Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

poruka: 70
|
čitano: 62.213
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na".
15 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

Nije...

Moj PC  
48 2 hvala 6
15 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

Ako nazoves svoj iPhone 14 Pro Max "Xiaomi 13 Pro" onda mozda je

 
9 23 hvala 0
14 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

S23 Ultra ga sije u svemu

da najbolji

SAMSUNG S22 ULTRA 256GB
Moj PC  
2 4 hvala 0
16 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

S23 Ultra, Vivo X90 Pro+, iPhone 14 Pro Max, Xiaomi 13 Pro, Huawei Mate 50 Pro (ako pregrmite zezanciju s Google workaroundima), sve su to nijanse, svak je u nećemu ispred. Evo ja ga čekam nakon što sam isprobao i ostao ugodno zatečen "jel to fakat Xiaomi" da malo probam drugi UI i jer mi se neda čekati sat i 10 da Note napuni xD

Do njih je, najavili su dulju i ažurniju podršku, ako to ispoštuju - super. Ako pak ne, ima i drugih.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

Prije nekoliko mjeseci sam uzeo Xaomi 12 PRO (12GB ram-a i 256GB) i sve je super osim baterije. Uzasna je, totalno uzasna. Prethodni mobitel mi je bio Xiaomi Poco F2 PRO i baterija mu je jako dugo trajala, ali na 12 PRO-u je katastrofa. Cim mi istekne ugovor cu uzeti 13 PRO.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
pasko kaže...

S23 Ultra ga sije u svemu

da najbolji

Dakle, Xiaomi ima sljedeće bolje ili malo bolje karakteristike:

- veću rezoluciju

- veći peak brightness

- veći senzor glavne kamere

- brže žičano punjenje

- brže bežično punjenje

 

Ali da, S23 Ultra ga sije u svemu, osim u ovih 5 stavki koje sam izvukao u par minuta.

Da se razumijemo, smatram da je Samsung zaokruženiji i ispoliraniji uređaj s više prednosti u odnosu na Xiaomi,

ali ovako trolerski (nadam se da je trolerski inače nisam smio gubiti vrijeme na odgovor) napisati tako neinformiran (da ne kažem glup) komentar je zahtjevalo reakciju.

 

5 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
love2ml86 kaže...
pasko kaže...

S23 Ultra ga sije u svemu

da najbolji

Dakle, Xiaomi ima sljedeće bolje ili malo bolje karakteristike:

- veću rezoluciju

- veći peak brightness

- veći senzor glavne kamere

- brže žičano punjenje

- brže bežično punjenje

 

Ali da, S23 Ultra ga sije u svemu, osim u ovih 5 stavki koje sam izvukao u par minuta.

Da se razumijemo, smatram da je Samsung zaokruženiji i ispoliraniji uređaj s više prednosti u odnosu na Xiaomi,

ali ovako trolerski (nadam se da je trolerski inače nisam smio gubiti vrijeme na odgovor) napisati tako neinformiran (da ne kažem glup) komentar je zahtjevalo reakciju.

 

 Nije baš neinformiran. Ne znam tko zdravoga uma bi dao 1 200€ za Xiaomi kad može dobiti Samsung S23 Ultra (ili iPhone, ovisi u kojem si kampu) za te novce 

 

Rezolucija, brzina punjenja i bežično punjenje su pritom nebitni.

 

Kako si i sam rekao, Samsung je zaokruženiji mobitel: ako platiš preko tisuću jebenih eura, očekuješ mobitel koji konzistentno dobro radi, ima fantastičan servis, softver, kameru, ne-kineska slova u meniju, spyware itd itd.

 

Xiaomi treba još puno žganaca pojesti da bude na toj razini. 

2 godine
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
AntonioTech kaže...

Prije nekoliko mjeseci sam uzeo Xaomi 12 PRO (12GB ram-a i 256GB) i sve je super osim baterije. Uzasna je, totalno uzasna. Prethodni mobitel mi je bio Xiaomi Poco F2 PRO i baterija mu je jako dugo trajala, ali na 12 PRO-u je katastrofa. Cim mi istekne ugovor cu uzeti 13 PRO.

OT ...To sam objašnjavao na temi ljudima koji su popljuvali samsung Galaxy S22 zbog "curenja" baterije.

Kao glavni razlog su naveli Exynos 2200 CPU..

 

Nisu mi vjerovali kad sam im pisao da su Xiaomi 12 i 12 PRO u većim problemima s baterijom, a koriste Snapdragon 1.

Imaju po webu stotine foruma, stranica koje pišu o tome, no ne takvi ljudi ne razmišljaju, ne čitaju,  donose zaključke bez osnove.

 

***Xiaomi 13 PRO nisam imao prilike pogledati, ali 14 jesam, kao i S23 +

 

Slični telefoni, nema tu nekakve drastične razlike koju će normalan čovjek primjetiti.

Jedino mi xiaomi ima snažnije i kvalitetnije vanjske zvučnike, no to je stara Samsung boljka kakve god zvučnike da stave.

 

Ljudi primjete ono što piše u recenzijama, ovaj je u AnTuTu 9999999999... bodova, a ovaj 9999999988 i to navode kao prednost jednog mobitela nad drugim , i slične gluposti, otvor blende, možeš misliti, kao da imaju fotoaparat od 5 tisuća €, pa ih to brine.

 

No, prije bih kupio S23 ultra, čisto zbog tradicije, poštovanja dugogodišnje kvalitete Samsung tehnologije.

Sad imam S22+, a kad mi istekne ugovor za godinu i pol vidjet ću, no Xiaomi nikako (eventualno da kupujem nekakav model srednjeg ranga)

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 6:17 (Zaporožac).
9 godina
protjeran
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Zaporožac kaže...

 

Ljudi primjete ono što piše u recenzijama, ovaj je u AnTuTu 9999999999... bodova, a ovaj 9999999988 i to navode kao prednost jednog mobitela nad drugim , i slične gluposti, otvor blende, možeš misliti, kao da imaju fotoaparat od 5 tisuća €, pa ih to brine.

 Jel moguće i da botovi pisu recenzije i kako ih razlikovati od pravih juzera.

Znam da botovi mogu davati lajkove.

14 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Ajde ne vrijedaj
Imao sam ja i par xiaomia ali sa njima uvijek neki problemi proximity senzor kojj jos uvijek je virtualan i problemi sa bluetooth pogotovo sa android autom , samsung satom i stalnim iskljucenjem i ukljucenjem
Zato vise nikad Xiaomi
A o cijeni necu ni pricat pretjerana do bola
Ajde bar si jednu pametnu reko na gomilu gluposti
Samsung puno zaokruzeniji uredaj i gdje sve radi sto god spojio na njega
SAMSUNG S23 ULTRA 512GB
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 6:04 (pasko).
2 godine
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

Od xiaomia sam imao jedino Redmi note 9 pro..

Nisam puno očekivao, no solidan telefon... jer sam ga dobio za 800 kn na dvije godine (akcija T-com)

"Jedina" mana mu je što sam mu morao dva puta u godini dana korištenja raditi Factory reset, jer su se tri igrice dva puta zblesirale, ništa nije pomagalo, osim kompletno ponovo postavljenog mobitela na TP.

 

Da je samo to problem..

Problem je što sam morao oba puta ići u banku po nove autorizacije za apk tekućih i kreditnih kartica, MToken jopet ponovo, itd.

 

Dakle, prodao ga za 600 kn nakon godine prijateljevoj ženi.

Nema bankovne apk na mobitelu pa je njoj ok, inače ga ne bi neprijatelju prodao zbog toga.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 6:27 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Veliki pametnjakoviću, prije reseta mobitela si mogao napraviti novi mToken koji ti vrijedi 24h
14 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
AntonioTech kaže...

Prije nekoliko mjeseci sam uzeo Xaomi 12 PRO (12GB ram-a i 256GB) i sve je super osim baterije. Uzasna je, totalno uzasna. Prethodni mobitel mi je bio Xiaomi Poco F2 PRO i baterija mu je jako dugo trajala, ali na 12 PRO-u je katastrofa. Cim mi istekne ugovor cu uzeti 13 PRO.

Nije mi jasno zašto si uzimao Xiaomi 12 Pro osim ako si ga prednaručio, što ne bi rekao jer si rekao da si ga uzeo prije par mjeseci. Na svim recenzijama, našim i stranima je rečeno da na Xiaomi 12 Pro baterija je u komi (a samim time se i pregrijava) radi Snapdragon 8 gen 1 kojeg je Samsung shebao i gutao je baterije na svim uređajima koji su ga imali, zato je i napravljen Snapdragon 8+ gen 1 kojeg je naravno proizveo TSMC i koji je odličan.

14 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

Danas se svi ti telefoni, ovi od 300 i milju i tristo eura razlikuju prakticno samo po kameri i njenim mogucnostima... ostalo u normalnom radu ni ne primjetis 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

Jedina mana - Android

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
8 22 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
pasko kaže...
Ajde ne vrijedaj
Imao sam ja i par xiaomia ali sa njima uvijek neki problemi proximity senzor kojj jos uvijek je virtualan i problemi sa bluetooth pogotovo sa android autom , samsung satom i stalnim iskljucenjem i ukljucenjem
Zato vise nikad Xiaomi
A o cijeni necu ni pricat pretjerana do bola
Ajde bar si jednu pametnu reko na gomilu gluposti
Samsung puno zaokruzeniji uredaj i gdje sve radi sto god spojio na njega

 Upravo to, imao sam 11 i nakon pola godine ga prodao. Je*ao ih taj virtualni proximity senzor kada ne možeš razgovarati 5 minuta bez da pali ekran i hvata touch od obraza. Naravno da baš uhvati "mute" mikrofona... 

Super mobitel, sve super radi, osim što šteka sa telefoniranjem. No kome još na mobilnom telefonu treba telefoniranje, zar ne? Neka idu na govornicu ako trebaju telefonirati...

Tako da neka im ga, to kupiti sigurno neću, bolje neki noviji Redmi Note, sa njima barem nisam imao takvih problema i razgovori normalni rade...

13 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

1300€ i najbolji mobitel mi ne idu zajedno u istu rečenicu :)

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite

Cim vidim da netko prica o premium fealingu uredaja jer je od stakla, keramike ili vrag si ga zna cega, odma mi se kipa. 99.999999% ljudi ima neku zastitu na telefonu i taj premium feal nestaje. Onih par mudraca bez zastite nose razbijene premium uredaje. Isto tako razlika izmedu cijene "premium" kucista i recimo plastike je valjda dolar. Tu pricu su kupci iPhone godinama prodavali da opravdaju kupovinu visestruko skupljeg telefona u odnosu na Android uredaje. Kao telefon od plastike skripi i ne znam kakve sve bedastoce.

Sad kad sam gotov sa kipanjem idem dalje citat clanak :)

 

EDIT:

Solidan telefon kak i svi u tom cijenovnom razredu. 500 eura je moja gornja granica koliko sam spreman platiti za telefon, mozda 600 ako kupujem zeni. 1200 eura je 75" TV koji ako ne krepa mogu exploatirat desetljecima ili 1360 € je 85" TV!!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 8:53 (NEW_MAN).
2 godine
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
silvio3105 kaže...
Veliki pametnjakoviću, prije reseta mobitela si mogao napraviti novi mToken koji ti vrijedi 24h

 Jaoo..majko....zato sam to napisao jer sam nakon reaktivacije Mtokena sve uredno popunio, napisao "želim koristiti mToken na drugom mobitelu" itd, i pokušao aktivirati na xiaomi 10  (sljedeći šaomi) i nije uspjelo..

 

Pisalo je otvaranjem MTokena na desetici "Korisnički identifikator" ...ukucati ga i "inicijalna lozinka" ?! Kao da sam tek otvorio MToken..

Naravno, na računalu nije bilo šanse ući u e- građani Mtoken sustav...

 

Sve je to kriv njihov glupi One UI..dakle, slijedi odlazak u Finu...

 

Prodao sam i taj, te kupio Samsung A52s..

Nakon njega S22+ i reaktivacija s A52s na S22+ je prošla bez pogreške...

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
6 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite

Nemam ništa protiv Xiaomia jer su bili u redu aparati srednjeg ranga i dobio si iskreno puno za njihovu cijenu, ali po meni je još debelo prerano da se guraju u neki premium razred jer za tu cijenu konkurencija nudi puno bolje zaokruženi proizvod sa puno manje potencijalnih problema. Odličan telefon ali sigurno nije vrijedan 1.300 eur, i nekako sumnjam da će bit neki prodajni hit dok ga ne spuste minimalno ispod 1.000 eur.

15 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
nikonja kaže...

Nemam ništa protiv Xiaomia jer su bili u redu aparati srednjeg ranga i dobio si iskreno puno za njihovu cijenu, ali po meni je još debelo prerano da se guraju u neki premium razred jer za tu cijenu konkurencija nudi puno bolje zaokruženi proizvod sa puno manje potencijalnih problema. Odličan telefon ali sigurno nije vrijedan 1.300 eur, i nekako sumnjam da će bit neki prodajni hit dok ga ne spuste minimalno ispod 1.000 eur.

Zamisli platiti 1300 eura za mobitel proizvođača koji je slavu stvorio u kategoriji ultra budget telefona od 100-200 eura... To je kao da Dacia napravi auto od 200k eura... naravno da ga nitko neće kupiti.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

ispravno je pitanje "jesu li naslovi s upitnikom na kraju djelotvorna provokacija za trolanja?" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
mrsmith kaže...
nikonja kaže...

Nemam ništa protiv Xiaomia jer su bili u redu aparati srednjeg ranga i dobio si iskreno puno za njihovu cijenu, ali po meni je još debelo prerano da se guraju u neki premium razred jer za tu cijenu konkurencija nudi puno bolje zaokruženi proizvod sa puno manje potencijalnih problema. Odličan telefon ali sigurno nije vrijedan 1.300 eur, i nekako sumnjam da će bit neki prodajni hit dok ga ne spuste minimalno ispod 1.000 eur.

Zamisli platiti 1300 eura za mobitel proizvođača koji je slavu stvorio u kategoriji ultra budget telefona od 100-200 eura... To je kao da Dacia napravi auto od 200k eura... naravno da ga nitko neće kupiti.

 ma to je mobitel samo za pokazivanje na sajmovima kojeg će vjerojatno kupiti jako malo ljudi (u odnosu na jeftinije modele koje nude) i toga su sami svjesni ali moraju pokazati da su "bolji" od konkurencije

nemam za potpis
4 godine
neaktivan
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

Ja kad vidim nekog sa mobitelom od 1300€ (većinom taj netko vadi mobitel na kavi i trlja mi ga u facu) pretpostavim da je budala ili da ima par sto tisuća eura na banci i nezna što će s parama. Većinom je ovaj prvi slućaj.
Još je luđa stvar što ti isti ljudi s takvim preplaćenim mobitelima mijenjaju uređaj jednom godišnje. Trpam ih u koš s ljudima koji žive na parizeru ali uzimaju kredit za novog BMW da drugi ljudi vide kako se ima.
Da, sigurno im trebaju 8k slike koje si pošalju preko whatsapp-a koji uništi sliku, high end procestor i 12GB rama da si otvaraju vremensku prognozu i onda baterija kao slaba jer je ekran i hardware gutaju ko ludi.

 

Možda nešto ne kopćam, ili propuštam tonu "zabave" koje donose takvi uređaji, ali općenito uzmem nekakav random Huawei ili Xiaomi do 200 eura i gazim ga 2-3 godine. Zadnji Xiaomi trajao 6-7 godina dok mu napon baterije nije pao toliko da se gasio OS, a da sam osjetio da neka aplikacija trza/ne radi - nisam.

Kao što kaže kolega poviše, rađe si kupite 75' TV.

 
25 3 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Cek, i dalje ima ljudi koji daju preko 1000 eura za ‘žaomi’? A iPhone je skup 🤣🤣
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobitel na

mob za 1300 €, a za ručak pašteta na kruhu svaki dan...

 

i hopsanje od jednog do drugog otvorenog WiFia jer se nema za podatkovni paket...

 

evo na račun inflacije sam si digao granicu za mob na 1300 minus tisuću ojra...

 

ne zato jer nemam nego zato jer nedam za virtualne penisne protetike...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
13 0 hvala 0
13 mjeseci
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Mr.Mrkvica kaže...

 

Možda nešto ne kopćam, ili propuštam tonu "zabave" koje donose takvi uređaji, ali općenito uzmem nekakav random Huawei ili Xiaomi do 200 eura i gazim ga 2-3 godine. Zadnji Xiaomi trajao 6-7 godina dok mu napon baterije nije pao toliko da se gasio OS, a da sam osjetio da neka aplikacija trza/ne radi - nisam.

Kao što kaže kolega poviše, rađe si kupite 75' TV.

 Zavisi zasto koristis mobitel. Ako ti je dobar dio zivota i posla na njemu, hoces da radi sto brze i sa manje muke. Ako nisi osjetio da ti treba vise to je ok za tvoje potrebe.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Mr.Mrkvica kaže...

Ja kad vidim nekog sa mobitelom od 1300€ (većinom taj netko vadi mobitel na kavi i trlja mi ga u facu) pretpostavim da je budala ili da ima par sto tisuća eura na banci i nezna što će s parama. Većinom je ovaj prvi slućaj.
Još je luđa stvar što ti isti ljudi s takvim preplaćenim mobitelima mijenjaju uređaj jednom godišnje. Trpam ih u koš s ljudima koji žive na parizeru ali uzimaju kredit za novog BMW da drugi ljudi vide kako se ima.
Da, sigurno im trebaju 8k slike koje si pošalju preko whatsapp-a koji uništi sliku, high end procestor i 12GB rama da si otvaraju vremensku prognozu i onda baterija kao slaba jer je ekran i hardware gutaju ko ludi.

 

Možda nešto ne kopćam, ili propuštam tonu "zabave" koje donose takvi uređaji, ali općenito uzmem nekakav random Huawei ili Xiaomi do 200 eura i gazim ga 2-3 godine. Zadnji Xiaomi trajao 6-7 godina dok mu napon baterije nije pao toliko da se gasio OS, a da sam osjetio da neka aplikacija trza/ne radi - nisam.

Kao što kaže kolega poviše, rađe si kupite 75' TV.

 Nekim ljudima je mobitel neka vrsta statusnog simbola i modnog dodatka. Meni je zasigurno. Istu pricu mozes postaviti za automobile. Svaki te odveze gdje zelis. Isto i za garderobu - nisi gol ni u robi iz New Yorkera. Takav nacin zivota ubija svaki gust i uzivanje po meni. Ako ja imam ekstra viska novaca zasto ne bi imao najnoviji iPhone, gdje drugdje s njim? Eto imam i 75' i dva 65' OLED. 

21 mjesec
protjeran
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Stric_Jura kaže...

mob za 1300 €, a za ručak pašteta na kruhu svaki dan...

 

i hopsanje od jednog do drugog otvorenog WiFia jer se nema za podatkovni paket...

 

evo na račun inflacije sam si digao granicu za mob na 1300 minus tisuću ojra...

 

ne zato jer nemam nego zato jer nedam za virtualne penisne protetike...

 Može bit i guščja pašteta na kruhu svaki dan.

21 mjesec
protjeran
offline
Re: Je li Xiaomi 13 Pro trenutačno najbolji mobite
Mr.Mrkvica kaže...

Ja kad vidim nekog sa mobitelom od 1300€ (većinom taj netko vadi mobitel na kavi i trlja mi ga u facu) pretpostavim da je budala ili da ima par sto tisuća eura na banci i nezna što će s parama. Većinom je ovaj prvi slućaj.
Još je luđa stvar što ti isti ljudi s takvim preplaćenim mobitelima mijenjaju uređaj jednom godišnje. Trpam ih u koš s ljudima koji žive na parizeru ali uzimaju kredit za novog BMW da drugi ljudi vide kako se ima.
Da, sigurno im trebaju 8k slike koje si pošalju preko whatsapp-a koji uništi sliku, high end procestor i 12GB rama da si otvaraju vremensku prognozu i onda baterija kao slaba jer je ekran i hardware gutaju ko ludi.

 

Možda nešto ne kopćam, ili propuštam tonu "zabave" koje donose takvi uređaji, ali općenito uzmem nekakav random Huawei ili Xiaomi do 200 eura i gazim ga 2-3 godine. Zadnji Xiaomi trajao 6-7 godina dok mu napon baterije nije pao toliko da se gasio OS, a da sam osjetio da neka aplikacija trza/ne radi - nisam.

Kao što kaže kolega poviše, rađe si kupite 75' TV.

 Prilično jednostrano gledanje... isključivo iz svog ugla, a tako to ne bi trebalo ići.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2023 13:50 (Mariner).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice