Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

poruka: 229
|
čitano: 96.063
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mitch kaže...
Filox kaže...
ibme74 kaže...

ček jel na kraju "taman" ili treba itekako "kresat detalje"? 

 

kao što rekoh, ako ne pati da mu je sve na max može se igrati na tome

 

 Pa ne patim da mi je sve na max, preživit ću. Ne patim ni od toga da imam 100+ fps-a, jer ne igram kompetitivne igre, kao ni e-sports. Trenutno igram Subnauticu: Below Zero, No man's sky, Battle Brothers i Civ6. Možda će me Red Dead 2 malo zezat radi rezolucije jedino. Cijenim vaša mišljenja, svakako, da ne kupim pa da bude facepalm.

 Pa koja je poanta gurat 100+ fpsa na 60 Hz monitoru? Ili 60 fpsa na 144Hz monitoru?

 

Ako igras u 60fpsa, nabavi najbrzi IPS i bok.

Ajde da objasnim iako tesko mi je vjerovat da neko ovdje 11 godina nezna. Mozda sarkazam ako da woosh ja. 

 

Znaci imas 2 spektra. Frame Stutter i Frame Tearing. Oboje se događa kada ti refresh rate i FPS nisu sinkronizirani. 


Frame Stutter (Stekanje) = Manje FPSa od Hz pogotovo vidljivo kod naglih promjena fpsa, ali radi dobro sa polovinama znaci na 60 hz 30 fpsa nema Frame Stuttera. U novije vrijeme sinkroniziramo grafu sa monitorom FreeSync ili Gsync ili druga imena da se stutter nebi desio nego da refresh rate monitora padne na isto kao FPS pa da nema stuttera. Ili ti prikazivanja iste slike vise puta nego 1 refresh cycle ili ti 1 Hz. Generalno su dolje granice oko 4x Hz jako korisno kod visokih refresh rateova.

 

Frame Tearing (Kidanje) = Vise FPSa od Hz pogotov vidljivo kod brze promjene perspektive monitor u pola pokazivanja jedne scene pocne pokazivat drugu. Znaci monitor prikaze jedan dio slike i onda drugi u istoj slici jer nemoze dosta brzo reagirat na promjenu. Ovo je rijesava sa namjernim limitiranjem FPSa.

 

Ako bacis bilo koji Frame Rate limiter kazes cijelom kompu da radi doslovne pauze dok monitor nije prikazao jednu sliku. Rezultat toga? Input Lag.

 

 

 

Koristit V-Sync u igrama dobijes zavisi o igri i nacinu V-Synca do +10 do +150ms input laga. 

 

Naravno du ima jako puno caka na koliko % ti je GPU i CPU jel imas neki bottle neck i tako dalje. 

 

Ali ako igras bilo sta sto bi rekli "competitive" tih 20 ms ti je bitno tako da neces nikad igrat sa nekim VSyncom vec ces probat koristit neku drugu tehnologiju koja ima manji input lag il ces rec jebiga bitnije mi pobjedit nego screen tearing. 

 

Ako imas 144hz monitor a nemas grafu da sve vrtis na 144hz naravno da ces spustit monitor na 60 Hz ili pametnije da ces unlockat sync posto ga monitor ima i uplait Freesync/Gsync da vrtis monitor na koliko treba po koliko FPSa mozes gurat. 


Posto ovaj monitor ima Freesync Pro i Nvidia ga detektira kao Gsync compatible. Nema koristi se limitirat na 60 Hz vec bolje pustit freesync da vrti na koliko moze. 

 

 

15 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Ekipa,

 

imao sam Acer Predatora x34a na 100hz Gsync monitor

 

prvo sam imao 1070, pa 1080 i zatim 1080ti...

 

Niti jedna od navedenih nije bas jednostavno obavljala zadatak dakle 1080ti je jedina bila u stanju isporuciti zeljeni FPS ali ovisi od naslova i postavki, ovo tu je 144hz monitor...

 

Sto se tice samo Gsynca i FS-a ja sam ga jednostavno prestao koristiti i jednom kada se naucite bit ce vam lakse, tu i tamo se dogodi i to iskljucivo ako imate nagle padove i rastove u frejmovima screen tearing i to je to, stuteringa nemam...

Doduse upravo zbog gore navedene rezolucije i 21:9 omjera  sam se vratio na klasican 1440p monitor, razlog nisu samo hw zahtjevi vec s obzirom da sam cesto na youtubeu twitchu i ostalim streaming servisima pocelo su me jako smetati crni rubovi sa strane...

 

Onako dobro ali dobro razmislite prije nego kupite ovaj monitor bez obzira na cijenu, ja sam gore k tome imao i IPS panel...

I jos jedna dodatna stvar, sigurno cete igrati i neke starije naslove a i neki novi nemaju podrsku za WS monitore pa cete morati malo vremena uloziti da to sredite... a neke necete nikad srediti :/

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 10:32 (toxic).
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Ekipa koja ima ultra wide monitore. Kakvi su za gaming, bilo multiplayer bilo singleplayer? Jel ovo prirodniji pogled neko 16:9 omjer?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
user2206 kaže...

Ekipa koja ima ultra wide monitore. Kakvi su za gaming, bilo multiplayer bilo singleplayer? Jel ovo prirodniji pogled neko 16:9 omjer?

 igrao sam MP igre konkretno APEX Legend i to upravo s WS monitorm najvise, dobro je ali je puno lakse na 16:9 monitoru... WS je idealan za simulacije ali moze se kvalitetno igrati bilo koja igra...

Bnet: mNik987#2148
3 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Znači SP igre bolje na ultra wide a za MP je bolji izbor klasični 16:9?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
user2206 kaže...

Ekipa koja ima ultra wide monitore. Kakvi su za gaming, bilo multiplayer bilo singleplayer? Jel ovo prirodniji pogled neko 16:9 omjer?

 A iako je sada puuno bolja sitacija nego 2015 kad sam ja uzeo jos dosta igara nepodrzava 21:9 kako treba. 

E sad za bilo sta strateski ili slicno je puno bolje naravno. 

 

Za FPS igre dobijes vise FOVa vidi stvari sa strane vise. Ali zavisi koliko si daleko od monitora i koliko dobro moze pazit kuteve. 

 

Prirodnije je sigurno ali daleko od nekog VRa ili slicno. 

 

user2206 kaže...
Znači SP igre bolje na ultra wide a za MP je bolji izbor klasični 16:9?

Nema neke razlike. 16:9 je lakse gurat na 144hz i generalno. 

Onda imas ove nove tehnologije scaleanja tipa DLSS koji neradi jos na 21:9 rezolucijama. 

 

Nevidim tocno zasto bi za MP bio bolji 16:9 osim sto manje pixela ima pa dobijes bolje preformanse. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 10:44 (Mew).
3 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mew kaže...

 A iako je sada puuno bolja sitacija nego 2015 kad sam ja uzeo jos dosta igara nepodrzava 21:9 kako treba. 

E sad za bilo sta strateski ili slicno je puno bolje naravno. 

 

 Jel to znači da se bilo koja druga rezolucija ne skalira dobro pa slika bude loša? Ne postoji neka rezolucija koja se dobro skalira na nižu, tipa 4K na FHD (i obrnuto - upscale sa FHD na 4K)?

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 10:49 (user2206).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mew kaže...

 

user2206 kaže...
Znači SP igre bolje na ultra wide a za MP je bolji izbor klasični 16:9?

Nema neke razlike. 16:9 je lakse gurat na 144hz i generalno. 

Onda imas ove nove tehnologije scaleanja tipa DLSS koji neradi jos na 21:9 rezolucijama. 

 

Nevidim tocno zasto bi za MP bio bolji 16:9 osim sto manje pixela ima pa dobijes bolje preformanse. 

 Zato sto ti je fokus prevelik, zato recimo pro scena koristi iskljucivo 16:9 monitre cak neki u CS GO smanje to na 4:3....

Bnet: mNik987#2148
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
user2206 kaže...

Ekipa koja ima ultra wide monitore. Kakvi su za gaming, bilo multiplayer bilo singleplayer? Jel ovo prirodniji pogled neko 16:9 omjer?

mislim da je to stvar osobnog ukusa, ergonomije i nacina koristenja monitora

 

osobno ne mislim vise nikada koristiti 16:9 monitore, UW mi je i u igranju i u radu i u gledanju filmova/serija jednostavno neizmjerno bolji u svakom pogledu

www.youtube.com/TerabitTV
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
user2206 kaže...
Mew kaže...

 A iako je sada puuno bolja sitacija nego 2015 kad sam ja uzeo jos dosta igara nepodrzava 21:9 kako treba. 

E sad za bilo sta strateski ili slicno je puno bolje naravno. 

 

 Jel to znači da se bilo koja druga rezolucija ne skalira dobro pa slika bude loša? Ne postoji neka rezolucija koja se dobro skalira na nižu, tipa 4K na FHD (i obrnuto - upscale sa FHD na 4K)?

 Nene recimo primjeri.

 

https://www.displayninja.com/wp-content/uploads/2018/06/movie-aspect-ratio.png

 

Ovo su ti kocke kako ti izgleda rezolucija.

 

E sad sta se dogodi. Imas par scenarija.

 

U igri UI neradi kako treba, znaci ikonice i slicno su na krivim mjestima ili razvucene.
Igra neskuzi da to nije 21:9 pa razvuce 16:9 na 21:9. Ovo mozes zaustavit tako da u grafickim opcijama grafe stavis da grafa scalea pa moras igrat sa crnim kockama sastrane 
Neke stvari su razvucene neke nisu
Igre koje nepodrzavaju 21:9 a podrzavaju windowed borderless nekada izgledaju ko dolje

Neke igre cu ciganske i smanje ti FOV tipa Overwatch pa vidis manje sa 21:9 nego sa 16:9

 

Korcke sastrane:

https://i.redd.it/s6oxa86kzch41.jpg

Borderless Windows 16:9

https://i.redd.it/hm4euihgywu11.jpg

Overwatch smanji FOV ali podrzava 21:9 (vertikalni FOV je smanjen vidis manje gore i dolje)

https://bestultrawidemonitors.files.wordpress.com/2017/05/j.jpg

 

Ovo sa rezolucijama je naravno istina ali ovaj monitor je 3440×1440 ako igras na 2560×1440 neces imat nikakve probleme. 

 

Ali ako igras na 2560×1080 jako lose ce se scalat na 3440×1440

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 11:00 (Mew).
3 godine
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna

Kolega puno hvala na odgovoru s slikama!

1. Crne kocke nisu toliki problem, gledao zid ili njih, svejedno. Naravno najbolje je kada igra nativno podržava rezolucije.

2. Ovaj windows borderless s Fallotuom 4 izgleda očajno. To što se vidi dio desktopa baš bode u oči i smeta 

 

Ovaj monitor je 3440×1440 ako igras na 2560×1440 neces imat nikakve probleme.

Hoćeš reći da je hardverski isto zahtjevno? Ja sada imam monitor 2K rezolucije 16:9.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
user2206 kaže...

Kolega puno hvala na odgovoru s slikama!

1. Crne kocke nisu toliki problem, gledao zid ili njih, svejedno. Naravno najbolje je kada igra nativno podržava rezolucije.

2. Ovaj windows borderless s Fallotuom 4 izgleda očajno. To što se vidi dio desktopa baš bode u oči i smeta 

 

Ovaj monitor je 3440×1440 ako igras na 2560×1440 neces imat nikakve probleme.

Hoćeš reći da je hardverski isto zahtjevno? Ja sada imam monitor 2K rezolucije 16:9.

 

 Odoka 20~30% je zahtjevnije na 60 Hz gurat 21:9 naspram 16:9 jako zavisi o igri. 

11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Kupljeno, odličan za rad i igranje.
Prezadovoljan! Hvala na preporuci i dobrom testu koji me uvjerio, preporodio sam se.

 
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Marko1980 kaže...

Kupljeno, odličan za rad i igranje.
Prezadovoljan! Hvala na preporuci i dobrom testu koji me uvjerio, preporodio sam se.

 Čestitam.

 

Ja ću ipak pričekat jaču grafiku, da mogu iskoristit sve pogodnosti ovog monitora. Hvala svima na info.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mozes si ga sad uzeti, natjerati display scaling (koji izgleda 5000 puta bolji od gpu scalinga) i igrat na manjim rezama.
To ti moze biti jedna od opcija dok ne uzmes grafu za nativno.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
ukay1000 kaže...
Mozes si ga sad uzeti, natjerati display scaling (koji izgleda 5000 puta bolji od gpu scalinga) i igrat na manjim rezama.
To ti moze biti jedna od opcija dok ne uzmes grafu za nativno.

 To ti je sad pitanje ako je ovaj sad 3000. Dok se odluci za neku RTX 3070 hoce izaci bolji za godinu dana? Jer je ovaj godinu dana star u Kini. 

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mitch kaže...
Filox kaže...
ibme74 kaže...

ček jel na kraju "taman" ili treba itekako "kresat detalje"? 

 

kao što rekoh, ako ne pati da mu je sve na max može se igrati na tome

 

 Pa ne patim da mi je sve na max, preživit ću. Ne patim ni od toga da imam 100+ fps-a, jer ne igram kompetitivne igre, kao ni e-sports. Trenutno igram Subnauticu: Below Zero, No man's sky, Battle Brothers i Civ6. Možda će me Red Dead 2 malo zezat radi rezolucije jedino. Cijenim vaša mišljenja, svakako, da ne kupim pa da bude facepalm.

 Pa koja je poanta gurat 100+ fpsa na 60 Hz monitoru? Ili 60 fpsa na 144Hz monitoru?

 

Ako igras u 60fpsa, nabavi najbrzi IPS i bok.

 

Ovaj kombo što on ima na toj 3440x1440p može terati fino iznad 60fps-a u većini igara

Battlefield 5 - High - AVG 75 FPS
Rainbow Six Siege - Very High - AVG 87 FPS

AC Odyssey - High - AVG 62 FPS

Diablo III - Max Settings - AVG 160 FPS

Spintires - Max Settings - AVG 61 FPS

GTA V - Ultra - AVG 75 FPS

FC5 - Ultra - AVG 67 FPS

TESV Skyrim - Max Settings - AVG 132 FPS

Apex - High - AVG 78 FPS

LoL - Max Settings - AVG 212 FPS

SOTTR - High - AVG 71 FPS

Fortnite - High - AVG 90 FPS

The Witcher 3 - Ultra - AVG 70 FPS

PUBG - Ultra - AVG 73 FPS

RDR2 - Medium - AVG 53 FPS

 

Dakle većina igara je testirana na najjačim postavkama i još uvijek je tu fin broj igara koje idu iznad 60 fps-a (a računa jda igre tipa RSS, Apex, LoL, Fortnite, PUBG i sl nećeš igrati na high/ultra postavkama), uz tweakanje postavki da se tu izvući još frejmova.
70+ fps-a + freeync je puno fluidnije i ima puno lijepši osjećaj igranja nego 60fps uz vsync, freesync radi u rasponu 48 - 144 tako da dokle god igre ne dropaju ispod 48 frejmova nećeš iamti screan tearing ni stutter bez vsynca.

 

 

14 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Evo došao i meni danas i upravo je na stolu. 
Prvi dojmovi su dobri. Kvaliteta izrade je na mjestu, slika izgleda dobro. 
Stavio sam postavke koje su navedene u recenziji i u početku mi je brightness bio malo mal ali sam se sad naviknuo. 

Što se tiče običnog korištenja (surfanje/yt...) mi je malo nezgrapan, instalirao sam sad Microsoft Powertoys i podijelio ekran pa si slažem prozore još, malo mi je nezgrapan za takav tip korištenja.

Ali, vidim da će igranje igra na ovome biti  jedno jako dobro iskustvo. Jedva čekam da stigne grafička pa zima može počet.

 

Slike Ne mogu baš dočarat koliko je velik ali eto jedna

Moj PC  
5 0 hvala 3
15 godina
online
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mew kaže...
Mitch kaže...
Filox kaže...
ibme74 kaže...

ček jel na kraju "taman" ili treba itekako "kresat detalje"? 

 

kao što rekoh, ako ne pati da mu je sve na max može se igrati na tome

 

 Pa ne patim da mi je sve na max, preživit ću. Ne patim ni od toga da imam 100+ fps-a, jer ne igram kompetitivne igre, kao ni e-sports. Trenutno igram Subnauticu: Below Zero, No man's sky, Battle Brothers i Civ6. Možda će me Red Dead 2 malo zezat radi rezolucije jedino. Cijenim vaša mišljenja, svakako, da ne kupim pa da bude facepalm.

 Pa koja je poanta gurat 100+ fpsa na 60 Hz monitoru? Ili 60 fpsa na 144Hz monitoru?

 

Ako igras u 60fpsa, nabavi najbrzi IPS i bok.

Ajde da objasnim iako tesko mi je vjerovat da neko ovdje 11 godina nezna. Mozda sarkazam ako da woosh ja. 

 

Znaci imas 2 spektra. Frame Stutter i Frame Tearing. Oboje se događa kada ti refresh rate i FPS nisu sinkronizirani. 


Frame Stutter (Stekanje) = Manje FPSa od Hz pogotovo vidljivo kod naglih promjena fpsa, ali radi dobro sa polovinama znaci na 60 hz 30 fpsa nema Frame Stuttera. U novije vrijeme sinkroniziramo grafu sa monitorom FreeSync ili Gsync ili druga imena da se stutter nebi desio nego da refresh rate monitora padne na isto kao FPS pa da nema stuttera. Ili ti prikazivanja iste slike vise puta nego 1 refresh cycle ili ti 1 Hz. Generalno su dolje granice oko 4x Hz jako korisno kod visokih refresh rateova.

 

Frame Tearing (Kidanje) = Vise FPSa od Hz pogotov vidljivo kod brze promjene perspektive monitor u pola pokazivanja jedne scene pocne pokazivat drugu. Znaci monitor prikaze jedan dio slike i onda drugi u istoj slici jer nemoze dosta brzo reagirat na promjenu. Ovo je rijesava sa namjernim limitiranjem FPSa.

 

Ako bacis bilo koji Frame Rate limiter kazes cijelom kompu da radi doslovne pauze dok monitor nije prikazao jednu sliku. Rezultat toga? Input Lag.

 

 

 

Koristit V-Sync u igrama dobijes zavisi o igri i nacinu V-Synca do +10 do +150ms input laga. 

 

Naravno du ima jako puno caka na koliko % ti je GPU i CPU jel imas neki bottle neck i tako dalje. 

 

Ali ako igras bilo sta sto bi rekli "competitive" tih 20 ms ti je bitno tako da neces nikad igrat sa nekim VSyncom vec ces probat koristit neku drugu tehnologiju koja ima manji input lag il ces rec jebiga bitnije mi pobjedit nego screen tearing. 

 

Ako imas 144hz monitor a nemas grafu da sve vrtis na 144hz naravno da ces spustit monitor na 60 Hz ili pametnije da ces unlockat sync posto ga monitor ima i uplait Freesync/Gsync da vrtis monitor na koliko treba po koliko FPSa mozes gurat. 


Posto ovaj monitor ima Freesync Pro i Nvidia ga detektira kao Gsync compatible. Nema koristi se limitirat na 60 Hz vec bolje pustit freesync da vrti na koliko moze. 

 

 

 

ibme74 kaže...
Mitch kaže...
Filox kaže...
ibme74 kaže...

ček jel na kraju "taman" ili treba itekako "kresat detalje"? 

 

kao što rekoh, ako ne pati da mu je sve na max može se igrati na tome

 

 Pa ne patim da mi je sve na max, preživit ću. Ne patim ni od toga da imam 100+ fps-a, jer ne igram kompetitivne igre, kao ni e-sports. Trenutno igram Subnauticu: Below Zero, No man's sky, Battle Brothers i Civ6. Možda će me Red Dead 2 malo zezat radi rezolucije jedino. Cijenim vaša mišljenja, svakako, da ne kupim pa da bude facepalm.

 Pa koja je poanta gurat 100+ fpsa na 60 Hz monitoru? Ili 60 fpsa na 144Hz monitoru?

 

Ako igras u 60fpsa, nabavi najbrzi IPS i bok.

 

Ovaj kombo što on ima na toj 3440x1440p može terati fino iznad 60fps-a u većini igara

Battlefield 5 - High - AVG 75 FPS
Rainbow Six Siege - Very High - AVG 87 FPS

AC Odyssey - High - AVG 62 FPS

Diablo III - Max Settings - AVG 160 FPS

Spintires - Max Settings - AVG 61 FPS

GTA V - Ultra - AVG 75 FPS

FC5 - Ultra - AVG 67 FPS

TESV Skyrim - Max Settings - AVG 132 FPS

Apex - High - AVG 78 FPS

LoL - Max Settings - AVG 212 FPS

SOTTR - High - AVG 71 FPS

Fortnite - High - AVG 90 FPS

The Witcher 3 - Ultra - AVG 70 FPS

PUBG - Ultra - AVG 73 FPS

RDR2 - Medium - AVG 53 FPS

 

Dakle većina igara je testirana na najjačim postavkama i još uvijek je tu fin broj igara koje idu iznad 60 fps-a (a računa jda igre tipa RSS, Apex, LoL, Fortnite, PUBG i sl nećeš igrati na high/ultra postavkama), uz tweakanje postavki da se tu izvući još frejmova.
70+ fps-a + freeync je puno fluidnije i ima puno lijepši osjećaj igranja nego 60fps uz vsync, freesync radi u rasponu 48 - 144 tako da dokle god igre ne dropaju ispod 48 frejmova nećeš iamti screan tearing ni stutter bez vsynca.

 

 

 Pa i sam koristim Freesync i slazem se sa svime sto ste napisali, medutim na temelju svog iskustva opet bih uzeo kvalitetniji 4K IPS 16:9 s Freesyncom i koristio DLSS (ili onaj LG 5K 21:9) nego VA sa 144 Hz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 14:47 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mitch kaže...

 Pa i sam koristim Freesync i slazem se sa svime sto ste napisali, medutim na temelju svog iskustva opet bih uzeo kvalitetniji 4K IPS 16:9 s Freesyncom i koristio DLSS (ili onaj LG 5K 21:9) nego VA sa 144 Hz.

 a ja bi na temelju svojeg iskustva ipak uzeo va naspram ips, pa što ćemo sad 

 

kad se preporuča monitor treba gledati tuđe, a ne svoje potrebe - recimo, ja igram uvijek u poluzamračenoj prostoriji, ne igram brze igre, mp pucačine i slično, ne podnosim ips bleeding i ostala isijavanja koja su česta kod ips-a (pogotovo jeftinijih koji su u rangu ovog monitora), dok mi je jak kontrast must have

 

e sad, netko gejma esports naslove, mp pucačine, igra uglavnom u svjetloj sobi i boli ga kuki za kontrast - kako takvom preporučit va panel, nema smisla

kolega imao neki tn panel, nabavio mu va iiyamu sa perfektnim bojama i kontrastom, preprodio se - iiyama crkla nakon godinu dana, čekamo zamjenu iz češke, uzeo od kolege neki ips i došlo mu slabo, te je ispran, te zašto je siv, te zašto blješći u jednom kutu itd.

 

dakle, preporuke prema potrebama, ne po vlastitim preferencijama

15 godina
online
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Zelim reci da onima koji koriste PC iskljucivo za gaming ima smisla uzeti sve komponente za to.

Medutim ako tu ima nekog uredskog posla, 4K IPS je daleko bolji izbor po meni, ili 21:9 5K (za jednak trosak kao vecina gaming monitora). Definicija mijenja sve, olaksava citanje i umor oci. VA kutevi ne pasu svima, meni na primjer ne.

Takoder mislim da po sadrzaju i tematici igara, vise idemo prema uzivanju u 4K@60 nego 1440p@144Hz. Naravno, ako je prioritet FPS, onda to pada u vodu.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
picajzla0707 kaže...
uzeo od kolege neki ips i došlo mu slabo, te je ispran, te zašto je siv, te zašto blješći u jednom kutu itd

IPS može biti vrhunski, a može biti jako loš. Evo nedavno sam imao Acer Aspire AiO koji navodno ima IPS. Taj IPS je užasan, uopće nema karakteristike IPS matrice, kut gledanja loš, boje se "prelijevaju", preciznost nikakva, bleeding... s druge strane radim na Dell XPS-u koji isto ima IPS i koji je vrhunski u usporedbi sa tim Acerom.

 

I da slažem se, uvijek treba gledati tuđe potrebe, a ne osobne i vlastite preferencije, i to vrijedi za sve ne samo kad su u pitanju monitori. Često kolege preporučuju po vlastitim željama i potrebama i onda se čude kad netko preporuči nešto drugačije.

11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mitch kaže...
Zelim reci da onima koji koriste PC iskljucivo za gaming ima smisla uzeti sve komponente za to.

Medutim ako tu ima nekog uredskog posla, 4K IPS je daleko bolji izbor po meni, ili 21:9 5K (za jednak trosak kao vecina gaming monitora). Definicija mijenja sve, olaksava citanje i umor oci. VA kutevi ne pasu svima, meni na primjer ne.

Takoder mislim da po sadrzaju i tematici igara, vise idemo prema uzivanju u 4K@60 nego 1440p@144Hz. Naravno, ako je prioritet FPS, onda to pada u vodu.

 ma i za gejming (brzih igara) se uglavnom preporuča ips, pogotovo za 144hz jer va paneli su uglavnom ok do 120fps, za više od toga imaju često problem s ghostingom

 

samo što se kvalitetni va panel s s ovako dobrim bojama ističe baš zbog kontrasta, ima wow efekt slično oledu među običnim televizorima

ne baš toliko kao oled, ali ima taj wow efekt, naravno uz uvjet da ima dobre boje, što dosta va panela nema - ovaj xiaomi je iznimka, isto kao i ona iiyama što sam koristio

moj benq jeftinjara ima daleko lošije boje, no opet mi je bolji od jeftinih ips monitora baš zbog kontrasta koji se ističe u mračnijoj prostoriji

 

jasno da va ima svoje mane, nekome smeta slabije razaznavanje detalja u mračnim scenama, jer koliko god dobar bio zbog dobrog kontrasta, va panel često u mračnim scenama zamulja detalje

to za kutove nisam skužio da nešto smeta, doduše nisam imao iskustva s širokim va monitorima gdje se, pretpostavljam, malo javlja shifting zbog lošijeg kuta gledanja

sve ima svoje prednosti i mane, samo što dobar ips panel s dobrim bojama i minimalnim isijavanjima teško da se može naći za ovu cijenu

15 godina
online
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Ovo zvuci malo cudno, ali meni npr na velikim VA monitorima se zna zavrtit, na IPS ne. Radim cca 4-5h u komadima i uglavnom gledam grafove, Jupyter, Bloomberg i sl. Zato mi valjda ne pase VA makar trenutno koristim Philipsov 4K zakrivljeni.
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mitch kaže...
Ovo zvuci malo cudno, ali meni npr na velikim VA monitorima se zna zavrtit, na IPS ne. Radim cca 4-5h u komadima i uglavnom gledam grafove, Jupyter, Bloomberg i sl. Zato mi valjda ne pase VA makar trenutno koristim Philipsov 4K zakrivljeni.

 uh, a to je zajebano

ja sam non stop na va monitoru, doduše ne velikom, najveći je bio 27''

posao je pisanje i drkanje po internetu, eventualno nešto statistike, a za to nisam imao nikakvih problema

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mew kaže...
olehenn kaže...

Ima li smisla uzimati ovaj monitor za ovu konfu?

AMD Ryzen 7 2700x 3.7GHz
16GB
NVIDIA GeForce GTX 1070 8gb 

B450 AORUS ELITE

Hvala unaprijed!

 

Sta da ti kazem ove "competitive" igre sto ljudi kazu znaci CS:GO, Apex, Dota 2, LOL ces vrtit sa medium low settingsima na 100~144 fpsa ali bi reko sa smanjenom rezolucjiom. 


 

 
Ej, evo iskustva malo sa GTX 1080, low postavke native rezolucija, u CS:GO 300-400 fps-a nema dropova, Apex oko ~100-120 fps-a također low postavke, nekad u situacijama kad ima više particle effects-a padne do oko 60.
Kad gameam, uglavnom isključim sve pozadinske programe koji koriste Hardware Acceleration, osim discord-a.
DOTA2 i LOL nisam testirao jer ih neigram, ali Dota2 mislim da bi se bez problema vrtila na 200++ fps-a

Pozdrav, 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 12:51 (Luka123).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Mitch kaže...
Ovo zvuci malo cudno, ali meni npr na velikim VA monitorima se zna zavrtit, na IPS ne. Radim cca 4-5h u komadima i uglavnom gledam grafove, Jupyter, Bloomberg i sl. Zato mi valjda ne pase VA makar trenutno koristim Philipsov 4K zakrivljeni.

 

Jučer ujutro mi se vrtilo dok sam koristio monitor, poslijepodne je već bilo bolje i od onda mi je dobro. Još uvijek su mi malo čudne tranzicije s npr dark mode stranice na bijelu stranicu ali nije strašno.

 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna
Vi koji koristite va panele sa 144hz i syncom, jeli imate problema da vam brightness na monitoru blinka? Meni se čini da mi je taj problem nestao kada sam isključio sync u monitoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna

Da, ja imam kao i ostali na netu. Čitam da su riješili problem kupnjom kvalitetnog 1.4 DP kabela Vesa certified

15 godina
offline
Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor 34” - Izvrsna vrij

Da li se ovaj monitor preporuča za posao - programiranje 8 sati dnevno?

 

Trenutno koristim 1x Dell IPS P2719H + HP 24" ili 2x U2419HC (FHD).

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2020 20:26 (DommY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice