Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

poruka: 28
|
čitano: 14.805
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan".
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Molim vas testirajte noćni video i fotografiju kod recenzija telefona i tableta. Idealno stock appom i Gcamom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2021 13:08 (Ribnjak2048).
 
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Ne znam, kao netko tko godinama ima Xiaomi uređaje ovaj me razočarao...

 

Muke kod slikavanje, nekako se boje izmjene, zvučnik stvarno katastrofa. Doma imamo jedan iPhone 6 i iskreno bolja je ta stara šestica bila kamerom i zvukom od Xiaomi 11 Litea.

 

Subjektivan mi je dojam bila ta lakoća uređaja, meni je stvarno uređaj zbog te težine izgledao nekako jeftino u ruci... al' kažem - to je već sad subjektivno. 

 

Možda me samo Xiaomi razmazio inace ulozenim/dobivenim...

 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Meni ovaj video "s EIS" izgleda isto kao i bez, jeste sigurni da je bio uključen? -.-"

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
BinHex kaže...

Meni ovaj video "s EIS" izgleda isto kao i bez, jeste sigurni da je bio uključen? -.-"

 Da, sigurni. Fokusiraj pažnju na trešnju zbog koračanja. Znatno se manje vidi kada je EIS uključen. Ali da, rezultati nisu sad nešto spektakularni. Doduše...ovo je i dosta zahtjevan scenarij za stabilizaciju. 

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
WillyWonka kaže...

Ne znam, kao netko tko godinama ima Xiaomi uređaje ovaj me razočarao...

 

Muke kod slikavanje, nekako se boje izmjene, zvučnik stvarno katastrofa. Doma imamo jedan iPhone 6 i iskreno bolja je ta stara šestica bila kamerom i zvukom od Xiaomi 11 Litea.

 

Subjektivan mi je dojam bila ta lakoća uređaja, meni je stvarno uređaj zbog te težine izgledao nekako jeftino u ruci... al' kažem - to je već sad subjektivno. 

 

Možda me samo Xiaomi razmazio inace ulozenim/dobivenim...

 Da, voli prčkati po bojama. Ali to zavisi i da li imaš AI mod uključen ili ne. AI mod ne primjenjuje uvijek iste postavke već ih mijenja zavisno o tome što softver zaključi da je u kadru. 

Po meni bi ok cijena bila 2.000 do 2.200 kuna s obzirom na ostatak ponude na tržištu. U principu tako nešto i ispadne ako se uzme na ovoj akciji s pametnom narukvicom. 

4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
Denis kaže...
WillyWonka kaže...

Ne znam, kao netko tko godinama ima Xiaomi uređaje ovaj me razočarao...

 

Muke kod slikavanje, nekako se boje izmjene, zvučnik stvarno katastrofa. Doma imamo jedan iPhone 6 i iskreno bolja je ta stara šestica bila kamerom i zvukom od Xiaomi 11 Litea.

 

Subjektivan mi je dojam bila ta lakoća uređaja, meni je stvarno uređaj zbog te težine izgledao nekako jeftino u ruci... al' kažem - to je već sad subjektivno. 

 

Možda me samo Xiaomi razmazio inace ulozenim/dobivenim...

 Da, voli prčkati po bojama. Ali to zavisi i da li imaš AI mod uključen ili ne. AI mod ne primjenjuje uvijek iste postavke već ih mijenja zavisno o tome što softver zaključi da je u kadru. 

Po meni bi ok cijena bila 2.000 do 2.200 kuna s obzirom na ostatak ponude na tržištu. U principu tako nešto i ispadne ako se uzme na ovoj akciji s pametnom narukvicom. 

 Ispadne 1800 kuna kod HT-a uz tarifu od 199 kuna. Sve na 24 mjeseca.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Obrada videa i fotografija, gledanje filmova,rad u uredskim aplikacijama...pa zar stvarno ljudi to radite na mobitelima? Ovaj test ispada kao da se testira nešto važno, a kad ono telefon. Izgleda da su te sprave ljudima toliko ušle pod kožu da s njima mogu biti oduševljeni, razočarani, prema njima ravnodušni...sve je otišlo u debelo pretjerivanje, ide svijet u mp3. 

 
11 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
Uređivanje videa: na brzaka, kada moraš odrezati višak. Foto: često, kada treba nešto obrezati i ostaviti bitno. Ured: često. Ne gledam filmove. Neke aktivnosti su na mobitelu nespretne ali vrag u sili muhe ždere.
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
Imam bug na svom Mi 11 Liteu.. senzor otiska prsta odbija poslušnost, ali samo u večernjim satima..ono kad padne mrak...
kao da ode na neki "idle" mod i treba mu brdo pokušaja da prepozna otisak i otključa telefon.. zbog tog vremenskog okvira brijem da je neki softverski problem?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
guslac kaže...

Obrada videa i fotografija, gledanje filmova,rad u uredskim aplikacijama...pa zar stvarno ljudi to radite na mobitelima? Ovaj test ispada kao da se testira nešto važno, a kad ono telefon. Izgleda da su te sprave ljudima toliko ušle pod kožu da s njima mogu biti oduševljeni, razočarani, prema njima ravnodušni...sve je otišlo u debelo pretjerivanje, ide svijet u mp3. 

 Imam mobitel, ali on mi služi za pozive, sms, viber. Ovo ostalo ne radim na mobitelu. Slikam mobitelom samo i jedino ako nemam ništa bolje pri ruci, a uredske aplikacije na mobitelu meni nemaju što tražiti. Tako da je meni mobitel uglavnom mobitel a ne Katica za sve.

dolazim odmah - Godot
14 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Denise, gledam tablicu sa specifikacijama mobitela i piše: "priključak za slušalice - ne (odozgo). Na kraju krajeva ima li ili nema taj priključak - po ovom ispada da ga ima i nema  Edit: ponovnim preciznijim čitanjem našao da ga ipak nema.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 8:02 (učo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
guslac kaže...

Obrada videa i fotografija, gledanje filmova,rad u uredskim aplikacijama...pa zar stvarno ljudi to radite na mobitelima? Ovaj test ispada kao da se testira nešto važno, a kad ono telefon. Izgleda da su te sprave ljudima toliko ušle pod kožu da s njima mogu biti oduševljeni, razočarani, prema njima ravnodušni...sve je otišlo u debelo pretjerivanje, ide svijet u mp3. 

Telefon - telekomunikacijski uredaj koji omogucuje korisnicima glasovnu komunikaciju na velikim udaljenostima. 

Smartphone - prijenosni uredaj koji kombinira mobilnu telefoniju sa multimedijanim i racunalnim mogucnostima. 

 

70% YouTube prometa je preko smartphona

 

70% multimedijanog vremena se trosi na smartphonu

 

 

56% cijelokupnog internet prometa se generira na smartphonima

3.5 milijardi ljudi ima smartphone

 

14 miliona poslova je direktno vezano za smartphone indrustriju

 

66% korisnika je ovisno o svojim smartpone uredajima

 

50% e-mailova se cita na smartphonu

 

80% kupaca koriste smartphone u fizickim trgovinama, provjera artikala, usporedbe, recenzije itd

 

85% putnika koristi smartphone za planiranje, rezervacije i placanje putovanja

 

80% korisnika nikada ne gasi svoj uredaj

 

prosjecno vrijeme provedeno u gledanje smartphone ekrana na dan je 2 sata i 51 minuta

 

prosjecno korisnici provjeravaju svoj smartphone 63 puta dnevno

 

79% korisnika ima uz sebe smartphone 22 sata dnevno

 

204 milijarde donwloada applikacija 2020.

 

najkoristenije aplikacije na svijetu: 1. amazon 2.gmail 3.facebook 4.facebook mess 5.youtube 6.google maps 7.google search 8.apple app store 9.whatsup 10. instagram

 

globalno, vise ljudi posjeduje smartphone nego cetkicu za zube

 

57% korisnika nece preporuciti poslove/usluge/proizvod ako je mobilna web stranica losa

 

top 10 zemalja sa najvise smartphone korisnika
China (782+ million users) India (386+ million users) USA (235+ million users) Brazil (91+ million users) Russia (84+ million users) Indonesia (67+ million users) Japan (65+ million users) Mexico (60+ million users) Germany (57+ million users) UK (46+ million users)

 

94% ljudi od 18-29 godina posjeduje smartphone

 

46% ljudi od 65+ godina posjeduje smartphone sa kontinuiranim rastom iz godine u godinu

 

91% studenata posjeduje smartphone

 

globalni mobilni ekosistem generira 1.1 TRILIJUN dolara prometa godisnje, sa kontuiranim rastom

 

500 milijardi dolara godisnje se sljeva u globalni javni sektor samo od poreza na smartphone eko sistem

 

mobilni svjetski ekosistem ce 2023. doprinjeti 4.8 trilijuna dolara globalnog GDP-a

 

tinejderi koji provode 5+ sati na smartphonu imaju 71% vece povecanje rizika od samoubojstva od onih koji provode 1h

 

smartphoni uzrokuju ADHD kod sve vise odraslih osoba

 

88% smartphone korisnika ih koriste u voznji

 

 

 

 

 

da, smartphone je danas vjerovatno najvaznija sporedna stvar na svijetu kako god pogledas

 

 

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
I opet najbitnija stvar na mobitelu koju radis je bilo glasovna ili tekstualna komunikacija!
Pored toga imas drustvene mreze,opalit sliku koju ,citanje i odgovaranje na mailove..ruku na srce za tako nesto i ne treba 10 jezgri i 20GB RAMa..
Sve ostalo je u manjini sto se radi na mobitelu..
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Koja je to više hrpa generičkih telefona... 

Taj xiaomi samo zatrpava tržište klonovskim mobitelima koji se odavno više ne mogu ni razlikovat.

 
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
učo kaže...
guslac kaže...

Obrada videa i fotografija, gledanje filmova,rad u uredskim aplikacijama...pa zar stvarno ljudi to radite na mobitelima? Ovaj test ispada kao da se testira nešto važno, a kad ono telefon. Izgleda da su te sprave ljudima toliko ušle pod kožu da s njima mogu biti oduševljeni, razočarani, prema njima ravnodušni...sve je otišlo u debelo pretjerivanje, ide svijet u mp3. 

 Imam mobitel, ali on mi služi za pozive, sms, viber. Ovo ostalo ne radim na mobitelu. Slikam mobitelom samo i jedino ako nemam ništa bolje pri ruci, a uredske aplikacije na mobitelu meni nemaju što tražiti. Tako da je meni mobitel uglavnom mobitel a ne Katica za sve.

 Ma to je ostalo od toga što sam kopirao tablicu iz recenzije drugog telefona koji konektor ima, pa sam zaboravio maknuti lokaciju. Al dobro, glavno da si skužio iz teksta da telefon doista nema konektor. 

16 godina
moderator
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
zelenapaprika kaže...
Denis kaže...
WillyWonka kaže...

Ne znam, kao netko tko godinama ima Xiaomi uređaje ovaj me razočarao...

 

Muke kod slikavanje, nekako se boje izmjene, zvučnik stvarno katastrofa. Doma imamo jedan iPhone 6 i iskreno bolja je ta stara šestica bila kamerom i zvukom od Xiaomi 11 Litea.

 

Subjektivan mi je dojam bila ta lakoća uređaja, meni je stvarno uređaj zbog te težine izgledao nekako jeftino u ruci... al' kažem - to je već sad subjektivno. 

 

Možda me samo Xiaomi razmazio inace ulozenim/dobivenim...

 Da, voli prčkati po bojama. Ali to zavisi i da li imaš AI mod uključen ili ne. AI mod ne primjenjuje uvijek iste postavke već ih mijenja zavisno o tome što softver zaključi da je u kadru. 

Po meni bi ok cijena bila 2.000 do 2.200 kuna s obzirom na ostatak ponude na tržištu. U principu tako nešto i ispadne ako se uzme na ovoj akciji s pametnom narukvicom. 

 Ispadne 1800 kuna kod HT-a uz tarifu od 199 kuna. Sve na 24 mjeseca.

Je stari, samo što se ne želi svatko obvezati na ugovor od 24 mjeseca pri tarifi od 199 kn. Ja recimo već godinama nisam a) pod ugovornom obavezom b) ne plaćam više od 100 kn za telefonski račun (eventualno jedan ljetni mjesec kad dokupim prometa jer mala gleda crtiće)


4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
Timo kaže...
da, smartphone je danas vjerovatno najvaznija sporedna stvar na svijetu kako god pogledas

 

 

 

 

Mobitel se razvijao jako dugo kako bi bio ono što je danas. Već duže vrijeme je to kompjuter u malom. Orijentiran sam na PC, ali mi mobitel u nuždi jako dobro dođe.

 

uniball kaže...

Koja je to više hrpa generičkih telefona... 

Taj xiaomi samo zatrpava tržište klonovskim mobitelima koji se odavno više ne mogu ni razlikovat.

 

Rade to oni već jako dugo. Svojedobno je izašao jedan članak ili zapis na blogu u kojem je jedan tip pokušao obrazložiti zašto je nomenklaturu Xiaomijevih mobitela nemoguće shvatiti. :-) 

 

Ali rade dobre mobitele. Moj je star 2 godine i 2 mjeseca i jako je dobar za moje potrebe. 1400 kuna. 

 

 

Denis kaže...
zelenapaprika kaže...
Denis kaže...
WillyWonka kaže...

Ne znam, kao netko tko godinama ima Xiaomi uređaje ovaj me razočarao...

 

Muke kod slikavanje, nekako se boje izmjene, zvučnik stvarno katastrofa. Doma imamo jedan iPhone 6 i iskreno bolja je ta stara šestica bila kamerom i zvukom od Xiaomi 11 Litea.

 

Subjektivan mi je dojam bila ta lakoća uređaja, meni je stvarno uređaj zbog te težine izgledao nekako jeftino u ruci... al' kažem - to je već sad subjektivno. 

 

Možda me samo Xiaomi razmazio inace ulozenim/dobivenim...

 Da, voli prčkati po bojama. Ali to zavisi i da li imaš AI mod uključen ili ne. AI mod ne primjenjuje uvijek iste postavke već ih mijenja zavisno o tome što softver zaključi da je u kadru. 

Po meni bi ok cijena bila 2.000 do 2.200 kuna s obzirom na ostatak ponude na tržištu. U principu tako nešto i ispadne ako se uzme na ovoj akciji s pametnom narukvicom. 

 Ispadne 1800 kuna kod HT-a uz tarifu od 199 kuna. Sve na 24 mjeseca.

Je stari, samo što se ne želi svatko obvezati na ugovor od 24 mjeseca pri tarifi od 199 kn. Ja recimo već godinama nisam a) pod ugovornom obavezom b) ne plaćam više od 100 kn za telefonski račun (eventualno jedan ljetni mjesec kad dokupim prometa jer mala gleda crtiće)


Ja uopće nisam pod ugovorom. Već dugi niz godina sam bonaš. Zato me barem jednom mjesečno zove moj operater ili konkurencija da prijeđem na pretplatu. 

 

 I pristao bih da je neko povoljnije vrijeme.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 17:04 (zelenapaprika).
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Ja sam uspio preko Njuškala nabaviti Mi 11 Lite 5G za 1800 kn. Nije mi jedino jasno zašto ljudi kupuju mobitel na pretplatu i onda ga idu prodati. Dal im trebaju odmah novci, ili u čemu je stvar? Uglavnom, jako sam zadovoljan mobitelom kojega sam dobio za te novce. Prije sam imao nešto teži mobitel (preko 200 g) i ovaj mi je sada puno ugodniji za držati u ruci. Mislim da koliko god neki preferirali kvalitetnije materijale kućišta, ja sam shvatio da je zapravo bolje imati najjeftiniju plastiku jer će zbog nje mobitel biti laganiji. Za sada me jedino nervira xiomiov MIUI koji ima neke sitne bugove. Recimo, postoji opcija scrollajućeg screen shoota, ali ona ne radi u Chromu. Nisam uspio prebaciti datoteke sa starog mobitela niti preko Bluetootha (nekompatibilne verzije), niti preko nfc-a ili wifi directa. Ima 6GB RAM-a, ali već mi sad javlja da je preko 3 gige zauzeto. Ne znam s čime. Reklama uglavnom više nema, ali još tu i tamo znaju iskočiti na neočekivanim mjestima. 

Nadam se da će to popraviti u MIUI-u 13 i da će mi mobać potrajati barem 5 godina, a da se ne počne gušiti bloatwareom.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
CVET2 kaže...

 Nisam uspio prebaciti datoteke sa starog mobitela niti preko Bluetootha (nekompatibilne verzije), niti preko nfc-a ili wifi directa.

 

Nadam se da će to popraviti u MIUI-u 13 i da će mi mobać potrajati barem 5 godina, a da se ne počne gušiti bloatwareom.

 Datoteke prebacujem kablom sa starog mobitela na PC, a onda s PC-a na novi mobitel. 100% bez problema.

 

5 godina? Možda hoće. Moj Xiaomi Redmi Note 7 star je 2+ godine i nedavno je uletio u boot loop. Čuvao sam ga cijelo vrijeme od padova, no, u zadnja 2 mjeseca pao je meni dvaput, a trgovcu iz ruke jednom. Srećom je u rugged maskici (pristojnoj, ne onoj s puno grba), pa mu nije bilo ništa. A sad, da će izdržati 5 godina, nisam siguran. Uskoro ću mu morati promijeniti bateriju, pa se pitam, a pitam i vas - gdje to napraviti?

 

MIUI? Ja sam zapeo na 12.0 i nikako da dobijem 12.5. Nije mi ni toliko bitno. Glavno da ovaj 12.0 radi dobro.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 13:27 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

pitanje imali xiaomi 11t pro, neki drivere za backup na pc računalo da se napravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Nedavno je počeo štekati senzor za otisak prsta na ovome modelu, a sada je u potpunosti prestao raditi. Čak više u postavkama nema ikonice za opciju zaključavanja otiskom prstiju. Googlajući sam pronašao nekoliko softverskih trikova koji su na kratko vratili senzor u život, ali nakon par dana opet bi sve počelo štekati.

 

Prva preporuka je bila odlazak u safe mode. Kad sam se vratio iz njega senzor je proradio, ali su mi sve ikone osim sistemskih nestale sa početnog ekrana što me jako razljutilo.

 

Drugi trik jest da se u postavkama ide u O telefonu > Detaljne informacije i specifikacije > i da se klikće nekoliko puta za redom na Verziju jezgre nakon ćega se otvara CIT u kojem na dnu ima opcija Fingerprint sensor check.

 

Uglavnom, sada više niti to ne prolazi. Po stranim forumima neki pišu da to nije hardverski problem, nego Xiaomi nešto softverski izvodi. Fingerprint mi je dosta bitan zbog digitalnog plaćanja. 

 

Ima li netko s ovim modelom slične probleme? Isplati li se to dati u servis zamijeniti?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Imam identičan problem.. počeo štekati fingerprint reader, malo ga ima malo nema u opcijama i onda crko skroz i maknuo se u cijelosti iz menija "Zaporke i sigurnost".

 

Taman kad je 2 god. garancije na isteku.

 

Bio sam uvjeren da je hardverski problem, ali sad ako nisam jedini onda je očito software... 

 

U istom tom periodu odjednom ostao bez svih kontakata.. sinkronizacija sa google accountom javljala grešku... nakon dana petljanja ipak išao na reset tvorničkih postavki i onda sam ih tek uspio povratit. čudna neka situacija skroz.

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
CVET2 kaže...

Nedavno je počeo štekati senzor za otisak prsta na ovome modelu, a sada je u potpunosti prestao raditi. Čak više u postavkama nema ikonice za opciju zaključavanja otiskom prstiju. Googlajući sam pronašao nekoliko softverskih trikova koji su na kratko vratili senzor u život, ali nakon par dana opet bi sve počelo štekati.

 

Prva preporuka je bila odlazak u safe mode. Kad sam se vratio iz njega senzor je proradio, ali su mi sve ikone osim sistemskih nestale sa početnog ekrana što me jako razljutilo.

 

Drugi trik jest da se u postavkama ide u O telefonu > Detaljne informacije i specifikacije > i da se klikće nekoliko puta za redom na Verziju jezgre nakon ćega se otvara CIT u kojem na dnu ima opcija Fingerprint sensor check.

 

Uglavnom, sada više niti to ne prolazi. Po stranim forumima neki pišu da to nije hardverski problem, nego Xiaomi nešto softverski izvodi. Fingerprint mi je dosta bitan zbog digitalnog plaćanja. 

 

Ima li netko s ovim modelom slične probleme? Isplati li se to dati u servis zamijeniti?

 

Havo kaže...

Imam identičan problem.. počeo štekati fingerprint reader, malo ga ima malo nema u opcijama i onda crko skroz i maknuo se u cijelosti iz menija "Zaporke i sigurnost".

 

Taman kad je 2 god. garancije na isteku.

 

Bio sam uvjeren da je hardverski problem, ali sad ako nisam jedini onda je očito software... 

 

U istom tom periodu odjednom ostao bez svih kontakata.. sinkronizacija sa google accountom javljala grešku... nakon dana petljanja ipak išao na reset tvorničkih postavki i onda sam ih tek uspio povratit. čudna neka situacija skroz.

 

Welcome to the party...

Na ženinom ista stvar (premda otisak ni ne koristi), ali ni kao power button ne radi više, premda na osjećaj mehanički nije potrgan.

Naručio novi na aliexpressu pa ću zamijeniti kad dođe (uskoro), pa javim kak je prošlo.

Premda sam i ja više mišljenja da je nekaj softverski ili da samo konektor gubi kontakt.

U svakom slučaju, MIUI i dalje totalna katastrofa i ne bi me čudilo da je do njega.

Preporuka: unlock bootloadera i neki custom rom s drugačijim kernelom i čim bliže AOSP-u, jedino je pitanje kakva je onda kvaliteta slika, obično na custom romovima kamera u banani.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

I ja sam gledao to na AliExpressu, međutim nemam neka iskustva naručivanja s te stranice. Čitao sam da se mogu razni dodanti troškovi dostave uračunati. Koliko će tebe doći poštarina?

 

Hoćeš li mijenjati sam ili dati u servis? Malo mi izgleda riskantno sam to otvarati. Zadnja strana je zaljepljena, pitanje je hoće li ljepilo držati kad staviš natrag poklopac.

 

Što se tiće custum ROM-ovoa, malo me strah to raditi zbog kamera, ostalih funkcionalnosti i aplikacije od banke i ostalih fintechova.

 

Ajde, baš me zanima kako će kod tebe proći ta zamjena.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2023 9:54 (CVET2).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
CVET2 kaže...

I ja sam gledao to na AliExpressu, međutim nemam neka iskustva naručivanja s te stranice. Čitao sam da se mogu razni dodanti troškovi dostave uračunati. Koliko će tebe doći poštarina?

 

Hoćeš li mijenjati sam ili dati u servis? Malo mi izgleda riskantno sam to otvarati. Zadnja strana je zaljepljena, pitanje je hoće li ljepilo držati kad staviš natrag poklopac.

 

Što se tiće custum ROM-ovoa, malo me strah to raditi zbog kamera, ostalih funkcionalnosti i aplikacije od banke i ostalih fintechova.

 

Ajde, baš me zanima kako će kod tebe proći ta zamjena.

Da, u osnovi ti ovisi koju vrstu shippniga platiš, onaj aliexpress standard shipping (koji je skuplji) je najbolji izbor jer onda šalju preko Mađarske i onda preuzima GLS ili Overseas i dopeljaju ti bez dodatnog PDV-a, carina i naknada, dok kod jeftinijih dostava preuzme Pošta i onda ti naplate PDV i carinski postupak pa se moraš žaliti da ti vrate PDV, ali troškove njihovog postupka ti ne vrate.

Sa Standard shippingom me izašlo 7$, s tim da treba dobro gledati jer ima zamjenskih koji ne podržavaju fingerprint.

A kaj se tiče zamjene, dosta sam se mobitela naraskapao (puno i potrgao, ali to je tak, samo sam raskapao one koje nisam imao računice na servis pa APP), i ovaj je barem lagano otvoriti pa ne bi trebalo biti problema.

 

Uglavnom, bolje se raspitaj po servisima koliko bi došla zamjena, ima tu jedan kolega koji je vrhunski serviser mobitela pa njega pitaj (dax-lax), za procjenu, ziher mijenja to svaki dan.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2023 10:08 (fer-de-lance).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan
CVET2 kaže...

I ja sam gledao to na AliExpressu, međutim nemam neka iskustva naručivanja s te stranice. Čitao sam da se mogu razni dodanti troškovi dostave uračunati. Koliko će tebe doći poštarina?

 

Hoćeš li mijenjati sam ili dati u servis? Malo mi izgleda riskantno sam to otvarati. Zadnja strana je zaljepljena, pitanje je hoće li ljepilo držati kad staviš natrag poklopac.

 

Što se tiće custum ROM-ovoa, malo me strah to raditi zbog kamera, ostalih funkcionalnosti i aplikacije od banke i ostalih fintechova.

 

Ajde, baš me zanima kako će kod tebe proći ta zamjena.

Riješeno.

Ipak je tipka bila mehanički potrgana, odmah se skuži čim usporediš s novom, prekidač uopće ne odradi klik nego se kilavi, očito onaj oprugasti "trbuh" puknuo.

 
 

Poklopac sam skinuo bez problema, "lemilica" na vrući zrak s najširim vrhom na 130°C i polako ukrug po rubu mobitela i sisaljkom odignuo kad je popustilo i onda trzalicom i karticom ukrug.

I ne treba vaditi sve dijelove van, samo utor za sim/sd, poklopac matične i bateriju (koja je isto dosta lako išla van).

 

A kaj se ljepila tiče, uništiš ga kad otvaraš pa treba zastrugat (to ko neka žilava diht masa izgleda) i nema šanse da drži nakon ponovnog zagrijavanja jer ostanu ogomne podrobljene hrge.

Ne želiš znati čime sam na kraju zalijepio, žena se križala kad je vidjela (sanitarnim silikonom ).

Uglavnom, prezadovoljan, na kraju nisam jako oštetio zadnji poklopac, samo na jednom mjestu.

BTW, zadnji poklopac je zapravo prozirna plastika i od ispod ima zaljepljenu naljepnicu u boji da bude manje vidljivo kad se guli, pa onda lako oštetiš tu naljepnicu.

 
 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2023 7:58 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

O super. Jel možeš staviti link sa Aliexpressa koji si proizvod točno kupio. Inače, meni tipka radi, samo senzor ne očitava otisak.

Malo ću istražiti još oko tih ljepila ako se odlučim na sličan poduhvat. Ne bih volio da se poklopac kasnije šlampavo drži. Mislim da bi B-7000 bilo ok ljepilo. Reklamira se za ljepljenje stakla na mobitele.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 11 Lite - Perolaki ljepotan

Ne da mi drito kopirati link, uglavnom zove se:

Original For Xiaomi Mi 11 Lite 5g Fingerprint Sensor Home Return Key Menu Power Button Flex Ribbon Cable Black Pink Blue

 

Trgovina: mobileparts8 store

 

BTW, jesi se raspitao koliko dođe zamjena u servisu?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice