

 

-Ovo ne govorim bezveze,sve sam probao,obicni sam user,nikakve igrice,shranja i ostale gluposti,Plutajuce obavjesti on/off,hard reset...ma sve!

Sto je najzalosnije i sestra mi ima indeticne probleme (redmi 9),Sin nedavno kupio Poco---slicni problemi!

 

Jednio sto im valja je tv box S,tu imaju sitan bug,"zaboravljanja" usb medija koji je stalno uštekan u njega-tek restart očita usb ponovo-inace sasvim ok stroj!

 
Ako je problem samo u messengeru da li je to mobitel kriv? Nisam imao problema sa spuštanjem slušalice na Zoomu, Viberu, Whatsappu, ni na normalnim pozivima, Messenger ne koristim tako da ne znam što bi bio problem, tj. da li bi i kod mene tako bilo.

Senzor otiska prsta koristim cijelo vrijeme, nijednom nije zaboravio. Imam namapirano na svih 5 slotova i svih 5 uvijek radi. Jedino ako mi je ruka znojna ili mokra treba mu malo duže, tj. nije instant otključavanje/potvrda transakcije nego mu traje 2-3 sec.

To mi smrdi da je do messengera, stvarno nemam problema sa notifikacijama, ni od Vibera ni od Whatsappa.

U što napuni 5 GB smeća? Na filesystemu? U RAM? Ako je na filesystem to mi smrdi na neki malware, ja od 128 GB na svom nakon dvije godine imam 75 GB prazno... sa tim da mi slike zauzimaju najviše prostora, tj. sa tim u pravilu trošim prostor. A ako je RAM, to je Android, u pravilu se ne "izlazi" iz programa nego ga samo uspava. I to me iritira, pa stoji npr. 70% RAM-a zauzeto i tako to stoji dok ne drndnem na ikonu/applet za čišćenje RAMa koji terminira te uspavane aplikacije i oslobodi par GB rama. No tako mi je bilo i na Samsungu, samo što taj podatak nije bio na ekranu pa nisam ni bio svjestan toga osim ako bih otišao u settingsima u postavke memorije. Na kraju radi jednako "čistio" ja taj RAM ili ne. Ako mu ga usfali sam će ubiti aplikaciju koja je najduže uspavana. 

Za sada sam imao dva Xiaomia, Note 7 i Note 9S, na nijednom mi se nije ništa razbilo. U pravilu pazim na svoje uređaje, ali su mi ispali na pod par puta. Staklo je preživjelo, tako da slobodno mogu reći da je prilično otporan. Čak mi na jednom kutu okvir ima oštećenje od zadnjeg pada, ali ekran je OK. 


Mada da ne ispadne da sam Xiaomi evangelist nisam baš siguran da će mi slijedeći mob biti Xiaomi, Redmi Note serija mi je bila OK jer je imala solidne specke za razumnu cijenu, a već od prošlog modela, 10tke, je cijena otišla gore. Jedino je kamera malo lošija u odnosu na Galaxy koji sam imao prije Xiaomia, barem što se tiče kada je osvjetljenje lošije. No baš da bih im sada dao 30-50% više love u odnosu na ono koliko sam platio 9S da provjerim da li su tu napravili napredak... baš i ne...

Uf, gledao sam taj TV Box S, no review-i me se nisu dojmili, ima jeftinijih box-ova sa boljim hardverom tako da sam njega preskočio 😅.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 9:07 (Solo761).
2 godine
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
mbaksa kaže...

Dat ću ti nekoliko primjera za Redmi Note 9 Pro (a i 9T, barem neki od njiih):

  • kod Signala ne mogu utišati zvuk osobe s kojom razgovaram, nego je uvijek na maksimumu - pritiskom na gumbe za reguliranje glasnoće, mobitel mislim pojačava i stišava zvuk zvona, a ne postoji način da, barem iz njegovog sučelja, igdje, reguliram to glasnoću; Signal je prije normalno radio
  • kod Facebook Messenger video razgovora, slika osobe s druge strane zarotirana mi je 90 stupnjeva, znači, ne možeš normalno komunicirati
  • nekad, kad koristim 3,5 mm port (u autu), mobitel se zblesira i "obrne" - kad je kabel uštekan, on svira na svoj zvučnik, a kad je kabel ištekan, svira na 3,5 mm port (znači, ništa se ne čuje)
  • moraš brljati po postavkama uštede baterije da bi tu funkciju isključio za neke aplikacije za koje se podrazumijeva da moraju biti stalno aktivne, tipa Facebook Messenger (radi primanja "instantnih" poruka), mislim da je problema bilo i sa Stravom, s Chipolom

 

 

 Kao prvo, da se nije pojavio Xiaomi sa svojim smartphone kvalitetnim mobaćima plaćali bi Samsung A52s 6 tkn.

 

Imam xiaomi Remi note 9 pro kupljen na pretplatu preko T-coma kojega plaćam 40 kn mjesečno na dvije godine i lako je izračunati da ću taj mobitel (za 6 mjeseci istječe pretplata) lako prodati za nekih 600 kn)

 

*Ne koristim Signal, tako da tu ne mogu ništa reći, koristim za video pozive i dalje Viber i sve 5. (ne bojim se nikakvih prikupljanja podataka, prisluškivanja i ostalih hype bedastoća)

*Facebook Messenger mi radi normalno, bez videopoziva (meni ne treba)

*3,5 mm port mi radi normalno, u automobilu ga ne koristim, kad vozim, vozim (dobro, to može biti potrebno onome tko voli)

*Jadini problem jest kod svakog tog telefona, glasan govor sugovornika.

 

*Problema s baterijom nemam i zanemario sam tu opciju uštede baterije općenito, a i za  za apk. koje "troše puno" jer realno, ta baterija na takvom zaslonu je dugoradeća, preporodio sam se od baterije na Lg G5) (kad je bila još nova, cucla li ga cucla)

 

Tako da, ne sumnjam da imaš baš takve probleme koje spominješ, ali kad pogledam da sam prošli mob. LG G5 platio neke 4 t kn na pretplati, ovo je za LG G5 svemirski brod s warp pogonom.

 

Na poslu odgulim bome 3 sata pojedinih igrica, a baterija "padne" sa 100 na 60 % ??

 

Čudo od kineskih baterija i optimizacije hardver vs softver,  neviđeno čudo.

 

Volio sam godinama i Samsung i LG, ali došlo je vrijeme promjena, i to velikih.

 

Kad mi istekne ugovor, mislio sam ga zamijeniti sa Samsung A52s 8 GB, no ljudi po forumu pišu da mu je baterija (optimizacija) za klinac pa izgleda da ću opet puknuti Šaomi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 9:50 (Zaporožac).
16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Solo761 kaže...
Ovo prvo mi izgleda više kao bug u aplikaciji, da ne "javi" da koristi audio pa mob defaulta na zvono. Samo je pitanje da li je to prestalo raditi nakon updatea OS-a ili updatea aplikacije. Nisam (još) radio mob aplikacije pa ne znam da li je stvarno tako ili bi to trebalo raditi po "duhu svetom".


Za ovo drugo sam čuo, ali ne vezano za xiaomi nego i na Samsunzima i na npr. Google Pixelima, izgleda mi kao nešto što forsa sama aplikacija, spominjalo se da se može kroz messenger opcije isključiti.
Osobno imam issue sa rotacijom u smislu da je preosjetljiva, nakrenem mobitel 30-40° i već on okreće ekran... No navikao sam se nakon godinu i kusur sa njim, samo ga stresem i vrati nazad. Pretpostavljam nešto sa G senzorom, valjda ima preagresivne postavke...

Ovo za 3,5'' konektor ne mogu reći, možda sam 2-3 puta do sada samo slušalice uštekao. Radilo je sve OK, ali premali broj korištenja da bih mogao reći nije se nikada dogodilo :).

Slično i sa postavkama uštede, nisam tu nikada morao mrdati osim kada sam namjerno htio staviti neku app na isključivanje. Što se instant notifikacija tiče nisam imao problema.

Zaporožac kaže...
*Ne koristim Signal, tako da tu ne mogu ništa reći, koristim za video pozive i dalje Viber i sve 5. (ne bojim se nikakvih prikupljanja podataka, prisluškivanja i ostalih hype bedastoća)

*Facebook Messenger mi radi normalno, bez videopoziva (meni ne treba)

*3,5 mm port mi radi normalno, u automobilu ga ne koristim, kad vozim, vozim (dobro, to može biti potrebno onome tko voli)

*Jadini problem jest kod svakog tog telefona, glasan govor sugovornika.

Obojica idete oko problema koje ja imam s tim mobitelom. To što vi ne koristite iste aplikacije ili na isti način kao ja, to što vi ne koristite iste funkcije kao ja, ne mijenja činjenicu da te stvari ne rade kako treba. Nema tu neke obrane niti Xiaomiju treba da ga netko brani. Trebaju se znati problemi koji se mogu javiti s njihovim mobitelima kako bi potencijalni kupci imali realnija očekivanja. Ne žale se ljudi za bezveze na bugove u MIUI-u. Xiaomi bi trebao uložiti više resursa u peglanje MIUI-a, umjesto da svake godine izdaje novu generaciju mobitela, a da su te nove generacije u mnogim slučajevima tek marginalno bolje od prethodnih. Ovako ispada da je sve to niz nedovršenih mobitela pa ako imaš sreće i ne koristiš ih na način na koji će se ispoljiti bugovi, super, a ako nemaš - nemaš, onda ćeš se patiti s bugovima.

 

Iz perspektive korisnika bolje bi bilo da izdaju novi model svake dvije-tri godine, a da se više potrude oko firmwarea. Naravno, to njima ne odgovara, jer to znači manje love. Neki se bugovi s vremenom isprave, neki ostaju. Što da sad korisnik radi - prijeđe na noviju generaciju samo u nadi da će se riješiti tih bugova, a postojeći mobitel mu je inače sasma dovoljno dobar? Ili možeš gledati s druge strane - ima li smisla meni kupovati noviju generaciju Redmi Notea - što ako se isti bugovi vuku i kroz njih? Meni je inače Redmi Note 9 Pro vrlo dobar iz većine aspekata (ekran, baterija, zvuk je OK, mikrofon je OK, WiFi je OK, kamere nisu baš ekstra dobre, ali bolje od starog mobitela, ima NFC). Ali ti bugovi... Da nema tih bugova ovaj bih mobitel mogao koristiti još godinama, bez potrebe da ga mijenjam. A ne bih htio prelaziti na drugu marku, jer mi MIUI inače jako odgovara (izuzev tih prokletih bugova, naravno).

12 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Solo761 kaže...

 

Milka30 kaže...

 Nema frke stari!

-Kako spustiti slušalicu nakon Messenger poziva,a da ti je mobitelu zaključan ekran?

-Senzor otiska prsta,non stop "zaboravlja" moj otisak!

-Messenger poruka kada ti stigne,nekada ju dobiješ(upozorenje),a uglavnom ne dobiješ nikakvu obavjest!

-Svaki hebeni dan moj Redmi 9 napuni preko 5 GB smeća,a da recimo ostavim dva-tri dana "necisceno",5 GB ostaje.

-Gorilla glass-HAHAHAHAHAHA,prije Gorilla ass!

 

-Ovo ne govorim bezveze,sve sam probao,obicni sam user,nikakve igrice,shranja i ostale gluposti,Plutajuce obavjesti on/off,hard reset...ma sve!

Sto je najzalosnije i sestra mi ima indeticne probleme (redmi 9),Sin nedavno kupio Poco---slicni problemi!

 

Jednio sto im valja je tv box S,tu imaju sitan bug,"zaboravljanja" usb medija koji je stalno uštekan u njega-tek restart očita usb ponovo-inace sasvim ok stroj!

 
Ako je problem samo u messengeru da li je to mobitel kriv? Nisam imao problema sa spuštanjem slušalice na Zoomu, Viberu, Whatsappu, ni na normalnim pozivima, Messenger ne koristim tako da ne znam što bi bio problem, tj. da li bi i kod mene tako bilo.

Senzor otiska prsta koristim cijelo vrijeme, nijednom nije zaboravio. Imam namapirano na svih 5 slotova i svih 5 uvijek radi. Jedino ako mi je ruka znojna ili mokra treba mu malo duže, tj. nije instant otključavanje/potvrda transakcije nego mu traje 2-3 sec.

To mi smrdi da je do messengera, stvarno nemam problema sa notifikacijama, ni od Vibera ni od Whatsappa.

U što napuni 5 GB smeća? Na filesystemu? U RAM? Ako je na filesystem to mi smrdi na neki malware, ja od 128 GB na svom nakon dvije godine imam 75 GB prazno... sa tim da mi slike zauzimaju najviše prostora, tj. sa tim u pravilu trošim prostor. A ako je RAM, to je Android, u pravilu se ne "izlazi" iz programa nego ga samo uspava. I to me iritira, pa stoji npr. 70% RAM-a zauzeto i tako to stoji dok ne drndnem na ikonu/applet za čišćenje RAMa koji terminira te uspavane aplikacije i oslobodi par GB rama. No tako mi je bilo i na Samsungu, samo što taj podatak nije bio na ekranu pa nisam ni bio svjestan toga osim ako bih otišao u settingsima u postavke memorije. Na kraju radi jednako "čistio" ja taj RAM ili ne. Ako mu ga usfali sam će ubiti aplikaciju koja je najduže uspavana. 

Za sada sam imao dva Xiaomia, Note 7 i Note 9S, na nijednom mi se nije ništa razbilo. U pravilu pazim na svoje uređaje, ali su mi ispali na pod par puta. Staklo je preživjelo, tako da slobodno mogu reći da je prilično otporan. Čak mi na jednom kutu okvir ima oštećenje od zadnjeg pada, ali ekran je OK. 


Mada da ne ispadne da sam Xiaomi evangelist nisam baš siguran da će mi slijedeći mob biti Xiaomi, Redmi Note serija mi je bila OK jer je imala solidne specke za razumnu cijenu, a već od prošlog modela, 10tke, je cijena otišla gore. Jedino je kamera malo lošija u odnosu na Galaxy koji sam imao prije Xiaomia, barem što se tiče kada je osvjetljenje lošije. No baš da bih im sada dao 30-50% više love u odnosu na ono koliko sam platio 9S da provjerim da li su tu napravili napredak... baš i ne...

Uf, gledao sam taj TV Box S, no review-i me se nisu dojmili, ima jeftinijih box-ova sa boljim hardverom tako da sam njega preskočio 😅.

-Def cistac koji sam dobio sa mobitelom,od prvoga dana "predmemorija" se svaki puta napuni preko 5GB.

-Virus?Pa šta ja znam,skenirao sam njegovim def skenerom(pow by Avast) i nikada ništa,a i zaista,ne idem na nikakve stranice,niti išta instaliravam na njega!JBT budem na FB,Messenger,Bug forum i Clash royale nekada i to je to!Više ga koristim za slikanje!

-Senzor otiska ne radi od prvoga dana normalno,nakon hard reseta,radi kao urica 10-tak dana,onda zaboravi(tj,ne zaboravi,ali moraš prst puno uvrtati da bi ga ocitao-i to nekada upali),memoriraš isti prst,pod kao drugi otisak,on radi 2-3 dana i zaboravi i tako u nedogled...

-Ja sam ti malko stariji,držim sve svoje mobitele u kožnim futrolicama,nikada,ama baš nikada niti jedan moj mobitel nije imao ogrebotinu na sebi(a padali su mi),Xiaomi sa stavio u futrolu i u prednji dzep,sjeo i KRC!Pukao ekran u kutu-istina,neprimjetno je dosta jer je savršeno pukao,ali daj nemoj me hebati!Toliko o Gorilli!

-Zna se njemu desiti često da ukloni pojedine ikone sa ekrana-pa ih vrati,onako,kada mu dune u glavu.

-Messenger je zaista u ozbiljnome sukobu da Xiaomi/MIU/Plutajuce obavjesti/battery saver,to ne tvrdim samo ja,pun je internet slicnih iskustava!

-Facebook,naprimjer,imaš na kompu obavjest da je netko(bla,bla,bla..),to otvoriš i to je to-otvoriš Xiaomi kad tamo ista notifikacija za ono sto si vec procitao na kompu(ok,mozda je to do samoga Facebooka,ali ne pamtim da je to bio problem na svim mojim Samsunzima)

 

Vidim dosta vas hvali taj brand,a osobno znam 4-5 koji su jako razocarani,tako da valjda mi Slavonci smo dobili takvu seriju Xiaomi uredaja.

 

----Sto se tice tv box!To ti odgovorno tvrdim da je taj S box vrijedan svake kune(to sa USB,mozda samo moj ima-tu gresku),ali je daleko puuuno bolji od vecine kokurencije.Ti svi koji su "kao" jaci,a jeftiniji su ti kita,šrot(osobno imao 96mini),ni u ludilu ne kupuj!

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2022 20:50 (Milka30).
16 godina
moderator
online
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Milka30 kaže...
-Def cistac koji sam dobio sa mobitelom,od prvoga dana "predmemorija" se svaki puta napuni preko 5GB.

-Virus?Pa šta ja znam,skenirao sam njegovim def skenerom(pow by Avast) i nikada ništa,a i zaista,ne idem na nikakve stranice,niti išta instaliravam na njega!JBT budem na FB,Messenger,Bug forum i Clash royale nekada i to je to!Više ga koristim za slikanje!

Jesi provjerio koje ti aplikacije pune keš? Meni trenutno je 2,12 GB, a tri najveća krivca su AliExpress (466 MB), YouTube (268 MB) i, vjerovali ili ne, Solitaire (221 MB).

12 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
mbaksa kaže...

Jesi provjerio koje ti aplikacije pune keš? Meni trenutno je 2,12 GB, a tri najveća krivca su AliExpress (466 MB), YouTube (268 MB) i, vjerovali ili ne, Solitaire (221 MB).

 Trenutno Malwarebytes 267 MB(ali to samo sada,jer sam ga skenirao)Sigurnost 108 MB,MIUI Launcher 165 MB,Messenger 206 MB,Trgovina Play,102MB,UI sistava 152 MB i to je to!Od ostalih sitnarija-zanemarivo.Sinoć slikao onu sliku cistaca,zaklopio mob i do jutros ga uopce nisam dirao...cistac napunio 0.95GB smeca.

-Mislim da bi bilo najbolje obaviti totalno rusenje sustava i instalacija cistoga androida,onda bi vjerujem Xiaomi dosao na svoje.No,to je nesto sto nikada nisam radio i kakve sam srece,ja bih ga totalno izgubio-a ne kupuje mi se novi mobitel!

No,necemo offtopicariti temu mojim problemom sa Redmi,hvala svima na pomoci!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 serij
Milka30 kaže...
mbaksa kaže...

Jesi provjerio koje ti aplikacije pune keš? Meni trenutno je 2,12 GB, a tri najveća krivca su AliExpress (466 MB), YouTube (268 MB) i, vjerovali ili ne, Solitaire (221 MB).

 Trenutno Malwarebytes 267 MB(ali to samo sada,jer sam ga skenirao)Sigurnost 108 MB,MIUI Launcher 165 MB,Messenger 206 MB,Trgovina Play,102MB,UI sistava 152 MB i to je to!Od ostalih sitnarija-zanemarivo.Sinoć slikao onu sliku cistaca,zaklopio mob i do jutros ga uopce nisam dirao...cistac napunio 0.95GB smeca.

-Mislim da bi bilo najbolje obaviti totalno rusenje sustava i instalacija cistoga androida,onda bi vjerujem Xiaomi dosao na svoje.No,to je nesto sto nikada nisam radio i kakve sam srece,ja bih ga totalno izgubio-a ne kupuje mi se novi mobitel!

No,necemo offtopicariti temu mojim problemom sa Redmi,hvala svima na pomoci!

Taj cache ne bi smio stalno brisat, on sluzi za brzi pristup podacima.

Osim ako bas znas da se nakupilo smeca u njemu,, i da sigurno nisu validni vise.

Jer tu se npr downloadaju za pojedinu aplikaciju, slike, videi, reklame itd pa ih onda vadi od tamo umjesto da opet skida s net-a.

 

Npr. od Messengera razgovori, ako ti ljudi puno slika salju i slicno, normalno da ce se brzo napunit.

Play store takoder, cim ga otovris, vidis koliko ikona, thumbnaila i ostalog se ucita.

 

To punjenje cachea je na svim mobitelima uglavnom takvo, jer su danas aplikacije puno glomaznije nego prije i sadrzaji su puno vise rezolucije.

 

13 godina
offline
Xiaomi globalno predstavio Redmi Note 11 seriju pa

Ako nemaju standardni proxymity sensor umjesto onog ultrasonic sranja kojeg ja imam na 10T pro zaobići u debelom luku.

 

Nakon x nadogradnji i dalje isti problemi.

 

Edit:

Eto, taman kad čovjek pomisli da su nešto naučili:

Elliptic Labs’ AI Virtual Proximity Sensor™ Launches on 4 Xiaomi Redmi Smartphone Models for Global Markets | Elliptic Labs

 

 

bunch
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.1.2022 17:53 (bunch).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice