Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

poruka: 39
|
čitano: 13.919
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja ".
13 godina
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

Ako je ovaj do 50% precizniji, ispade da je prethodnik bio jako neprecizan!?

Moj PC  
6 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
BinHex kaže...

Ako je ovaj do 50% precizniji, ispade da je prethodnik bio jako neprecizan!?

 Ne, jer ti ovo 50% računaš kao na "prosječnu" preciznost, a oni misle na nekakve ograničene slučajeve gdje je novi senzor mnogo bolji. Okviro, prosječno, su zasigurno vrlo slični. 

11 godina
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

Nigdje ne piše, da li če uopšte ikada  NFC podupirat Google Pay plačanje, do tada je stvar brezvezna.

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
BinHex kaže...

Ako je ovaj do 50% precizniji, ispade da je prethodnik bio jako neprecizan!?

 I je Mi band 4

neprecizan garantirano i provjereno mjerio sam  nekoliko puta za redom u mirovanju i u naporu svaki put velika razlika pa sam onda uporedio otkucaje sa bandom i zglobnim tlakomjerom isto je velika razlika  a o pogrešnim koracima i km da ne pišem a tako mora biti kad app. Mi fit nema upis duljine koraka pa nema svatko isti korak .

Od svega točan sat i baterija a ostalo haj haj ...

Nabolji face na Mi b 4 mi je ovaj jer je pregledan full.

 

4 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

Iako ovaj nema, navodno glasine bile da bi mogao mjeriti razinu kisika u krvi.

 

Pitanje, jel to bitno ? Pomaže li to nekim, recimo starijim ? Trebaju li tu opciju sportaši ?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
Denis kaže...
BinHex kaže...

Ako je ovaj do 50% precizniji, ispade da je prethodnik bio jako neprecizan!?

 Ne, jer ti ovo 50% računaš kao na "prosječnu" preciznost, a oni misle na nekakve ograničene slučajeve gdje je novi senzor mnogo bolji. Okviro, prosječno, su zasigurno vrlo slični. 

 Odnosno, podjednako su neprecizni. Za pracenje spavanje je fitbit daleko na vrhu.

15 godina
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

cijena je ok za takvu điđu. sve skuplje od toga je bacanje love u kanalizaciju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
Kao osoba koja već 5 godina trenira 2 puta dnevno i to vrlo raznovrsne aktivnosti, slažem se da je ovo vrh što eventualno treba, a sve skuplje je bacanje novaca. Pametni satovi su cool, ali za trening su nula posto koristi. Precijenjivanje kalorija ide i do 95%, a što se više budete uzdali u gadgete to će vam trening biti lošiji. Imam sreću da su mi pod ruku došli Suunto, Apple Watch, Huawei, Samsung, Garmin, Fitbit i niti jedan nije ni sa čime pomogao. Bolje je 100 puta kupiti vrhunske tenisice, bicikl, boksačke rukavice, bench - klupu, nego to. Na kraju ako imate zdravstvenu potrebu mjeriti srce tu su Polar OH1 ili H10. Iz moje okoline ljudi koji nose najskuplje satove imaju daleko najlošije sportske performanse i tijela im izgledaju smiješno, a važno da su svaki dan u teretani i da "trenkaju" 🤦🏻‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 18:21 (ivaninho).
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
ivaninho kaže...
Kao osoba koja već 5 godina trenira 2 puta dnevno i to vrlo raznovrsne aktivnosti, slažem se da je ovo vrh što eventualno treba, a sve skuplje je bacanje novaca. Pametni satovi su cool, ali za trening su nula posto koristi. Precijenjivanje kalorija ide i do 95%, a što se više budete uzdali u gadgete to će vam trening biti lošiji. Imam sreću da su mi pod ruku došli Suunto, Apple Watch, Huawei, Samsung, Garmin, Fitbit i niti jedan nije ni sa čime pomogao. Bolje je 100 puta kupiti vrhunske tenisice, bicikl, boksačke rukavice, bench - klupu, nego to. Na kraju ako imate zdravstvenu potrebu mjeriti srce tu su Polar OH1 ili H10. Iz moje okoline ljudi koji nose najskuplje satove imaju daleko najlošije sportske performanse i tijela im izgledaju smiješno, a važno da su svaki dan u teretani i da "trenkaju" 🤦🏻‍♂️

 

 

Ma daj a kako bit faca ako nemaš điđe miđe na ruci  to ti isto kao ovi što se gnjurče sa Ajfonima i Zamzunzima a da ga pitaš dalu zna namjestiti postavke ili raditi da nekom app. gleda te ko tele u šarena vrata .

Bitno je biti In.

15 godina
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

Punac je ocito (usudujem se reci vec u ovom trenutku, bez ikakvog iskustva/review-a), 100% bolji (bez nekog veceg pretjerivanja) jer vrlo dobro znam (vise osoba) koliko je grozan ovaj za cetvrtu generaciju,toliko da cesto recimo nije uopce ni radio (ukljucujuci test uz nadljudske napore i "trikove"), onda ponekad kod pojedinih sretnika kada i jest, zahtjevao je nadljudske napore/silu da sat dobije kontakt s punjacem kako bi se poceo puniti (da, za ove prilike koristio cak i uredaj za mjerenje krvnog tlaka sto je prva stvar koja mi se nasla na putu, kako bih sat "priljubio" za punjac), toliko o kvaliteti izrade punjaca za cetvrtu generaciju.

 

Zanimljivo, dok je kod nekih sretnika radio savrseno (0% sile), ipak kod velike vecine katastrofalno.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 2:18 (lovac82).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc

Ne lupetaj, Mi Band 4 nema nikakvih problema s punjačem, može eventualno biti problem do korisnika koji je nesposoban utaknuti sat na punjač.

16 godina
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

I dalje imam trojku. Otkucaje srca bih rekao da prati solidno precizno. Ponekad ne sedne lepo na ruku ili omaši iz nekog drugog razloga, ali uglavnom je vrlo solidan, čak i u živahnijim situacijama (npr kada idem na trčanje). Što se koraka tiče, koliko sam ga ranije testirao na nekim kraćim relacijama, stekao sam utisak da je uglavnom u +/- 10%, što je dovoljno blizu. Verujem da je dosta precizan kada meri broj koraka pri trčanju, pošto bih očekivao da je to best case scenario, a za ostalo (koliko sam se šetkao po kancelariji) me i nije mnogo briga.

 

Za peticu, 50% precizniji može da znači dosta toga, a pretpostavljam da misle da u proseku pravi 50% manju grešku ili, što Denis reče, da mu se upola ređe dešava da vrati neku totalnu glupost.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
bill_jobs kaže...

Ne lupetaj, Mi Band 4 nema nikakvih problema s punjačem, može eventualno biti problem do korisnika koji je nesposoban utaknuti sat na punjač.

 Možda ima onu kopiju sa alija koja izgleda jednako kao mi Band4 ali se zove samo M4 

 

Ja od prvog dana do sada (nekih 6-7 mjeseci) nikakvih problema nemam. 

A ne vidim ni na mi band temi da se itko žali na punjenje. 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
Ne, već ak je prošli bio 50% neprecizan, ovaj će bit 25% neprecizan.
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
Ja sam svoj mi3 naručio sa gearbesta, i imao sam problema sa kontaktima punjača. Ali sam i dalje prezadovoljan. Jedino po suncu se ništa ne vidi. Ali dok traje neću ga mijenjati.
12 godina
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

Znam troje ljudi koji su imali Mi band 4 i svi su ga se riješili :(

Loš senzor otkucaja i jako mala slova na displayu.

Ovo mi je rečeno, osobno nisam probao, ali da, display je sitan.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
Jbg, ne kužim kako je zaslon sitan? To je pametna narukvica, i zaslon je manje više jednak kao i na drugim narukvicama a izgled i font se mogu customizirati kako hoćeš.

Ako netko treba veći zaslon onda kupi pametni sat a ne band.

U svakom slučaju mislim da ljudi previše očekuju od nečega što košta 20ak eura.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc

Dvoje ljudi je prešlo na Huawei narukvicu koja ima veći display i, prema njima, bolje mjeri otkucaje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
online
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
Pa Mi Band4 ima 0.95 inch zaslon a huawei band 4 0.96 incha, mislim je veći ali.. 😁

Za otkucaje ne znam, ja svoj band koristim samo za korake i sat
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 16:55 (darkborg).
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
darkborg kaže...
Pa Mi Band4 ima 0.95 inch zaslon a huawei band 4 0.96 incha, mislim je veći ali.. 😁

Za otkucaje ne znam, ja svoj band koristim samo za korake i sat

 Ma pusti, vidiš da lik ne zna šta priča.

I kad mi neko krene pričat o otkucajima srca bude mi muka.

Kao prvo, to je gadget od 20-30 eura, ni jedan takav uređaj ne može davati precizne rezultate otkucaja niti bi trebao, ta stavka je tu više radi fore.

 

Ako netko treba precizno mjerenje otkucaja onda bi trebao kupiti neki profesionalni medicinski uređaj koji ima određene certifikate, a ne se glupirati s narukvicama.

11 godina
offline
Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkucaja

Imam MiBand4 i zapravo je ok geđet za koliko košta,činjenica je da ga za punjenje moraš vadit iz narukvice,ali sa druge strane trebaš ga punit jednom svakih cca 20ak dana.

Meni više na živce ide Xiaomijev softver,tj famozni Mi Fit koji podržava uparivanje sa aplikacijama tipa Strava ali ne snima visinsku razliku.

Imali su update 7.6. i do jučer 13.6. uopće nije radila sinhronizacija narukvice i aplikacije.

 

Inače vlasnik sam Mi9T,i generalno sam zadovoljan i mobom i narukvicom,velim za 250ak kn je super geđet ali mi je osjećaj da Šaomi to ne zna ispolirat kak spada,baš im fali neki završni "touch".

Radije bi da naprave podršku za starije modele nego da izbacuju nove svakih par mjeseci.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 17:18 (evang).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
xtimex kaže...

Nigdje ne piše, da li če uopšte ikada  NFC podupirat Google Pay plačanje, do tada je stvar brezvezna.

 

"...........Mi Band 5 moći će se nabaviti u dvije inačice, sa i bez podrške za NFC i obje će biti dostupne na globalnom tržištu. Korisnici koji se odluče nabaviti NCF inačicu Mi Band 5 moći će koristi i za beskontaktno plaćanje u trgovinama. Autonomija baterije je nešto manja – do 14 dana (NFC) ili do 20 dana (bez NFC). No ovoga puta punjenje baterije (125 mAh) je osjetno lakše. Za razliku od dosadašnjih modela kod koji se narukvica morala odvojiti od samog uređaja kako bi se priključio punjač sada je dovoljno samo priključiti punjač putem magneta........."

 

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
bill_jobs kaže...
darkborg kaže...
Pa Mi Band4 ima 0.95 inch zaslon a huawei band 4 0.96 incha, mislim je veći ali.. 😁

Za otkucaje ne znam, ja svoj band koristim samo za korake i sat

 Ma pusti, vidiš da lik ne zna šta priča.

...

 Mislim da lik zna što priča.  Reci mi što je od odvog pogrešno:

1. Sam Xiaomi i korisnici govore da Mi Band 4 ima loše mjerenje otkucaja srca.

2. Za bilo kakvo naprednije amatersko vježbanje, a pogotovo trčanje je dobro znati u kojoj si zoni otkucaja (znam, znam, ali ak ništa druga bar otprilike da se ne ubiješ u prvih 10 minuta ili si bez veze vježbao sat vremena). A moraš se složiti da to možeš s jeftinim uređajem koji čak i pokazuje pogrešno 5-10 otkucaja. Al onaj koji random skače gore dolje 20 otkucaja ne možeš ništa.

Citat od frenda: "Trčim, stanem, pogledam Mi band a na njemu otkucaji skaču od 90 do 115. Isto napravim sa Honor band, na njmu piše stalnih 105"

3. darkborg  Htio sam reći da Huawei ima veći font, a ne display, pardon. A razlika je ogromna, doslovno duplo veće brojke.

 
 

 

EDIT: Moja poanta. Fan sam Xiaomi proizvoda, od mobitela i rasvjete do osvježivaća zraka i termometra :) Al Mi band 4 ne bi nikome preporucio jer je očito da ima daleko boljih proizvoda po istim cijenama.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 17:50 (CyberDemonVZ).
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc

Reci frendu da je debil i da se ne zamara s otkucajima srca jer očito ni sam ne zna svrhu istih.

Xiaomi pokazuje isto kao i Huawei, fulaju i jedan i drugi i oba imaju -/+ tolernaciju, nista Xiaomi ne odskače više od drugog.

 

CyberDemonVZ kaže...

3. darkborg  Htio sam reći da Huawei ima veći font, a ne display, pardon. A razlika je ogromna, doslovno duplo veće brojke.

Duplo veće brojke čega? Pa imaš hrpu skinova i izabereš si onaj koji ima najveće brojke.

Daj nemoj pisati o nečemu što nisi koristio.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 18:03 (bill_jobs).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc

Ne želim ljudima govoriti da su debili! Ako je to tvoj stil, samo naprijed.

Mislim da znaju što govore.

 

A za skin, pa ne možeš promijeniti skin za ispis poruke ili heart reate ispis...ili?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
CyberDemonVZ kaže...

Al Mi band 4 ne bi nikome preporucio jer je očito da ima daleko boljih proizvoda po istim cijenama.

 Nema daleko boljih proizvoda, ima samo jedan proizvod koji je sličan Mi Bandu, a to je Huawei Band koji ima slabiju bateriju i po meni ružniji dizajn.

Dakle, više-manje se radi o istim proizvodima sa sličnim karakteristikama, stvar je osobnih preferenci i što ti se više sviđa.

Meni baterija na Mi Band 4 drži 50-60 dana, meni je to dovoljno da proglasim taj gadget kao najbolji koji postoji te vrste.

 

CyberDemonVZ kaže...
A za skin, pa ne možeš promijeniti skin za ispis poruke ili heart reate ispis...ili?

 Pa daj malo uključi logiku, ako si povećao font onda imaš i manje sadržaja na ekranu.

Meni je bolje da mi Mi band ispisuje što više riječi, a ne da su veća slova.

Ekran je amoled i slova se savršeno vide.

 

Ovo za heart rate ne vrijedi ni komentirat, kakav moraš biti slijepac da ne vidiš prikaz očitanja na Mi Bandu i da ti trebaju veće brojke??

Nigdje veze s vezom...

Ponavljam, komentiraš dva uređaja od kojih ni jedan nisi koristio i pričaš kako postoje daleko bolji uređaji od Mi Banda 4, svašta...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 18:11 (bill_jobs).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc

Ček sad smo zaključili da ipak ima veći font, al je to nedostatak?

 

Dobro, odustajem, mišljenje ljudi koji su koristili oba piše gore, sam Xiaomi kaže da se Mi band 4 može "poboljšati" za 50%, pa nek svatko odabere što želi.

 

 

P.S. slažem se da je odabir ovih "igračaka" loš izbor ako nekome treba točno mjerenje pulsa.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
CyberDemonVZ kaže...

Ček sad smo zaključili da ipak ima veći font, al je to nedostatak?

 

Dobro, odustajem, mišljenje ljudi koji su koristili oba piše gore, sam Xiaomi kaže da se Mi band 4 može "poboljšati" za 50%, pa nek svatko odabere što želi.

 

 

P.S. slažem se da je odabir ovih "igračaka" loš izbor ako nekome treba točno mjerenje pulsa.

 

Koristim zadnje 4 godine Mi bandove (2 i 4). Na dvojci je hear rate monitor bio više manje beskoristan, odnosno mogao si izmjeriti puls u mirovanju. Na 4ci je itekako koristan i koliko mogu primjetiti relativno precizan. Ono gdje još kiksa je da tu i tamo prilikom intenzivnijieg vježbanja zna izgubiti mjerenje na koju minutu, ali to ima veze i s načinom nošenja.

 

Imaš na android authorityu review i usporedbu HR-a s Garminovim fitness watchem koji košta 2500kn u odnosu na cca 250kn za kolko se dobije Mi Band i chest strapom koji bi trebao biti najprecizniji, pa ti reci da li je to dovoljno precizno.

 

https://www.androidauthority.com/xiaomi-mi-band-4-review-1005722/

 

Što se tiče čitkosti - onaj kome trebaju naočale da čita na mobitel trebat će mu i za čitanje poruka ovdje. Oni s normalnim vidom će vidjeti pročitati bez približavanja ruke glavi (uključujem sebe u ovu skupinu).  Na sat će bez naočala vidjet svatko osim onih koji nit ne vide da uopće imaju band na ruci.

 

Gledao sam i ja taj Huawei kad sam uzimao 4orku i ok je generalno mogućnostima, ali najbolja stvar kod Xiaomija je trajanje baterije a Huawei tu gadno pada. Xiaomi bez frke odradi i 3 tjedna uz normalno korištenje. Svakodnevno ga koristim za praćenje aktivnosti. Trenutno stanje -  63% baterije, zadnje punjenje prije 9 dana.

Druga velika prednost - kupiš kilu narukvica raznih boja, plastičnih, kožnih, metalnih za po par dolara komad i mijenjaš ih kak ti se sprdne. Ne moraš brinuti da li će ti more, znoj ili nešto treće izgristi remen.

 

Stvarno ne znam zašto bi pljunuo parsto dolara za neki smart watch ili neki drugi fitness band uz ovako dobar gadget koji je uz to toliko jeftin.

 

 

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
ivaninho kaže...
Kao osoba koja već 5 godina trenira 2 puta dnevno i to vrlo raznovrsne aktivnosti, slažem se da je ovo vrh što eventualno treba, a sve skuplje je bacanje novaca. Pametni satovi su cool, ali za trening su nula posto koristi. Precijenjivanje kalorija ide i do 95%, a što se više budete uzdali u gadgete to će vam trening biti lošiji. Imam sreću da su mi pod ruku došli Suunto, Apple Watch, Huawei, Samsung, Garmin, Fitbit i niti jedan nije ni sa čime pomogao. Bolje je 100 puta kupiti vrhunske tenisice, bicikl, boksačke rukavice, bench - klupu, nego to. Na kraju ako imate zdravstvenu potrebu mjeriti srce tu su Polar OH1 ili H10. Iz moje okoline ljudi koji nose najskuplje satove imaju daleko najlošije sportske performanse i tijela im izgledaju smiješno, a važno da su svaki dan u teretani i da "trenkaju" 🤦🏻‍♂️

 Istina. meni su prošli zapešća smart samsunzi i huaweiji, no uglavnom, barem što se automatskog prepoznavanja vježbe tiče(jer mi se stvarno neda baviti smartwatchem kad krećem vježbati, niti ga iskapčati kad prestajem), uglavnom te "pohvale i daju medalju" kad si najlošiji. Glavno da im je trajanje vježbe dulje. Kako ja imam atletsko srce, pravi kardio pak uopće ne registriraju kao vježbu, zbog toga što se zbog nekog razloga nisu baždarili na moj min-max puls rate(koji uvijek stavim da kontinuirano mjere).
---
Inače, vidim, još jedan izdanak gadgeta koji je napravio spoj i remen tako da ga za dvije godine više nigdje i nikako neću moć nabaviti zamjenski. Otpala bi im kruna s glave da su napravili hvatače ručnog sata na koje se mogu staviti standardni remeni. Mrzim kad te stvari rade kao jednokratne plastične vrećice, samo kupi i za godinu dana u ladicu i zaboravi da si imao jer se raspao, ili mu baterija više ne drži pola dana. Konzumerizam na najgore.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Band 5 - 50% precizniji senzor otkuc
overhaul kaže...

Inače, vidim, još jedan izdanak gadgeta koji je napravio spoj i remen tako da ga za dvije godine više nigdje i nikako neću moć nabaviti zamjenski.

 

Koliko vidim, kao i do sad ćeš možeš najjednostavnije mijenjati remene koji su dostupni za par dolara. Na ovim slikama se ne kuži, al kao i do sad remen obrglljuje band.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice