Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea u Eu

poruka: 14
|
čitano: 3.579
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea u Eu".
14 godina
offline
Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea u Eu

Novi Huawei

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea u Eu

Po naslovu bi se zaključilo da Xiaomi nešto proizvodi u EU a ne da se radi o prodaji :/

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea u Eu

Nadam se da neće završiti kao Huawei na stranim tržištima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea
Uskoro ce se i kod njih pronaci "spijunski softver" u uredjaju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea
Dosad je Šajomeji bio odličan u pogledu omjeru cijene i kvalitete.

Bojim se da će sada ići putem Huaweija i dizanja cijena.

Prva najava toga je informacija da ukidaju najuspjesniju i najprodavaniju seriju mobitela "NOTE". Nadam se da to nije istina, ali čuju se takve informacije.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea

Pa to za note seriju i ima smisla.

Kad pogledaš, i 7A i 8A su hardverski jako slični note liniji, skoro uz isti hardver, iste dijagonale uređaja, pa nema smisla da sami sebi zapravo ubijaju prodaju.

Nek se orijentiraju da 9A bude unaprijeđeni 8A, uz sličnu cijenu i da bude masovno dostupan, i ubili budu pola konkurencije.

 

Kruha i igala...
16 godina
online
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea
Neuk kaže...
Dosad je Šajomeji bio odličan u pogledu omjeru cijene i kvalitete.

Bojim se da će sada ići putem Huaweija i dizanja cijena.

Prva najava toga je informacija da ukidaju najuspjesniju i najprodavaniju seriju mobitela "NOTE". Nadam se da to nije istina, ali čuju se takve informacije.

Dizanja cijena čega, pa neče ovakav mob kao ovaj dolnji ubuduče koštat 300$ to sigurno.Šta če ti više od ovakvog moba/hardwera, to ti je dosta za par godina a košta 170-200$ i ima AMOLED zaslon itd.Potrošačko društvo i mjenjanje mobova kao čarape, ludost na kvadrat fučkaj ga sad.

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-9769.php

 

Nisu mobovi ali je poanta jasna, potrošački i ljudski debilizam na kvadrat ili ovakav potpuno ispravan PC-monitor bacit u smeče.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea u Eu

Prva tri su Samsung, Apple i Huawei, ili ima neko iznenađenje?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea
rambox kaže...

Dizanja cijena čega, pa neče ovakav mob kao ovaj dolnji ubuduče koštat 300$ to sigurno.Šta če ti više od ovakvog moba/hardwera, to ti je dosta za par godina a košta 170-200$ i ima AMOLED zaslon itd.

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_a3-9769.php

I šta ću onda s njim ako mi se kojim slučajem razbije ekran? 

7 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea
fer-de-lance kaže...

Pa to za note seriju i ima smisla.

Kad pogledaš, i 7A i 8A su hardverski jako slični note liniji, skoro uz isti hardver, iste dijagonale uređaja, pa nema smisla da sami sebi zapravo ubijaju prodaju.

Nek se orijentiraju da 9A bude unaprijeđeni 8A, uz sličnu cijenu i da bude masovno dostupan, i ubili budu pola konkurencije.

 

 
Nisi u pravu. Razlika između serije "REDMI NOTE..." i serije "REDMI ... A " je ogromna. Izvana su skoro istog izleda, ali hardver nije. Redmi...A serija je entery level, dok je Redmi Note... serija midrange.

Pogledaj malo usporedne testove ispecifikacije. Note je najbolji omjer uloženog i dobivenog već par godina. Za vrlo male novce dobiješ mobitel koji po mogućnostima može parirati višetruko skupljim telefonima.

Serija "Redmi.."  pogotovo sa "A" na kraju je najslabija serija. Daleko od toga da je loša. Dapače i ona nudi odlično za uložene novce, ali nije to taj nivo kao "Note".


https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9897&idPhone2=9800&idPhone3=9814#diff-

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 19:07 (Neuk).
7 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea

Znam, ali kad pogledaš recimo 7A i 8A imaju snapdragona 439, koji je blizu 625-630 modela, i ispadne da za duplo veću cijenu dobiješ u Noteu sam o malo bolje komponente, a i dimenzijama su isti, tak da ne znam kaj bi trebalo razlikovati te dvije skupine.

Al dobro, možda budu Note seriju digli na hardverski puno viši nivo, jer sad fakat nema više smisla.

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea
fer-de-lance kaže...

Znam, ali kad pogledaš recimo 7A i 8A imaju snapdragona 439, koji je blizu 625-630 modela, i ispadne da za duplo veću cijenu dobiješ u Noteu sam o malo bolje komponente, a i dimenzijama su isti, tak da ne znam kaj bi trebalo razlikovati te dvije skupine.

Al dobro, možda budu Note seriju digli na hardverski puno viši nivo, jer sad fakat nema više smisla.

 

 Note: bolji ekran, bolji proces, više rama, više unutarnje memorije, bolja kamera, bolja batrerija, brže punjenje.. Samo to.. 

12 godina
online
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea
fer-de-lance kaže...

Znam, ali kad pogledaš recimo 7A i 8A imaju snapdragona 439, koji je blizu 625-630 modela, i ispadne da za duplo veću cijenu dobiješ u Noteu sam o malo bolje komponente, a i dimenzijama su isti, tak da ne znam kaj bi trebalo razlikovati te dvije skupine.

Al dobro, možda budu Note seriju digli na hardverski puno viši nivo, jer sad fakat nema više smisla.

 

Note 7 i 8 imaju sd665 a ne 625. Uz Note verzije ide više rama, bolji procesor, bolja grafika, bolja kamera, bolji materijal (full staklo vs plastika) itd, uglavnom po meni koliko su skuplji, toliko su i bolji.

Doduše postoje i ovi obični redmi modeli , bez note ili "a" nastavka, koji po meni nemaju smisla. Oni su cijenom bliže note modelima ali isto slabiji.

 

Edit: kolega bio brži 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 20:23 (darkborg).
7 godina
offline
Re: Xiaomi četvrti najveći proizvođač smartphonea

Pa sad, basic model Notea je 3/32 isto ko i 8A (odnosno mislim da 8A ima i 2/32 verziju), SOC nije baš tolko jači, bolja kamera je (ali u oba slučaja ništa preimpresivno), baterija ne znam baš da je bolja na Noteu, 8A ima 5000 mAh, a štedljiviji, brže punjenje da.

Samo kažem da za duplo veću lovu nije baš duplo bolji, a ni dimenzijama veći da bi bio naziv Note, tak da...

Al ok, oba su best buy u svojim cijenovnim kategorijama 

Moj Note 4x evo već bez greške u 4. godini života...

S Xiaomijem se nemre pogriješiti, samo treba znat kaj se kupuje.

 

Edit: da, fakat, 665, to je već viša klasa SOC-a.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 20:26 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice