Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježavanje

poruka: 16
|
čitano: 3.853
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježavanje".
15 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježavanje

Sta god da dobije, opet će biti smeće sa MIUIwareom na sebi...instalacijski fajl MIUI 12 ima 2.8gb...stock android 1.2...baterija traje pola dana.

Moj PC  
3 9 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
Imam "stari" Mi8, baterija i dalje izdrzi dan bez problema. I to nije Xiaomi model koji je cuven po bateriji.
MIUI je odlican. Koristio sam i stock Android, MIUI mi je daleko bolji.
Reklamiraj ti taj svoj ako je pod garancijom, mozda imas neki bug.

P.s. ne znam kome je bitna ta razlika u velicini instalacijskog fajla.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 16:02 (knight).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
malina22 kaže...

Sta god da dobije, opet će biti smeće sa MIUIwareom na sebi...instalacijski fajl MIUI 12 ima 2.8gb...stock android 1.2...baterija traje pola dana.

 Imam Mi Note 10 Pro pored ostalih tipa P40 Pro i baterija mu uopce nije losa, stovise, iznenaden sam jer sam ocekivao gore..... uostalom, nije tesko maknuti bloatware i otkljucavanje bootloadera i rootanje je peace of cake. Jedini minus vidim sto sprijecavaju downgrade (mozes ali samo nekoliko verzija unazad).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 17:32 (lovac82).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
Nekako imam dojam da će u nepostojanju novih inovacija na mobilnim uredjajima glavni feature biti nova viša cijena 😬
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
knight kaže...
Imam "stari" Mi8, baterija i dalje izdrzi dan bez problema. I to nije Xiaomi model koji je cuven po bateriji.
MIUI je odlican. Koristio sam i stock Android, MIUI mi je daleko bolji.
Reklamiraj ti taj svoj ako je pod garancijom, mozda imas neki bug.

P.s. ne znam kome je bitna ta razlika u velicini instalacijskog fajla.

 Imam Mi9, i isti problem kao i kolega. MIUI 12 je malo bolji od prethodnika, ali i dalje ima dosta mana u koje sada necu ulaziti.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
Ne kužim tu qhd rezu... Ja fakat ne vidim razliku između oneplus 7t sa fhd+ i 7tpro qhd+, baterija mi paktrički drži isto (makar pro ima 200mah veću batku)...
yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav

miui 11 i 12 je užasan na mi 9t pro, na 10-tki je baterija trajala bukvalno 2 3 dana...sad ga punim 3 puta na dan, a nikakve promjene nema osim jbnog ažuriranja...nikad više ne ažuriram

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 20:59 (dado16).
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
dado16 kaže...

miui 11 i 12 je užasan na mi 9t pro, na 10-tki je baterija trajala bukvalno 2 3 dana...sad ga punim 3 puta na dan, a nikakve promjene nema osim jbnog ažuriranja...nikad više ne ažuriram

 Ista stvar...na Pixel experience baterija traje 1.5-2 dana i 8-9 sati sota a na miui 12 3-5 sati sota i jedva dan baterije...ovo mi je 4 i zadnji xioami.

 

 

15 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježavanje

Jedno sto me zivcira kod MIUI-a opcenito je sto su neke opcije ogranicene ili ih nema..... recimo, ne mozes mijenjati rezoluciju jer to je prvo sto bih smanjio jer mi ne treba na mobitelu i slicne stvari poput nesto sporijeg punjenja kada ga ne trebam sto se softverske strane tice, samim time bih produljio trajanje baterije, a ostalo je na meni (ne dozvoliti da se baterija non stop prazni do samog kraja itd).

 

Takoder, jbt pa ja sam Samsung Wave 1 (hardware isti kao Samsung Galaxy S1 ali baziran na BadaOS-u) poslije prebacio na Android Kitkat (4.4) ala "Zendrokat" (bez bloatware-a, kao stock koliko moze biti) i za razliku od vecine danasnjih mobitela iz 2018-2020 koji su "ograniceni" imao pregrst opcija za podesavati ali Xiaomi je posebno poznat po tome sto na stocku nemas previse postavki....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 22:33 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
malina22 kaže...
dado16 kaže...

miui 11 i 12 je užasan na mi 9t pro, na 10-tki je baterija trajala bukvalno 2 3 dana...sad ga punim 3 puta na dan, a nikakve promjene nema osim jbnog ažuriranja...nikad više ne ažuriram

 Ista stvar...na Pixel experience baterija traje 1.5-2 dana i 8-9 sati sota a na miui 12 3-5 sati sota i jedva dan baterije...ovo mi je 4 i zadnji xioami.

 

 

Evo moj miui 12, 3h sot-a sa preostalih 80% baterije. To je sa 120hz ekranom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 0:26 (ansha).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
malina22 kaže...
dado16 kaže...

miui 11 i 12 je užasan na mi 9t pro, na 10-tki je baterija trajala bukvalno 2 3 dana...sad ga punim 3 puta na dan, a nikakve promjene nema osim jbnog ažuriranja...nikad više ne ažuriram

 Ista stvar...na Pixel experience baterija traje 1.5-2 dana i 8-9 sati sota a na miui 12 3-5 sati sota i jedva dan baterije...ovo mi je 4 i zadnji xioami.

 A da backupate fileove pa factory reset?

 

A i inače, najgora stvar koju možeš učiniti bilo kojeme uređaju je updateati mu softver, to mu je smrtna presuda - ako radi ne diraš ništa.

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
fer-de-lance kaže...
malina22 kaže...
dado16 kaže...

miui 11 i 12 je užasan na mi 9t pro, na 10-tki je baterija trajala bukvalno 2 3 dana...sad ga punim 3 puta na dan, a nikakve promjene nema osim jbnog ažuriranja...nikad više ne ažuriram

 Ista stvar...na Pixel experience baterija traje 1.5-2 dana i 8-9 sati sota a na miui 12 3-5 sati sota i jedva dan baterije...ovo mi je 4 i zadnji xioami.

 A da backupate fileove pa factory reset?

 

A i inače, najgora stvar koju možeš učiniti bilo kojeme uređaju je updateati mu softver, to mu je smrtna presuda - ako radi ne diraš ništa.

 

 Citao sam po xda forumu, ljudi su mijenjali rom,bootloader,kernel bla bla i nista nije pomoglo u vezi baterije..jednom azurirano gotovo

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
Ista stvar je meni bila sa redmi note 5 pro kad je došao update sa 7 na 8, i prije toga redmi note 4x sa 6 na 7. Baterija jednostavno prepolovila trajanje.
Probao i hard reset i stavio xiaomi.eu rom, pa nakon toga pixel experience... Od tada sam xiaomi prekrižio.
yippee ki-yay
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježavanje

Čudno, na mojem Note 4X je dosta kraće trajala baterija nakon updatea na 7, ali sam odmah prebacio na pixel experience i evo već 3,5 godine čist ok trajanje baterije (kad surfam samo oko 6 sati SOT, inače i više).

Ali kad sam instalirao baš sam primjetio kraće trajanje baterije, a ni jedan kernel se nije dao instalirati pa sam odustao, ovaj je PE na Androidu 8 čist ok, ne prčkam više.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 12:37 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
fer-de-lance kaže...

Čudno, na mojem Note 4X je dosta kraće trajala baterija nakon updatea na 7, ali sam odmah prebacio na pixel experience i evo već 3,5 godine čist ok trajanje baterije (kad surfam samo oko 6 sati SOT, inače i više).

Ali kad sam instalirao baš sam primjetio kraće trajanje baterije, a ni jedan kernel se nije dao instalirati pa sam odustao, ovaj je PE na Androidu 8 čist ok, ne prčkam više.

 

 Navodno xiaomi ima problema sa android 10kom i zato su baterije lose....sve ispod androida 10 je jos ok...to je ono sto sam zakljucio po postovima na raznim forumima

battletag:MasnaKrvavic#2275
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Pro dobiva QHD+ zaslon s osvježav
Apachy kaže...
Ne kužim tu qhd rezu... Ja fakat ne vidim razliku između oneplus 7t sa fhd+ i 7tpro qhd+, baterija mi paktrički drži isto (makar pro ima 200mah veću batku)...

 Da, na nekoj normalnoj udaljenosti od očiju ne možeš vidjeti razliku.

Vjerojatno su dva razloga za to rezoluciju:

1. Reklama. Da bi se izdvojio od ostalih mobitela trebaš nešto drugačije

2. VR. Na toj blizini kroz leće se dosta primjećuju pixeli u HD rezoluciji. Pretpostavljam da je u ovoj rezoluciji to mnogo bolje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice